WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk  |  31 października 2016

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe obfitowała w liczne zmiany budżetowe. Najważniejsze z nich dotyczyły południowo-praskiej oświaty. Środki przeznaczone na cele związane z edukacją na terenie dzielnicy pozwolą na zakup urządzeń, materiałów i środków czystości w szkołach, ale przede wszystkim zapewnią wypłaty pensji dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli. 
 
Nowe latarnie na Pradze-Południe
Warto podkreślić, iż radni przychylili się do propozycji Zarządu Dzielnicy dotyczącej wprowadzenia do budżetu dzielnicy nowych zadań inwestycyjnych dotyczących wymiany na nowe latarni na kilku ulicach. Energooszczędne latarnie oświetlą chodniki na ulicach: Zbaraskiej, Szklanych Domów oraz Stanisława Augusta na odcinku od Terespolskiej do Międzynarodowej. To kolejne ulice, przy których znajdą się nowe latarnie. Bardzo często w rozmowach mieszkańcy podkreślają, że radni powinni zabiegać o remonty chodników i wymianę latarnina nowe. W oczach mieszkańców te, jak by się wydawało, podstawowe potrzeby są jednymi z najważniejszych. 
Tu warto zaznaczyć, iż wcześniej w odpowiedniej wysokości środki trafiły na przebudowę oświetlenia na ulicach: Gocławskiej, Chodakowskiej, Kamionkowskiej, Majdańskiej, Kickiego, Prochowej, Siennickiej, Międzyborskiej na odcinku od Ostrobramskiej do al. Stanów Zjednoczonych oraz Kinowej na odcinku od Stanisława Augusta do al. Waszyngtona. 
 
Remont ulicy Kinowej
W ostatnim tygodniu września rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Kinowej, na odcinku od Rozłuckiej do al. Waszyngtona. Ten fragment jest administrowany przez Zarząd Dróg Miejskich i to właśnie przedstawiciele tej instytucji omawiali główne założenia projektu przebudowy na zorganizowanym przeze mnie oraz Radę Osiedla Grochów - Kinowa spotkaniu. Frekwencja dopisała i w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Sygietyńskiego stawiło się około siedemdziesięciu mieszkańców osiedla Kinowa. Mieszkańcy, z których dwóch okazało się inżynierami drogownictwa, wymieniali cenne uwagi z przedstawicielami ZDM. W wyniku dyskusji wiemy, iż ZDM uwzględni najistotniejsze z nich. Co wiemy o projekcie ulicy? Przebudowana ulica Kinowa ma być przede wszystkim bezpieczna dla pieszych. Dlatego też pojawi się nowe przejście dla pieszych w okolicy przystanku 158 przy ul. Walewskiej w stronę pętli Witolin. Dzięki sugestiom mieszkańców przejście zostanie zlokalizowane w dogodniejszym niż planowano pierwotnie miejscu. Powstaną nowe latarnie i miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jedną z najważniejszych zmian będzie poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w okolicy ul. Walewskiej. Jest to jedno z najniebezpieczniejszych przejść na terenie Grochowa. Planowany koniec remontu wyznaczony jest na połowę grudnia, jednak drogowcy zapewnili, że postarają się, aby Kinowa została oddana do użytku jak najszybciej. Trzymamy za słowo. Bo projekt wygląda naprawdę ciekawie i został ciepło przejęty przez mieszkańców. 
 

Tagi: z prac rady, z prac rady dzielnicy praga-południe, rada dzielnicy, wrześniowa sesja rady dzielnicy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń