WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Nie kupuj - wypożycz, czyli car sharing dla każdego

Redakcja  |  8 grudnia 2016

Od kilku dni wszyscy chętni mogą już korzystać z systemu miejskich wypożyczalni samochodów. Do tej pory usługa dostępna była tylko w obszarze B2B, czyli dla klientów biznesowych. Car sharing działa z powodzeniem już w ponad 600 miastach na świecie. Czy przyjmie się również w Warszawie?
 
Aby skorzystać z usługi, należy zarejestrować się na stronie http://4mobility.pl/. Do wniosku trzeba dołączyć skan prawa jazdy. Potrzebne będą też dane dotyczące karty płatniczej, z której mają być pobierane należności. Ponadto ściągamy na smartfona aplikację udostępnioną przez firmę. Bez niej nie uda nam się otworzyć auta!
 
Obecnie w stolicy działa 20 baz, w których można wypożyczyć samochód. Są one zlokalizowane w "strategicznych miejscach" - w pobliżu stacji metra, węzłów przesiadkowych i centrów biznesowych. W ciągu najbliższych tygodni mają powstać kolejne stacje wypożyczeń. Auto można zostawić w wybranej bazie lub w dowolnym miejscu znajdującym się w ścisłym centrum. Koszty postoju w Stefie Płatnego Parkowania ponosi 4Mobility. Jeśli natomiast zostawimy samochód poza tą strefą, firma naliczy opłatę za odholowanie do bazy.
 
Każdy kilometr jazdy to koszt 0,80 zł, dodatkowo płacimy też za każdą minutę (od 0,41 zł do 0,58 zł, w zależności od standardu auta). Jeśli korzystamy z usługi dłużej, stawka minutowa spada. Wybierając na przykład samochód klasy C, za godzinę zapłacimy 24,60 zł, za 12 godzin – 115 zł, a za 24 godziny – 159 zł (do tego naliczamy oczywiście opłatę za dystans). Przy rejestracji do końca grudnia załapiemy się na promocję, dzięki której drugą godzinę i drugą dobę użytkowania samochodu mamy za 1 grosz. Koszty paliwa pokrywa 4Mobility, a gdyby go przypadkiem zabrakło, w schowku znajdziemy kartę paliwową.
 
Car sharing stanowi ciekawą alternatywę dla taksówek, komunikacji miejskiej czy... własnego samochodu. Nie musimy zaprzątać sobie głowy ubezpieczeniem, przeglądami technicznymi czy naprawami. Wypożyczane auto jest zatankowane i czyste. Jedyne, o czym trzeba pamietać, to... przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za ewentualny mandat trzeba będzie zapłacić ;). 

Tagi: Car sharing, carsharing, wypożyczanie auta, wypożyczanie samochodu, samochód, auto, system miejskich wypożyczalni samochodów, 4Mobility


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
4Mobility | 2016-12-09 09:29:55

Badania prowadzone na całym świecie dowodzą, że car sharing przyczynia się do ograniczenia natężenia ruchu w miastach, a przy okazji skutecznie konkuruje z innymi formami miejskiego transportu. Car sharing to przyszłość! #4Mobility

stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń