WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk  |  13 grudnia 2016

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga Południe poświęcona była przede wszystkim swojego rodzaju porządkowaniu budżetu. Tradycyjnie już radni rozpoczęli debatę od omówienia zmian budżetowych. W listopadzie Zarząd Dzielnicy zaproponował radnym przeniesienie na przyszły rok środków z inwestycji, których realizacja z pewnych względów nie była możliwa w roku 2016. 
 
Pierwszym z nich jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 312 od dodatkowe sale lekcyjne w systemie segmentowym. SP nr 312 to największa szkoła podstawowa na terenie dzielnicy. Dzieci z rocznika 2009 jest tak dużo, że istniała konieczność utworzenia aż 15 klas pierwszych. W związku z tym władze dzielnicy podjęły decyzję o budowie systemu modułowego, który zapewni uczniom i nauczycielom pracę w komfortowych warunkach. Niestety w tym roku nie udało się wybrać wykonawcy z uwagi na brak wystarczających środków zaplanowanych w budżecie. 
 
Drugim zadaniem przeniesionym na rok 2017 jest budowa hali łukowej do przy Szkole Podstawowej nr 143 na Saskiej Kępie. Zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym planowane jest do wykonania w przyszłym roku. Dodatkowe dofinansowanie z Urzędu Miasta pozwoli na wybudowanie całorocznej konstrukcji, która będzie służyła jako sala sportowa. 
 
Dodatkowo w tym roku zostaną przeprowadzone prace polegające na przygotowaniu projektów przebudowy ulic: Siennickiej od Chrzanowskiego do Grochowskiej oraz Kickiego od Chrzanowskiego do Grochowskiej. Maszyny budowlane zaczną prace wiosną 2017 r. 
 
Jak co roku Rada Dzielnicy opiniowała stawki jednostkowe ustalone dla OSiR-u Praga Południe. W wyniku dyskusji i przytoczonych liczb wyraźnie widać, iż OSiR Praga Południe jest najtańszym Ośrodkiem w Warszawie działającym w formie zakładu budżetowego (dotacja z dzielnicy nie jest całością budżetu Ośrodka). Znaczącą pozycją po stronie wydatków w budżecie OSiR-u jest koszt utrzymania pływalni „Szuwarek”. Niestety obiekt ten nie jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dlatego też Zarząd Dzielnicy w osobie Zastępcy Burmistrza Pana Michała Wieremiejczyka poinformował, iż na ukończeniu jest analiza podmiotów, które mogłyby skorzystać na podłączeniu do centralnego ogrzewania w tym rejonie dzielnicy. Podjęcie decyzji o przeprowadzeniu takiej szczegółowej analizy oraz rozszerzenie jej nie tylko o podmioty samorządowe, jak Szkoła Podstawowa nr 215 czy popularny „Jordanek”, ale również podmioty prywatne to świetna decyzja władz dzielnicy, której należy kibicować. Taki dokument to ważna karta w rozmowach z dostawcą energii. Do tematu będę jeszcze wracał na posiedzeniach komisji i sesjach na początku przyszłego roku.  
 
Kolejnym punktem, nad którym obradowali radni, była propozycja zaopiniowania zniesienia nazwy ulicy na terenie Pragi-Południe. Z prośbą o opinię w tej sprawie zwróciła się Rada Warszawy, która zaproponowała zlikwidowanie nazwy ulicy Podhalańskiej. Zdaniem wnioskodawców przy ulicy, a w zasadzie leśnej ścieżce znajdującej się na terenie Rezerwatu Olszynka Grochowska, łączącej Olszynkę z Rembertowem, nie istnieją żadne budynki, a tym samym ulica nie posiada numerów. Jednak radni Pragi-Południe jednogłośnie zaprotestowali przeciwko likwidacji tej nazwy ulicy, negatywnie opiniując propozycję. 

Tagi: sesja rady dzielnicy, obrady, rada dzielnicy Praga-Południe


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 3 grudnia 2022

Eko Sobótki w Ferio Wawer

Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń