WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

8 września 2017

Na które realizacje czekasz najbardziej?

14 lipca br. ogłoszono wyniki IV edycji budżetu partycypacyjnego. Wakacyjny numer „Wiadomości Sąsiedzkich” już się na nie nie doczekał, ale w najbliższym po ich ogłoszeniu numerze nie moglibyśmy nie napisać, co dzięki Waszym głosom powstanie w różnych zakątkach Wawra.
8 września 2017

Dzień Pacjenta w Instytucie Kardiologii

Instytut Kardiologii w Warszawie (ul. Alpejska 42) zaprasza na II Dzień Pacjenta pod hasłem "Serce w ruchu", który odbędzie się 16 września w godz. 10.00-18.00. W programie badania profilaktyczne, wykłady, konsultacje i warsztaty prowadzone przez kardiologów, fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków i farmaceutów oraz konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci.
8 września 2017

Uroczystości patriotyczne

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Południe serdecznie zapraszają mieszkańców 14 września, o godz. 14.00, do udziału w uroczystościach obchodów 78. rocznicy obrony Warszawy-Pragi podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku oraz 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
7 września 2017

Święto Wisły już w ten weekend!

9 września cała Warszawa świętować będzie nad Wisłą i na Wiśle. Przed nami obchody jubileuszowej edycji święta królowej polskich rzek! Centralnym punktem wydarzeń będzie nowo otwarty bulwar gen. George'a Smitha Pattona. Prognoza pogody jest optymistyczna, warto więc skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję przez miasto stołeczne Warszawę.
6 września 2017

Piknik charytatywny − Podaj łapę człowieku

Do codziennej „walki” o lepsze życie dla mieszkańców schroniska „Na Paluchu” włączają się kickboxerzy. Już w sobotę, 9 września w godz. 11.00-15.00, zapraszają na charytatywny piknik „Podaj łapę człowieku”. Wydarzenie organizowane przez Federację DSF Kickboxing Challenge i schronisko „Na Paluchu” ma na celu promocję adopcji i zbiórkę darów, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę.
5 września 2017

Wawerski Dzień Sportu

Zarząd Dzielnicy Wawer zaprasza na Wawerski Dzień Sportu, który odbędzie się 10 września w godz. 14.00-17.00 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Nadwiśle", ul. Trakt Lubelski 67. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego, wśród atrakcji przewidziano m.in. koncerty, pokaz treningu siatkarskiego, pokazy taneczne, turniej piłkarski dla dzieci.
4 września 2017

Bezpieczeństwo w Warszawie – ankieta

Ratusz przygotował ankietę, poświęconą bezpieczeństwu w okolicy Waszego miejsca zamieszkania. Na podstawie Waszych opinii chce określić nowe kierunki działań, które przyczynią się do wzrostu komfortu życia w naszym mieście.
4 września 2017

Misja SmogOff! Podejmij wyzwanie i wygraj ze smogiem

Ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza w stolicy walczymy na różne sposoby. Jednym z nich jest gra miejska „Misja SmogOff”, do której już wkrótce każdy chętny będzie mógł się przyłączyć. O co chodzi? Biegamy, chodzimy, jeździmy rowerem, po mieście, znajdujemy różne punkty, wykonujemy zadania - wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej.
1 września 2017

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową ul. Marsa i ul. Żołnierskiej

W piątek 1 września około godz. 23.00 zostanie udostępniona dla ruchu zachodnia jezdnia ul. Żołnierskiej na odcinku pomiędzy ul. Czwartaków a granicą miasta. Kierowcy do dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Stara jezdnia zostanie zamknięta i rozpocznie się jej przebudowa.

31 sierpnia 2017

Uroczystości patriotyczne we wrześniu

Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów zapraszają na uroczystości patriotyczne. 1 września obchodzony będzie Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej oraz obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, natomiast 11 września – uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy I Warszawskiej  Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, którzy polegli w 1944 roku na przedpolach Pragi.
30 sierpnia 2017

Senioralne Spotkania Pokoleniowe

23 września w godz. 12.00-19.00 odbędą się na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1 Praskiego Pułku 31, Senioralne Spotkania Pokoleniowe. Jako patron medialny wydarzenia serdecznie zapraszamy na nie całe rodziny. W programie m.in. występy artystyczne, warsztaty, konkursy z nagrodami, zajęcia ruchowe, bufet sałatkowy, grill. Wstęp wolny!
30 sierpnia 2017

"Dojrzali Wspaniali" – Parada Seniorów i Piknik Pokoleń

Fundacja Zaczyn zaprasza 2 września 2017 na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Zaczynamy o godz. 12.00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie, by wspólne przejść w paradzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń.
29 sierpnia 2017

Zmiany w komunikacji po wakacjach

Kończą się wakacje, kończą się urlopy i komunikacja miejska dostosowuje się do większych potrzeb przewozowych. Od poniedziałku, 4 września, przywrócone zostaną podstawowe rozkłady jazdy linii tramwajowych i metra oraz, z niewielkimi zmianami, linii autobusowych.

28 sierpnia 2017

Dzielnicowa Rada Seniorów poleca...

Z przyjemnością informujemy Państwa o konkursie na Miejsca Przyjazne Seniorom. W tym roku będzie to już trzecia edycja tego konkursu. Organizuje go Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa (Biuro Pomocy i Projektów Społecznych).
28 sierpnia 2017

Warszawskie Dni Seniora

Tegoroczne obchody Warszawskich Dni Seniora (dawniej Warszawski Tydzień Seniora) odbędą się w dniach 22 września - 1 października 2017 r. (na zakończenie, w Ogrodzie Saskim - coroczny Jarmark Kreatywności organizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”).
28 sierpnia 2017

Zakazane piosenki na Pl. Szembeka

W najbliższą sobotę, 2 września na Placu Szembeka zabrzmią zakazane piosenki. Wystąpi zespół Menele w składzie: Dariusz "Grzywa" Wołosewicz, Mariusz "Qcza" Kuczewski, Piotr "Waluś" Walewski i Krzysztof "Brat" Kłos. Początek wydarzenia o godz. 18.30. Wstęp wolny.
28 sierpnia 2017

Kiedy problemy z pamięcią są zwykłym roztargnieniem, a kiedy objawem choroby mózgu?

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów przy ul. Walecznych 59 serdecznie zaprasza seniorów i ich bliskich na spotkanie w ramach Dnia Otwartego z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Spotkanie odbędzie się 15 września 2017 r. o godz. 11.00 w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul Walecznych 59. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy
28 sierpnia 2017

XIII Wawerskie Spotkanie Kabaretowe

3 września w hotelu Boss przy ul Żwanowieckiej 20 odbędzie się XIII Wawerskie Spotkanie Kabaretowe. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Zachodni i Damian Kubik. Wejściówki na to wydarzenie będą wydawane w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wawer 28 sierpnia w godz. 8.00-18.00 i 29 sierpnia w godzinach 8.00-16.00.
25 sierpnia 2017

XII Powsińskie Dożynki

Serdecznie zapraszamy Was do Wilanowa, na tereny wokół Kościoła przy ul. Ptysiowej 3, na Powsińskie Dożynki. Będzie to kolejna impreza realizowana w ramach projektu WWW - Wawer, Wola, Wilanów. W programie m.in. występy zespołów folklorystycznych i potańcówka. Będą też warsztaty plecionkarstwa, które organizuje Wawerskie Centrum Kultury.
 
24 sierpnia 2017

Bezpłatne gry miejskie oraz piknik na powitanie szkoły

Już w ten weekend rozwiążecie zagadkę, którą pozostawiły dla Was leśne skrzaty mieszkające kiedyś we Włochach, zaś na Żoliborzu zapoznacie się z sympatyczną rodziną Milusińskich! A co czeka na Was w kolejne weekendy? Między innymi Piknik i gra miejska pod hasłem „Pierwszy dzwonek” w Galerii Ferio, dzięki któremu z uśmiechem na twarzy wrócicie do szkoły!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń