WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

21 lutego 2018

Wielkie Otwarcie Galerii Rondo Wiatraczna!

W środę 28 lutego o godzinie 13:00 w sercu dzielnicy Praga–Południe nastąpi wielkie otwarcie Galerii Handlowej Rondo Wiatraczna, w miejscu dawnego Uniwersamu. Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami, występy, wystawa na temat historii Grochowa i wiele innych niespodzianek. Każdy z odwiedzających dostanie upominek. A dla zmarzluchów będzie czekało stoisko z gorącą kawą i herbatą! Zapraszamy!
21 lutego 2018

Budżet partycypacyjny w Wawrze - dyskusje o pomysłach

W dniach od 26 lutego do 18 marca 2018 r. serdecznie zapraszamy projektodawców oraz mieszkańców na spotkania, na których prezentowane są projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Zapraszamy na spotkania, aby porozmawiać o tych propozycjach z innymi mieszkańcami. Można zadawać pytania ich autorom, wyrazić swoje poparcie lub sprzeciw. Terminy i miejsca spotkań: na plakacie zamieszczonym obok.
21 lutego 2018

Otwarty dzień sportu w Starej Miłośnie

Choroby cywilizacyjne - któż z nas o nich nie słyszał. Przerażają swoim tempem rozwoju i skalą spustoszenia jakie sieją w naszych organizmach. Ale jest na nie jeden sposób. Trzeba się w jak najmłodszym wieku zarazić... "bakcylem" sportu :-) Doskonałą do tego okazją będzie otwarty dzień sportu na Cieplarnianej! Przez cały dzień za darmo będzie można spróbować naprawdę fajnych dyscyplin sportowych. Przyjdź bez względu na to czy masz 2 czy 100 lat :)
21 lutego 2018

Bezpłatna pomoc prawna na Pradze Południe

Wzorem lat ubiegłych, również w 2018 roku w Warszawie w miejskich lokalach udzielana jest bezpłatna pomoc prawna. W ramach akcji na Pradze-Południe adwokat oraz radca prawny dyżuruje w poniedziałek w godz. 9:00-13:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy przy ul. Walecznych 59, natomiast w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy przy ul. Paca 42 pomoc prawną można uzyskać w poniedziałki od godz. 12:00 do 16:00.
20 lutego 2018

Ławki dla seniorów już niedługo - budżet partycypacyjny na Pradze Południe

Budżet partycypacyjny 2019 wystartował. Do 22 stycznia 2018 roku można było zgłaszać pomysły na wykorzystanie środków w przyszłym roku kalendarzowym. Równocześnie rozpoczęły się prace nad realizacją zwycięskich projektów na bieżący rok. Wydział Infrastruktury dzielnicy Praga-Południe rozpoczął działania m.in. od przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru działań związanych z projektem o nazwie „Ławki dla seniorów z oparciami”.
19 lutego 2018

Dom Kultury „Wygoda” na III miejscu w plebiscycie „Warszawiaki 2017”

Początek roku zaczął się dla Domu Kultury „Wygoda” wielkim wyróżnieniem, a mianowicie zostaliśmy nominowani do plebiscytu „Warszawiaki 2017” w kategorii „Dom Kultury Roku”. Dnia 7 lutego na ogłoszeniu wyników w „Małej Warszawie” zostaliśmy pięknie zaskoczeni wiadomością, że zdobyliśmy trzecie miejsce wśród nominowanych domów kultury w Warszawie.
19 lutego 2018

Warszawskie Dni Rodzinne

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Niestety, prawda nie jest taka kolorowa, ponieważ nuda może dopaść Twoją pociechę w każdej chwili! Jak się jej wystrzegać? Kiedy wyczerpuje się kreatywność rodziców i nauczycieli, najlepiej pomyśleć o wyjątkowych i niepowtarzalnych zajęciach pozalekcyjnych! W ich odkrywaniu pomogą Wam dni otwarte najlepszych, rodzinnych miejsc w stolicy, czyli Warszawskie Dni Rodzinne organizowane przez ZwalczNude.pl!
19 lutego 2018

Aby „DOM” mógł istnieć

Na Saskiej Kępie przy ulicy Walecznych 59 od 1999 r. działa Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM”. Niestety w Nowym Roku placówka niosąca pomoc zwłaszcza matkom z dziećmi, które doświadczyły przemocy, boryka się z problemami finansowymi ze względu na brak dotacji na działalność przyznawanej przez Urząd m.st. Warszawy. W związku z tym została zorganizowana specjalna zbiórka pieniędzy.
19 lutego 2018

Łazienkowski z milionowym wynikiem

40 milionów samochodów w ciągu ostatniego roku przejechało przez most Łazienkowski. Zgromadzenie danych obrazujących ogromne natężenie ruchu w Warszawie możliwe jest dzięki systemowi Automatycznych Pomiarów Ruchu ZDM.
19 lutego 2018

Lutowe Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie już jadą!

Jeśli czekaliście na lutowy numer WS dla Wawra, to już jest! Przeczytacie w nim m.in. o rozbudowie szół na terenie Wawra, o Smogu Wawerskim, o stypendiach dla młodych sportowców, a także kolejny artykuł z cyklu zapomniane życiorysy.
19 lutego 2018

KinoKawiarnia Stacja Falenica wygrywa plebiscyt Warszawiaki 2017!

Od 7 lutego znane są już wyniki czwartej edycji plebiscytu Warszawiaki, czyli głosowania na najciekawsze miejsca, wydarzenie, działalność w sieci i zdjęcie 2017 roku. Z naszej dzielnicy zgłoszone zostało tylko jedno miejsce w jednej kategorii, ale jest to miejsce na tyle wyjątkowe, że pokonało tak lubiane przez warszawiaków kina jak Muranów czy Luna i zajęło pierwsze miejsce!
18 lutego 2018

Saska Kępa jest jak... sentymentalna niedziela!

Kolejne Muzyczne Spotkania na Francuskiej, którym mieliśmy przyjemność patronować, to 11 koncertów i warsztatów gry na djembe i tańca afrykańskiego. Oprócz świetnej zabawy i kulturalnej rozrywki przyniosły one wyniki nietypowej ankiety. Ankiety, która po raz kolejny udowadnia, że jesteśmy spragnieni kulturalnych wrażeń.
18 lutego 2018

Wawerski wieczór historyczny

Zapraszamy na obchody nadchodzącego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pałacu Międzylesie, ul. Żegańska 21/23 w dniu 26 lutego od godziny 18.00 do 21.00. (wejście przez Restaurację Capri). Szczegóły na plakacie.
18 lutego 2018

Marsz upamiętniający Powstanie Styczniowe

20 stycznia odbyła się druga odsłona marszu i uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Styczniowego 1863 roku. Obchody rozpoczęły sięo godzinie 15:30 w domu kultury w Aleksandrowie, skąd wyruszyliśmy na przemarsz do powstańczej mogiły w Zagórzu. Trasa wiodła głównie leśnymi duktami i ścieżkami.
18 lutego 2018

Pomnik smogu

Przyzwyczajeni do określania Wawra „zieloną dzielnicą”, mamy trudność z przejściem do porządku dziennego nad faktem, że oddychamy najgorszym powietrzem w Warszawie. Wawer wyróżnia tyleż zieleń, co gęstość smogu, co dowcipnie podsumowali aktywiści w nazwie swojego facebookowego profilu – Smog Wawerski.
18 lutego 2018

„Wszytskie książki mówią” – konkurs na recenzję książki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki „Wszystkie książki mówią”. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych.
17 lutego 2018

NASZE PIENIĄDZE = NASZE DECYZJE = BP: Budżet partycypacyjny 2019

O północy 22 stycznia zakończył się etap składania projektów do warszawskiego budżetu partycypacyjnego na 2019 rok. W Warszawie złożono 2430 projektów. W samej Wesołej zostały zgłoszone 33 projekty. Dotyczą one głównie przestrzeni publicznej (14 projektów), zdrowia (14), edukacji (12).
17 lutego 2018

1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy niezłomnych-wyklętych

Na obchodzy w Aninie, Radości, Miedzeszynie i Falenicy zapraszją organizatorzy: Społeczny Komitet Upamiętnienia Dnia Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych, Inicjatywa Bajonna-Falenica-Polonia, Parafia Radość, OSP Radość, Wawerscy Legioniści, Parafia Miedzeszyn, PiS Wawer, Parafia Falenica, Parafia Błota.
17 lutego 2018

„Sztuka z bliska”, czyli zajęcia artystyczne z dostawą do domu

W naszej dzielnicy ma miejsce wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw, można wybierać w szerokim wachlarzu oferty kulturalnej we wszystkich filiach Wawerskiego Centrum Kultury. Jest jednak pewna grupa ludzi, która nie może z tej oferty skorzystać, ponieważ z różnych powodów nie ma możliwości dotarcia do budynków filii WCK. Są to przede wszystkim seniorzy, którzy nie są już tak mobilni jak za czasów swojej młodości.
16 lutego 2018

Nauczyciel na Medal z Wesołej!

Pod koniec 2017 roku telefony komórkowe uczniów i ich rodziców rozgrzewały się do czerwoności od słania głosów w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” zorganizowanym pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego przez portal www.naszemiasto.pl. Dziś znamy już jego wyniki i dzielimy się z Wami tą dobrą wiadomością :-).
wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń