WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Wiadomości

26 lipca 2018

FILMOWA STOLICA LATA także w Rembertowie!

Rembertów w sierpniu dołączy do akcji ,,Filmowa stolica lata". W każdy czwartek na skwerze przy Ratuszu o godzinie 21:15 będą odbywały się projekcje filmowe. 2 sierpnia będziemy mieli okazję obejrzeć  film pt. ,,Kamienie na szaniec". Wstęp wolny.

25 lipca 2018

Wraki znikają ze stołecznych ulic

Prawie 1500 wraków od początku 2018 roku zniknęło z ulic miasta dzięki działaniom strażników miejskich. Porównując, w I półroczu 2017 r. w wyniku działań strażników z warszawskich ulic zniknęło niespełna 1300 wraków, z czego 592 pojazdy zostały usunięte przez ich właścicieli.

25 lipca 2018

Najlepszy samorządowiec jest w Rembertowie!

Samorządowcem roku 2017 został radny z Rembertowa, pan Marek Jarzęcki. Podczas Rady Dzielnicy Rembertów, która odbyła się 24 lipca samorządowiec otrzymał wyróżnienie. Organizatorem plebiscytu jest PortalSamorzadowy.pl.  Panu Markowi serdecznie gratulujemy! 

24 lipca 2018

Recitale chopinowskie na instrumentach historycznych

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. W najbliższy weekend w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia będzie okazja aby posłuchać recitali w wykonaniu polskich pianistów zakwalifikowanych do konkursu. W sobotę i niedzielę wystąpi sześciu młodych muzyków, przygotowujących się do konkursowych zmagań.
24 lipca 2018

Wyślij maila do Burmistrza Pragi Południe

W ostatnim czasie Burmistrz Dzielnicy Praga Południe spotykał się z mieszkańcami dzielnicy w ramach organizowanych spotkań z cyklu ,,Porozmawiaj z Burmistrzem". Ze wzglądu na duże zainteresowanie bezpieczeństwem na ternie Pragi Południe oraz jej dalszym rozjem Urząd Dzielnicy postanowił uruchomić specjalny adres mailowy, na który możemy przesyłać swoje pytania.

23 lipca 2018

Dwernickiego jak nowa

W weekend na ulicy Dwernickiego na odcinku od ul. Podskarbińskiej do ul. Kickiego pojawiła się nowa nawierzchnia oraz kompletne oznakowanie poziome. To efekt prac przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich.

23 lipca 2018

Będzie więcej ładowarek dla samochodów elektrycznych

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 14 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Poszukujemy firmy, która zaprojektuje, wykona, dostarczy i uruchomi systemy ładowania pojazdów zeroemisyjnych na dziewięciu parkingach Parkuj i Jedź.

20 lipca 2018

Warsztaty charakteryzacji dla dzieci

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty charakteryzacji dla dzieci w Domu Kultury "Rembertów". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Pierwsze zajęcia odbędą się już 25 lipca.

20 lipca 2018

Międzypokoleniowa potańcówka w Parku nad Balatonem

W sobotę, 21 lipca w godzinach 18:30 - 21:30 w Parku nad Balatonem odbedzie się Międzypokoleniowa potańcówka w Parku nad Balatonem. Do tańca przygrywać będzie DJ oraz zespół The Cajun Spices. Wstęp wolny.
19 lipca 2018

Duże, małe i …egzotyczne -otrzymują pomoc strażników miejskich.

Pomoc zwierzętom rannym, chorym, porzuconym i bezdomnym wymaga zwiększonego zaangażowania Ekopatrolu. Liczba interwencji stale rośnie. Tylko w pierwszym półroczu tego roku strażnicy interweniowali prawie 9 tys. razy.

19 lipca 2018

Przypominamy: Czecha i Trakt Brzeski do remontu

Nowa podbudowa i asfalt, remont zjazdów i zatok, uzupełnienie pobocza kruszywem i nowa zieleń w pasie dzielącym jezdnie – przed nami kompleksowy remont południowej jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski. Ze względu na duży zakres robót remont potrwa dwa tygodnie. W tym czasie jezdnia południowa na remontowanym odcinku będzie wyłączona z ruchu. Wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac już 21 lipca o godz. 23.00.

18 lipca 2018

Jedź komunikacją miejską do lasu

Warszawa jest zielonym miastem. Mało kto wie, że w stolicy jest 12 rezerwatów przyrody. Bardziej znane są miejskie parki i lasy. Każde z tych miejsc warte jest odwiedzenia, zwłaszcza w letnich miesiącach. W planowaniu takich wycieczek bardzo pomocna jest Zielona Mapa – witryna internetowa prezentująca ekologiczny charakter komunikacji miejskiej w Warszawie.
18 lipca 2018

Budżet partycypacyjny 2019 - zadanie dla ZTM

W przyszłym roku zostanie zrealizowanych 850 projektów z warszawskiego budżetu partycypacyjnego na łączną kwotę ponad 62 milionów złotych. Realizacją jednego z projektów zajmie się Zarząd Transportu Miejskiego.
17 lipca 2018

Remont południowej jezdni ulic B. Czech i Trakt Brzeski

21 lipca o godzinie 23:00 rozpocznie się kompleksowy remont południowej jezdni ulic B. Czech i Trakt Brzeski. Zarząd Dróg Miejskich szacuje, że prace modernizacyjne, na które będzie składał się remont zatok i zjazdów, nowa nadbudowa jezdni, wylanie asfaltu, uzupełnienie pobocza kruszywem i nowe nasadzenia potrwa dwa tygodnie.
17 lipca 2018

Jesteś przeciwny korekcie trasy autobusu linii 119? - Podpisz petycję!

Radny Dzielnicy Wawer, Michał Tomasz Żebrowski tylko do najbliższego czwartku, 18 lipca br. zbiera podpisy planowanej korekty trasy linii 119. W środę, 18 lipca w godz.18.00-19.00 radny będzie czekał z listą na placu zabaw SP nr 109.
16 lipca 2018

Będzie pętla autobusowa w Starej Miłosnej

W Starej Miłosnej trwa budowa pętli autobusowej. Będą na niej zatrzymywały się autobusy trzech linii. Powstaną tu dwa 60-metrowe perony przystankowe z wiatami, oświetlenie i odwodnienie, a wokół pętli na nowo zagospodarowany zostanie teren zielony – w jej pobliżu zasadzone zostanie ponad 100 drzew. Przewidziano również miejsce na ładowarkę dla autobusów elektrycznych.

16 lipca 2018

Na półmetku Letnich Koncertów na Grochowskiej

W niedzielę, 8 lipca Krzysztof Jakowicz i Robert Morawski uświetnili swoim recitalem półmetek 8. edycji Letnich Koncertów na Grochowskiej. Trwający od maja cykl popołudniowych koncertów kameralnych potrwa aż do 26 sierpnia, dostarczając wielu muzycznych wrażeń. Na scenie Pawilonu Koncertowego Orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpią m.in. Kaja Danczowska, Aleksander Dębicz i Marcin Zdunik.
13 lipca 2018

Poznaj zwycięskie projekty w V edycji budżetu partycypacyjnego!

Znamy już projekty, które zostaną zrealizowane w ramach V edycji budżetu partycypacyjnego. Pomysły do realizacji zostały wyłonione na podstawie dwóch kryteriów - liczby zdobytych głosów i kosztów realizacji danego przedsięwzięcia.

13 lipca 2018

TOR KOLARSKI ORZEŁ - Zbiórka pamiątek

Przywróćmy pamięć o dawnej świetności Klubu Sportowego ORZEŁ  przy ulicy Podskarbinskiej 11, a przede wszystkim o  zabytkowym budynku, torze kolarskim, jego tradycjach  i wydarzeniach. W tym celu zbieramy materiały fotograficzne i video, proporczyki, znaczki, medale, puchary, dyplomy, plakaty, bilety, czapeczki, koszulki, rowery itp., a także  wspomnienia pisane i mówione.

12 lipca 2018

Budżet partycypacyjny 2019 - wyniki już dziś!

Już dziś, 12 lipca o godzinie 18:00 zostaną ogłoszone wyniki do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Jak informuje Urząd m.st. Warszawy - Ze względu na niepewną pogodęgala ogłoszenia wyników odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, w sali "kawiarnia" na I piętrze.

wiadomości archiwalne
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Piątek, 19 października 2018

Zaproszenie na międzypokoleniową potańcówkę w Bibliotece

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń