WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

9 stycznia 2018

Artystyczna Podróż Hestii - konkurs dla studentów kierunków artystycznych

8 stycznia br. rozpoczeła się kolejna edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Konkurs kierowany jest do studentów IV i V roku wszystkich polskich uczelni i kierunków artystycznych konkurs. W swojej 17. już odsłonie mówi o dynamicznym i otwartym obiegu sztuki, w którym młodzi twórcy mogą zaistnieć i budować własną drogę artystyczną.
7 stycznia 2018

Tunel w Rembertowie - ruszyły prace projektowe

5 stycznia br. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę tunelu drogowego w ciągu ul. Marsa drogi wojewódzkiej nr 637 i al. Generała A. Chruściela "Montera".
6 stycznia 2018

10 stycznia zaczyna się kolejny nabór na kurs samoobrony dla kobiet!

Już w środę 10 stycznia o godz. 8:00 ruszają zapisy na kolejny kurs samoobrony z cyklu „Bezpieczna warszawianka”. Na panie czeka 200 wolnych  miejsc.
Zapisy – wyłącznie drogą telefoniczną – będą przyjmowane w środę 10 stycznia w godzinach 8:00 – 14:00 pod numerem telefonu 22 855 33 13. Zapraszamy!
6 stycznia 2018

Działajmy razem dla czystego powietrza w Wawrze!

Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców na dwa spotkania poświęcone problematyce zanieczyszczenia powietrza i sposobom walki z tym problemem w naszej dzielnicy. Przewidziane są dwa spotkania z udziałem udziałem przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa, PGNiG i inicjatywy Warszawa Bez Smogu: 9 i 11 stycznia.
5 stycznia 2018

Ruszyła akcja „Szczęście na czterech łapach”!

Portal PolskieRadio.pl, wspólnie z warszawskim Schroniskiem Na Paluchu, rozpoczął cykl publikacji  "Szczęście na czterech łapach", zachęcający warszawiaków i nie tylko, do adopcji bezdomnych zwierząt. W ramach trwającej pół roku akcji, na stronie internetowej Polskiego Radia pojawiać się będą, co dwa tygodnie, teksty i materiały wideo przedstawiające historie podopiecznych Schroniska Na Paluchu.
5 stycznia 2018

Psychoedukacyjna grupa wsparcia dla chorych na demencję i ich rodzin

Jak ważne jest wsparcie i wzajemna wymiana doświadczeń przekonują się stale uczestnicy Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia projektu deMemo. Spotkania grupy odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.30 - 19.30. Grupę wspiera psychoterapeuta. Grupa jest otwarta co znaczy, że w każdym momencie można do niej dołączyć. Jeżeli jesteś opiekunem osoby chorej na Alzheimera lub inne zespoły otępienne przyjdź na spotkanie.
5 stycznia 2018

Car sharing teraz także w Rembertowie!

PANEK CarSharing informuje, iż od 8 grudnia jest nowa strefa w aplikacji PANEK CS, oznacza to, że w okolicach głównych szlaków komunikacyjnych Rembertowa pojawiła się bezpłatna strefa zwrotów i wypożyczeń PANEK CarSharing.
3 stycznia 2018

Jutro rusza lodowisko w Rembertowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych na lodowisko zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 376 (wcześniej Gimnazjum nr 126) przy ul. K. Ziemskiego 22.
Wstęp wolny, bezpłatne wypożyczenie łyżew, sprzętu ochronnego i chodzików do nauki jazdy.
3 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (listopad 2017)

W listopadzie Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Na sesji w dniu 16.11.2017 r. radni zapoznali się z informacją Zarządu Dzielnicy na temat wdrażania reformy oświatowej oraz wyników egzaminów zewnętrznych uczniów szkół rembertowskich. Druga listopadowa sesja Rady Dzielnicy, która odbyła się 23.11.2017 r., została zwołana na wniosek Zarządu Dzielnicy, i dotyczyła wynagrodzeń pracowników biblioteki.
3 stycznia 2018

Zgłoś pomysł do budżetu partycypacyjnego w Rembertowie!

Pod koniec listopada w naszej dzielnicy odbyło się spotkanie otwarcia V edycji budżetu partycypacyjnego. Na spotkaniu można było poznać plany inwestycyjne dzielnicy oraz szczegółowe zasady budżetu partycypacyjnego obowiązujące w Rembertowie. Przed zgłoszeniem pomysłu warto się z nimi zapoznać.
3 stycznia 2018

Specjalista od zastrzyków... finansowych

Na przełomie 2017 i 2018 roku rozmawialiśmy z wiceburmistrzem dzielnicy Rembertów Maciejem Iwanickim o tym, jak czuje się w nowej roli samorządowej i jak podsumowałby te kilka miesięcy pełnienia funkcji zastępcy burmistrza.
29 grudnia 2017

Czym podpadli patroni?

Zarządzeniem zastępczym Wojewody Mazowieckiego z dnia 9 listopada (weszło w życie dzień później) zmienione zostały nazwy czterech ulic w naszej dzielnicy. To wynik realizacji ustawy „dekomunizującej” przestrzeń publiczną. Zgodnie z nią, powinny zniknąć wszystkie symbole i nazwy upamiętniające okres komunizmu w Polsce.
29 grudnia 2017

Kącik seniora: UTW artystycznie

W listopadzie wzięliśmy udział w trzech wystawach. Pierwsza z nich to „Biedermeier” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nazwa ta określa styl sztuki użytkowej, malarstwa i literatury Europy środkowej w pierwszej połowie XIX wieku.
29 grudnia 2017

Budżet partycypacyjny na rok 2019

Codziennie dostrzegamy możliwości poprawy najbliższego otoczenia. Przychodzą nam do głowy pomysły na zmiany w okolicy. Niezależnie od tego, czy według Ciebie najważniejszy jest remont chodnika, budowa placu zabaw czy organizacja zajęć w domu kultury - budżet partycypacyjny jest dla Ciebie. Daje Ci on wyjątkową możliwość współdecydowania o przeznaczeniu części budżetu Warszawy.
29 grudnia 2017

Depesza z Polski – projekt Wawerskiego Centrum Kultury

27 listopada w filiach Wawerska Strefa Kultury i Anin WCK zakończyliśmy projekt związany z odzyskaniem niepodległości i budową wolnej Polski. Pomysł na projekt "Depesza z Polski" narodził się w nas, kiedy słuchaliśmy Pawła Ajdackiego, który mówił o telegramie Józefa Piłsudskiego wysyłanym drogą radiową do wszystkich państw świata. 19 listopada 1918 roku z Cytadeli Warszawskiej przesłano historyczną depeszę. 

29 grudnia 2017

Zatrzymaj Zegar Przemocy

W dniu 14.11.2017r. obyło się ostatnie z cyku 6 spotkań w ramach projektu socjalnego „Zatrzymaj Zegar Przemocy” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Cykl spotkań miał charakter wykładowo-warsztatowy i cieszył się dużym zainteresowaniem.
28 grudnia 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

W listopadzie Rada Dzielnicy obradowała na sesji w dniu 16 listopada. Sesja rozpoczęła się od informacji nt. stopnia zaawansowania prac z zakresu planowania przestrzennego dla obszaru dzielnicy. Gościliśmy przedstawicielki miejskiego Biura Architektury, które zajmuje się PZP.
28 grudnia 2017

Monitoring stanu powietrza na Saskiej Kępie

Miło nam poinformować, że starania serwisu Saska Kępa z pasją o zainstalowanie czujnika mierzącego jakość powietrza w dzielnicy Praga Południe zakończyły się sukcesem. Od początku grudnia za pośrednictwem systemu Airly można sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza w sercu Saskiej Kępy.
27 grudnia 2017

Z wizytą w nowym przedszkolu

W piątek, 1 grudnia, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy odwiedziła dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej. Okazją było spotkanie mikołajkowe. Przy ul. W. Raczkiewicza 116, dawna ul. 1 Praskiego Pułku, od września z nowego przedszkola korzysta 150 dzieci. Natomiast od listopada działa tam także żłobek dla 40 maluchów. 

22 grudnia 2017

Lodowisko w Wesołej już działa!

Po raz kolejny mieszkańcy Wesołej mają możliwość nieodpłatnego korzystania z dzielnicowego lodowiska. Jak co roku mieszkańcy mogą również bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego, w której są udostępniane łyżwy, kaski ochronne, ochraniacze, a także pingwiny do nauki jazdy.
wiadomości archiwalne
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń