WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

22 grudnia 2017

78. rocznica "Zbrodni Wawerskiej"

Z okazji 78. rocznicy "Zbrodni Wawerskiej", pierwszej masowej egzekucji ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej w okupowanej Polsce, 27 grudnia ok. godz. 11.00, po uroczystej Mszy Św. w anińskim kościele Matki Bożej Królowej Polski, wystąpi chór Schola Cantorum Maximilianum.
22 grudnia 2017

Dla samotnych starszych osób Święta tracą sens

Jak co roku, tuż przed świętami, Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 swoich podopiecznych. By było to możliwe potrzebuje wsparcia darczyńców i wolontariuszy.
20 grudnia 2017

Rok działalności Klubu Seniora „Złota Jesień”

Klub Seniora „Złota Jesień” powstał 9 listopada 2016 r. w Ośrodku Kultury w Wesołej przy ul. Starzyńskiego 21. Z tej okazji zorganizowaliśmy w restauracji „Zakątek” spotkanie Klubu Seniora „Złota Jesień”, współmałżonków i zaproszonych gości.
20 grudnia 2017

Inauguracja projektu Wesołe Bystrzaki

10 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie mikołajkowe połączone z inauguracją projektu Wesołe Bystrzaki. Były występy artystyczne i oczywiście przybył także Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, medale w turnieju szachowym, dyplomy oraz mnóstwo słodyczy, nie zabrakło loterii, w której każdy los wygrywał.
19 grudnia 2017

„Jak długo w sercach naszych” po raz piąty!

Każdego roku już od pięciu lat, w połowie listopada, nie przypadkiem w okolicach Narodowego Święta Niepodległości, w Klubie Kościuszkowca spotykają się wszyscy ci, których serca porusza muzyka niosąca patriotyczne treści. W ten dzień wypełniona po brzegi sala widowiskowa jest normą, ale przede wszystkim wypełniają ją piękne dźwięki!
19 grudnia 2017

Świąteczny klimat nie tylko na Saskiej Kępie

9 grudnia Warszawa rozbłysła milionami energooszczędnych lampek ledowych.  To znak, że idą święta!  Niezwykły klimat możemy poczuć nie tylko na Saskiej Kępie. Tradycyjnie na Pradze-Południe rozbłysła ulica Francuska oraz rondo Waszyngtona spójne w magicznej dekoracji z wraz z mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi.

19 grudnia 2017

Oczyszczacze powietrza w warszawskich przedszkolach

Oczyszczacze powietrza zostaną zainstalowane we wszystkich 350 samorządowych przedszkolach w stolicy. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł. Zakup urządzeń, ze środków m.st. Warszawy, został przygotowany przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy w oparciu o rekomendacje ekspertów i naukowców z Politechniki Warszawskiej.
18 grudnia 2017

Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości za nami!

W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele Świętego Brata Alberta. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej.
18 grudnia 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe polegała przede wszystkim na porządkowaniu spraw budżetowych. Oszczędności po rozstrzygniętych przetargach zostaną spożytkowane głównie na zakupy inwestycyjne dla szkół. W tym miejscu warto również wspomnieć o dwóch ważnych wydarzeniach dotyczących naszej dzielnicy. 
18 grudnia 2017

Grudniowy numer WS Rembertów już jest

Spieszymy do Was z nowym numerem "Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów". Dziś znajdziecie go w Bibliotece i Urzędzie Dzielnicy, w kolejnych dniach - w pozostałych miejscach. Relacjonujemy w nim uroczystość z okazji 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego i dwie ostatnie sesje rady dzielnicy. Polecamy też wywiad z Maciejem Iwanickim, nowym zastępcą burmistrza.
15 grudnia 2017

Nasze pieniądze = nasze decyzje = budżet partycypacyjny

Kolejne spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego już za nami. Odbyło się 7 listopada i podjęto na nim ważne decyzje dotyczące: wyboru przewodniczącego i sekretarza Zespołu, przyjęcia regulaminu pracy Zespołu na 2019 rok, wypracowania i przyjęcia definicji ogólnodostępności oraz opracowania szczegółowych zasad przeprowadzenia BP w dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
15 grudnia 2017

Nocna i świąteczna opieka lekarska w ramach NFZ

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
15 grudnia 2017

Najprostsza droga do pozbycia się smogu z Wawra

Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, skąd w Wawrze bierze się więcej zanieczyszczeń powietrza niż w centrum Warszawy, wystarczy pociągnąć nosem na spacerze po naszych okolicach. Główny winowajca to przestarzałe piece i niskiej jakości paliwo do nich wrzucane (oraz niestety wciąż - mimo nieustannych apeli - palenie w piecach śmieci).
15 grudnia 2017

Bezpłatne lodowisko na Saskiej Kępie

Przy Zespole Szkół nr 37 (al. Stanów Zjednoczonych 24) od 6 grudnia funkcjonuje bezpłatne, zadaszone lodowisko. Ślizgawka na Saskiej Kępie jest jedną z szesnastu przygotowanych przez Urząd m.st. Warszawy. Lodowisko przy al. Stanów Zjednoczonych jest jedną z atrakcji programu „Zima w mieście 2018”.
14 grudnia 2017

Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości w Wesołej

W dniu 12 listopada 2017 r. Dzielnicowy PKPS z Panią Prezes Klubu Seniorów Heleną Kaźmierczak i Zarządem Straży Pożarnej stworzyli kolejną okazję do integracji międzypokoleniowej i wspólnego radosnego świętowania dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej.
14 grudnia 2017

Oczyszczacze powietrza dla wawerskich przedszkoli

Równolegle do prowadzenia działań długofalowych – takich jak budowa metra, wymiana taboru komunikacji miejskiej na niskoemisyjny czy udzielanie dotacji na wymianę pieców węglowych – Warszawa poszukuje nowych rozwiązań w zakresie ochrony przed zanieczyszczeniami dla grup szczególnie narażonych na ich szkodliwy wpływ.
14 grudnia 2017

WS Grochów w punktach kolportażu

Dziś dostarczamy Wam najnowszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów". Piszemy w nim m.in. o wielkim powrocie Bazaru Rogatka, nowym sprzęcie w Szpitalu Grochowskim i świątecznym koncercie pod naszym patronatem medialnym. A to tylko część tematów!
13 grudnia 2017

Akcja krwiodawstwa w Wesołej

1 Warszawska Brygada Pancerna, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Legion" oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 15 grudnia (piątek) w godzinach 9.00-13.00 przy 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Akcję wspierają "Wiadomości Sąsiedzkie".
13 grudnia 2017

Listopad w Radzie Dzielnicy Wawer

Zarząd Dzielnicy Wawer zwołał na dzień 27 listopada sesję w sprawie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, na której mogli pojawić się przedstawiciele inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy - firmy Warbud.
13 grudnia 2017

Ruszyła kolejna edycja budżetu partycypacyjnego

Od 1 grudnia możemy już zgłaszać swoje pomysły na wykorzystanie pieniędzy z miejskiego budżetu. Naszej dzielnicy w ramach edycji na rok 2019 przyznano 4 920 000 zł. Kwotę podzielono na osiem obszarów lokalnych: Kamionek, Grochów Centrum, Grochów Północny, Saska Kępa, Grochów Kinowa, Przyczółek Grochowski, Grochów Południowy, Gocław.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń