WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Wiadomości

28 czerwca 2018

Koncert na PGE Narodowym i wyłączenie z ruchu części Saskiej Kępy

W sobotę, 30 czerwca, o godz. 19.00 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert Beyonce i Jay-Z. Wyłączona z ruchu kołowego będzie część Saskiej Kępy. Możliwe jest także zamknięcie mostu J. Poniatowskiego. Objazdami pojadą wówczas tramwaje i autobusy, uruchomiona zostanie również linia zastępcza.

28 czerwca 2018

Budżet partycypacyjny w Wesołej - ostatnie dni głosowania

Kończy się najważniejszy etap budżetu partycypacyjnego – głosowanie mieszkańców na projekty. Trwa on tylko do 30 czerwca br.  Poniżej przedstawiamy listę projektów, które zostały dopuszczone do głosowania w dzielnicy Wesoła.
28 czerwca 2018

Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek I Przyjaciele” zwycięzcą w plebiscycie „Przedszkole Na Medal”

Za nami emocje związane z plebiscytem zorganizowanym przez portal naszemiasto.pl na terenie Warszawy. Na potrzeby plebiscytu miasto zostało podzielone na 8 rejonów, w których znajdowało się po kilka dzielnic. Jesteśmy niezwykle dumni, gdyż uzyskaliśmy nominacje we wszystkich kategoriach, a dodajmy, że zgłoszeń dokonują rodzice przedszkolaków.
27 czerwca 2018

(R)ewolucja w komunikacji miejskiej w Wawrze

14 maja 2018 r. Komisja Inwestycyjna Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy pozytywną, jednogłośnie przyjętą uchwałą zaopiniowała „Projekt zmian w układzie komunikacyjnym dzielnicy Wawer m.st. Warszawy”, zaproponowany w ubiegłym roku przez Zarząd Transportu Miejskiego. Było to zwieńczenie naszych, radnych – a moich w szczególności – wysiłków, podejmowanych od początku obecnej kadencji na rzecz poprawy transportu publicznego w naszej dzielnicy.

27 czerwca 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Gdzie może być bardzo romantycznie w Wawrze? Oczywiście na kinie plażowym na wawerskiej Plaży Romantycznej przy ul. Rychnowskiej, które wystartuje już 1 lipca. To będzie ciekawa atrakcja dla wszystkich fanów kina, a szczególna atmosfera Plaży Romantycznej gwarantuje wyjątkowy klimat w plenerze - mówi zastępca burmistrza dzielnicy Wawer, Leszek Baraniewski.
26 czerwca 2018

Falenickie Koncerty Letnie

W miniony weekend rozpoczęła się siedemnasta edycja Falenickich Koncertów Letnich. Jest to cykl 6 koncertów muzycznych i towarzyszących im wystaw, organizowanych przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne dzięki dotacji Urzędu Dzielnicy Wawer. Koncerty odbywają się  w ogrodzie kościoła NSPJ w Falenicy lub w jego wnętrzu. Kolejny, już  8 lipca! Wstęp wolny.
26 czerwca 2018

Turystyczna linia 100

W weekend, 23-24 czerwca po raz pierwszy na trasę wyjechały zabytkowe autobusy nowej linii 100. To kolejne, lądowe uzupełnienie oferty Warszawskich Linii Turystycznych bo w stolicy można już spotkać zabytkowe tramwaje kursujące w ramach linii T.

25 czerwca 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

Wraz z nadejściem wakacji nasze dzielnice zapraszają na wspólne oglądanie filmów pod chmurką. Praga Południe swoją kinową strefę zorganizuje w Parku Polińskiego. Pierwszy seans odbędzie się w czwartek, 28 czerwca o godzinie 21:30. Kolejne projekcie filmowe zaplanowano co czwarte, aż do końca sierpnia. Wstęp wolny!

25 czerwca 2018

Ostatnia szansa na zgłoeszenie się do konkursu WARSZAWA W KWIATACH I ZIELENI

Zbliża się koniec największego w Polsce konkursu poświęconego zieleni, ogrodnictwu i ekologii! Jeszcze tylko do 7 lipca można przesyłać zgłoszenia ogrodów, balkonów, a nawet ukwieconych okien do 35. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Formularze można nadsyłać na adres konkurs@warszawawkwiatach.pl. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także akcje towarzyszące festiwalowi, m.in. Ruchome Ogrody Warszawy i Punkty Porad Ogrodniczych.

22 czerwca 2018

Veturilo wkracza do Rembertowa!

W listopadzie 2015 r.   spekulowaliśmy czy  jest szansa na rower miejski w Rembertowie?”. Konkluzje nie były zbyt optymistyczne i wskazywały, że kolejna okazja będzie dopiero po 2020 roku, ale… wszystko wskazuje na to, że od września bieżącego roku opuścimy strefę dzielnic bez miejskiego roweru.
22 czerwca 2018

„Jestem elektryczny”, „jestem hybrydowy” - nowe oznaczenia autobusów

Autobusy o napędzie alternatywnym, jeżdżące w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego, będą miały nowe oznaczenia.Z boku pojazdu, w górnej jego części pojawi się napis „jestem elektryczny”, „jestem hybrydowy” lub „jestem ekologiczny – CNG (lub LNG)”.

21 czerwca 2018

Skanska otwiera dojście do pomnika Syrenki. Bulwary wiślane gotowe w 80%

Warszawiacy i turyści odwiedzający stolicę znów mogą z bliska oglądać pomnik Syrenki. Skanska, która realizuje przebudowę bulwarów wiślanych od wysokości ul. Tamka do Mostu Świętokrzyskiego, wprowadziła czasową organizację ruchu. Udrożniony został ruch pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły, a dojście do pomnika Syrenki otwarte
21 czerwca 2018

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na rok 2019 w Rembertowie!

Do 30 czerwca wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą głosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Aby oddać ważny głos w Rembertowie, należy wybrać dowolną liczbę projektów z listy na karcie do głosowania, z zastrzeżeniem że suma kosztów realizacji wybranych projektów nie może przekroczyć kwoty 700 000 zł
21 czerwca 2018

Kibicuj w niedzielę razem z sąsiadami!

I to nie tylko tymi najbliższymi, ale też z Wawra, Wesołej i Pragi-Południe. Niech – w myśl głównego hasła reprezentacji Polski – łączy nas piłka! W czasie trwających od 14 czerwca do 15 lipca mistrzostw świata w piłce nożnej można śledzić zmagania polskiej drużyny i wybrane mecze innych drużyn na ogromnym telebimie diodowym (36 metrów kwadratowych!), w atmosferze takiej jak przy oglądaniu meczu na żywo!

20 czerwca 2018

Rodzinny Ogród Działkowy ZACHĘTA zaprasza na wycieczkę!

Rodzinny Ogród Działkowy ,,Zachęta" w Wesołej  7 lipca 2018 r. zaprasza na wycieczkę do Zuzeli i Ciechanowca. Oprócz zwiedzania Muzeum lat dziecięcych Kardynała Wyszyńskiego w planie jest również m.in. pokaz wędzenia kiełbasy z degustacją. Koszt wycieczki wynosi 45 zł, a zapisy trwają tylko do 30 czerwca br.
20 czerwca 2018

Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów czekają na Was!

Z radością dzielimy się z Wami czerwcowo-lipcowym numerem Wiadomości Sąsiedzkich dla Rembertowa. Na łamach gazety dzielimy się z Wami informacjami o veturilo, budżecie partycypacyjnym oraz wydarzeniach w sezonie letnim w pobliskich ośrodkach kultury. Życzymy miłej lektury!
20 czerwca 2018

Pogodne wakacje w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” :)

Warsztaty taneczne, kulinarne, modowe, kosmiczne oraz pokaz w mobilnym planetarium. Takie atrakcje Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” przygotował dla dzieci w wieku 6-12 lat podczas wakacyjnych dni.

19 czerwca 2018

Uwolnij dyrygenta! Muzyczno-technologiczna gra plenerowa dla całej rodziny

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza mieszkańców Pragi Południe na grę plenerową z muzyką i technologią w roli głównej. Podczas wspólnej, rodzinnej zabawy będzie można poznać bliżej światy dźwięków i nowych technologii, i zobaczyć jak wiele je łączy.
19 czerwca 2018

Budżet partycypacyjny – głosuj do 30 czerwca!

Głosowanie na pomysły to bardzo ważny moment – zagłosuj na projekty, które uważasz za ciekawe lub potrzebne. W Wawrze możesz wybierać spośród 150 projektów złożonych przez mieszkańców w 13 obszarach osiedlowych oraz obszarze ogólnodzielnicowym. W ten sposób decydujesz o tym, jak zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu Warszawy
19 czerwca 2018

Straż Miejska odnosi się do wypowiedzi pana Jakiego

Kandydat na Prezydenta chce zmienić priorytety Straży Miejskiej m.st. Warszawy określając, że na dzień dzisiejszy „straż goni seniorów sprzedających truskawki”.

wiadomości archiwalne
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Piątek, 19 października 2018

Zaproszenie na międzypokoleniową potańcówkę w Bibliotece

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń