WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

2 października 2017

Nowa jakość komunikacji w Wesołej?

Na początku sierpnia do Urzędu Dzielnicy trafił projekt pętli autobusowej w Starej Miłośnie przy ulicy Granicznej. To jak będzie wyglądać inwestycja przy oczyszczalni Cyraneczka, jeszcze nie jest do końca ustalone, natomiast wszystkie szczegóły niedługo się rozstrzygną.
2 października 2017

Problem z bezpieczeństwem na Kadetów rozwiązany!

Jeśli jeździcie rowerem do Wału Miedzeszyńskiego ulicą Kadetów, pewnie najbardziej nie lubicie odcinka u zbiegu ulic Kadetów i Poprawnej. Ścieżka rowerowa się kończy i żeby jechać prawidłowo i w miarę bezpiecznie, trzeba się przedzierać na drugą stronę drogi, mając przed sobą zawijasy (=ograniczona widoczność), z których lada chwila może wyskoczyć samochód.
29 września 2017

Jarmark Kreatywności

Już w najbliższą niedzielę, 1 paździenika obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, działające na rzecz seniorów, organizuje Jarmark Kreatywności. Odbędzie się on w godzinach 11.00-16.00 w Ogrodzie Saskim. W programie m.in. joga śmiechu, warsztaty rękodzieła, lekcja esperanto, konsultacje medyczne i ciekawy program artystyczny.
29 września 2017

Podpisanie umowy na przebudowę targowiska w Falenicy

20 września podpisano umowę na przebudowę targowiska w Falenicy. Powstanie nowoczesny obiekt z zadaszonymi miejscami handlowymi. Obszar centum Falenicy, obejmujący targowisko i planowaną kulturotekę, został włączony do miejskiego programu Warszawskich Centrów Lokalnych.
29 września 2017

Szlakiem zabytków techniki Górnego Śląska

Na kolejną wycieczkę koło PTTK w Wesołej zaprasza na Górny Śląsk. Wycieczka odbędzie się w dniach 20-22 października 2017 r. W programie m.in. kopalnia srebra i starówka w Tarnowskich Górach, bazylika z Kalwarią Piekarską w Piekarach Śląskich, Muzeum Śląskie w Katowicach. Zgłoszenia do 15 października.
29 września 2017

Konsultacje ZUS

2 sierpnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła odbyły się konsultacje prowadzone przez pracowników II Oddziału ZUS w Warszawie. Konsultanci udzielali odpowiedzi m.in. na pytania z zakresu podlegania ubezpieczeniom, wdrożenia e-składki, zasad przyznawania emerytur i rent. Konsultacje w takiej formule będą miały charakter cykliczny, termin najbliższych 26 października 2017 r.

29 września 2017

Głos mieszkańców utopiony w wannie

Niestety to, czego mieszkańcy Wawra – wspierani przez Zarząd Dzielnicy - chcieli za wszelką cenę uniknąć, w sierpniu zostało ostatecznie zatwierdzone. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zgodę na realizację wariantu Południowej Obwodnicy Warszawy z „otwartą wanną” zamiast tunelu i z krótkimi estakadami połączonymi nasypami zamiast jednej długiej estakady w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.
28 września 2017

Otwarcie sezonu w Teatrze Collegium Nobilium

Przed nami intensywna i bogata w doznania kulturalne jesień w Teatrze Collegium Nobilium, przy ul. Miodowej 22/24. Zapraszamy widzów na wspaniałe spektakle, będą to m.in. „Mędrole” i „Otello”. Mamy dla Państwa zaproszenia na oba te spektakle. Wystarczy zadzwonić do redakcji. Kto pierwszy, ten lepszy! :-)
28 września 2017

Wawerskie kulturoteki coraz bliżej realizacji

26 września to oficjalna data rozpoczęcia budowy kulturoteki w Radości. Obiekt powstanie przy ul. Panny Wodnej, Junaków i Powojowej. Z kolei 20 września odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kulturoteki w osiedlu Wawer przy ul. Błękitnej/Widocznej.
28 września 2017

Punkty selektywnego zbierania odpadów

W ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości odbierane są z terenu posesji: odpady segregowane suche, szkło opakowaniowe, odpady wielkogabarytowe (meble), odpady zielone (w okresie od kwietnia do listopada), odpady zmieszane. Pozostałe odpady komunalne właściciele nieruchomości mogą przekazać do PSZOK-ów (przy ul. Płytowej 1 i ul. Zawodzie 16).

28 września 2017

100 urodziny pierwszego dyrektora CZD, 40-lecie Centrum Zdrowia Dziecka

Poniedziałek 28 sierpnia był dla Centrum Zdrowia Dziecka podwójnym świętem. Tego dnia placówka rozpoczęła oficjalne obchody 40-lecia istnienia, a także obchodziła imponujący jubileusz setnych urodzin Pierwszego Dyrektora Pomnika – Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie prof. dr hab. n. med. Marii Goncerzewicz.
27 września 2017

Południowa Obwodnica Warszawy: zezwolenie na kolejny odcinek

Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę ok. 7,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, który przebiegać będzie przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.
27 września 2017

Dzień Działkowca

Zapraszamy na festyn pokoleniowy "Dzień Działkowca", który odbędzie się 30 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Zachęta" (okolice Domu Działkowca, pl. Wojska Polskiego). W programie m.in. szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, recital literacki, konkurs na najładniejszą działkę i najsmaczniejszy wypiek, dyskoteka. Start pikniku o godz. 15.00.
27 września 2017

Lipiec i sierpień w Radzie Dzielnicy Wawer

Wakacje w Radzie Dzielnicy upłynęły pod znakiem intensywnych prac budowlanych. Przede wszystkim dotyczy to największej inwestycji w dzielnicy Wawer, czyli budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Skalnicowej. Dzielnica wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom młodych rodziców oraz potrzebom ich pociech - budowa żłobka i przedszkola przy ul. Trakt Lubelski przebiega zgodnie z planem.
27 września 2017

Kryniczna 6 zabytkiem

W połowie sierpnia Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Jakub Lewicki podpisał decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków wilii Rodziny Rotsteinów. Podobnie jak w przypadku sąsiadującej z nią, wilii Hartwigów o wnioskowało Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - Oddział w Warszawie oraz Stowarzyszenie ŁADna Kępa.
26 września 2017

Takie będą Rzeczypospolite, jacy absolwenci szkół po „reformie” - rozmowa z burmistrzem dzielnicy Wawer

Z burmistrzem Łukaszem Jeziorskim, na temat wdrażania reformy edukacji w Wawrze, rozmawia Andrzej Murat. Pani burmistrz mówi m.in. o tym, jak wyglądają pierwsze dni nowego roku szkolnego po reformie, wspomina o środkach finansowych poniesionych przez dzielnicę. Porusza też kwestię nowej podstawy programowej.
26 września 2017

Karta Biznes Benefit dla Ciebie!

Rozważałeś kiedyś reklamę na naszych łamach bądź stronie internetowej albo już się u nas reklamujesz? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! „Wiadomości Sąsiedzkie” dołączyły do programu partnerskiego Biznes Benefit, który gwarantuje reklamodawcom atrakcyjne zniżki nie tylko na reklamy u nas, ale i w szeregu miejsc usługowych na terenie całej Warszawy.
26 września 2017

140-lecie Kolei Nadwiślańskiej – wystawa i panel dyskusyjny

27 września o godz. 19.00 w Kinokawiarni Stacja Falenica odbędzie się dyskusja panelowa dot. przestrzeni publicznej, jaką są dworce kolejowe. Tego samego dnia o godz. 18.15 autorzy wystawy poświęconej Kolei Nadwiślańskiej, w tym dr hab. Zbigniew Tucholski, oprowadzą po wystawie zainteresowaną grupę.
26 września 2017

Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego zostanie wykonana

Początek września związany jest z rozstrzygnięciem przetargu na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego stworzenia ekranów akustycznych w ciągu al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej. Przetarg uwzględniał także wszystkie niezbędne decyzje administracyjne do realizacji zadania.
25 września 2017

Sarmacki Piknik Historyczny

Zapraszamy na "Sarmacki Piknik Historyczny" odbędzie się 30 września 2017 r. w godz. 12.00-16.00 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Praskiego Pułku 31. W programie mnóstwo atrakcji – od widowiskowych pojedynków, pokazów musztry i szermierki poprzez zwiedzanie XVII-wiecznego obozowiska, gry i zabawy z nagrodami po ognisko z pieczeniem kiełbasek przy muzyce dawnej na żywo. 
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń