WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Wiadomości

22 maja 2018

Święto Osiedla - Sportowa Niedziela - Otwarcie MAL

W niedzielę 27 maja na placu zabaw przy ul. Łasaka 44 będzie się działo! Tego dnia od 13:00 świętujemy: święto osiedla, sportową niedzielę i otwarcie Miejsca Aktywności Lokalnej. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, spójrzcie na plakat!
22 maja 2018

Piknik rodzinny w Rembertowie

26 maja w parku na terenie ASzWoj, odbędzie się duży piknik rodzinny z bardzo bogatym programem adresowanym do młodszych i starszych dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Główną atrakcją pikniku będzie spotkanie z Rodziną Treflików - niezwykłymi bohaterami bardzo popularnego polskiego serialu dla dzieci. Będzie to prawdziwe „rodzinne święto” mieszkańców Rembertowa.

22 maja 2018

Rada WTP: Rekomendacje przekazane do ZTM

Podczas kolejnego spotkania Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, Dyrektor ZTM Wiesław Witek otrzymał rekomendacje dotyczące dostępności przystanków oraz pojazdów komunikacji miejskiej dla osób o ograniczonej mobilności i percepcji.

21 maja 2018

21 nowych pojazdów dla SKM - będą dłuższe pociągi i nowe połączenia

Na stołeczne tory wyjadą „Elfy” drugiej generacji. Dostarczy je bydgoska spółka PESA. 21 maja w siedzibie Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, podpisano umowę na dostawę nowego taboru. 

21 maja 2018

Licealne konsultacje

Od pewnego czasu w Wesołej podnoszony był temat utworzenia na terenie naszej Ddzielnicy szkoły ponadpodstawowej. Po ubiegłorocznej reformie systemu oświaty, która zlikwidowała gimnazja, temat wrócił ze zwielokrotnioną mocą. W grudniu 2017 roku Rada Dzielnicay przyjęła stanowisko dotyczące przeprowadzeniea konsultacji społecznych w tej sprawie. To oficjalna przewidziana prawem procedura, mająca dać odpowiedź, na ile ta inicjatywa ma poparcie w lokalnej społeczności. 

18 maja 2018

Plaża Romantyczna - nowy sezon, nowe atrakcje

Dosłownie dni dzielą nas od rozstrzygnięcia przetargu na modernizację wawerskiej plaży znajdującej się przy ul. Rychnowskiej. Wg projektu w tym roku (sezonie) pojawią się tutaj nowe altanki, plac zabaw i wieża widokowa, a do plaży będzie można dojechać nowiutką ścieżką rowerową. Jak informuje rzecznik Urzędu Dzielnicy Wawer, realizacja modernizacji nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

18 maja 2018

Ponad 8 tysięcy interwencji – strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska podsumowują miniony sezon grzewczy.

Mieszkaniec Woli sam zbudował piec i spalał w nim odpady – płyty pilśniowe, pomalowane i poklejone  drewno. Przyznał się strażnikom, że w ten sposób ogrzewał budynek. Inny mieszkaniec na terenie Wawra spalał na swojej posesji deski, płyty OSB, płyty wiórowe, a nawet – aluminiowe puszki. Inny mężczyzna wypalał izolację miedzianych przewodów, a gdystrażnicy nakazali mu natychmiastowe ugaszenie ognia, nie wiedział jak to zrobić – mieszkaniec Pragi Północ został ukarany wysokim mandatem.
18 maja 2018

Majówka teatralna z Teatrem Akt

Majówka teatralna to cykliczna inicjatywa prezentacji spektakli plenerowych Teatru Akt dla mieszkańców Grochowa i całej Warszawy. W tym roku plener odbędzie się 19 maja w Parku im. Józefa Polińskiego. Ideą całego widowiska odbywającego się na styku sztuki i sportu będzie ukazanie wspólnego dla teatru i piłki nożnej fenomenu gry, dzięki któremu możemy przenieść się do innej rzeczywistości, poszukiwać nowych przestrzeni

17 maja 2018

,,Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów" już na Was czekają!

W stałych punktach kolportażu znajdziecie juz majowe wydanie ,,Wiadomości Sąsiedzkich Rembertow". W miesięczniku znajdziecie mnóstwo kulturalnych informacji i zaproszeń na ciekawe wydarzenia w naszej okolicy. Mamy nadzieje, ze nowy numer gazety zaciekawiła,  a my zabieramy się do pracy nad kolejnym wydaniem.
17 maja 2018

Spędź Noc Muzeów w CPK Praga Południe!

Centrum Promocji Kultury Praga Południe zaprasza na Noc Muzeów. Kulturalna instytucja na ten dzień przygotowała szereg atrakcji: wernisaż wystawy ,,Ptak bez przestrzeni", wernisaż Street Art oraz dwa niezwykle koncerty związane z nurtem muzyki jazzowej. W planie Waszych kulturalnych wycieczek na sobotę 19 maja z pewnością nie może zabraknąć tego miejsca.
17 maja 2018

Noc Muzeów na Grochowskiej

Koncert Sinfonii Varsovii przy blasku zachodzącego słońca, nocne jam session, spektakl teatralny o roli sztuki we współczesnym świecie, a także warsztaty oraz wystawa archaicznych i alternatywnych technik fotograficznych – tak w skrócie opisać można tegoroczną Noc Muzeów na Grochowskiej.

16 maja 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

W bieżącym miesiącu Rada Dzielnicy Rembertów obradowała w dniu 14 maja. Na sesji Zarząd Dzielnicy Rembertów przedstawił coroczne sprawozdanie z realizacji Programu Rozwoju Dzielnicy Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku) w 2017 roku. Program został uchwalony na początku 2014 r. i od tego momentu nadaje działaniom samorządu dzielnicowego perspektywę strategiczną.
16 maja 2018

90% przejazdów już z żółtymi naklejkami PLK

Do końca maja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umieszczą na wszystkich przejazdac h kolejowo-drogowych żółte naklejki z indywidualnym numerem skrzyżowaniai numerami alarmowymi. Dodatkowa i precyzyjna informacja o lokalizacji przejazdui szybkie łącze z operatorem nr 112 zwiększają bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów.

16 maja 2018

Rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych - przyjdź, zobacz, podyskutuj

Rusza cykl mobilnych punktów informacyjnych poświęconych rozbudowie Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Przedstawiciele inwestora oraz eksperci spotkają się z mieszkańcami Targówka, Rembertowa i Pragi-Południe. Punkty informacyjne stanowić będą okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania związane z inwestycją. Wyjaśnień udzielać będą eksperci i pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. 

15 maja 2018

Piknik rodzinny: ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!” już 20 maja!

Fundacja Zwalcz Nudę dzięki dofinansowaniu ze środków Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zorganizuje  wiosenny Pikniki rodzinny, 20 maja w Parkusz Obwodu AK Praga. Celem wydarzenia będzie uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt „Kto Ty jesteś? Polak mały!” to powszechne i innowacyjne wydarzenie w przestrzeni publicznej. To wydarzenie, w którym może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Szczególnie zapraszamy rodziny wielopokoleniowe!

15 maja 2018

Majowe Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie

Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie już na Was czekają!  Linia kolejowa w Wawrze po 2022 r., plaża romantyczna, muzyczna Akademia Pana Kleksa, derby czy Wawerska Wiosna Kaligraficzna to tylko niektóre tematy poruszane na łamach majowego wydania gazety. Zapraszamy do lektury, a my zabieramy się do pracy nad kolejnym numerem. :)
15 maja 2018

Widzieliście tramwaj T?

Od soboty, 12 maja po Warszawie jedzi tramwaj ,,T". O co chodzi? Juz wyjaśniamy. :) W tym roku Tramwaje Warszawskie świętują 110-lecie elektryfikacji, a linia jest ciekawym „lądowym” uzupełnieniem oferty Warszawskich Linii Turystycznych.W wagonach kursujących na linii T honorowane są wszystkie rodzaje biletów ZTM.
14 maja 2018

Kiermasz Rękodzieła i Latająca Giełda Winylowa

Na lekcjach ZPT rzeźbiliście w mydle, robiliście wazoniki z butelek po szamponie familijnym lub pudełka z pocztówek i tak Wam zostało? Szyjecie, dziergacie, malujecie, wyklejacie, lepicie, rzeźbicie? Obdarowaliście już całą rodzinę i wszystkich znajomych, a efekty Waszej pasji zalegają w szafach i szufladach? Chcielibyście poznać innych rękodzielników i wypuścić Wasze dzieła w świat? Z myślą o Was Klubokawiarnia Kici Kocia na Grochowie i  Klubokawiarnia Cała Jaskrawość organizuje Kiermasz Rękodzieła!
14 maja 2018

Jak zorganizować dzień sąsiada? - otwarte spotkanie

Już dziś o 18:00 odbędzie się otwarte spotkanie, na którym wspólnie zastanowimy się jak organizować wydarzenia sąsiedzkie. Przyjdź - jeśli masz już doświadczenie w podejmowaniu inicjatyw sąsiedzkich. Twoja wiedza i umiejętności będą dla nas ważnym zasobem. Przyjdź - jeśli chcesz zmobilizować siebie i sąsiadów do spotkania i po raz pierwszy zorganizować akcję. Dowiesz się od czego zacząć i gdzie szukać wsparcia.
14 maja 2018

Parę pytań o ścieżki rowerowe

Nie od dziś wiadomo, że ilość dróg dla rowerów w naszej dzielnicy jest bardzo symboliczna. Te nieliczne, które istnieją, powstały na ogół przy okazji głębokich modernizacji lub budowy nowych ulic i rzadko kiedy są połączne w jakąś sięć. A wręcz istnieją między nimi luki, które aż się prosi załatać. Mimo to sądziłem, że należy się cieszyć chociaż tym, co jest. Niestety... Ostatnio, jak mi się zdaje, wykonano krok wstecz.
wiadomości archiwalne
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń