WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

2 sierpnia 2017

Dobra wiadomość dla seniorów z Wesołej

Jeśli ktoś z nas będzie czuł się samotny, będzie miał dolegliwości wymagające obecności osoby trzeciej, a nawet chciał polepszyć swoje samopoczucie w towarzystwie osób trzecich, będzie mógł skorzystać z możliwości pobytu dziennego wśród innych seniorów, wziąć udział w różnorodnych zajęciach, a może nawet zjeść ciepły posiłek.

2 sierpnia 2017

Działaj na Paca!

Języki obce to pasja, która chcesz się dzielić? Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności? Jesteś osobą aktywną, mającą trochę czasu wolnego, który nie wiesz jak pożytecznie zagospodarować? Szukasz nowych wyzwań? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/łaś tak, zapraszamy Cię do dołączenia do zespołu wolontariuszy i wolontariuszek działających w Centrum Społecznym Paca.

1 sierpnia 2017

Strażnicy miejscy i harcerze złożyli wiązanki kwiatów w niemal 400 miejscach pamięci

W poniedziałkowy wieczór poprzedzający 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego strażnicy miejscy wraz z harcerzami złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w blisko 400 miejscach pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim.
1 sierpnia 2017

Wawer-Zdrój zaprasza!

W sobotę 1 lipca na obiekcie sportowym Syrenka w Marysinie Wawerskim nastąpiło uroczyste otwarcie wawerskiej tężni – pierwszego takiego obiektu nie tylko w naszej dzielnicy, ale i w całej Warszawie. Otwarciu tężni towarzyszył piknik „Czas na zdrowie” - można było m.in. sprawdzić skład swojego ciała i swój wiek metaboliczny oraz poćwiczyć pod okiem trenerów fitness z OSiR Wawer.
31 lipca 2017

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody z udziałem Powstańców oraz przedstawicieli  władz państwowych i samorządowych odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, przy Gloria Victis na Powązkach oraz na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawskich.

31 lipca 2017

Kulturalna Wisła dla wszystkich żądnych przygód

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów oraz gier miejskich pod nazwą Kulturalna Wisła.

28 lipca 2017

Piknik rodzinny z koncertem De Mono

15 sierpnia w godzinach 14.00-22.00 wielki piknik rodzinny przy ul. Trakt Lubelski 157. Zapraszają Zarząd Dzielnicy Wawer i Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP. W programie m.in. loteria, darmowe dmuchańce, rodzinne gry i zabawy, występy artystyczne. O godz. 20.00 koncert gwiazdy wieczoru – grupy De Mono.
28 lipca 2017

Wakacyjne remonty – zmiany w komunikacji

Wakacje to czas remontów i realizacji inwestycji. Jedne właśnie się kończą, a inne dopiero rozpoczynają. W najbliższy weekend nastąpią zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej związane z prowadzonymi pracami.  
 
28 lipca 2017

Kapitan Warszawa uczy pomagania i szuka właśnie Ciebie!

Już w ten weekend pokonacie plagę lenistwa i pomożecie potrzebującym dzieciom! A co czeka na Was w kolejne weekendy sierpnia? Weźcie udział w trzymających w napięciu grach miejskich i pomóżcie nam pomagać innym! W trakcie każdej gry dodatkowo odkryjecie organizacje pozarządowe działające w Warszawie i dowiecie jak Wy możecie im pomagać!

28 lipca 2017

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Rembertowie

Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia br. Początek uroczystości o godzinie 17.00 przy Pomniku Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej, u zbiegu ulic Gawędziarzy i Haubicy.
 
27 lipca 2017

Jak wzywać Straż Pożarną?

Gdy dochodzi do pożaru lub innego zdarzenia kwalifikującego się do wezwania Straży Pożarnej, powinniśmy działać szybko. Jednak nie tylko czas wykręcenia numeru jest w tym działaniu kluczowy. Warto oprócz wyuczonego numeru 998 przyswoić sobie (a już na pewno zapisać w telefonie) numery do lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

27 lipca 2017

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

31 lipca na Pradze-Południe odbędą się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczną się one o godz. 12.00 przy Urzędzie Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274. Następnie odwiedzone zostaną miejsca pamięci na terenie dzielnicy, a od 13.30 w Parku im. Obwodu Praga Armii Krajowej przewidziane są m.in. występy artystyczne i wspomnienia uczestników wydarzeń z 1944 roku.
27 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

Ponad trzy lata, podczas których miałem przyjemność napisać trzydzieści siedem felietonów dla Państwa na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów” o pracach Rady Dzielnicy Rembertów, zakończę w tej formie ostatnim, trzydziestym ósmym artykułem.
26 lipca 2017

Młodość w Zarządzie Dzielnicy Rembertów

W dniu 10.07.2017 r. Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy wybrała wiceprzewodniczącego Rady Macieja Iwanickiego (PO) na zastępcę burmistrza dzielnicy Rembertów. Zastąpił on na tym stanowisku Marka Karpowicza (PO), który wcześniej złożył rezygnację.
26 lipca 2017

Siłownia plenerowa w Jordanku coraz bliżej realizacji

W połowie czerwca Urząd Dzielnicy Praga-Południe ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych obejmujących dostawę i montaż urządzeń w ramach projektu zgłoszonego w poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego opatrzonego nazwą „Siłownia plenerowa w Jordanku OPP2”.
25 lipca 2017

Osiemnaście lat Gimnazjum 119

Ostatnie tygodnie roku szkolnego 2016/2017 to szczególny czas dla naszej szkoły. Oprócz tradycyjnych zadań związanych z zakończeniem roku rozpoczęły się prace związane z adaptacją budynku do potrzeb małych dzieci i Szkoły Podstawowej nr 385, w którą reforma przekształciła Gimnazjum nr 119.

25 lipca 2017

Warszawskie półfinały konkursu Odysseus II zakończone - znamy zwycięzców!

Prezentacje ciekawych projektów, odwiedziny w Instytucie Lotnictwa oraz uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców to tylko niektóre punkty programu, w którym wzięli udział półfinaliści Europejskiego Konkursu Kosmicznego - Odysseus II.
24 lipca 2017

Wielkie remonty i zakupy w szkołach – Rembertów wdraża reformę

Od 1.09.2017 r. system szkolny w Polsce ulegnie zmianie na mocy nowego Prawa oświatowego z dnia 14.12.2016 r. Działania rozpoczęte jesienią 2016 r. zakończą się 31.08.2022 r., kiedy ostatni absolwenci wygaszonych gimnazjów zakończą trzyletnie liceum (ostatni rocznik 2003). To będzie prawie 6 lat wdrażania reformy. 
24 lipca 2017

Karta miejska na wakacjach

Wakacje to czas wyjazdów. Jeżeli wyruszamy na dłuższy urlop, możemy skorzystać z opcji zwrotu biletu długookresowego. Wbrew pojawiającym się informacjom nie oznacza to „zawieszenia” karty miejskiej. 1 czerwca, wraz z wejściem w życie nowej taryfy, pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej zyskali nową możliwość – określenia dnia, od którego chcą dokonać zwrotu biletu.
24 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona była przede wszystkim sprawom oświatowym, związanym z reformą edukacji, która od września zmieni obraz sieci szkół na terenie naszej dzielnicy. Trzeba podkreślić, iż dyskusja dotycząca reformy oświaty i konsekwencji jej wprowadzenia była długa.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń