WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

4 grudnia 2017

List do redakcji: Zadbaj zimą o zwierzęta

Mieszkam w Wesołej od kilkudziesięciu lat i kocham te lasy i zwierzęta, które żyją wśród nas. Dlatego chciałabym przekazać moim sąsiadom i wszystkim czytelnikom naszej gazety apel, który wszyscy powinni przeczytać.
4 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe zaprasza mieszkańców dzielnicy oraz wszystkich gości na Świąteczne Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka w dniach 2-17 grudnia. W programie mnóstwo atrakcji, a ich kulminacja przypada 16 grudnia, kiedy to odbędzie spotkanie opłatkowe i rozświetlenie dzielnicowej choinki oraz m.in. koncerty, animacje, warsztaty.
4 grudnia 2017

Hucznie obchodzone dziesięciolecie Balu Seniora

W przeddzień Europejskiego Dnia Seniora 19 października 2017 r. ponad 150 seniorów dzielnicy Wesoła bawiło się, tańczyło i śpiewało na X Jubileuszowym Balu Seniora. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Burmistrza Pan Marian Mahor, Przewodnicząca Rady Seniorów Pani Bożena Borys oraz radni.
4 grudnia 2017

Zmiana patronów ulic w Rembertowie

10 listopada br. zmieniły się nazwy dwóch ulic w Rembertowie - ul. Franciszka Ilskiego stała się ulicą mjr. Tadeusza Furgalskiego „Wyrwy”, a ul. Antoniego Kacpury – ul. Stefana Melaka. O szerszym konteście tego wydarzenia opowiada Stanisław Piwowar.
1 grudnia 2017

Poszerzenie działań dzielnicy w sferze społecznej

Realizacja zadań dzielnicy w sferze społecznej nie odbywa się wyłącznie w rutynowy sposób, lecz poszerzono je o wiele nowych inicjatyw i przedsięwzięć, adresowanych do mieszkańców Rembertowa. Podejmujemy działania w sferze oświatowej, podejmujemy też wysiłek, by zachęcić jak najwięcej osób do aktywności ruchowej. 

1 grudnia 2017

Akcja Paczka czeka na dary od Ciebie!

W tym roku już po raz trzynasty Szczep 145 WDHiZ działający na terenie Wawra organizuje Akcję Paczka, czyli świąteczną pomoc Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do akcji! Dary można przekazać dziś i jutro oraz w kolejny weekend w Delikatesach K&M w Wawrze i Wesołej.
1 grudnia 2017

Mikołajki z transportem publicznym

Z okazji Mikołajek Zarząd Transportu Miejskiego oraz przewoźnicy komunikacji miejskiej przygotowali atrakcje dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Mikołajkowe Linie Specjalne, muzyka na żywo, drobne upominki i słodki poczęstunek – to wszystko sprawi, że 6 grudnia po Warszawie podróżować się będzie nie tylko sprawnie, ale i w wyjątkowej atmosferze.
1 grudnia 2017

Uwaga - zmiana terminu 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 172

Szanowni Państwo, z przyczyn organizacyjnych zmianie uległ termin obchodów jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 172, który w poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich” zapowiadany był na 7 grudnia br. Wydarzenie to odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku. Przepraszamy za zamieszanie i już dziś serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie w kwietniu!
30 listopada 2017

Świętując Warszawskie Dni Seniora

Wszystko starannie zaplanowałam w oparciu o publikację "Warszawskie Dni Seniora 22 września -1 października 2017". Oferta zawarta w tej książeczce była tak bogata, że spędziłam dłuższą chwilę, wybierając coś dla siebie. Propozycji było ponad 300.
29 listopada 2017

Wspomnienie o trenerze - X Turniej Szachowy im. Jana Brustmana

Poznałem Janka prawie 20 lat temu. Prowadził wówczas zajęcia szachowe w „Bułhaku” Społecznej Szkole nr 12. Jako ówczesny dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wesołej i amator „królewskiej gry” natychmiast zaproponowałem mu zajęcia z większą grupą młodych szachistów w Ośrodku. I tak to się zaczęło.
29 listopada 2017

List od św. Mikołaja dla Twojego dziecka!

Podaruj swojemu dziecku wyjątkowy prezent na tegoroczne Boże Narodzenie! Niech dostanie najprawdziwszy list od świętego Mikołaja. Przy okazji wspomożesz w ten sposób podopiecznych fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
29 listopada 2017

Spotkanie z Marią Rotkiel - "Jak budować i pielęgnować relacje rodzinne"

Spotkanie z Marią Rotkiel, jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psychoterapeutek - odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II,  przy ul. Gawędziarzy 8 w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy,  8 grudnia 2017 r. o godz. 19.00.

28 listopada 2017

Piknik Klubu Sportowego Wesoła z podwójnej okazji

Klub Sportowy Wesoła zorganizował, jako inicjatywę lokalną, w dniu 14 października 2017 piknik „Nie tylko dla piłkarzy, poznajmy nasze nowe boisko”. Okazje do świętowania były dwie. Po pierwsze chcieliśmy zaprezentować mieszkańcom zmodernizowane boisko trawiaste. Po drugie - w tym roku KS Wesoła obchodzi 27-lecie powstania.
28 listopada 2017

Escape Room. Najważniejsza depesza

Słyszeliście o "escape roomach", czy pokojach zagadek? Chcecie spróbować swoich sił w niezwykłej grze przygodowej i przenieść się w czasie do roku 1918? Odkryć sekret depeszy ogłaszającej niepodległość Polski i to za darmo? Takie rzeczy tylko w Wawrze!
28 listopada 2017

Saska Kępa z kolejnym zabytkiem

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - Oddział w Warszawie i Stowarzyszenie ŁADna Kępa znów mają powód do radości. Bowiem dzięki wnioskowi, który złożyli, Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków w połowie października podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków domu wielorodzinnego państwa Wolframów. Budynek z lat 30 ubiegłego wieku znajduje się na działkach pod adresem Bajońska 2 i Paryska 3.
27 listopada 2017

Spotkania Bezpieczne Osiedle w grudniu

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła uprzejmie informuje, że w grudniu odbędą się cztery dyżury dla mieszkańców według harmonogramu. Podczas dyżurów mogą Państwo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na poczucie Państwa bezpieczeństwa, zagrażające życiu lub zdrowiu, czy wynikające z wandalizmu i innych negatywnych zjawisk.
27 listopada 2017

Rusza V edycja budżetu partycypacyjnego

30 listopada o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Rembertów przy al. gen. A. Chruściela 28 w sali 012 (piętro -1) odbędzie się spotkanie otwarcia V edycji budżetu partycypacyjnego. Na spotkaniu będzie można poznać zasady nowej edycji, w tym szczegółowe zasady, jakie będą obowiązywały w Rembertowie, oraz dowiedzieć się, jakie są plany inwestycyjne dzielnicy na przyszłe lata.

27 listopada 2017

Nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona planowanej budowie obwodnicy śródmieścia. Czym jest obwodnica śródmieścia? Obwodnica śródmieścia to trasa, która ma połączyć Grochów z Targówkiem. Kluczowym jej elementem jest tunel pod rondem Wiatraczna.
24 listopada 2017

Premiera „CyberKapturka”

Projekt, o którego powstawaniu pisaliśmy na naszych łamach na przestrzeni wielu miesięcy i któremu z entuzjazmem patronowaliśmy medialnie, w październiku miał swój wielki i wspaniały finał! 27 października odbyła się oficjalna premiera filmu „CyberKapturek”, wyprodukowanego przez Fundację CyberEtyka.
24 listopada 2017

Dość kopciuchów w Wawrze - podpisz petycję!

Jeżeli masz dość dymiących kopciuchów należących do m.st. Warszawy zainstalowanych w Wawrze, koniecznie podpisz petycję i udostępnij ją znajomym! Organizatorzy apelują o przyznanie środków finansowych na wymianę kotłów w budynkach, które nie mogą być podłączone do gazu. W Dzielnicy Wawer takie miejskie budynki stanowią większość.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń