WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

20 stycznia 2018

Teleopieka - Nowoczesne formy opieki dla seniorów

Polska jest krajem ludzi starzejących się. Osób w wieku senioralnym jest już blisko 10 milionów. 1/4 mieszkańców Warszawy stanowią seniorzy. W naszej dzielnicy jest podobnie. Jak zapewnić opiekę tym osobom, które stały się niesamodzielne i nie mają możliwości finansowych i bliskich krewnych, którzy mogą zaopiekować się samotną babcią lub dziadkiem? W Polsce ludzi samotnych, potrzebujących opieki jest blisko 2,5 miliona.
20 stycznia 2018

Spotkanie w 74 rocznicę walki AK w Radości w 1944 r.

W kolejną rocznicę obrony magazynu broni oddziału Armii Krajowej w Radości odbędzie się IV Wieczór Pamiątkowo-Patriotyczny. Przewidziana jest opowieść o przebiegu tej zwycięskiej walki i jej uczestnikach. Spotykamy się przy tymczasowej tablicy pamiątkowej koło skrzyżowania ul. Herbacianej i Rozszerzonej w Radości (na południe od ul. Izbickiej i na przedłużeniu ul. Żeglarskiej).
20 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (grudzień 2017)

W grudniu 2017 r. radni pracowali w komisjach stałych Rady Dzielnicy. Koniec roku w pracach Rady Dzielnicy to czas przygotowania sprawozdań z prac komisji w kończącym się roku oraz planów pracy na nadchodzący rok. Wszystkie dokumenty przygotowane w grudniu przez komisje zostały rozpatrzone na sesji Rady Dzielnicy Rembertów, która odbyła się w dniu 11.01.2018r.
20 stycznia 2018

Co przyniesie 2018 rok?

Początek roku to zawsze dobra okazja, aby spojrzeć w przyszłość, co czeka nas w nowym roku. Dobrym prognostykiem na 2018 r. było zakończenie roku 2017 – 14 grudnia ub. r. Rada m.st. Warszawy uchwaliła budżet Rembertowa na 2018 r. Budżet jest rekordowy, gdyż przekroczyliśmy barierę 100 mln zł (dokładnie 106 mln złotych).
19 stycznia 2018

Weź przykład z sąsiadów, wymień piec na ekologiczne źródło ciepła!

W 2017 roku ratusz wypłacił w formie ekodotacji blisko 2,2 mln złotych na wymianę sposobu ogrzewania. Warszawiacy podpisali łącznie 279 umów dotacyjnych - 262 z nich (na kwotę blisko 1,9 mln zł) związane były ze zmianą źródła ciepła na opalane paliwem gazowym, a 17 (na kwotę 322 tys. zł) z przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu w ciągu 2017 roku ze stolicy zniknęło co najmniej 351 nieekologicznych źródeł ciepła, takich jak piece węglowe czy kotły olejowe. Łącznie inwestycje dotyczyły zmiany sposobu ogrzewania dla ponad 1000 gospodarstw domowych.
19 stycznia 2018

Styczeń pełen umów!

W Rembertowie jest kilka takich inwestycji, których postępy mieszkańcy śledzą szczególnie. Niektórych z nich za bardzo jeszcze nie widać, ale są na tyle ważne, że każdy krok naprzód warto odnotować. Ostatnie tygodnie były takim czasem, w którym w owych istotnych inwestycjach drgnęło.
19 stycznia 2018

Mobilne pracownie komputerowe dla wawerskich szkół

Mobilne pracownie komputerowe pojawią się we wszystkich wawerskich szkołach. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 216, w towarzystwie burmistrza dzielnicy Wawer Łukasza Jeziorskiego, odebrały już pierwsze 28 nowych laptopów z mobilną szafą do ich przechowywania i ładowania. Podobne zestawy, zakupione przez Urząd Dzielnicy, otrzymają niebawem wszystkie wawerskie podstawówki.
19 stycznia 2018

Powietrze, którym oddychamy

Przez większość roku mieszkańcy Wesołej mogą oddychać pełną piersią, korzystając z dobrego klimatu, jaki oferuje nasza dzielnica. Natomiast gdy przychodzą pierwsze chłody, a wraz z nimi sezon grzewczy, powietrze gęstnieje i mętnieje, czasem nawet zabarwiając się na kolor czarny. Najgorzej jest oczywiście w zimie, gdy grzeje każdy.

19 stycznia 2018

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Jednym z priorytetów Dzielnicy jest edukacja. Nową przestrzeń do nauki zyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 128 w osiedlu Las. Kolejna wawerska placówka oświatowa została rozbudowana. Szkoła powiększyła się o trzy nowe sale i świetlicę w nowoczesnej zabudowie modułowej.
19 stycznia 2018

Poświąteczny odbiór choinek!

Choinki o wysokości powyżej 1 metra LEKARO odbiera zgodnie z harmonogramem odpadów wielkogabarytowych, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (tel. 22 112 02 84) lub mailowym – z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin.
19 stycznia 2018

Pomoc dla mieszkańców w formie dofinansowania zwiększonych kosztów ogrzewania budynków i mieszkań

Od grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach pilotażowego programu osłonowego „Zielone wsparcie”.
19 stycznia 2018

Antysmogowe działania w zasobie mieszkaniowym m.st. Warszawy w dzielnicy Wesoła

Zasób lokalowy w dzielnicy Wesoła składa się ze 139 lokali mieszkalnych. Budynki, w których zlokalizowane są lokale mieszkalne, posiadają podłączenie do sieci gazowej, dzięki temu do ogrzewania lokali wykorzystywane są indywidualne piece gazowe. Jednak 31 lokali należących do tego zasobu nadal jest ogrzewane za pomocą pieców na paliwo stałe, które zanieczyszczają powietrze. W związku z tym Urząd Dzielnicy Wesoła w 2017 roku rozpoczął działania mające na celu wymianę starych, nieekologicznych pieców węglowych na bardziej ekologiczne ogrzewanie gazowe.
19 stycznia 2018

Już jest! Styczniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"

Wiemy, że nie mogliście się doczekać. My też :-) Ale po pewnych utrudnieniach w końcu jest, najnowszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła", a w nim m.in.: konkrety w kwestii zanieczyszczeń powietrza i walki z nimi, ciekawe informacje dla seniorów o teleopiece czy 11 sposobów na to, by żyło nam się lepiej z innymi ludźmi.
18 stycznia 2018

Pomóżmy małej Zuzi wygrać z chorobą!

Zaczynający się nowy rok to zawsze czas nadziei na „lepsze jutro”. I choć dla każdego z nas znaczy to co innego, to nie ma ważniejszego oczekiwania niż oczekiwanie na powrót do zdrowia ukochanego dziecka. Tę nadzieję od samych narodzin Zuzi żywią nasi sąsiedzi, Państwo Frączkiewiczowie.
17 stycznia 2018

Wkrótce na Wygodzie powstanie skate-park i siłownia plenerowa!

Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy poinformował, że w dniu 10.01.2018 r. została podpisana umowa z firmą Stan Bud sp. z o.o. na wykonanie robót budowlanych wchodzących w zakres zadania inwestycyjnego pn. Park Wygoda ul. Wał Kościuszkowski. Budowa siłowni na powietrzu, skate – parku oraz nasadzenia drzew i krzewów. Jest to realizacja projektu wybranego przez Mieszkańców Rembertowa w ramach Budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Rembertów.
17 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (grudzień 2017)

W grudniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe. Poświęcona była przede wszystkim porządkowaniu budżetu dzielnicy. Radni zainicjowali też prace nad planem zagospodarowania przestrzennego rejonu Parku Skaryszewskiego. Uchwalenie planu zapewni ochronę temu urokliwemu i zabytkowemu terenowi zielonemu.
16 stycznia 2018

Głosujmy na „naszych” w konkursie Warszawiaki 2017!

Zagłosuj w czwartej edycji plebiscytu Warszawiaki, czyli głosowania na najciekawsze miejsca, wydarzenie, działalność w sieci i zdjęcie 2017 roku. Do wyboru cała masa kandydatur, a my podpowiadamy Wam, na co można głosować z naszych dzielnic w tym roku! Plebiscyt trwa do 4 lutego, można oddać jeden głos dziennie.

16 stycznia 2018

Jak może zmienić się teren dawnego Bazarku Rogatka? - konsultacje społeczne

Konsultacje już się zakończyły, trwały od 20 listopada do 31 grudnia 2017 roku. Teraz zapraszamy na spotkanie podsumowujące, które odbędzie się w środę, 17 stycznia o godz. 17 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe, ul. Grochowska 274, sala 305.

15 stycznia 2018

"Zima w mieście" w warszawskim zoo

Z okazji ferii zimowych i akcji „Zima w mieście”, obok stałych ekspozycji egzotycznych zwierząt, warszawskie zoo przewidziało program specjalny. Codziennie o godz. 9.30 odbywało się będzie publiczne karmienie pingwinów (w ich domku, obserwacja przez szybę), o godz. 10 – karmienie fok (na wybiegu), od poniedziałku do piątku o godz. 11 – przygotowywanie posiłków dla małp w holu Starej Małpiarni i od poniedziałku do piątku o godz. 11, 13 i 15 – karmienie szympansów i goryli (Pawilon Małp Człekokształtnych).
15 stycznia 2018

Oświadczenie Ligii Krajewskiej

[Artykuł płatny] W 1989 r. razem z kilkoma osobami założyłam (wówczas w podwarszawskiej miejscowości Wesoła) Fundację Szkoły Społecznej. W latach 1994-1998 Fundacja wybudowała szkołę podstawową. W kolejnych latach Fundacja rozwijała się i zaczęła też prowadzić gimnazjum, liceum i szkołę muzyczną.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń