WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Wiadomości

11 maja 2018

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w Rembertowie!

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów informuje o realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na terenie Dzielnicy Rembertów pn. „Bezpieczne Osiedle”.W ramach Programu odbywają się spotkania Grup Osiedlowych, w których uczestniczą przedstawiciele: Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, VII Oddziału Straży Miejskiej m.st. Warszawy, mieszkańców oraz Delegatury BBiZK. 

11 maja 2018

Majowe wydanie Wiadomości Sąsiedzkich Grochów

Śpieszy z informacją, że majowe wydanie Wiadomości Sąsiedzkich Grochów jest już w stałych punktach kolportażu. Za pośrednictwem gazety dzielimy się z Wami informacjami o m.in. Letnich Koncertach na Grochowskiej oraz planowanym remoncie w pobliskm liceum. Życzymy miłej lektury!
11 maja 2018

Tajemnicze rady osiedli

Rada Dzielnicy Praga-Południe w dniu 17 kwietnia br. podjęła uchwałę określającą termin i tryb przeprowadzenia wyborów do rad jednostek niższego rzędu działających na terenie naszej dzielnicy. Wybory odbędą się w dniu 17 czerwca 2018 w godzinach 9.00-20.00.

10 maja 2018

Niepodległościowy Cross Wesoła – pobiegnij z nami!

Już po raz piąty będziemy ścigać się w trudnym terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tegoroczny Cross Wesoła będzie wydarzeniem wyjątkowym, upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Start i meta usytuowane są przy tzw. „Głazie Piłsudskiego”. Bądź tam z nami 20 maja!
10 maja 2018

Koncert Życzeń w Sinfonii Varsovia na Grochowskiej

Programowanie pierwszego koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej oddane w ręce publiczności! O tym co 25 maja zagra Sinfonia Varsovia zdecydują głosy słuchaczy. Jeszcze do 13 maja można głosować na utwory w trzech kategoriach.

10 maja 2018

Wiadomości Sąsiedzkie Gocław z mnóstwem informacji kulturalnych!

Majowe wydanie Wiadomości Sąsiedzkich Gocław od rana rozwozimy do stałych punktów kolportażu. W najnowszym numerze miesięcznika znajdziecie mnóstwo informacji kulturalnych oraz ciekawostek spoleczno-politycznych związanych z Gocławiem. Życzymy miłej lektury!
9 maja 2018

PTTK zaprasza – Trójmiasto

Serdecznie zapraszamy na naszą kolejną wycieczkę, tym razem do Trójmiasta, w dniach 8-10 czerwca. Gdańsk, jedno z najstarszych polskich miast, pełne pięknych zabytków. Gdynia, nowoczesna, zbudowana od podstaw w okresie międzywojennym. I Sopot, malowniczy, wypoczynkowy. Wszystko to w pigułce w ramach autokarowej wyprawy nastawionej na zwiedzanie. 

9 maja 2018

Weź udział w warsztatach pielęgnacji noworodka!

Pod hasłem ,,Kreatywnie z położną" dziś w  Filii Zastów WCK o godz. 11:00 startuje cykl warsztatów pielęgnacyjnych noworodka prowadzony przez studentów położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Jeśli nie zdążycie na pierwsze spotkanie nie martwcie się! Zajęcia z zakresu prawidłowego układania i noszenia dziecka będą powtórzone 6 czerwca br.

9 maja 2018

Nowoczesny plac zabaw w wawerskiej Radości

Mieszkańcy Radości mogą się już cieszyć zmodernizowanym placem zabaw przy ul. Izbickiej/Patriotów, który z pewnością da wiele radości najmłodszym. W ramach modernizacji naprawiono dotychczasowe zabawki, pojawiły się także nowe.

8 maja 2018

Majowy numer Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła już na Was czeka!

Od rana rozwozimy do stałych punktów kolportażu majowe wydanie ,,Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła". W najnowszym numerze znajdziecie m.in. informacje o inwestycjach wodociągowych,  niepodleglościowym crossie oraz konsultacjach dotyczących stworzenia szkoly ponadpodstawowej. Zapraszamy do lektury!
8 maja 2018

Spędź Noc Muzeów w Fabryce Czekolady E.WEDEL

Już 19 maja, Fabryka Czekolady E.Wedel, otworzy drzwi dla wszystkich miłośników czekolady w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Fabrykę będzie można odwiedzać w godzinach od 12:00 do 00:00. Na trasie pojawią się liczne atrakcje, które rozbudzą w Was prawdziwą dziecięcą radość.

8 maja 2018

Giełda Falenicka juź w niedzielę!

W imieniu Rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 124 w Falenicy (ul. Bartoszycka 45/47) serdecznie zapraszamy na kolejną z serii: "Giełdę Falenicką" (tzw. giełdę garażową). Jeśli chcesz coś sprzedać, kupić, opróżnić półki i strychy, teraz właśnie nadarza się wyjątkowa ku temu okazja!
7 maja 2018

Rada Warszawskiego Transportu Publicznego o dostępności

24 kwietnia 2018 r.,podczas drugiego posiedzenia Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, dyskutowano na temat dostępności do pojazdów i przystanków komunikacji miejskiej. Podczas spotkania pracowano nad stworzeniem rekomendacji, jakie Rada we wspomnianym zakresie zamierza przekazać Zarządowi Transportu Miejskiego.

7 maja 2018

Problemy z pamięcią, choroba Alzheimera, demencja – bezpłatna pomoc dla rodzin osób starszych

Opiekujesz się bliskim seniorem, który ma problemy z pamięcią lub choruje na demencję? Czujesz się zmęczony, bezradny, samotny w swojej roli? Masz wątpliwości, jak dobrze opiekować się bliską osobą, jak radzić sobie z jej trudnymi zachowaniami? Zastanawiasz się co Cię czeka w związku z rozwojem choroby bliskiej osoby i jakie będziesz miał wówczas możliwości radzenia sobie? Potrzebujesz informacji, porady i wsparcia?

7 maja 2018

Piknik historyczny w Wesołej

Wszystkich miłośników historii i nie tylko zapraszamy w dniu 20 maja w godz.15.00-18.00 na Piknik historyczny „Legiony to żołnierska nuta”.W programie m.in. pokaz strojów z początku XX w., wystawa sprzętu użytkowego z  tego okresu, a także uzbrojenia i wypos ażenia, pokaz musztry, konkursy dla dzieci, wystawa książek i pism z czasów I wojny światowej, wojskowa grochówka.
4 maja 2018

Bezpieczne osiedle w maju

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła uprzejmie informuje, że dyżury dla mieszkańców będą pełnione 9, 16, 23 i 30 maja br. Podczas dyżurów możemy zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na nasze poczucie bezpieczeństwa, zagrażające życiu lub zdrowiu czy wynikające z wandalizmu i innych negatywnych zjawisk.

4 maja 2018

PRAGnienie czytaniA w Parku nad Balatonem

Jak co roku, już po raz IX, zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy i miasta do uczestniczenia w, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla, festiwalu czytelniczym PRAGnienie czytaniA. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 maja w godz. 12:00-18:00 w Parku nad Balatonem (Gocław), a przebiegać będzie pod hasłem „Czytaj, podróżuj, odkrywaj”.
4 maja 2018

Warszawskie Dni Zdrowia - nadciśnienie tętnicze

Urząd Dzielnicy Rembertów zaprasza na wykład pt. Nadciśnienie tętnicze - wykorzystanie diety DASH w terapii”, który odbędzie się 14 maja br. o godzinie 16:00 w sali wykładowej nr 012 w urzędzie. Wykład poprowadzi prof. dr hab. med. Dariusz Włodarek. Spotkanie odbywa się w ramach programu „Warszawskie Dni Zdrowia”

2 maja 2018

Z WOW jak zwykle

Teoretycznie, przeprowadzone przez RDOŚ Białystok konsultacje w sprawie przebiegu WOW przez Wesołą miały być ostatnim elementem procedury wydania decyzji środowiskowej. I do końca kwietnia miała zostać podjęta decyzja. Skończyło się jak zawsze, trudno mi zliczyć nawet, który to raz.
2 maja 2018

Jubileuszowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych otwarty

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 1 maja na Wisłę wyruszyły promy oraz statek do Serocka. Był jubileuszowy tort i tłumy ludzi, którzy odwiedzali stoisko Zarządu Transportu Miejskiego.Sezon WLT potrwa do 16 września.

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń