WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

21 lipca 2017

Więcej kursów Tramwaju Wodnego z przewodnikiem

Już od 21 lipca, również w piątki na rejsy tramwajem wodnym zaprosi przewodnik. Podczas piątkowych rejsów tramwajem wodnym przewodnik będzie opowiadał m.in. o widocznych z rzeki budowlach, o samej Wiśle i jej przyrodzie, historii oraz współczesności miasta i jego łączności z „królową polskich rzek”, będą też wszelkiego rodzaju nagromadzone przez wieki zabawne anegdoty.

21 lipca 2017

Legolandia – impreza integracyjna dla rodzin

22 lipca (sobota) w godz. 16.00–19.00 w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55 odbędzie się Legolandia – impreza integracyjna dla całych rodzin. W programie m.in. twórcze budowanie z klocków Lego postaci i scen z wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy, warsztaty sadzenia roślin w doniczkach, kurs pierwszej pomocy i Misiowy Oddział Ratunkowy (MOR). Wstęp wolny.
21 lipca 2017

Już jest wakacyjny numer WS Rembertów

Wracając dziś z pracy zajrzyjcie do punktów kolportażu, czeka tam na Was najnowsze wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów". Na okładce znajdziecie zaproszenie do organizowanego przez nas konkursu, w którym nagrodą jest... sesja fotograficzna według Waszego pomysłu! Ponadto przybliżamy Wam sylwetkę Macieja Iwanickiego, który 10 lipca został zastępcą burmistrza dzielnicy i piszemy o wakacyjnych remontach w rembertowskich szkołach.
20 lipca 2017

Depeche Mode zagra w Warszawie. Zmiany w komunikacji

Słynny brytyjski zespół zagra w piątek, 21 lipca, na stadionie PGE Narodowym. Fani, którzy wybierają się posłuchać występu swoich ulubieńców, będą mogli dotrzeć na stadion komunikacją miejską. Po koncercie będzie można wrócić do domu dodatkowymi autobusami i tramwajami. Częściej będzie także jeździć metro.
20 lipca 2017

Zachęta poszukuje przedwojennych mebli oraz sprzętów domowych z lat 20. i 30. XX wieku.

W związku z planowaną w Zachęcie wystawą związaną z okresem dwudziestolecia międzywojennego, poszukujemy polskich mebli oraz elementów wyposażenia mieszkań — głównie urządzeń i sprzętów kuchennych z tego czasu. Interesują nas łatwo dostępne na przedwojennym rynku, tanie meble przeznaczone dla klasy średniej i robotniczej.
20 lipca 2017

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy na uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbywające się w Wesołej. 1 sierpnia w godzinach 14.00–18.00 przy Skwerze u zbiegu ul. 1 Praskiego Pułku oraz ul. Sikorskiego planowana jest akcja pn. "Spotkanie z Powstaniem Warszawskim", w ramach której przewidziano m.in. tworzenie plakatów, szycie opasek, wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.
19 lipca 2017

ZTM na wakacje

Chcąc nie chcąc, wielu ludzi musi interesować się komunikacją miejską, ponieważ w wielu przypadkach warunkuje ona nasz rytm dnia, narzucając godzinę wyjazdu do pracy czy powrotu do domu. Z przykrością stwierdzam, że w komunikacji sytuacja może zmieniać się jak w kalejdoskopie, co trochę utrudnia pisanie na jej temat.

19 lipca 2017

Nowe światła na Trakcie Brzeskim

Zarząd Dróg Miejskich pod koniec czerwca ogłosił przetarg na wybudowanie sygnalizacji świetlnej na Trakcie Brzeskim, na skrzyżowaniu z ul. Jeździecką. Nowe światła zastąpią istniejącą w tym miejscu sygnalizację ostrzegawczą (żółte, pulsujące lampy). Zostaną zamontowane nowoczesne sygnalizatory LED, maszty i słupy sygnalizacyjne, nowe okablowanie i sterowanie.
19 lipca 2017

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer

W przyszłym roku na skrzyżowaniach ulicy Kadetów z ulicą Poprawną i Łasaka powstaną ronda. 
Zarząd Dróg Miejskich planuje takie rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo przejazdu, uspokoją ruch i zwiększą czytelność układu skrzyżowania. Zapewnią też przepustowość i płynność ruchu. 
19 lipca 2017

Nowy dach Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim

W ramach zadania inwestycyjnego opatrzonego nazwą „Modernizacja Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim” Urząd Dzielnicy Praga-Południe w czerwcu ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obiektu znajdującego się w sąsiadującym z nami parku.
18 lipca 2017

Nasze pieniądze = nasze decyzje = budżet partycypacyjny

Zakończył się najważniejszy etap budżetu partycypacyjnego – głosowanie mieszkańców na projekty. Trwał on od 14 do 30 czerwca br. Wyniki głosowania dostępne są na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na stronach internetowych i tablicach ogłoszeń urzędów dzielnic.
18 lipca 2017

Seniorzy Mają Talent – pierwsza nagroda dla mieszkanki Wawra!

Dnia 28 czerwca 2017 r. w siedzibie Białołęckiego Ośrodka Kultury odbyła się VI edycja Konkursu „Seniorzy Mają Talent” pod patronatem OPS i burmistrzów dzielnic Białołęka, Bielany, Rembertów, Śródmieście, Ursynów, Wawer, Wesoła, Żoliborz.
18 lipca 2017

Zaułek Państwa Żabczyńskich

Dokładnie dwa lata temu saskokępianie rozpoczęli starania o nadanie naturalnej zatoczce, która ukształtowała się na końcu ulicy Walecznych przy Wale Miedzeszyńskim, imienia Marii i Aleksandra Żabczyńskich - aktorskiej pary związanej z naszą okolicą w pierwszej połowie XX wieku.
18 lipca 2017

Sesja Rady Dzielnicy Rembertów

21 lipca 2017 roku (w piątek) w sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, al. gen. A. Chruściela "Montera" 28. odbędzie się XXXVIII sesja Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Początek sesji o godzinie 9.00. Porządek obrad w rozwinięciu newsa.
17 lipca 2017

Wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym

14 lipca ogłoszono wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym. W ramach czwartej edycji w Warszawie zrealizowanych zostanie 881 projektów na łączną kwotę 60 026 583 zł. Mieszkańcy zgłosili 2782 projekty, z czego 1 808 zostało zakwalifikowanych do etapu głosowania. W głosowaniu wzięło udział 117 381 osób.
17 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się w dniu 22 czerwca. W jej programie były m.in. następujące punkty: informacja na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie dzielnicy i możliwości jej usprawnienia, informacja Zarządu o pracy komórek organizacyjnych i delegatur w dzielnicy Wesoła na rzecz mieszkańców,  informacja Zarządu w sprawie budżetu partycypacyjnego.
15 lipca 2017

Węziej na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej

W poniedziałek, 17 lipca ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Marsa z ulicami Rekrucką i Żołnierską. Ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. Rekruckiej będzie skierowany na jezdnię zachodnią. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 18 sierpnia.
14 lipca 2017

Ufunduj dzień wakacji dla starszej samotnej osoby

"Kiedyś, jak byłam młodsza, latem wyjeżdżaliśmy za miasto. To było gdy jeszcze żył mąż. Dzisiaj sama nie schodzę nawet na ławkę pod blokiem. Moje dni zimą i latem wyglądają tak samo: nie korzystam z ładnej pogody i rzadko wychodzę z domu. Od 10 lat chodzę o kuli i mam trudności z poruszaniem się." – mówi pani Krystyna. 

14 lipca 2017

Hybrydy pojechały po rekord

9 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, odbyła się próba bicia Światowego Rekordu Guinnessa w równoczesnym przejeździe największej ilości samochodów hybrydowych. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 350 kierowców, którzy poruszali się około 340 samochodami.
14 lipca 2017

Bezpieczne Osiedle w Rembertowie

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów informuje o realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na terenie Dzielnicy Rembertów pn. „Bezpieczne Osiedle”. Na spotkaniach poruszane są na nich m.in. sprawy zgłaszane przez mieszkańców dotyczące kwestii bezpieczeństwa.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń