WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Wiadomości

3 kwietnia 2018

Tunel pod torami

Jak pisałam w poprzednim artykule „Światło w tunelu” wybrany na początku tego roku projektant ma tylko 18 miesięcy na zaprojektowanie całego tunelu pod torami w ciągu ulicy Raczkiewicza. Czasu jest niewiele, zakres prac duży, więc już w marcu firma TPF sp. z o.o. przesłała do Urzędu Dzielnicy Wesoła dwie wstępne koncepcje projektu tunelu i rozwiązań komunikacyjnych.
29 marca 2018

Obchody 100-lecia niepodległości w Rembertowie

2018 rok jest rokiem wyjątkowym. Dokładnie 100 lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Świętowanie tak ważnego i doniosłego jubileuszu nie mogłoby ograniczyć się tylko do jednego dnia obchodów, 11 listopada 2018 r. Zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających odzyskanie wolności przez nasz kraj. Dziś przedstawiamy Państwu, co Urząd Dzielnicy proponuje mieszkańcom z tej okazji.
29 marca 2018

Koncert charytatywny Niebieskich Migdałów i... Noviki

Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie zawsze otwarta jest na społeczność lokalną i odpowiada na jej oczekiwania.  7 lutego w naszej szkole, z potrzeby serca, odbył się koncert charytatywny Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały, na rzecz rehabilitacji Pana Leszka Blautenberga - byłego zapaśnika CWKS Legia Warszawa, trenera zapasów i sumo w UKS Marysin Wawerski, absolwenta naszej Szkoły, mieszkańca osiedla Zielona.
28 marca 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (luty - marzec 2018)

Od publikacji ostatniego numeru WS odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy Rembertów: w dniu 28.02.2018 r. i w dniu 14.03.2018 r. Podczas pierwszej z nich Rada Dzielnicy podjęła cztery uchwały.W pierwszej pozytywnie zaopiniowała projekt Strategii #Warszawa2030, która zostanie przyjęta przez Radę m.st. Warszawy.
27 marca 2018

Zarząd Transportu miejskiego informuje: Ulgi dla seniorów

Na podstawie uchwały warszawskich radnych z 6 kwietnia 2017 r. osoby, które ukończyły 65. rok życia mogą podróżować komunikacją miejską po zakupieniu imiennego Biletu Seniora, ważnego przez 365 dni od momentu skasowania. Taki bilet w cenie 50 zł uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w 1 i 2 strefie. Z kolei na podstawie uchwały z 25 sierpnia 2016 r. pasażerowie, którzy ukończyli 70 lat, mogą korzystać z przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie.
27 marca 2018

Marcowe "Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów" wreszcie są!

W marcowym wydaniu gazetki znajdziecie m.in. informacje o obywatelskiej sieci czujników powietrza, artykuł o budowaniu poczucia własnej wartości u dzieci oraz garść wiadomości z ostatniej sesji Rady Dzielnicy i wiosennych atrkacjach przygowtowanych przez domy kultury na terenie dzielnicy.
 
26 marca 2018

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Tylko do 5 kwietnia br. rodziny ciężko chorujących dzieci mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES. Wsparcie przyznawane jest na okres jednego roku rodzinom z całej Polski, które są w najtrudniejszej sytuacji materialnej, i które deklarują gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności (stąd określenie stypendysta, a nie podopieczny).
26 marca 2018

Rusza kolejny nabór na kurs samoobrony dla kobiet!

Poprawa kondycji, większa pewność siebie i umiejętność podjęcia walki z napastnikiem w sytuacji zagrożenia” – tak najczęściej podsumowują uczestniczki zajęć swoje doświadczenie po ukończeniu kursu samoobrony „Bezpieczna warszawianka”. Na mieszkanki Warszawy czeka kolejnych 200 wolnych miejsc. Zapisy odbędą się 26 marca. Zapraszamy!
23 marca 2018

Powołano Radę Warszawskiego Transportu Publicznego

Rada, powołana przy Zarządzie Transportu Miejskiego, będzie miejscem wymiany opinii, zbierania sugestii oraz informacji od przedstawicieli różnych środowisk na temat funkcjonowania komunikacji w stolicy i aglomeracji. Podczas pierwszego, inicjującego spotkania, zainteresowani mogli poznać zasady jej prac.
22 marca 2018

Luty w Radzie Dzielnicy Wawer

Długo wyczekiwane remonty głównych ulic stały się faktem. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił plany przebudowy ulicy Trakt Lubelski na odcinku od Zwoleńskiej do Borowieckiej. Wał Miedzeszyński od Traktu Lubelskiego do planowanej trasy S2 również zostanie poszerzony. Ponadto Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje ul. Bronisława Czecha na odcinku od ul. Kościuszkowców w stronę Starej Miłosnej.
22 marca 2018

Prace na kolejowej linii otwockiej

Od 26 marca pociągi linii S1 oraz R7 pomiędzy przystankami Warszawa Falenica a Warszawa Wawer będą jeździłypo jednym torze. Pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej ZR7. Prace związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Część pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Falenica lub Warszawa Międzylesie.

22 marca 2018

Spotkanie w Wesołej w sprawie WOW

Urząd Dzielnicy Wesoła zaprasza wszystkich zainteresowanych we wtorek 27 marca o godz. 17:00 na spotkanie dotyczące budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy, które odbędzie się w budynku OSP przy ul. W.Raczkiewicza 31. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele inwestora (GDDKiA) oraz RDOŚ w Białymstoku.
21 marca 2018

[ODWOŁANE] Polipragmazja i problemy z nieodpowiednim stosowaniem leków - spotkanie z geriatrą

UWAGA: Z powodu choroby prelegenta spotkanie zostało odwołane. Odbędzie się w innym terminie, o którym wkróce Państwa poinformujemy.
21 marca 2018

Kształcenie specjalne – podstawowe oddziały integracyjne

Sprawa dotyczy Szkoły Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki umiejscowionej na Osiedlu Plac Wojska Polskiego, oczywiście w dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, a dokładnie jej rozbudowy (dobudowania skrzydła lub zmiany lokalizacji DBFO [Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty]).
21 marca 2018

Marcowe wydanie Wiadomości Sąsiedzkich Saska Kępa już jest!

Jest już nowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Saska Kępa". A w nim m.in. o działaniach straży miejskiej, o inwestycjach Zarządu Dróg Miejskich w naszej dzielnicy,  ABC psychologii, marcowa oferta Promu Kultury i garść aktualności dotyczących naszej dzielnicy. Zapraszamy do lektury!
21 marca 2018

Wywiad z Marcinem Jędrzejewskim z okazji 200 numeru „Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła”

Zapraszamy naszych wiernych czytelników do lektury interesującej rozmowy naszej redakcyjnej koleżanki Olgi Łęckiej z Marcinem Jedrzejewskim - redakctorem naczelnym "Wiadomości Sąsiedzkich".
21 marca 2018

O modernizacji - w pigułce

Poniższy artykuł pt. "Nie pozwól, by podzielili Wawer 'wielkim murem'" wspomina o ogromnym przedsięwzięciu, jakim jest modernizacja linii kolejowej nr 7 prowadzącej przez Wawer do Lublina. Tutaj przybliżamy bieżącą sytuację przy tej inwestycji w wawerskim kontekście.
21 marca 2018

Nie pozwól, by podzielili Wawer „wielkim murem”!

Modernizacja wawerskiego odcinka linii kolejowej nr 7, potocznie zwanej otwocką, zbliża się wielkimi krokami. Na innych odcinkach prace już trwają, u nas na razie cisza. Nie chcemy jej nazywać ciszą przed burzą, ale na pewno jest to cisza przed wielką i nieodwracalną zmianą naszego lokalnego krajobrazu.
20 marca 2018

WOW - właśnie zostały ogłoszone konsultacje!

Przedstawiamy Państwu obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku z dnia 19 marca 2018 r. dotyczące Wschodniej Obwodnicy Warszawy (w skrócie WOW). Oznacza to, że zostały ogłoszone oficjalne konsultacje, a mieszkańcy mają 21 dni na zgłaszanie uwag i wniosków.
20 marca 2018

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Wesołej

Rok 2018 jest szczególny dla nas, Polaków. To 100 lat temu Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Specjalnie powołany w Wesołej Zespół ds. Obchodów 100 Rocznicy Niepodległości zaplanował szereg wydarzeń, uroczystości i projektów nie tylko kulturalnych, nie tylko edukacyjnych, ale też sportowych i społecznych. Przedstawiamy ich harmonogram. Pierwsze wydarzenie już dziś!
wiadomości archiwalne
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń