WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

24 listopada 2017

Obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

Serdecznie zapraszamy na obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, które odbędą się 26 listopada 2017 r. (niedziela). Rozpoczną się one przy Alei Chwały (ul. Traczy w Warszawie) o godz. 12.30. Następnie planowany jest przemarsz pod Pomnik Bitwy pod Olszynką Grochowską, gdzie odbędą się dalsze części uroczystości.

24 listopada 2017

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację trenera z Wawra

Trwa zbiórka na rehabilitację Leszka Blautenberga, sportowca, trenera, człowieka, który działa charytatywnie. Dzisiaj pan Leszek potrzebuje Waszej pomocy. 30 października w czasie podróży samochodem doznał wylewu krwi do mózgu. Bez wielomiesięcznej rehabilitacji nie będzie w stanie wrócić do zdrowia. 
24 listopada 2017

Porozmawiaj z burmistrzem

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe zaprasza mieszkańców Grochowa Północnego i Grochowa Centrum na spotkanie z cyklu "Porozmawiaj z burmistrzem", które odbędzie się 28 listopada o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 141 (Szaserów 117).
23 listopada 2017

Frezowanie ul. Walcowniczej

Od piątku, 24 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 27 listopada do godz. 4.00 z powodu frezowania zamknięta dla ruchu będzie ul. Walcownicza na odcinkach od ul. Patriotów do ul. Bystrzyckiej oraz od ul. Narcyzów do ul. Petunii.
23 listopada 2017

Poczta Seniora czeka na Wasze listy!

Halo, seniorzy. Wesołowska rada seniorów wciąż usiłuje rozwiązywać kolejne problemy, z którymi borykają się seniorzy naszej dzielnicy. W związku z tym rozmieszczamy w różnych uczęszczanych miejscach, takich jak przychodnie lekarskie, biblioteki, kościoły itp., "Skrzynki Seniora", w których można umieszczać spostrzeżenia, uwagi i wnioski.
23 listopada 2017

III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów

Już 2 grudnia odbędzie się III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów. Impreza będzie miała miejsce na terenie Miasteczka Westernowego "Wild West City" w Runowie. Zgłoszenia zawodników do 25 listopada. Wstęp dla widzów bezpłatny.

23 listopada 2017

Nowe oświetlenie na Marokańskiej

W połowie października Urząd Dzielnicy Praga-Południe ogłosił przetarg na przebudowę oświetlenia na ulicy Marokańskiej. W ramach przeprowadzanych prac mają zostać zamontowane nowe słupy oświetleniowe, wysięgniki oraz oprawy oświetleniowe. Po wykonaniu niezbędnych w tym celu prac oczywiście odtworzona zostanie nawierzchnia.
22 listopada 2017

Nasze pieniądze = nasze decyzje = budżet partycypacyjny

Ruszyła V edycja budżetu partycypacyjnego. Kolejny już raz mieszkańcy będą współdecydować o wydatkach z miejskiej kasy w ramach bp. Łącznie do rozdysponowania w Warszawie w 2019 roku będzie 64 739 907,00 zł, a w Wesołej – 730 000,00 zł.
22 listopada 2017

Nowy wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Rembertów

Na sesji w dniu 17.10.2017 r. Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy wybrała radnego Arkadiusza Piotrowskiego (PO) na wiceprzewodniczącego Rady. Zastąpił on dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Macieja Iwanickiego, który przestał pełnić tę funkcję w związku z wyborem na zastępcę burmistrza dzielnicy Rembertów.
22 listopada 2017

Rozbudowa fabryki Wedla

Przedwojenna część fabryki Wedla jest rozbudowywana. Obecnie trwają prace nad ruchomym magazynem wysokiego składowania. Na lata 2019-2020 zaplanowano dwie kolejne duże inwestycje. Istotną kwestią jest fakt, że w ramach prowadzonych działań fabryka Wedla powiększy liczbę pracowników o około dwustu. 

21 listopada 2017

Rozczarowania w czasie zmian

27 września Związek Transportu Miejskiego przedstawił plan rozwoju komunikacji miejskiej w dzielnicy Wawer. Od wielu miesięcy toczą się rozmowy ZTM-u z władzami Sulejówka na temat uruchomienia dwóch nowych linii u naszych sąsiadów, odbyły się już przejazdy próbne. Pośrodku tych dwóch scen znajduje się Wesoła, w której nic dobrego się nie dzieje.
21 listopada 2017

Stolica inspiracji. Jak wyjść z dołka?

To już 3. nasze spotkanie. Będzie ono poświęcone opowieściom o życiowych, zawodowych i relacyjnych „dołkach”. Prelegenci będą mówili, jak sobie z nimi poradzili i co mogą poradzić innym, którzy znajdą się w podobnej sytuacji. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego.
21 listopada 2017

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

Sesje październikowe Rady Dzielnicy Rembertów to zwykle jedne z najdłuższych. Z ostatnią było podobnie (prawie 6 godzin). Oczywiście ze względu na temat - głównym tematem sesji miał być projekt budżetu Rembertowa na 2018 r. Planowane na 2018 r. wydatki z budżetu Rembertowa wynoszą 97,4 mln zł, w tym na inwestycje ponad 11,1 mln zł.
21 listopada 2017

Zgłoś się na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy!

Jako patron medialny wraz z organizatorem - Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła - serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym, który odbędzie się 16 grudnia na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy. Zapraszamy artystów, twórców ludowych, rękodzielników, producentów żywności, restauratorów i food trucki. Zgłoszenia do 1 grudnia.
20 listopada 2017

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Po wydaniu decyzji środowiskowej przez Wojewodę Mazowieckiego o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej na budowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna prace ruszyły z rozmachem.
20 listopada 2017

Oświata w Wesołej w Reformie. Krajobraz po bitwie

Opadły dymy z przebytej bitwy. Najpierw o zatrzymanie nikomu niepotrzebnych radykalnych przeobrażeń, jakim poddano dobrze funkcjonujący mechanizm edukacyjny, potem wyścig z czasem, by zdążyć na 1 września z koniecznymi pracami przygotowującymi budynki szkół podstawowych do przyjęcia uczniów klas starszych, a przekształcone w szkołę podstawową gimnazjum do przyjęcia w swoje mury dzieci młodszych.
20 listopada 2017

Już jest WS Rembertów!

Dziś dostarczamy Wam najnowszy numer gazety dla mieszkańców Rembertowa. A w nim m.in. obszerna relacja z październikowej sesji Rady Dzielnicy oraz krótki biogram nowego wiceprzewodniczącego Rady, relacja z premiery filmu "CyberKapturek" i wiele innych, ciekawych tematów.
17 listopada 2017

Nagrody Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

17 października 2017 roku w Ośrodku Kultury w Wesołej przy ul. Starzyńskiego odbyły się dzielnicowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych oraz przedstawiciele związków zawodowych.
17 listopada 2017

Akcja krwiodawstwa w Wesołej

1 Warszawska Brygada Pancerna, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Legion" oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 24 listopada (piątek) w godzinach 9.00-13.00 przy 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Akcję wspierają "Wiadomości Sąsiedzkie".
17 listopada 2017

Wstąp do Akademii Elfów Świętego Mikołaja!

Magiczne, świąteczne gry miejskie z Fundacją Zwalcz Nudę odbędą się w tym roku już po raz IV! Jeśli jesteś odważny, uwielbiasz święta i chcesz poznać samego Świętego Mikołaja – wstąp do Akademii Elfów! W tym roku ponownie białobrody potrzebuje Waszej pomocy. Bez Was i Waszego wsparcia te święta nie będą takie same!
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń