WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

18 września 2017

XLIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła

21 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 14.00 w sali obrad nr 120 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy odbędzie się XLIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W programie obrad między innymi poruszana będzie sprawa Wschodniej Obwodnicy Warszawy.
18 września 2017

Uroczystości patriotyczne 19 i 20 września

Największym wydarzeniem tragicznych dni września w naszej „dzielnicowej” okolicy była bitwa pod Falenicą. We wtorek 19 września bili się w niej podążający na pomoc stolicy żołnierze 13 Dywizji Piechoty i 3 Dywizjonu Artylerii Konnej. W kolejnym dniu, w środę 20 września 1939 r., część żołnierzy spod Falenicy stoczyła walkę o Zerzeń. Zapraszamy na uroczystości upamiętniające te wydarzenia.
18 września 2017

Akcja Krwiodawstwa w Wesołej

1 Warszawska Brygada Pancerna, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Legion" oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 22 września (piątek) w godzinach 9.00-13.00 przy 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Akcję wspierają "Wiadomości Sąsiedzkie".
18 września 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu oraz sierpniu odbyły się łącznie dwie Sesje Rady Dzielnicy Praga Południe. Szczególnie ważnym punktem omawianym na lipcowym powiedzeniu była dyskusja w sprawie kluczowych założeń w projekcie Obwodnicy Śródmieścia.
15 września 2017

Sobotnie spacery po Rembertowie z przewodnikiem

We trzy kolejne soboty września wszyscy ciekawi historii Rembertowa będą mogli wybrac się na niezwykłe spacery po tej dzielnicy. O faktach i ciekawostkach dotyczących Starego i Nowego Rembertowa opowiadać będzie przewodnik. A wszystko to zupełnie za darmo!
15 września 2017

A na dokładkę "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" :-)

To będzie dla nas pracowity dzień - dziś dowieziemy Wam także "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie"! Na okładce to, na co pewnie niejeden mieszkaniec czekał: szczegóły Kolei na Wawer 2017! Poza tym dobre wieści z ul. Kadetów, harmonogram koncertów w pierwszym wawerskim klubie jazzowym i informacje o wspaniałej 100-latce: pierwszego dyrektora CZD.
15 września 2017

Już są najnowsze "Wiadomości Sąsiedzkie Saska Kępa"

Wrześniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Saska Kępa" także trafi dziś do punktów kolportażu. Dowiecie się m.in., jakie pomniki i dlaczego zostaną usunięte z naszego terenu, znajdziecie zaproszenie na ostatni w tym sezonie koncert na Francuskiej (nasz patronat), podajemy też szereg aktualności dotyczących naszej dzielnicy.
15 września 2017

Wrześniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów"

Dziś swoje pismo otrzymają również mieszkańcy Grochowa. Znajdziecie w nim obszerny artykuł o losach Klubu Sportowego "Orzeł", zaproszenie na szóstą edycję Legend Olszynki, poznacie też mieszkańców Grochowa, którzy zostali nagrodzeni w konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni". A to tylko część tematów.
15 września 2017

Nowy numer gazetki dla mieszkańców Gocławia

Gocławianie! Dziś znajdziecie w punktach kolportażu wrześniowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich". Znajdziecie w nim artykuł nt. zrealizowanych ostatnio inwestycji, zapowiedzi wydarzeń organizowanych w Klubie Kultury Seniora i Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla i inne ciekawe informacje.
14 września 2017

Stypendia i zasiłki szkolne – składanie wniosków

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendiów i zasiłków szkolnych. Na stronie http://www.wesola.waw.pl/ w dziale „Aktualności” umieszczone zostały uaktualnione wzory wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w szkole w terminie do 15 września 2017 r.
14 września 2017

Misja Smog Off – zapisz się już dziś

Ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza w stolicy walczymy na różne sposoby. Jednym z nich jest gra miejska „Misja Smog Off”, do której cały czas można się zapisać. Jeśli kochasz Warszawę, lubisz ją zwiedzać i poznawać, jeśli przyjemność sprawia ci bycie aktywnym i rozwiązywanie zagadek, zgłoś się do gry miejskiej „Misja Smog Off” i pomóż nam walczyć ze smogiem w stolicy.

13 września 2017

Zabierz piesia do Międzylesia

Fundacja dla Zwierząt ARGOS przy współpracy z Fundacją AST zapraszają na trzecią edycję biegu: Zabierz PIESia do Międzylesia, która odbędzie się 17 września. To przede wszystkim wydarzenie sportowe, jednak o jego szczególnym charakterze świadczy idea, która za nim stoi czyli aktywne spędzanie czasu z psami i pomoc fundacjom prozwierzęcym.
13 września 2017

Warszawskie Dni Seniora

Tegoroczne obchody Warszawskich Dni Seniora (dawniej Warszawski Tydzień Seniora) odbędą się w dniach 22 września - 1 października 2017 r. (na zakończenie, w Ogrodzie Saskim - coroczny Jarmark Kreatywności organizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”).
12 września 2017

Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Akademia Świadomego Rodzica zaprasza rodziców na cykl bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych prowadzonych przez trenerki i psycholożki Fundacji MaMa. Pierwszy z takich cykli startuje już 21 września. Obowiązują zapisy.
12 września 2017

Nabór uczestników do projektu „EkoKids TV”

„EkoKids TV” to projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci powyżej 7 lat i rodziców. Zgłoszenia chętnych uczestników przyjmowane są do 22 września. Zapisy pod numerem telefonu 22 611 96 87 lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury "Rembertów" (al. Komandosów 8). Liczba miejsc ograniczona.
11 września 2017

Koncert zespołu Perfect i przejazd zabytkowym pociągiem

Zbliża się świetna impreza pod patronatem "Wiadomości Sąsiedzkich". Już 17 września, w niedzielę zapraszamy wraz z Zarządem Dzielnicy Wawer oraz Wawerskim Centrum Kultury na przejażdżkę zabytkowym pociągiem parowym przez Wawer oraz Wielki Piknik Rodzinny pn. "Wawer – Magia Różnorodności", na którym wystąpi zespół Perfect.
11 września 2017

Aktualności inwestycyjne w Wesołej: Inwestycje oświatowo-kulturalne

Dobiegła końca budowa zespołu przedszkolno-żłobkowego u zbiegu ulic Mazowieckiej i 1 Praskiego Pułku, w osiedlu Stara Miłosna. Na lata 2017-2018 planujemy rozbudowę szkoły podstawowej nr 173 w osiedlu Stara Miłosna. Kolejny żłobek powstanie w osiedlu Zielona u zbiegu ulic Łaguny i Warszawskiej, w sąsiedztwie funkcjonującego przedszkola.
9 września 2017

Wrześniowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"

Pierwsze powakacyjne wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich" dla mieszkańców Wesołej trafi dziś do punktów kolportażu. A co w nim znajdziecie? Okładkę poświęcamy obchodom 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowanym w naszej dzielnicy. Piszemy też o inwestycjach kulturalno-oświatowych w Wesołej i podajemy wiele ciekawych informacji i zapowiedzi dla seniorów. Zapraszamy do lektury!
8 września 2017

Na które realizacje czekasz najbardziej?

14 lipca br. ogłoszono wyniki IV edycji budżetu partycypacyjnego. Wakacyjny numer „Wiadomości Sąsiedzkich” już się na nie nie doczekał, ale w najbliższym po ich ogłoszeniu numerze nie moglibyśmy nie napisać, co dzięki Waszym głosom powstanie w różnych zakątkach Wawra.
8 września 2017

Dzień Pacjenta w Instytucie Kardiologii

Instytut Kardiologii w Warszawie (ul. Alpejska 42) zaprasza na II Dzień Pacjenta pod hasłem "Serce w ruchu", który odbędzie się 16 września w godz. 10.00-18.00. W programie badania profilaktyczne, wykłady, konsultacje i warsztaty prowadzone przez kardiologów, fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków i farmaceutów oraz konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń