WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Wiadomości

19 marca 2018

Zima się kończy, pora na nowy sezon Rowerowej Jazdy na Orientację!

W lutym zakończyła się rywalizacja w cyklu zawodów w biegu na orientację FalInO, a jej podsumowanie wraz z wręczeniem medali, pucharów i dyplomów nastąpi w dniu 10 marca podczas ostatniej V Rundy. W tym roku ponownie został poprawiony rekord, jeśli chodzi o frekwencję, bowiem udział w dotychczas rozegranych zawodach wzięło ponad dwieście osób, a jeszcze nie koniec.
17 marca 2018

Zapraszamy do lektury najnowszych Wiadomości Sąsiedzkich Grochów

W najnowszym numerze "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów" możemy przeczytać o bogatej historii  ulicy Skaryszewskiej, poznać marcową ofertę Centrum Promocji Kultury i inne aktualności z dzielnicy.
17 marca 2018

Będą światła na Dwernickiego

Zarząd Dróg Miejskich pod koniec lutego ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Dwernickiego i Kickiego. Światła mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo w okolicy. Co jest bardzo istotne, będą działać w akomodacji, czyli w systemie zależnym od natężenia ruchu, i zostaną skoordynowane z sygnalizacjami na pobliskich ulicach.
17 marca 2018

Przetarg na tramwaj

W połowie lutego Tramwaje Warszawskie podały do oficjalnej wiadomości plany inwestycyjne na 2018 rok. Oczywiście obok remontów i zakupu nowego taboru nie zabraknie przetargów. Jeden z nich będzie dotyczył trasy tramwajowej na Gocław.
16 marca 2018

Wykonawca POW ponownie planuje komunikacyjny paraliż

Firma Warbud, wykonawca wawerskiego odcinka południowej obwodnicy Warszawy, poinformowała o planach tymczasowej organizacji ruchu w dniach 26 marca - 14 kwietnia, które są nie do przyjęcia. Przez 11 dni nakładałyby się na siebie dwa etapy prac, co oznacza komunikacyjny paraliż dzielnicy. Zarząd Dzielnicy protestuje, z jego stanowiskiem zapoznacie się w rozwinięciu tej wiadomości.
16 marca 2018

PTTK zaprasza

W roku 2018 minie 10 lat, odkąd rozpoczęliśmy organizację wycieczek turystycznych. Z tej okazji tegoroczny plan imprez jest nieco bogatszy, a ponadto planujemy wspólnie z Ośrodkiem Kultury Wesoła oraz SP 385 kilka dodatkowych imprez, dzięki którym będziemy mogli zaprezentować Państwu nasz dorobek i piękne miejsca, które do tej pory odwiedziliśmy. Poniżej prezentujemy listę planowanych wyjazdów, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
15 marca 2018

Termomodernizacja szkoły na Zwycięzców

Urząd m.st. Warszawy zdobył ponad 4,18 mln zł ze środków unijnych na termomodernizację pięciu stołecznych budynków. Oprócz Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i żłobka na Targówku efektywność energetyczna poprawi się w trzech stołecznych szkołach, w tym w Zespole Szkół nr 84 przy ul. Zwycięzców 44 na Saskiej Kępie!
15 marca 2018

Będą windy!

Pod koniec lutego Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację projektową i przeprowadzenie prac związanych z modernizacją kładki w ciągu ulic Międzynarodowej i Afrykańskiej. Dzięki planowanej inwestycji kładka zostanie wyposażona w windy, schody zostaną przebudowane, a pobliskie chodniki i drogi rowerowe zmodernizowane.
15 marca 2018

Spotkania "Bezpieczne Osiedle" w Rembertowie w marcu

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów zaprasza na spotkania w ramach realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na terenie Dzielnicy Rembertów pn. „Bezpieczne Osiedle”. Najbliższe spotkanie dziś o 19:00 dla grupy osiedlowej "Stary Rembertów".
15 marca 2018

Żadnych złudzeń, mieszkańcy, żadnych złudzeń!

Parafrazując słowa cara Aleksandra II, doskonale można oddać klimat spotkań z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego. Z jednej strony jest nadzieja poprawy czegoś, a z drugiej wielkie rozczarowanie. Mniej więcej tak przebiegło lutowe posiedzenie Komisji Infrastruktury poświęcone komunikacji miejskiej w Wesołej.
15 marca 2018

Uwaga - zmiana miejsca spotkania nt. budowy tunelu w Wesołej

Z przyczyn organizacyjnych zmianie uległo miejsce spotkania informacyjnego dotyczącego projektu budowy tunelu w ciągu ul. Raczkiewicza pod linią kolejową nr 2 w Wesołej. Odbędzie się ono nie jak wcześniej informowaliśmy w Urzędzie Dzielnicy, ale w Szkole Podstawowej nr 174 przy ul. Pl. Wojska Polskiego 28.
15 marca 2018

Falenica zaprasza na ściankę wspinaczkową!

W sobotę 17 marca o 11:00 w Szkole Podstawowej nr 76 przy ul. Poezji 5 otworzy się „Wspinarnia Wawer” – pierwsza w tej części Warszawy ścianka wspinaczkowa! W ramach otwarcia planowane są pokazy technik wspinaczkowych, spotkania ze specjalistami oraz gry i zabawy dla dzieci.
15 marca 2018

Usługi opiekuńcze OPS dla Ciebie

Jeśli z powodu wieku czy stanu zdrowia nie radzisz sobie z codziennymi obowiązkami, a najbliższa rodzina z różnych przyczyn nie jest w stanie się Tobą zaopiekować, możesz skorzystać z pomocy w formie usług opiekuńczych. Osoby starsze, chore, niesamodzielne czy niepełnosprawne, które nie mogą obejść się w codziennym życiu bez pomocy innych, nie są skazane tylko na siebie. Przysługuje im pomoc w postaci usług opiekuńczych. Na takie wsparcie mogą liczyć nie tylko osoby samotne, ale też mieszkające wspólnie z rodziną.
15 marca 2018

Świętokrzyskie zaprasza!

Nasze Koło PTTK Wesoła serdecznie zaprasza na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Choć planujemy sporo chodzić, nie będzie to tylko wycieczka piesza. Program zakłada zwiedzanie zamku w Chęcinach, kamieniołomu i jaskiń w Kadzielni i sporo innych atrakcji. Program będzie zbudowany wariantowo: będzie możliwość udziału dzieci, nawet tych niewielkich, dla których trasy wędrówek będą króciutkie, dla dzieci starszych i osób o mniejszej kondycji trasy średnie, zaś więcej zwiedzania.
14 marca 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (marzec 2018)

Na sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe, która odbyła się 2 marca, podjęto wiele zmian w budżecie dzielnicy. Jedną z najistotniejszych zmian, o którą zabiegali mieszkańcy Grochowa, było przeznaczenie dodatkowych środków na modernizację ulicy Mlądzkiej. Prace na całej długości ulicy zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Podobnie jak modernizacja ulicy Zagójskiej, której niestety nie udało się przeprowadzićw ubiegłym roku.
14 marca 2018

Działania ZMID w 2018 roku. Będzie się działo

W połowie lutego Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiedział, jakie inwestycje drogowe będą realizowane na przestrzeni bieżącego roku. Stołeczni radni na działania podmiotu przeznaczyli w 2018 roku 400 mln zł. Część kwoty zostanie wydana na inwestycje w naszej okolicy.
14 marca 2018

Dwusetny numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"!

Drodzy Czytelnicy, z prawdziwą przyjemnością wieziemy dziś do Was wyjątkowy, 200 numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła". Dziękujemy wszystkim, którzy od dwustu numerów są z nami, ale także tym z Was, którzy są dopiero od dwóch :-) Chętnie pisaliśmy dla Was, piszemy i będziemy pisać. Życzymy miłego czytania!
14 marca 2018

Zasady zapisów do przedszkoli i do klas pierwszych

W dniach 23 lutego - 27 kwietnia trwa rekrutacja do przedszkoli, „zerówek” i klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci urodzonych w latach 2012-2015 i dzieci z wcześniej odroczonym obowiązkiem szkolnym.
14 marca 2018

Konkurs na miejsca przyjazne seniorom

W drugiej połowie ubiegłego roku odbył się zorganizowany przez Warszawską Radę Seniorów konkurs na miejsca przyjazne seniorom. W poszczególnych dzielnicach zgłoszono do konkursu w sumie 60 placówek, które następnie zaopiniowane zostały przez dzielnicowe rady seniorów. Rada Seniorów w Wesołej po zebraniu zgłoszeń do konkursu zakwalifikowała cztery placówki. Były to miejsca, w których nie pozostawiono żadnych utrudnień dla osób starszych czy niepełnosprawnych, jak schody, brak poręczy itp.
13 marca 2018

Sprostowanie

W lutowym numerze „Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła” (nr 199) na stronie 8 w artykule „Nauczyciel na medal z Wesołej!” zamieściliśmy kilka błędnych i nieprecyzyjnych informacji. Najmocniej przepraszamy za omyłkowe wprowadzenie czytelników w błąd, chcemy także przeprosić Panią Katarzynę Gutowską-Bąk, Panią Elżbietę Siemińską i Panią Małgorzatę Staryńszczak za nieuwzględnienie ich w tym artykule.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 19 czerwca 2018

Spotkanie w sprawie węzła „Zakręt”

Wtorek, 19 czerwca 2018

Cały ten jazz! LIVE! Laboratorium

Sobota, 23 czerwca 2018

Premiera przedstawienia Teatru Falenica

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń