WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Wiadomości

2 maja 2018

Kinowa się zmieni

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ulica Kinowa na odcinku od ulicy Stanisława Augusta w kierunku al. J. Waszyngtona przejdzie gruntowny remont. W połowie kwietnia br. Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na wykonanie robót związanych z wymianą nawierzchni jezdni oraz chodników.
30 kwietnia 2018

Przesunięty remont Traktu Brzeskiego

Zapowiadany na majowy weekend remont Traktu Brzeskiego niestety się opóźni. Przyczyna: zbyt wygórowane oczekiwania wykonawców. Oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez ZDM przetarg, w drastyczny sposób przekraczały wynikający z kosztorysu budżet inwestycji i trzeba było go unieważnić.
30 kwietnia 2018

Wiosna także na pętlach komunikacyjnych

Jesienne nasadzenia cebulek krokusów, żonkili i tulipanów na jedenastu pętlach komunikacyjnych, w tym także na Wiatracznej, zaowocowały. Pierwszy raz w historii stolicy wiosenne kwiaty zdobią główne węzły przesiadkowe.

30 kwietnia 2018

Zmiany w Parku Skaryszewskim

Gdy konsultacje dotyczące przyszłości Parku Skaryszewskiego i organizowanych w nim imprez, a także naszych ogólnych oczekiwań względem tego terenu trwały w najlepsze, Zarząd Zieleni   m.st. Warszawy ogłosił bardzo dobrą nowinę! Mianowicie do końca bieżącego roku sąsiadujący z nami park przejdzie gruntowną modernizację, która ostała ustalona Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

27 kwietnia 2018

Rewolucja zaczęła się od... muralu

W ostatnim czasie do redakcji wpłynęło kilka pytań dotyczących wizerunku Jana Pawła II na elewacji jednego z budynków na Kamionku. Odpowiadamy, z jakiej okazji powstał.

27 kwietnia 2018

Komunikacja miejska w majówkę

Zbliża się majowy „długi weekend”, a wraz z nim zmiany w komunikacji miejskiej. W sobotę i niedzielę 28–29 kwietnia Warszawski Transport Publiczny będzie funkcjonował jak podczas każdego weekendu. W poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja oraz piątek 4 maja autobusy, tramwaje i metro będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy.

26 kwietnia 2018

W majówkę do Powsina?

Słońce i wysoka temperatura zachęcają do tego, aby w weekend wyrwać się choć na chwilę z miasta. Mieszkańcy Warszawy, którzy chcą wypocząć w powsińskim Parku Kultury mogą tam dojechać autobusami linii 519. Od najbliższej soboty 28 kwietnia, linia ta, w weekendy i dni świąteczne w godzinach 8.00 – 20.00, będzie dojeżdżała do parku co 15 minut, czyli dwa razy częściej niż poza sezonem.

26 kwietnia 2018

27 kwietnia dotleń miasto i pomóż bić Zielony Rekord Polski

Już 27 kwietnia 2018 roku (w godz. 00:01-23:59) bijemy Zielony Rekord Polski! Organizatorzy wydarzenia przewidują, że w jeden dzień zostanie posadzonych kilka tysięcy nowych roślin. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu. #DotleniamMiasto.

25 kwietnia 2018

Weź udział w akcji Warszawskiego Dnia Sąsiada!

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Najczęściej jest po prostu kameralnym spotkaniem w sąsiedzkim gronie. Na podwórku, na ulicy, w ogródku, przed blokiem albo na okolicznym skwerku. Można z tej okazji urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla, gry i zabawy podwórkowe, akcję sadzenia kwiatów, wyprzedaż garażową czy wydarzenie kulturalne np. koncert lub wystawę zdjęć (warto zorientować się czy wśród sąsiadów mamy jakiegoś artystę, który mógłby nas wesrzeć).

25 kwietnia 2018

Tramwaje w blasku nowych lamp

Wszystko wskazuje na to, że tramwaje po Grochowie będą jeździły w blasku nowych lamp. Zarząd Dróg Miejskich pod koniec marca ogłosił przetarg na dostawę i montaż opraw oświetleniowych wraz z wymianą pionów zasilających na słupach trakcji tramwajowej biegnących od Teatru Powszechnego do ronda Wiatraczna. 

25 kwietnia 2018

Wiadomo, kto stworzy koncepcję lokali usługowych

W poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich Grochów” oraz na portalu w materiale pt. „Lokale usługowe – my zdecydujemy, co w nich powstanie” pisaliśmy o przetargu na opracowanie koncepcji na wykorzystanie lokali użytkowych na Kamionku oraz przy Dworcu Wschodnim, a także w sąsiadującej z nami dzielnicy Praga-Północ. Wraz z końcem marca Urząd m.st. Warszawy poinformował, że opracowaniem koncepcji na wykorzystanie pustostanów zajmie się firma EY. 

24 kwietnia 2018

Karta Ucznia - złóż wniosek w szkole

Pierwszoklasiści podróżują  Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie, na podstawie Karty Ucznia. Wniosek o jej wydanie można złożyć w szkole, do której zapisujemy dziecko. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na podstawie Karty Ucznia, przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, ale uczącym się poza stolicą (na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLVII/1138/2017 z 6 kwietnia 2017 r.)

24 kwietnia 2018

Z prac Rady Dzielnicy: Rembertów

W kwietniu Rada Dzielnicy Rembertów obradowała w dniu 11 kwietnia. Radni zajęli się sześcioma projektami uchwał. Pierwszą uchwałą Rada Dzielnicy przyjęła roczne Ssprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów za 2017 rok. Od kilku lat utrzymuje się tendencja spadkowa liczby osób korzystających z pomocy społecznej, na co niewątpliwie wpływ mają programy socjalne typu 500+.

24 kwietnia 2018

Wyjątkowe miejsce na Pradze Południe - Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę działa na Pradze Południe od 2016 roku i cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców dzielnicy i nie tylko. Klub to rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

23 kwietnia 2018

,,Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów" już do Was jadą!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla czytelników ,,Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów\". Gazetka dedykowana tej dzielnicy właśnie wyrusza do punktów kolportażu. W kwietniowym numerze nie zabrakło oczywiście lokalnych, kulturalnych wiadomości,  ale także materiałów poruszających sprawy społeczno-polityczne. Zapraszamy do lektury!
23 kwietnia 2018

Noc w noc porządki na ulicach

Przynajmniej raz na tydzień sprzątana jest każda ulica podlegająca Zarządowi Oczyszczania Miasta. Prawie 1300 km warszawskich dróg objętych jest regularnymi porządkami, które trwać będą systematycznie aż do jesieni.
23 kwietnia 2018

Marzec w Radzie Dzielnicy Wawer

W ostatnim miesiącu odbyła się większość posiedzeń Kkomisji Pproblemowych, a wszystko to związane było z sesją, która odbyła się 14 marca. Procedowane były 2 główne punkty były procedowane. Po dość burzliwej dyskusji Rada pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania dzielnicowego załącznika budżetowego za 2017 rok. 

20 kwietnia 2018

Porządki na ścieżkach rowerowych

Wystartowało pierwsze w tym sezonie kompleksowe sprzątanie ścieżek rowerowych. Z tras usuwany jest piasek i inne zanieczyszczenia – dla czystości miasta i bezpieczeństwa rowerzystów. Wiosenne porządki trwają dotyczą około 400 km tras dla rowerów. To ponad 725 tys. m2 ścieżek, które znajdują się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, czyli tych, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Ścieżki są zamiatane z piasku i błota, usuwane są z nich śmieci, w tym niebezpieczne szkło, ale też przerastająca trawa.

20 kwietnia 2018

Numer WS dla mieszkańców Saskiej Kępy na dobry początek weekendu!

,,Wiadomości Sąsiedzkie Saska Kępa" czekają na Was w punktach kolportażu. W najnowszym numerze poruszyliśmy temat petycji związanej z pomysłem wprowadzenia czasowego ograniczenia parkowania, Święta Saskiej Kępy oraz pewnym wyjątkowym miejscu dla rodzin na Pradze Południe. Zapraszamy do lektury!
20 kwietnia 2018

Kwietniowy numer dla dzielicy Wawer już jedzie do punktów kolportażu!

Z radością informujemy, że "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" właśnie wyruszyły do Was z drukarni. W kwietniowym numerze poruszyliśmy m.in. temat ulicy Czecha, IX Wawerskiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie oraz wydarzeń w wawerskiej Bibliotece. Zapraszamy do lektury!
wiadomości archiwalne
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń