WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

10 kwietnia 2018

Zielony Wał Miedzeszyński - II etap konsultacji

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy pracuje nad przestrzenią wokół ulicy Wał Miedzeszyński. 15 kwietnia w godzinach 11:00-14:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ulicy Kadetów 15 odbędzie się drugi etap konsultacji dot. zazielenienia tej okolicy.  Koniecznie przyjdźcie i wyraźcie swoją opinię na temat planów Zarządu Zieleni.
10 kwietnia 2018

Zapraszamy na spływy kajakowe i wycieczki rowerowe

Sezon kajakowy w tym roku Koło PTTK Wesoła rozpoczynie rzeką Liwiec, malowniczą i łatwą do płynięcia. Licząca 142km rzeka ma swoje źródła nieopodal wsi Sobicze, a wpada do Bugu nieopodal Kamieńczyka i w całości płynie przez Mazowsze.
9 kwietnia 2018

Mniej miejsc do parkowania w okolicach PGE Stadionu Narodowego

Uwaga, od 9 do 27 kwietnia tereny przylegle do parkingu P+R Warszawa Stadion będą niedostępne dla parkujących. Miejsce samochodów zajmie miasteczko biegowe. Uczestnicy Orlen Warsaw Marathonwy biegną na warszawskie ulice 22 kwietnia. Meta biegu będzie na błoniach PGE Stadionu Narodowego.

9 kwietnia 2018

Zapraszamy na uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Skweru Seniora

Na mapie Warszawy, a dokładnie Pragi-Południe, a jeszcze dokładniej – Grochowa, pojawiło się nowe miejsce o nazwie Skwer Seniora. Dnia 8 lutego 2018 uchwaliła tę nazwę – pierwszą w Warszawie i pierwszą w Polsce – Rada Warszawy. Podstawą był pomysł, działanie i wniosek Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe. Zachęcamy seniorów w całej Polsce, by nadawali podobne nazwy bezimiennym zakątkom swoich miast!

9 kwietnia 2018

Kalendarz wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zmieniony!

O Obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Wesołej informowaliśmy na portalu 20 marca, jednak zaszły zamiany organizacyjne w kalendarzu imprez, upamiętniających datę 11 listopada 1918 r. Zmiany związane są z intensywnymi pracami nad organizacją Obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
6 kwietnia 2018

Karate w Hali Sportowej ,,Siennicka''

Już w sobotę, 7 kwietnia w Hali Sportowej "Siennicka" odbędzie się V Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym o Puchar Warsa i Sawy oraz II edycji Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2018.
6 kwietnia 2018

Wawerski Piknik Rodzinny z Enejem!

W niedzielę, 22 kwietnia przy ul. Przewodowej 15/21 odbędzie się Wawerski Piknik Rodzinny. Od 14:00 będą na nas czekali animatorzy i artyści by wspólnie spędzić czas w strefie dobrego smaku, podczas warsztatów tanecznych i plastycznych, a także rodzinnych zabaw. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie koncert zespołu ENEJ. Wstęp wolny.
6 kwietnia 2018

Wiosenne porządki zakończone na ponad 2,5 mln m2 warszawskich chodników

Ponad 2,5 mln m2 terenów dla pieszych jest już posprzątanych z pozimowych zanieczyszczeń. Wiosenne porządki trwają na ulicach. Zanim rozpocznie się codzienne, prowadzone od wiosny do jesieni sprzątanie warszawskich chodników i ulic, najpierw konieczne jest ich oczyszczenie z zanieczyszczeń zgromadzonych przez zimowe miesiące.

5 kwietnia 2018

Blokady za złe parkowanie

Ponad 2500 blokad w ciągu miesiąca przyniosło pozytywne efekty – kierowcy zaczęli stosować się do przepisów. Bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego jest priorytetem działań straży miejskiej w walce z osobami pozostawiającymi auta w miejscach niedozwolonych. Kontroli będzie więcej.
5 kwietnia 2018

Plan miejscowy dla ogródków działkowych w rejonie ulicy Kinowej

Od 4 kwietnia do 8 maja br. możemy zapoznać się z miejscowym planem dla ogródków działkowych w rejonie ulicy Kinowej. Uwagi do planu możemy zgłąszać do 29 maja 2018 r. w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79.
5 kwietnia 2018

Bezpieczne osiedle w kwietniu

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła uprzejmie informuje, że w kwietniu odbędą się cztery dyżury dla mieszkańców dzielnicy Wesoła. Podczas dyżurów mogą Państwo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na poczucie Państwa bezpieczeństwa, zagrażające życiu lub zdrowiu czy wynikające z wandalizmu i innych negatywnych zjawisk.

4 kwietnia 2018

Warsaw Baby Cup 2018 już w najbliższy weekend!

Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy „Ajsedora” w najbliższy weekend (7-8 kwietnia 2018 r.) organizuje II Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej pod nazwą Warsaw Baby Cup 2018. W turnieju weźmie udział 15 drużyn z 4 krajów, łącznie wystąpi ponad 150 zawodniczek w 18 kategoriach indywidualnych oraz w układach zbiorowych.
4 kwietnia 2018

Chcemy lepszej komunikacji miejskiej dla Wesołej

15 marca 2018 na sesji Rada Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy podjęła Stanowisko Nr 7, w którym postuluje, aby Zarząd Transportu Miejskiego opracował Strategię komunikacji miejskiej dla dzielnicy Wesoła na lata 2018-2020. Wyjątkowa jednomyślność radnych powinna być jasnym sygnałem dla ZTM, że nie może dłużej ignorować sygnałów dochodzących z naszej dzielnicy.

4 kwietnia 2018

Będzie pętla w Starej Miłosnej!

ZTM poszukuje wykonawcy, który przebuduje ulicę Graniczną, skrzyżowanie zBorkowską oraz wybuduje pętlę autobusową w Starej Miłosnej. Powstaną perony przystankowe z wiatami, będzie oświetlenie
i odwodnienie a wokół pętli na nowo zagospodarowany zostanie teren zielony. 

3 kwietnia 2018

Muzyka Weinberga i Laksa w cyklu Sinfonia Varsovia Kameralnie

Podczas czwartego koncertu Sinfonia Varsovia Kameralnie, w środę 4 kwietnia o godzinie 19:00 zabrzmią kwartety smyczkowe Mieczysława Weinberga i Szymona Laksa. Obydwa utwory powstały w 1945 roku i stanowią niezwykły zapis przeżyć i emocji twórców, wyjątkowo silnie doświadczonych przez burzliwe lata XX wieku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

3 kwietnia 2018

Świąteczne konsultacje WOW

Zastanawiam się czasem, czy to zupełny brak wyobraźni, czy też może celowe działanie, aby konsultacje dotyczące tak „gorącego” tematu jak przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy przez teren Wesołej ogłosić w okresie świątecznym. Czy prowadzący postępowanie RDOŚ Białystok celowo wybrał taki termin, licząc na to, że mieszkańcy w przedświątecznym nastroju nie zaangażują się w udział w konsultacjach? Jeśli taki był cel, to w przypadku Wesołej nie został osiągnięty.

3 kwietnia 2018

Tunel pod torami

Jak pisałam w poprzednim artykule „Światło w tunelu” wybrany na początku tego roku projektant ma tylko 18 miesięcy na zaprojektowanie całego tunelu pod torami w ciągu ulicy Raczkiewicza. Czasu jest niewiele, zakres prac duży, więc już w marcu firma TPF sp. z o.o. przesłała do Urzędu Dzielnicy Wesoła dwie wstępne koncepcje projektu tunelu i rozwiązań komunikacyjnych.
29 marca 2018

Obchody 100-lecia niepodległości w Rembertowie

2018 rok jest rokiem wyjątkowym. Dokładnie 100 lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Świętowanie tak ważnego i doniosłego jubileuszu nie mogłoby ograniczyć się tylko do jednego dnia obchodów, 11 listopada 2018 r. Zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających odzyskanie wolności przez nasz kraj. Dziś przedstawiamy Państwu, co Urząd Dzielnicy proponuje mieszkańcom z tej okazji.
29 marca 2018

Koncert charytatywny Niebieskich Migdałów i... Noviki

Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie zawsze otwarta jest na społeczność lokalną i odpowiada na jej oczekiwania.  7 lutego w naszej szkole, z potrzeby serca, odbył się koncert charytatywny Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały, na rzecz rehabilitacji Pana Leszka Blautenberga - byłego zapaśnika CWKS Legia Warszawa, trenera zapasów i sumo w UKS Marysin Wawerski, absolwenta naszej Szkoły, mieszkańca osiedla Zielona.
28 marca 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (luty - marzec 2018)

Od publikacji ostatniego numeru WS odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy Rembertów: w dniu 28.02.2018 r. i w dniu 14.03.2018 r. Podczas pierwszej z nich Rada Dzielnicy podjęła cztery uchwały.W pierwszej pozytywnie zaopiniowała projekt Strategii #Warszawa2030, która zostanie przyjęta przez Radę m.st. Warszawy.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń