WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

29 listopada 2017

Spotkanie z Marią Rotkiel - "Jak budować i pielęgnować relacje rodzinne"

Spotkanie z Marią Rotkiel, jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psychoterapeutek - odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II,  przy ul. Gawędziarzy 8 w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy,  8 grudnia 2017 r. o godz. 19.00.

28 listopada 2017

Piknik Klubu Sportowego Wesoła z podwójnej okazji

Klub Sportowy Wesoła zorganizował, jako inicjatywę lokalną, w dniu 14 października 2017 piknik „Nie tylko dla piłkarzy, poznajmy nasze nowe boisko”. Okazje do świętowania były dwie. Po pierwsze chcieliśmy zaprezentować mieszkańcom zmodernizowane boisko trawiaste. Po drugie - w tym roku KS Wesoła obchodzi 27-lecie powstania.
28 listopada 2017

Escape Room. Najważniejsza depesza

Słyszeliście o "escape roomach", czy pokojach zagadek? Chcecie spróbować swoich sił w niezwykłej grze przygodowej i przenieść się w czasie do roku 1918? Odkryć sekret depeszy ogłaszającej niepodległość Polski i to za darmo? Takie rzeczy tylko w Wawrze!
28 listopada 2017

Saska Kępa z kolejnym zabytkiem

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - Oddział w Warszawie i Stowarzyszenie ŁADna Kępa znów mają powód do radości. Bowiem dzięki wnioskowi, który złożyli, Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków w połowie października podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków domu wielorodzinnego państwa Wolframów. Budynek z lat 30 ubiegłego wieku znajduje się na działkach pod adresem Bajońska 2 i Paryska 3.
27 listopada 2017

Spotkania Bezpieczne Osiedle w grudniu

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła uprzejmie informuje, że w grudniu odbędą się cztery dyżury dla mieszkańców według harmonogramu. Podczas dyżurów mogą Państwo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na poczucie Państwa bezpieczeństwa, zagrażające życiu lub zdrowiu, czy wynikające z wandalizmu i innych negatywnych zjawisk.
27 listopada 2017

Rusza V edycja budżetu partycypacyjnego

30 listopada o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Rembertów przy al. gen. A. Chruściela 28 w sali 012 (piętro -1) odbędzie się spotkanie otwarcia V edycji budżetu partycypacyjnego. Na spotkaniu będzie można poznać zasady nowej edycji, w tym szczegółowe zasady, jakie będą obowiązywały w Rembertowie, oraz dowiedzieć się, jakie są plany inwestycyjne dzielnicy na przyszłe lata.

27 listopada 2017

Nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona planowanej budowie obwodnicy śródmieścia. Czym jest obwodnica śródmieścia? Obwodnica śródmieścia to trasa, która ma połączyć Grochów z Targówkiem. Kluczowym jej elementem jest tunel pod rondem Wiatraczna.
24 listopada 2017

Premiera „CyberKapturka”

Projekt, o którego powstawaniu pisaliśmy na naszych łamach na przestrzeni wielu miesięcy i któremu z entuzjazmem patronowaliśmy medialnie, w październiku miał swój wielki i wspaniały finał! 27 października odbyła się oficjalna premiera filmu „CyberKapturek”, wyprodukowanego przez Fundację CyberEtyka.
24 listopada 2017

Dość kopciuchów w Wawrze - podpisz petycję!

Jeżeli masz dość dymiących kopciuchów należących do m.st. Warszawy zainstalowanych w Wawrze, koniecznie podpisz petycję i udostępnij ją znajomym! Organizatorzy apelują o przyznanie środków finansowych na wymianę kotłów w budynkach, które nie mogą być podłączone do gazu. W Dzielnicy Wawer takie miejskie budynki stanowią większość.
24 listopada 2017

Obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

Serdecznie zapraszamy na obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, które odbędą się 26 listopada 2017 r. (niedziela). Rozpoczną się one przy Alei Chwały (ul. Traczy w Warszawie) o godz. 12.30. Następnie planowany jest przemarsz pod Pomnik Bitwy pod Olszynką Grochowską, gdzie odbędą się dalsze części uroczystości.

24 listopada 2017

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację trenera z Wawra

Trwa zbiórka na rehabilitację Leszka Blautenberga, sportowca, trenera, człowieka, który działa charytatywnie. Dzisiaj pan Leszek potrzebuje Waszej pomocy. 30 października w czasie podróży samochodem doznał wylewu krwi do mózgu. Bez wielomiesięcznej rehabilitacji nie będzie w stanie wrócić do zdrowia. 
24 listopada 2017

Porozmawiaj z burmistrzem

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe zaprasza mieszkańców Grochowa Północnego i Grochowa Centrum na spotkanie z cyklu "Porozmawiaj z burmistrzem", które odbędzie się 28 listopada o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 141 (Szaserów 117).
23 listopada 2017

Frezowanie ul. Walcowniczej

Od piątku, 24 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 27 listopada do godz. 4.00 z powodu frezowania zamknięta dla ruchu będzie ul. Walcownicza na odcinkach od ul. Patriotów do ul. Bystrzyckiej oraz od ul. Narcyzów do ul. Petunii.
23 listopada 2017

Poczta Seniora czeka na Wasze listy!

Halo, seniorzy. Wesołowska rada seniorów wciąż usiłuje rozwiązywać kolejne problemy, z którymi borykają się seniorzy naszej dzielnicy. W związku z tym rozmieszczamy w różnych uczęszczanych miejscach, takich jak przychodnie lekarskie, biblioteki, kościoły itp., "Skrzynki Seniora", w których można umieszczać spostrzeżenia, uwagi i wnioski.
23 listopada 2017

III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów

Już 2 grudnia odbędzie się III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów. Impreza będzie miała miejsce na terenie Miasteczka Westernowego "Wild West City" w Runowie. Zgłoszenia zawodników do 25 listopada. Wstęp dla widzów bezpłatny.

23 listopada 2017

Nowe oświetlenie na Marokańskiej

W połowie października Urząd Dzielnicy Praga-Południe ogłosił przetarg na przebudowę oświetlenia na ulicy Marokańskiej. W ramach przeprowadzanych prac mają zostać zamontowane nowe słupy oświetleniowe, wysięgniki oraz oprawy oświetleniowe. Po wykonaniu niezbędnych w tym celu prac oczywiście odtworzona zostanie nawierzchnia.
22 listopada 2017

Nasze pieniądze = nasze decyzje = budżet partycypacyjny

Ruszyła V edycja budżetu partycypacyjnego. Kolejny już raz mieszkańcy będą współdecydować o wydatkach z miejskiej kasy w ramach bp. Łącznie do rozdysponowania w Warszawie w 2019 roku będzie 64 739 907,00 zł, a w Wesołej – 730 000,00 zł.
22 listopada 2017

Nowy wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Rembertów

Na sesji w dniu 17.10.2017 r. Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy wybrała radnego Arkadiusza Piotrowskiego (PO) na wiceprzewodniczącego Rady. Zastąpił on dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Macieja Iwanickiego, który przestał pełnić tę funkcję w związku z wyborem na zastępcę burmistrza dzielnicy Rembertów.
22 listopada 2017

Rozbudowa fabryki Wedla

Przedwojenna część fabryki Wedla jest rozbudowywana. Obecnie trwają prace nad ruchomym magazynem wysokiego składowania. Na lata 2019-2020 zaplanowano dwie kolejne duże inwestycje. Istotną kwestią jest fakt, że w ramach prowadzonych działań fabryka Wedla powiększy liczbę pracowników o około dwustu. 

21 listopada 2017

Rozczarowania w czasie zmian

27 września Związek Transportu Miejskiego przedstawił plan rozwoju komunikacji miejskiej w dzielnicy Wawer. Od wielu miesięcy toczą się rozmowy ZTM-u z władzami Sulejówka na temat uruchomienia dwóch nowych linii u naszych sąsiadów, odbyły się już przejazdy próbne. Pośrodku tych dwóch scen znajduje się Wesoła, w której nic dobrego się nie dzieje.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń