WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

5 lipca 2017

Cyberkapturek, krótkometrażówka z Wesołej

Przyznano nam środki na urzeczywistnienie ekranizacji Cyberkapturka – uwspółcześnionej, znanej wszystkim opowieści, gdzie scenerię gęstego i mrocznego lasu tworzy wszechobecna sieć Internet, z której wykorzystaniem Wilk zwodzi na manowce przy pomocy maili, bannerów, wirusów i cyfrowej manipulacji.
5 lipca 2017

III Rodzinne Pikniki Artystyczne

W trzy kolejne soboty lipca na Pradze-Południe królować będzie muzyka z różnych zakątków świata! Weź rodzinę i znajomych i weź udział w III Rodzinnych Piknikach Artystycznych. Wydarzenia odbywać się będą w godz. 15.30-18.00, a same koncerty w godz. 16.30-17.30. Już 8 lipca w Parku nad Balatonem wystąpi zespół VAS-Y!, popularyzujący muzykę francuską.
5 lipca 2017

Wizyta Prezydenta USA Donalda Trumpa. Zmiany w komunikacji

Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa w Warszawie oznacza wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Część ulic zostanie zamknięta, a w czasie całej wizyty, ruch będzie wstrzymywany na czas przejazdu prezydenckiej kolumny. Zachęcamy do korzystania z pierwszej i drugiej linii metra i pociągów linii średnicowej. 
4 lipca 2017

Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa na Kresach

9 lipca w Kawiarni Kino Pałac Międzylesie odbędzie się Wawerski Wieczór Historyczny w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa na Kresach. O godz. 16.00 wyświetlony zostanie film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Następnie, o godz. 18.30, odbędzie sie spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Wstęp wolny.
3 lipca 2017

PKPS zaprasza na wycieczki

Polski Komitet Pomocy Społecznej Warszawa-Wesoła zaprasza na dwudniową wycieczkę 6 i 7 lipca br. do Uniejowa ‒ Kompleks Basenów Termalnych i Kłodawy ‒ Kopalnia Soli (różowa) oraz na wycieczkę 16 września br., kiedy to zwiedzać będziemy skansen wsi mazowieckiej w Sierpcu i Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. 
3 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Majowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się w dniu 18 maja. Rozpoczęła się od miłej uroczystości uhonorowania wybitnych sportowców i osób zaangażowanych w pracę społeczną z terenu naszej dzielnicy. Szerszą relację z tego wydarzenia publikujemy w osobnym tekście. Po tej uroczystości Rada uczciła minutą ciszy zmarłego niedawno Honorowego Obywatela Miasta Wesoła, Księdza Prałata Stefana Wysockiego.
3 lipca 2017

Iwona Gołębiewska nowym kierownikiem filii Falenica Wawerskiego Centrum Kultury

W związku z miłym dla mnie faktem wygrania konkursu na kierownika filii Falenica po pierwsze nie chcę składać politycznych obietnic, bo nie o to chodzi w tworzeniu kultury, po drugie liczę na włączenie się osób, instytucji, partnerów lokalnych czy prężnie działającej Rady Osiedla, by współtworzyć nowoczesną jakość w kulturze. 
30 czerwca 2017

Pływaj i słuchaj: Rejsy „Warsa” po Wiśle z przewodnikiem!

Już od najbliższej soboty 1 lipca na rejs tramwajem wodnym będzie można się wybrać z przewodnikiem i posłuchać o Wiśle oraz o związkach Warszawy z Królową Polskich Rzek. Opowieści przewodnika będą połączone w dwa bloki tematyczne. 
30 czerwca 2017

Zwiedzaj Warszawę z Niemapą

„Niemapa Warszawa” to wyjątkowy, pięknie ilustrowany przewodnik, zachęcający do miejskich spacerów, szczególnie nad Wisłą. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w punktach na plażach: Saska, Poniatówka, Żoliborz, Rusałka oraz Wawer.
30 czerwca 2017

Czwartkowa nawałnica nad Warszawą – ponad 430 zgłoszeń do straży miejskiej

Ponad 430 zgłoszeń w związku z nawałnicą, która przeszła nad Warszawą, wpłynęło do straży miejskiej. Informacje dotyczyły m.in. wiatrołomów, konarów i gałęzi, które spadły na zaparkowane auta, rozlewisk znacznych rozmiarów, nieprzejezdnych ulic, zablokowanych ciągów pieszych.
29 czerwca 2017

Tytuły „Człowieka Roku” i „Wyróżnienia Burmistrza” 2016 przyznane

Jak co roku zespół opiniujący powołany przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła rozpatruje złożone wnioski o przyznanie Wyróżnień Burmistrza. Wyróżnienie może być przyznane osobie fizycznej za pracę społeczną lub pracę w sposób znaczący przekraczającą zakres zadań wykonywanych w ramach obowiązków służbowych.
29 czerwca 2017

Ogólnopolska Karta Seniora

Z myślą o seniorach Stowarzyszenie Manko wraz z magazynem „Głos Seniora” stworzyło Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta uprawnia do różnych zniżek. Około 700 firm podpisało umowę z OKS i stało się partnerami programu. Są to przychodnie, szkoły językowe, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki kultury i inne.
29 czerwca 2017

Maj w Radzie Dzielnicy Wawer

Ostatnia sesja Rady Dzielnicy okazała się wyjątkowo owocna w kontekście dalszego rozwoju dzielnicy. Dzięki pozytywnej opinii radnych udało się wprowadzić 3 nowe zadania inwestycyjne. Są to: budowa 6-oddziałowego przedszkola przy ul. Dzielnicowej, rozbudowa i modernizacja Przedszkola nr 110 przy ul. Bystrzyckiej, budowa hali lekkoatletycznej przy ul. Walcowniczej.
29 czerwca 2017

Generator pozytywnej energii

Pogoda w niedzielę 4 czerwca nie była czymś obojętnym, neutralnym tłem wydarzeń, lecz na różne sposoby dawała nam wszystkim popalić. Do późnego popołudnia upałem, później burzą i ulewą. Zatem o którejkolwiek godzinie rembertowianie myśleli o pójściu na Święto Rembertowa, swoją chęć musieli skonfrontować z pogodową przeszkodą.
28 czerwca 2017

Rodziny goszczące poszukiwane!

W ramach podróży edukacyjnej do Warszawy przyjedzie grupa niemieckich wielbicieli Polski. Naszym celem jest poznanie nie tylko oferty kulturalnej stolicy Polski, lecz przede wszystkim wsparcie stosunków polsko-niemieckich. Poszukujemy rodzin goszczących, które chciałyby zaprosić kilku naszych niemieckich sąsiadów na domową kolację w rodzinnej atmosferze we własnym domu.
28 czerwca 2017

Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży powstanie w Wawrze

Niepełnosprawność, zwłaszcza nabyta po okresie pełnej sprawności, jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla dzieci i młodzieży. Ale każdy z nas z pewnością bez trudu może przytoczyć liczne przykłady osób w każdym wieku, które mimo takich ograniczeń są pasjonatami sportu, czynnie uprawiającymi różne jego dyscypliny i nierzadko osiągającymi w nich ogromne sukcesy.
28 czerwca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

Głównym punktem obrad czerwcowej sesji Rady Dzielnicy była informacja nt. stanu przygotowania placówek oświatowych do wprowadzenia reformy oświatowej z dniem 1 września 2017 roku. Bardzo czytelny, rzetelny i porządkujący wiedzę raport wskazuje na podstawy prawne założeń reformy systemu oświaty, a następnie omawia konsekwencje z niej wynikające w każdej rembertowskiej placówce oświatowej.
27 czerwca 2017

Setne urodziny w sąsiedzkim gronie

W słoneczny piątek 19 maja w Sali Ślubów wesołowskiego ratusza odbył się równie słoneczny i pogodny jubileusz. Świętowaliśmy 100 rocznicę urodzin Pani Ireny Ruszczak, mieszkającej w naszej dzielnicy od ponad 60 lat. Był to także nasz pierwszy patronat medialny nad urodzinami, co było dla nas zarówno zaszczytem, jak i przyjemnością.
27 czerwca 2017

Oddaj swój głos w Rembertowie!

Od 14 do 30 czerwca 2017 r. można głosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Należy wybrać tylko jedną dzielnicę, w której można zagłosować tylko raz. Aby oddać ważny głos w Rembertowie, należy wybrać dowolną liczbę projektów z listy, z zastrzeżeniem że suma kosztów ich realizacji nie przekroczy 700 000 zł.
27 czerwca 2017

Kawawernia: Twój projekt w mediach

29 czerwca w Wawerskiej Strefie Kultury WCK przy ul. Żegańskiej 1a odbędzie się kolejne spotkanie Kawawerni, tym razem pod nazwą "Twój projekt w mediach". Agnieszka Jas-Bitner, dziennikarka i reporterka, opowie o tym, jak zainteresować media Twoimi działaniami. Początek spotkania o godz. 18.30.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń