WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

8 września 2017

Uroczystości patriotyczne

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Południe serdecznie zapraszają mieszkańców 14 września, o godz. 14.00, do udziału w uroczystościach obchodów 78. rocznicy obrony Warszawy-Pragi podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku oraz 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
7 września 2017

Święto Wisły już w ten weekend!

9 września cała Warszawa świętować będzie nad Wisłą i na Wiśle. Przed nami obchody jubileuszowej edycji święta królowej polskich rzek! Centralnym punktem wydarzeń będzie nowo otwarty bulwar gen. George'a Smitha Pattona. Prognoza pogody jest optymistyczna, warto więc skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję przez miasto stołeczne Warszawę.
6 września 2017

Piknik charytatywny − Podaj łapę człowieku

Do codziennej „walki” o lepsze życie dla mieszkańców schroniska „Na Paluchu” włączają się kickboxerzy. Już w sobotę, 9 września w godz. 11.00-15.00, zapraszają na charytatywny piknik „Podaj łapę człowieku”. Wydarzenie organizowane przez Federację DSF Kickboxing Challenge i schronisko „Na Paluchu” ma na celu promocję adopcji i zbiórkę darów, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę.
5 września 2017

Wawerski Dzień Sportu

Zarząd Dzielnicy Wawer zaprasza na Wawerski Dzień Sportu, który odbędzie się 10 września w godz. 14.00-17.00 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Nadwiśle", ul. Trakt Lubelski 67. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego, wśród atrakcji przewidziano m.in. koncerty, pokaz treningu siatkarskiego, pokazy taneczne, turniej piłkarski dla dzieci.
4 września 2017

Bezpieczeństwo w Warszawie – ankieta

Ratusz przygotował ankietę, poświęconą bezpieczeństwu w okolicy Waszego miejsca zamieszkania. Na podstawie Waszych opinii chce określić nowe kierunki działań, które przyczynią się do wzrostu komfortu życia w naszym mieście.
4 września 2017

Misja SmogOff! Podejmij wyzwanie i wygraj ze smogiem

Ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza w stolicy walczymy na różne sposoby. Jednym z nich jest gra miejska „Misja SmogOff”, do której już wkrótce każdy chętny będzie mógł się przyłączyć. O co chodzi? Biegamy, chodzimy, jeździmy rowerem, po mieście, znajdujemy różne punkty, wykonujemy zadania - wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej.
1 września 2017

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową ul. Marsa i ul. Żołnierskiej

W piątek 1 września około godz. 23.00 zostanie udostępniona dla ruchu zachodnia jezdnia ul. Żołnierskiej na odcinku pomiędzy ul. Czwartaków a granicą miasta. Kierowcy do dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Stara jezdnia zostanie zamknięta i rozpocznie się jej przebudowa.

31 sierpnia 2017

Uroczystości patriotyczne we wrześniu

Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów zapraszają na uroczystości patriotyczne. 1 września obchodzony będzie Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej oraz obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, natomiast 11 września – uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy I Warszawskiej  Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, którzy polegli w 1944 roku na przedpolach Pragi.
30 sierpnia 2017

Senioralne Spotkania Pokoleniowe

23 września w godz. 12.00-19.00 odbędą się na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1 Praskiego Pułku 31, Senioralne Spotkania Pokoleniowe. Jako patron medialny wydarzenia serdecznie zapraszamy na nie całe rodziny. W programie m.in. występy artystyczne, warsztaty, konkursy z nagrodami, zajęcia ruchowe, bufet sałatkowy, grill. Wstęp wolny!
30 sierpnia 2017

"Dojrzali Wspaniali" – Parada Seniorów i Piknik Pokoleń

Fundacja Zaczyn zaprasza 2 września 2017 na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Zaczynamy o godz. 12.00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie, by wspólne przejść w paradzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń.
29 sierpnia 2017

Zmiany w komunikacji po wakacjach

Kończą się wakacje, kończą się urlopy i komunikacja miejska dostosowuje się do większych potrzeb przewozowych. Od poniedziałku, 4 września, przywrócone zostaną podstawowe rozkłady jazdy linii tramwajowych i metra oraz, z niewielkimi zmianami, linii autobusowych.

28 sierpnia 2017

Dzielnicowa Rada Seniorów poleca...

Z przyjemnością informujemy Państwa o konkursie na Miejsca Przyjazne Seniorom. W tym roku będzie to już trzecia edycja tego konkursu. Organizuje go Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa (Biuro Pomocy i Projektów Społecznych).
28 sierpnia 2017

Warszawskie Dni Seniora

Tegoroczne obchody Warszawskich Dni Seniora (dawniej Warszawski Tydzień Seniora) odbędą się w dniach 22 września - 1 października 2017 r. (na zakończenie, w Ogrodzie Saskim - coroczny Jarmark Kreatywności organizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”).
28 sierpnia 2017

Zakazane piosenki na Pl. Szembeka

W najbliższą sobotę, 2 września na Placu Szembeka zabrzmią zakazane piosenki. Wystąpi zespół Menele w składzie: Dariusz "Grzywa" Wołosewicz, Mariusz "Qcza" Kuczewski, Piotr "Waluś" Walewski i Krzysztof "Brat" Kłos. Początek wydarzenia o godz. 18.30. Wstęp wolny.
28 sierpnia 2017

Kiedy problemy z pamięcią są zwykłym roztargnieniem, a kiedy objawem choroby mózgu?

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów przy ul. Walecznych 59 serdecznie zaprasza seniorów i ich bliskich na spotkanie w ramach Dnia Otwartego z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Spotkanie odbędzie się 15 września 2017 r. o godz. 11.00 w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul Walecznych 59. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy
28 sierpnia 2017

XIII Wawerskie Spotkanie Kabaretowe

3 września w hotelu Boss przy ul Żwanowieckiej 20 odbędzie się XIII Wawerskie Spotkanie Kabaretowe. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Zachodni i Damian Kubik. Wejściówki na to wydarzenie będą wydawane w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wawer 28 sierpnia w godz. 8.00-18.00 i 29 sierpnia w godzinach 8.00-16.00.
25 sierpnia 2017

XII Powsińskie Dożynki

Serdecznie zapraszamy Was do Wilanowa, na tereny wokół Kościoła przy ul. Ptysiowej 3, na Powsińskie Dożynki. Będzie to kolejna impreza realizowana w ramach projektu WWW - Wawer, Wola, Wilanów. W programie m.in. występy zespołów folklorystycznych i potańcówka. Będą też warsztaty plecionkarstwa, które organizuje Wawerskie Centrum Kultury.
 
24 sierpnia 2017

Bezpłatne gry miejskie oraz piknik na powitanie szkoły

Już w ten weekend rozwiążecie zagadkę, którą pozostawiły dla Was leśne skrzaty mieszkające kiedyś we Włochach, zaś na Żoliborzu zapoznacie się z sympatyczną rodziną Milusińskich! A co czeka na Was w kolejne weekendy? Między innymi Piknik i gra miejska pod hasłem „Pierwszy dzwonek” w Galerii Ferio, dzięki któremu z uśmiechem na twarzy wrócicie do szkoły!
24 sierpnia 2017

Zmiana organizacji ruchu na Żołnierskiej

25 sierpnia około godz. 22.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Żołnierskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Marsa do wiaduktu nad torami kolejowymi ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. W każdym kierunku dostępny dla kierowców będzie jeden pas ruchu.
22 sierpnia 2017

XLII sesja Rady Dzielnicy Wesoła

24 sierpnia 2017 r. o godzinie 14.00 w sali obrad nr 120 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 odbędzie się XLII sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W programie obrad m.in. informacja o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów placówek oświatowych, informacja z pracy Doraźnej Komisji do spraw Wschodniej Obwodnicy Warszawy.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń