WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

5 stycznia 2018

Ruszyła akcja „Szczęście na czterech łapach”!

Portal PolskieRadio.pl, wspólnie z warszawskim Schroniskiem Na Paluchu, rozpoczął cykl publikacji  "Szczęście na czterech łapach", zachęcający warszawiaków i nie tylko, do adopcji bezdomnych zwierząt. W ramach trwającej pół roku akcji, na stronie internetowej Polskiego Radia pojawiać się będą, co dwa tygodnie, teksty i materiały wideo przedstawiające historie podopiecznych Schroniska Na Paluchu.
5 stycznia 2018

Psychoedukacyjna grupa wsparcia dla chorych na demencję i ich rodzin

Jak ważne jest wsparcie i wzajemna wymiana doświadczeń przekonują się stale uczestnicy Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia projektu deMemo. Spotkania grupy odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.30 - 19.30. Grupę wspiera psychoterapeuta. Grupa jest otwarta co znaczy, że w każdym momencie można do niej dołączyć. Jeżeli jesteś opiekunem osoby chorej na Alzheimera lub inne zespoły otępienne przyjdź na spotkanie.
5 stycznia 2018

Car sharing teraz także w Rembertowie!

PANEK CarSharing informuje, iż od 8 grudnia jest nowa strefa w aplikacji PANEK CS, oznacza to, że w okolicach głównych szlaków komunikacyjnych Rembertowa pojawiła się bezpłatna strefa zwrotów i wypożyczeń PANEK CarSharing.
3 stycznia 2018

Jutro rusza lodowisko w Rembertowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych na lodowisko zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 376 (wcześniej Gimnazjum nr 126) przy ul. K. Ziemskiego 22.
Wstęp wolny, bezpłatne wypożyczenie łyżew, sprzętu ochronnego i chodzików do nauki jazdy.
3 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (listopad 2017)

W listopadzie Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Na sesji w dniu 16.11.2017 r. radni zapoznali się z informacją Zarządu Dzielnicy na temat wdrażania reformy oświatowej oraz wyników egzaminów zewnętrznych uczniów szkół rembertowskich. Druga listopadowa sesja Rady Dzielnicy, która odbyła się 23.11.2017 r., została zwołana na wniosek Zarządu Dzielnicy, i dotyczyła wynagrodzeń pracowników biblioteki.
3 stycznia 2018

Zgłoś pomysł do budżetu partycypacyjnego w Rembertowie!

Pod koniec listopada w naszej dzielnicy odbyło się spotkanie otwarcia V edycji budżetu partycypacyjnego. Na spotkaniu można było poznać plany inwestycyjne dzielnicy oraz szczegółowe zasady budżetu partycypacyjnego obowiązujące w Rembertowie. Przed zgłoszeniem pomysłu warto się z nimi zapoznać.
3 stycznia 2018

Specjalista od zastrzyków... finansowych

Na przełomie 2017 i 2018 roku rozmawialiśmy z wiceburmistrzem dzielnicy Rembertów Maciejem Iwanickim o tym, jak czuje się w nowej roli samorządowej i jak podsumowałby te kilka miesięcy pełnienia funkcji zastępcy burmistrza.
29 grudnia 2017

Czym podpadli patroni?

Zarządzeniem zastępczym Wojewody Mazowieckiego z dnia 9 listopada (weszło w życie dzień później) zmienione zostały nazwy czterech ulic w naszej dzielnicy. To wynik realizacji ustawy „dekomunizującej” przestrzeń publiczną. Zgodnie z nią, powinny zniknąć wszystkie symbole i nazwy upamiętniające okres komunizmu w Polsce.
29 grudnia 2017

Kącik seniora: UTW artystycznie

W listopadzie wzięliśmy udział w trzech wystawach. Pierwsza z nich to „Biedermeier” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nazwa ta określa styl sztuki użytkowej, malarstwa i literatury Europy środkowej w pierwszej połowie XIX wieku.
29 grudnia 2017

Budżet partycypacyjny na rok 2019

Codziennie dostrzegamy możliwości poprawy najbliższego otoczenia. Przychodzą nam do głowy pomysły na zmiany w okolicy. Niezależnie od tego, czy według Ciebie najważniejszy jest remont chodnika, budowa placu zabaw czy organizacja zajęć w domu kultury - budżet partycypacyjny jest dla Ciebie. Daje Ci on wyjątkową możliwość współdecydowania o przeznaczeniu części budżetu Warszawy.
29 grudnia 2017

Depesza z Polski – projekt Wawerskiego Centrum Kultury

27 listopada w filiach Wawerska Strefa Kultury i Anin WCK zakończyliśmy projekt związany z odzyskaniem niepodległości i budową wolnej Polski. Pomysł na projekt "Depesza z Polski" narodził się w nas, kiedy słuchaliśmy Pawła Ajdackiego, który mówił o telegramie Józefa Piłsudskiego wysyłanym drogą radiową do wszystkich państw świata. 19 listopada 1918 roku z Cytadeli Warszawskiej przesłano historyczną depeszę. 

29 grudnia 2017

Zatrzymaj Zegar Przemocy

W dniu 14.11.2017r. obyło się ostatnie z cyku 6 spotkań w ramach projektu socjalnego „Zatrzymaj Zegar Przemocy” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Cykl spotkań miał charakter wykładowo-warsztatowy i cieszył się dużym zainteresowaniem.
28 grudnia 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

W listopadzie Rada Dzielnicy obradowała na sesji w dniu 16 listopada. Sesja rozpoczęła się od informacji nt. stopnia zaawansowania prac z zakresu planowania przestrzennego dla obszaru dzielnicy. Gościliśmy przedstawicielki miejskiego Biura Architektury, które zajmuje się PZP.
28 grudnia 2017

Monitoring stanu powietrza na Saskiej Kępie

Miło nam poinformować, że starania serwisu Saska Kępa z pasją o zainstalowanie czujnika mierzącego jakość powietrza w dzielnicy Praga Południe zakończyły się sukcesem. Od początku grudnia za pośrednictwem systemu Airly można sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza w sercu Saskiej Kępy.
27 grudnia 2017

Z wizytą w nowym przedszkolu

W piątek, 1 grudnia, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy odwiedziła dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej. Okazją było spotkanie mikołajkowe. Przy ul. W. Raczkiewicza 116, dawna ul. 1 Praskiego Pułku, od września z nowego przedszkola korzysta 150 dzieci. Natomiast od listopada działa tam także żłobek dla 40 maluchów. 

22 grudnia 2017

Lodowisko w Wesołej już działa!

Po raz kolejny mieszkańcy Wesołej mają możliwość nieodpłatnego korzystania z dzielnicowego lodowiska. Jak co roku mieszkańcy mogą również bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego, w której są udostępniane łyżwy, kaski ochronne, ochraniacze, a także pingwiny do nauki jazdy.
22 grudnia 2017

78. rocznica "Zbrodni Wawerskiej"

Z okazji 78. rocznicy "Zbrodni Wawerskiej", pierwszej masowej egzekucji ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej w okupowanej Polsce, 27 grudnia ok. godz. 11.00, po uroczystej Mszy Św. w anińskim kościele Matki Bożej Królowej Polski, wystąpi chór Schola Cantorum Maximilianum.
22 grudnia 2017

Dla samotnych starszych osób Święta tracą sens

Jak co roku, tuż przed świętami, Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 swoich podopiecznych. By było to możliwe potrzebuje wsparcia darczyńców i wolontariuszy.
20 grudnia 2017

Rok działalności Klubu Seniora „Złota Jesień”

Klub Seniora „Złota Jesień” powstał 9 listopada 2016 r. w Ośrodku Kultury w Wesołej przy ul. Starzyńskiego 21. Z tej okazji zorganizowaliśmy w restauracji „Zakątek” spotkanie Klubu Seniora „Złota Jesień”, współmałżonków i zaproszonych gości.
20 grudnia 2017

Inauguracja projektu Wesołe Bystrzaki

10 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie mikołajkowe połączone z inauguracją projektu Wesołe Bystrzaki. Były występy artystyczne i oczywiście przybył także Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, medale w turnieju szachowym, dyplomy oraz mnóstwo słodyczy, nie zabrakło loterii, w której każdy los wygrywał.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń