WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Wiadomości

31 lipca 2018

Kanalizacja w ulicy Lucerny

W drugiej połowie lipca rozpoczęła się budowa kanału kanalizacyjnego wzdłuż ul. Lucerny. Jak informuje Urząd Dzielnicy Wawer - Wykonano już pierwsze, głębokie na kilka metrów studnie, między którymi drążony jest kanał o średnicy kilkudziesięciu centymetrów metodą mikrotunelingu. Plany przewidują zakończenie budowy tego kanału w I kwartale przyszłego roku. Dopiero po odbiorach i przekazaniu kanału do eksploatacji MPWiK możliwe będzie podłączanie się mieszkańców do wybudowanej sieci.

30 lipca 2018

Umowa z wykonawcą zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Skalnicowej rozwiązana

Urząd Dzielnicy Wawer 10 lipca 2018 roku wypowiedział umowę na realizację inwestycji placówki oświatowej przy ulicy Skalnicowej - Cyklamenów z powodu nie realizowania powierzonego zadania zgodnie z harmonogramem przez wykonawcę.

30 lipca 2018

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze Południe

Na Pradze Południe uroczystoście związane z obchodami wybuchu 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się 31 lipca. W programie zapolanowano uroczysty objazd miejsc pamięci w dzielnicy oraz występy artystyczne i wspomnienia uczestników wydarzeń z 1944 roku.
27 lipca 2018

Wpisz się do Warszawskiej Księgi Wolności!

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy chętny może wpisać się do Warszawskiej Księgi Wolności. To prawdziwe przesłanie dla przyszłych pokoleń. Zarząd Transportu Miejskiego weźmie udział w akcji zbierania wpisów do Księgi. Od poniedziałku 30 lipca dostępna będzie ona w wybranych Punktach Obsługi Pasażerów.
27 lipca 2018

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Rembertowie

74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, będziemy mogli upamiętnić lokalnie w Rembertowie. Obchody, w ramach których odbędzie się m.in. koncert pieśni powstańczych w wykonaniu „Orkiestry z ulicy Chmielnej”oraz  projekcja filmu pt. ,,Miasto 44" organizuje Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów.
26 lipca 2018

Remont ulic B. Czecha i Trakt Brzeski – zmiany tras autobusów

Trwa remont południowej jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski. W najbliższy weekend zamknięta będzie południowa strona skrzyżowania z ulicą M. Kajki. Zmienią się trasy autobusów linii 115, 125, 525 i N25. Zarząd Dróg Miejskich zaplanował tu wymianę podbudowy jezdni, ułożenie nowej nawierzchni także uzupełnienie kruszywem pobocza, remont zjazdów, zatok i miejscowo chodników.
26 lipca 2018

FILMOWA STOLICA LATA także w Rembertowie!

Rembertów w sierpniu dołączy do akcji ,,Filmowa stolica lata". W każdy czwartek na skwerze przy Ratuszu o godzinie 21:15 będą odbywały się projekcje filmowe. 2 sierpnia będziemy mieli okazję obejrzeć  film pt. ,,Kamienie na szaniec". Wstęp wolny.

25 lipca 2018

Wraki znikają ze stołecznych ulic

Prawie 1500 wraków od początku 2018 roku zniknęło z ulic miasta dzięki działaniom strażników miejskich. Porównując, w I półroczu 2017 r. w wyniku działań strażników z warszawskich ulic zniknęło niespełna 1300 wraków, z czego 592 pojazdy zostały usunięte przez ich właścicieli.

25 lipca 2018

Najlepszy samorządowiec jest w Rembertowie!

Samorządowcem roku 2017 został radny z Rembertowa, pan Marek Jarzęcki. Podczas Rady Dzielnicy Rembertów, która odbyła się 24 lipca samorządowiec otrzymał wyróżnienie. Organizatorem plebiscytu jest PortalSamorzadowy.pl.  Panu Markowi serdecznie gratulujemy! 

24 lipca 2018

Recitale chopinowskie na instrumentach historycznych

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. W najbliższy weekend w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia będzie okazja aby posłuchać recitali w wykonaniu polskich pianistów zakwalifikowanych do konkursu. W sobotę i niedzielę wystąpi sześciu młodych muzyków, przygotowujących się do konkursowych zmagań.
24 lipca 2018

Wyślij maila do Burmistrza Pragi Południe

W ostatnim czasie Burmistrz Dzielnicy Praga Południe spotykał się z mieszkańcami dzielnicy w ramach organizowanych spotkań z cyklu ,,Porozmawiaj z Burmistrzem". Ze wzglądu na duże zainteresowanie bezpieczeństwem na ternie Pragi Południe oraz jej dalszym rozjem Urząd Dzielnicy postanowił uruchomić specjalny adres mailowy, na który możemy przesyłać swoje pytania.

23 lipca 2018

Dwernickiego jak nowa

W weekend na ulicy Dwernickiego na odcinku od ul. Podskarbińskiej do ul. Kickiego pojawiła się nowa nawierzchnia oraz kompletne oznakowanie poziome. To efekt prac przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich.

23 lipca 2018

Będzie więcej ładowarek dla samochodów elektrycznych

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 14 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Poszukujemy firmy, która zaprojektuje, wykona, dostarczy i uruchomi systemy ładowania pojazdów zeroemisyjnych na dziewięciu parkingach Parkuj i Jedź.

20 lipca 2018

Warsztaty charakteryzacji dla dzieci

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty charakteryzacji dla dzieci w Domu Kultury "Rembertów". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Pierwsze zajęcia odbędą się już 25 lipca.

20 lipca 2018

Międzypokoleniowa potańcówka w Parku nad Balatonem

W sobotę, 21 lipca w godzinach 18:30 - 21:30 w Parku nad Balatonem odbedzie się Międzypokoleniowa potańcówka w Parku nad Balatonem. Do tańca przygrywać będzie DJ oraz zespół The Cajun Spices. Wstęp wolny.
19 lipca 2018

Duże, małe i …egzotyczne -otrzymują pomoc strażników miejskich.

Pomoc zwierzętom rannym, chorym, porzuconym i bezdomnym wymaga zwiększonego zaangażowania Ekopatrolu. Liczba interwencji stale rośnie. Tylko w pierwszym półroczu tego roku strażnicy interweniowali prawie 9 tys. razy.

19 lipca 2018

Przypominamy: Czecha i Trakt Brzeski do remontu

Nowa podbudowa i asfalt, remont zjazdów i zatok, uzupełnienie pobocza kruszywem i nowa zieleń w pasie dzielącym jezdnie – przed nami kompleksowy remont południowej jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski. Ze względu na duży zakres robót remont potrwa dwa tygodnie. W tym czasie jezdnia południowa na remontowanym odcinku będzie wyłączona z ruchu. Wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac już 21 lipca o godz. 23.00.

18 lipca 2018

Jedź komunikacją miejską do lasu

Warszawa jest zielonym miastem. Mało kto wie, że w stolicy jest 12 rezerwatów przyrody. Bardziej znane są miejskie parki i lasy. Każde z tych miejsc warte jest odwiedzenia, zwłaszcza w letnich miesiącach. W planowaniu takich wycieczek bardzo pomocna jest Zielona Mapa – witryna internetowa prezentująca ekologiczny charakter komunikacji miejskiej w Warszawie.
18 lipca 2018

Budżet partycypacyjny 2019 - zadanie dla ZTM

W przyszłym roku zostanie zrealizowanych 850 projektów z warszawskiego budżetu partycypacyjnego na łączną kwotę ponad 62 milionów złotych. Realizacją jednego z projektów zajmie się Zarząd Transportu Miejskiego.
17 lipca 2018

Remont południowej jezdni ulic B. Czech i Trakt Brzeski

21 lipca o godzinie 23:00 rozpocznie się kompleksowy remont południowej jezdni ulic B. Czech i Trakt Brzeski. Zarząd Dróg Miejskich szacuje, że prace modernizacyjne, na które będzie składał się remont zatok i zjazdów, nowa nadbudowa jezdni, wylanie asfaltu, uzupełnienie pobocza kruszywem i nowe nasadzenia potrwa dwa tygodnie.
wiadomości archiwalne
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 22 lutego 2019

Kurs Podstawy Ms Office

Sobota, 23 lutego 2019

Smyki na Kępie

Niedziela, 24 lutego 2019

188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń