WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Wiadomości

19 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia odbędzie się Wawerski Dzień Motocyklowy! Wydarzenie rozpocznie się mszą polową w intencji wszystkich motocyklistów z prośbą o szczęśliwy sezon wraz z poświęceniem pojazdów, a następnie przejazdem motocykli. W programie także koncert zespołu country i pokaz trialu motocyklowego. 
19 kwietnia 2018

Warszawa biegnie – Orlen Warsaw Marathon już w najbliższy weekend - zmiany w komunikacji!

W najbliższa niedzielę, 22 kwietnia, ulicami Warszawy pobiegną maratończycy. Pasażerowie autobusów i tramwajów muszą przygotować się na zmiany tras. Pierwsze utrudnienia rozpoczną się już w sobotę. Uczestnicy biegu będą mogli w dniu zawodów podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. 

19 kwietnia 2018

Parostatkiem w piękny rejs... Zapraszamy!

Może nie będzie to parostatkiem, ale rejs bardzo przyjemny - byliśmy już dwa razy i serdecznie polecamy! Zarząd Transportu Miejskiego dziś od godz. 16 rozpocznie sprzedaż biletów na rejsy do Serocka. To istotna informacja, bo bilety te rozchodzą się jak świeże bułeczki!
18 kwietnia 2018

Nowy numer ,,Wiadomości Sąsiedzkich Grochów"

Veturilo zamiast miejsc parkingowych, nowa przychodnia, pachnąca chlebem Wiatraczna to tylko niektóre tematy poruszane na łamach ,,Wiadomości Sąsiedzkich Grochow".Kwietniowy numer gazetki czeka na Was w stałych punktach kolportażu. Zapraszamy do lektury.
18 kwietnia 2018

Pozbądź się legalnie śmieci po remoncie

Planujesz remont na wiosnę? A czy już wiesz, co zrobić z poremontowymi odpadami – gruzem, glazurą, opakowaniami po farbach, resztkami kleju i rozpuszczalników.Każdy mieszkaniec Warszawy może bezpłatnie oddać śmieci po remoncie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
18 kwietnia 2018

Modernizacja tablic Systemu Informacji Pasażerskiej

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły modernizację i wymianę tablic Systemu Informacji Pasażerskiej na przystankach. Tablice Systemu Informacji Pasażerskiej pokazują godziny odjazdu tramwajów na warszawskich przystankach od 2008 roku. Wtedy pojawiły się na zmodernizowanej trasie tramwajowej w Alejach Jerozolimskich. Potem tramwajarze sukcesywnie rozszerzali system na inne trasy i dziś na przystankach są 174 tablice. Nadszedł czas na wymianę najstarszych z nich i modernizację tych nieco młodszych. 

17 kwietnia 2018

Z prac Rady: Praga Południe

Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków w kwocie prawie 4,5 mln zł na remonty dzielnicowych dróg. W tym roku przewidziane są remonty kilku ulic na terenie Pragi-Południe. Remontu doczeka się ulica Mlądzka. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ku zadowoleniu mieszkańców ulica zostanie wyremontowana. 

17 kwietnia 2018

Wiadomośc Sąsiedzkie Gocław w punktach kolportażu!

Jak my lubimy dzielić się z Wami takimi informacjami. :) Od dziś w zaprzyjaźdnionych sklepach, ośrodkach kultury i sportu możecie znaleźć najnowszy numer ,,Wiadomości Sąsiedzkich Gocław". Mamy nadzieję, że tematy, kóre poryszyliśm na łamach kwietniowego numeru zainteresują Was. Miłej lektury!
17 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w ,,Szopie Dobrych Pomysłów"

Sprzedaj. Kup. Wymień. Oddaj - pod tymi hasłami w sobotę, 21 kwietnia br. odbędzie się Wyprzedaż Garażowa w ,,Szopie Dobrych Pomysłów". - Osoby, które chciałyby sprzedać swoje rzeczy podczas wydarzenia proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu rezerwacji miejsca na pod dachem! - informują organizatorzy wydarzenia.
16 kwietnia 2018

Przystanek Warszawa ZOO dostępny dla wszystkich

Osobom o ograniczonej mobilności sprawniejszy dostęp na perony przystanku Warszawa ZOO zapewni nowa pochylnia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają też  gabloty, oświetlenie i oznakowanie. Na prace spółka przeznaczyła 850 tysięcy złotych.
16 kwietnia 2018

Nowe numery telefonów do Urzędu Dzielnicy Wesoła

W związku ze zmianą numerów telefonów w wesołowskim ratuszu podajemy Państwu wykaz tych nowych numerów i inne przydatne informacje dotyczące kontaktu z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

16 kwietnia 2018

Wielka majówka w Starym Młynie Hotelu Boss

Hotel Boss zaprasza dzieci i dorosłych na Wielką Majówkę. 1 maja od godziny 13:00 na całe rodziny będą czekały liczne konkursy i niespodzianki. Nie może Was zabraknąć na tym wydarzeniu! Wstęp wolny.
13 kwietnia 2018

Nowe bilety komunikacji miejskiej

Zmienia się wzór graficzny biletów kartonikowych obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Można je już kupić w niektórych biletomatach w autobusach. Nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego  po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra. 

13 kwietnia 2018

Szkoła ponadpodstawowa w Wesołej? Pomóż podjąć decyzję!

25 kwietnia wystartują konsultacje społeczne związane z powstaniem ewentualnej szkoły ponadpodstawowej w Wesołej. Pomóżmy podjąć decyzję i wskażmy jakiego rodzaju placówka oświatowa ewentualnie powinna powstać w Wesołej: liceum ogólnokształcące, technikum czy szkoła branżowa?

13 kwietnia 2018

Przyjdź na posiedzenie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego 2019 na Pradze Południe

W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się seria posiedzeń Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego 2019 na Pradze Południe, które mają charakter otwarty i każdy z nas może w nich uczestniczyć. Podczas spotkań analizowane będą wyniki weryfikacji projektów w odniesieniu do kryteriów weryfikacji oraz spełniania kryterium ogólnodostępności projektów.

Odkryj Skarby Rembertowa!

W każdą niedzielę kwietnia w Rembertowie odbywają się gry terenowe, których celem jest zapoznanie mieszkańców stolicy z historią, zabytkami i atrakcjami dzielnicy. Cotygodniowe wydarzenia są bezpłatne jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Organizatorzy gier terenowych na czele z Urzędem Dzielnicy Rembertów zapraszają wszystkich, bez względu na wiek!
12 kwietnia 2018

Przypominamy o jadłodzielni na Grochowie

,,Jedz, dziel się i kochaj" - pod tym hasłem działa Jadłodzielnia na Grochowie. Specjalna przestrzeń, za pośrednictwem której możemy dzielić się żywnością działa w Centrum Społecznym PACA, przy ulicy Paca 40. W pomieszczeniu z lodówka i szafką nie ma pracowników.  Każdy z nas może zostawić jedzenie, którego nie jest w stanie sam zjeść i każdy z nas może bezpłatnie je stamtąd odebrać.
12 kwietnia 2018

Jedziemy do Was z nowym numerem "WS Wesoła"

Rozpoczęlismy kolportaż kwietniowego wydania "Wiadomości Sasiedzkich Wesoła". W tym miesiącu przygotowaliśmy dla naszych Czyteników materiały o tunelu pod torami w ciągu ulicy Raczkiewicza, konsultacjach WOW, zmian na ulicy Cieplarnianej oraz garść informacji kulturalnych i szkolnych wieści. Zapraszamy do lektury!
11 kwietnia 2018

Dwie oferty w przetargu na remont odcinka ulic Bronisława Czecha i Trakt Brzeski

Remont 4-kilometrowego odcinka ulic Bronisława Czecha i Trakt Brzeski  od ul. Kajki do ul. Raczkiewicza coraz bliżej realizacji. Zarząd Dróg Miejskich poinformował,  że w postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty, które mieszczą się w przedziale 13-15,3 mln zł brutto. 
11 kwietnia 2018

Konsultacje dot. Ostrobramskiej

Ulica Ostrobramska niedługo zazieleni się. Z koncepcją zmian możemy zapoznać się w najbliższą sobotę, 14 kwietnia br. podczas II etapu konsultacji. Pomóżmy stworzyć piękne otoczenie wokół jezdni i zobaczmy jakie ławki, drzewa oraz kosze na śmieci stanął w okolicy Ostrobramskiej. 

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń