WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

20 czerwca 2018

Rodzinny Ogród Działkowy ZACHĘTA zaprasza na wycieczkę!

Rodzinny Ogród Działkowy ,,Zachęta" w Wesołej  7 lipca 2018 r. zaprasza na wycieczkę do Zuzeli i Ciechanowca. Oprócz zwiedzania Muzeum lat dziecięcych Kardynała Wyszyńskiego w planie jest również m.in. pokaz wędzenia kiełbasy z degustacją. Koszt wycieczki wynosi 45 zł, a zapisy trwają tylko do 30 czerwca br.
20 czerwca 2018

Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów czekają na Was!

Z radością dzielimy się z Wami czerwcowo-lipcowym numerem Wiadomości Sąsiedzkich dla Rembertowa. Na łamach gazety dzielimy się z Wami informacjami o veturilo, budżecie partycypacyjnym oraz wydarzeniach w sezonie letnim w pobliskich ośrodkach kultury. Życzymy miłej lektury!
20 czerwca 2018

Pogodne wakacje w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” :)

Warsztaty taneczne, kulinarne, modowe, kosmiczne oraz pokaz w mobilnym planetarium. Takie atrakcje Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” przygotował dla dzieci w wieku 6-12 lat podczas wakacyjnych dni.

19 czerwca 2018

Uwolnij dyrygenta! Muzyczno-technologiczna gra plenerowa dla całej rodziny

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza mieszkańców Pragi Południe na grę plenerową z muzyką i technologią w roli głównej. Podczas wspólnej, rodzinnej zabawy będzie można poznać bliżej światy dźwięków i nowych technologii, i zobaczyć jak wiele je łączy.
19 czerwca 2018

Budżet partycypacyjny – głosuj do 30 czerwca!

Głosowanie na pomysły to bardzo ważny moment – zagłosuj na projekty, które uważasz za ciekawe lub potrzebne. W Wawrze możesz wybierać spośród 150 projektów złożonych przez mieszkańców w 13 obszarach osiedlowych oraz obszarze ogólnodzielnicowym. W ten sposób decydujesz o tym, jak zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu Warszawy
19 czerwca 2018

Straż Miejska odnosi się do wypowiedzi pana Jakiego

Kandydat na Prezydenta chce zmienić priorytety Straży Miejskiej m.st. Warszawy określając, że na dzień dzisiejszy „straż goni seniorów sprzedających truskawki”.

18 czerwca 2018

Czerwcowo-lipcowe Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie

Rajd rowerowy ,,Śladami ciuchci", Urzecze od strony Wisły widziane i R(e)wolucja w komunikacji miejskiej w Wawrze to tylko niektóre tematy poruszane na łamach najnowszego numeru Wiadomości Sąsiedzkich dla dzielnicy Wawer.  Życzymy miłej lektury i przypominamy, że kolejne wydanie gazety pojawi się we wrzeeśniu.
18 czerwca 2018

Nie bądź obojętny – zagłosuj na projekty w budżecie partycypacyjnym na Pradze Południe!

15 czerwca br. rozpoczęło się głosowanie nad projektami w ramach V edycji budżetu partycypacyjnego. W całej Warszawie pod weryfikację uważnych mieszkańców poddano 1628 pomysłów. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i pokazania, co najbardziej jest nam potrzebne: nowy plac zabaw, zielona przestrzeń, a może wyposażenie do szkół i bibliotek?

18 czerwca 2018

Biało-czerwono na pętlach

Drugie w tym roku kwiatowe szaleństwo na pętlach komunikacji miejskiej. Dekorujemy je  białymi i czerwonymi pelargoniami, surfiniami i begoniami, w sumie to 7,5 tysiąca kwiatów.
15 czerwca 2018

Spotkanie dot. Wschodniej Obwodnicy Warszawy

18 czerwca br. o godzinie 17:00 w budynku OSP ul. Raczkiewicza 31, odbędzie się spotkanie organizowane przez Ministerstwo Infrastruktury w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Na spotkaniu obecny będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Marek Chodkiewicz.
15 czerwca 2018

Wawer pożegnał piłkarską reprezentację Polski

Mieszkańcy i władze dzielnicy Wawer w wyjątkowy sposób pożegnali kadrę polskich piłkarzy, którzy odlecieli dziś na Mundial w Rosji. Polskiej ekipie w czasie odjazdu towarzyszył historyczny autobus "cabrio".
15 czerwca 2018

Gra miejska: Śladami Niepodległości

Chcecie wziać udział w oryginalnej grze miejskiej? Jeśli tak, polecamy Waszej uwadze projeket MURALE POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI, w ramach kórego 17 czerwca przy ul. Raczkiewcza nieopodal Urzędu Miasta Dzielnicy Wesoła wyruszą dwie trasy: piesza i rowerowa dedykowana wszytskim, kótrzy lubią się świetnie bawić!
14 czerwca 2018

Debata poświęcona zagospodarowaniu terenu i obiektów Toru Kolarskiego

Klubokawiarnia Kicia Kocia zaprasza dziś, 14 czerwca na debatę poświęcona zagospodarowaniu terenu i obiektów Toru Kolarskiego "Orzeł". Podczas dyskusji poruszona zostanie m.in. kwestia ewentualnej rewitalizacji "Orła" i przywrócenie mu dawnej funkcji sportowej.
14 czerwca 2018

Otwarte posiedzenie Rady WTP. I Ty możesz rozwijać transport publiczny!

Rada Warszawskiego Transportu Publicznego zaprasza na otwarte posiedzenie. Każdy będzie mógł przedstawić swoje pomysły na poprawę funkcjonowania stołecznej komunikacji zbiorowej, propozycje tematów na kolejne spotkania Rady. WTP czeka na Twoje opinie, postulaty i uwagi!

13 czerwca 2018

Nielegalnie sprzedawali alkohol,nie wiedzieli że są obserwowani

Dwie osoby wpadły na pomysł łatwego zarobku po meczu Polska – Litwa.Nielegalna sprzedaż nie uszłauwadze operatorowi monitoringu, który zauważył pod Stadionem Narodowym dwie osoby niosące spore pojemniki. Interweniowali strażnicy miejscy.

13 czerwca 2018

Turniej taneczny o Puchar Burmistrza – to trzeba zobaczyć!

W niedzielę, 17 czerwca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Klimatycznej 1 odbędzie się największe taneczne wydarzenie organizowane przez Szkołę Tańca Fast-Step pod hasłem Liga Taneczna Fast-Step o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
13 czerwca 2018

Czerwowo-lipcowy numer dla Grochowa

Od dziś w stałych punktach kolportażu dostępny jest numer ,,Wiadomości Sąsiedzkich" dla Grochowa. W gazetce oprócz oczywiście garści kulturalnych wydarzeń, znajdziecie informacje o budżecie partycypacyjnym oraz ocalonych od zapomnienia dziełach sztuki. Kolejny numer gazety ukaże się we wrześniu.
12 czerwca 2018

Międzykulturowy Dzień Sąsiada

Europejski Dzień Sąsiada przypada co prawda 25 maja, jednak jego obchody w naszych dzielnicach trwają w najlepsze. Ku naszej ogromnej radości , jako patron medialny mamy przyjemność zaprosić Was na Międzykulturowy Dzień Sąsiada, który odbędzie się w najbliższy piątek 15 czerwca w godz. 11:00 - 15:00 w WCK Filia Anin.

12 czerwca 2018

Wawerski Piknik Historyczny

W roku 100 lecia Niepodległości Polski, w sobotę 16 czerwca 2018 roku od godziny 11.00 odbędzie się Wawerski Piknik Historyczny. Jego częścią będzie rekonstrukcja epizodu walk wrześniowych 13 DP nad Wisłą. W historycznych mundurach, z bronią i pojazdami wystawią się też rekonstruktorzy odtwarzający formacje Wojska Polskiego z lat walki o Niepodległość 1918 – 1945.
12 czerwca 2018

Protest przeciw WOW a Stara Miłosna

Plany budowy WOW przez Wesołą coraz mocniej dzielą mieszkańców okolicy. Prócz podziału fizycznego, jaki ta inwestycja wprowadzi po realizacji, póki co narastają podziały międzysąsiedzkie. Zwolennicy przebiegu w wariancie czerwonym ze zwolennikami przebiegu w wariancie zielonym już nie polemizują, ale bezpardonowo atakują się wzajemnie.
wiadomości archiwalne
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 11 grudnia 2018

Planowane wyłączenia prądu

Środa, 12 grudnia 2018

III sesja Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Środa, 12 grudnia 2018

Razem rozwijamy transport publiczny

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń