WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Wiadomości

25 stycznia 2012

Bezpieczne osiedle – spotkania w lutym

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła informuje, że w lutym planowane są następujące spotkania grup osiedlowych: 8 lutego - G.O. „Centrum", 15 lutego - G.O. „Zielona" i 22 lutego - G.O. „Stara Miłosna".
24 stycznia 2012

Korzyści dzielone na pół… a koszty?

Niewielki budynek w samym centrum Wesołej. Jeszcze pachnący nowością, bo został całkowicie odremontowany niespełna dwa lata temu. Na uroczystym otwarciu w listopadzie 2010 roku obecni byli m.in. Burmistrzowie Wesołej i Rembertowa, a także Wiceprezydenci Warszawy. Dziś może niektórzy z Państwa zastanawiają się, czy coś w tym budynku w ogóle się dzieje.
24 stycznia 2012

Spotkanie informacyjne nt. budowy kolektora „W”

Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza w czwartek 26 stycznia o godz. 19:00 na spotkanie informacyjne z przedstawicielami wszystkich zaangażowanych w sprawę instytucji, dotyczące utrudnień związanych z budową kolektora "W".

23 stycznia 2012

Komunikat ZTM: 521 i N22 wracają na trasy podstawowe

W związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Błękitnej (odcinek Płowiecka – Floriana), od 24 stycznia br. (linia nocna od nocy 23/24 stycznia br.), od początku kursowania, zostaną w tym rejonie przywrócone na trasy podstawowe linie autobusowe - 521 oraz nocna N22 (tylko w kierunku pętli FALENICA). 

23 stycznia 2012

Szkoła Podstawowa przy ul. Cieplarnianej w Starej Miłośnie

Obwody szkolne utworzone w związku z budowaniem nowej szkoły w osiedlu Stara Miłosna budziły sporo emocji wśród mieszkańców – proponowany podział wiele osób uważało za źle skonstruowany. W połowie stycznia, po ponownym przeanalizowaniu danych demograficznych, zmieniono przebieg granic obwodów szkolnych.

23 stycznia 2012

Najbliższe miesiące w komunikacji miejskiej w Wawrze

17 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy Wawer. Na posiedzenie został zaproszony koordynator Pionu Przewozów ZTM - Andrzej Frankow oraz wiceburmistrz Adam Godusławski. Głównymi tematami spotkania były: dalszy rozwój komunikacji zbiorowej w Wawrze, informacja na temat remontów pętli autobusowych w naszej dzielnicy oraz objazdów związanych z budową kolektora”W”.
20 stycznia 2012

Łowcy głów i zagadkowe linie na pustyni – kolejne spotkanie z Markiem Łasiszem

Ośrodek Kultury w Wesołej zaprasza 29 stycznia o godz.17.00 na spotkanie z podróżnikiem Markiem Łasiszem nt. kultury Nasca, która w pierwszym tysiącleciu naszej ery rozwijała się w Peru i pozostawiła po sobie niesamowite geoglify. W programie pokaz slajdów i opowieści z podróży.
20 stycznia 2012

Mam haka na raka: spotkanie ze specjalistami

Ośrodek Edukacji Kulturalnej w SBM „Grenadierów” zaprasza 1 lutego o godz. 17:00 na spotkanie poświęcone zdrowiu pn. „RAK JELITA GRUBEGO - Tak mało o nim wiemy, a tak często na niego chorujemy”. 

19 stycznia 2012

Międzynarodowy Dzień Śniegu 2012

„Biegówki w Międzylesiu” zapraszają na wspaniałą rodzinną imprezę zimową już w najbliższą niedzielę. W programie m.in. nauka jazdy na nartach biegowych, wspólny bieg, grill, lekcja tańca towarzyskiego.

18 stycznia 2012

W oczekiwaniu na biletomaty

W 2011 roku w Wesołej miały się pojawić dwa biletomaty – jeden na przystanku kolejowym PKP Wesoła, a drugi na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu Traktu Brzeskiego i ul. 1. Praskiego Pułku. Rok się skończył, biletomatów nie ma, a my musimy sobie radzić inaczej. Jak?
18 stycznia 2012

Informacja o świadczeniach pielęgnacyjnych

Urząd Dzielnicy Wawer informuje, że na mocy uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r., niektóre osoby, mające w styczniu, lutym i marcu 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, otrzymują dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Wniosek o dodatkowe świadczenie należy złożyć do 31 stycznia 2012r.
17 stycznia 2012

Zablokowana inwestycja, zakorkowany węzeł Marsa

W połowie 2012 roku mieliśmy jeździć nad torami kolejowymi już po nowych wiaduktach i przebudowaną ul. Marsa na odcinku od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. Niestety niewykupione grunty blokują tę inwestycję i wiadomo już, że termin jej realizacji nie zostanie dotrzymany.
17 stycznia 2012

Młoda Kultura w CPK w styczniu

Centrum Promocji Kultury zaprasza 28 stycznia na kolejny koncert w ramach „Młodej Kultury w CPK” – cyklu, w którym młode, niedoświadczone zespoły, chcące podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców, występują na profesjonalnej scenie CPK jako support bardziej znanych artystów. 
16 stycznia 2012

Usprawnienie komunikacji w Zerzniu

Ponieważ ZTM otrzymuje liczne skargi mieszkańców na ostatnie zmiany komunikacyjne związane z budową kolektora „W”, a autobusy na objazdowych trasach świecą pustkami, po feriach planowane są zmiany.
16 stycznia 2012

Możesz dać dzieciom szczęście – zgłoś się do Rodzinnego Domu Dziecka w Wesołej

W Wesołej znajduje się pewien niezwykły dom – zamieszkuje go małżeństwo z dwunastką wspaniałych dzieciaków, tworząc rodzinny dom dziecka. Potrzeba tam kogoś, kto pomoże dzieciom w odrabianiu lekcji czy zorganizuje dla nich gry i zabawy. Dając tak niewiele, możesz dać im to co najważniejsze – poczucie radości, akceptacji i miłości.
13 stycznia 2012

XX FINAŁ WOŚP 2012 w Gimnazjum 119

Kolejny raz odnieśliśmy sukces. Podczas kwesty ulicznej i koncertu zebraliśmy 39 tys. 576 zł -  o sześć tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Koncertowi towarzyszyły: kawiarenka, kiermasz wyrobów rękodzieła artystycznego, warsztaty ceramiki artystycznej oraz licytacje.
13 stycznia 2012

„Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” dla umilenia piątku 13-ego

My w pechowość piątku 13-ego nie wierzymy, ale dla wszystkich przesądnych mamy nowy numer naszego miesięcznika, w którym tak się zaczytacie, że nie zauważycie czarnego kota przebiegającego Wam drogę i bez strachu przejdziecie pod drabiną :-)

12 stycznia 2012

Zimowe ogrody Falenicy - zapisy już tylko do soboty!

„Zimowe ogrody Falenicy” to 5-dniowe warsztaty aktywizacji artystycznej młodzieży z warszawskiej dzielnicy Falenica i okolic, wykorzystujące innowacyjne technologie mobilne. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują modele 3D swojego pomysłu roślin jak i małej architektury ogrodowej.
12 stycznia 2012

XV sesja Rady Dzielnicy Wawer

17 stycznia o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej nr 115 w Urzędzie Dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1 odbędzie się XV sesja Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W porządku obrad m.in. podjęcie uchwał w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców.

12 stycznia 2012

Centrum Komunikacji z Mieszkańcami - latem tego roku

Planowany od lat warszawski telefon interwencyjny dotyczący wszystkich spraw niezwiązanych z nagłym zagrożeniem życia, zdrowia, środowiska lub mienia ma ruszyć latem tego roku. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać np. uszkodzoną nawierzchnię drogi bez konieczności samodzielnego poszukiwania organu zarządzającego konkretnie tą ulicą.

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 19 czerwca 2018

Spotkanie w sprawie węzła „Zakręt”

Wtorek, 19 czerwca 2018

Cały ten jazz! LIVE! Laboratorium

Sobota, 23 czerwca 2018

Premiera przedstawienia Teatru Falenica

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń