WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

28 września 2011

Europejskie Dni Ptaków w Parku Skaryszewskim

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Ptaków. W weekend 1 i 2 października w 34 krajach Europy i Azji odbędą się spacery i wycieczki połączone z obserwacjami ptaków. W Warszawie na taki spacer będzie można się wybrać m.in. w Parku Skaryszewskim.
28 września 2011

Rozgrywki Euro 2012 w Wawrze!

Czy Mistrzostwa Europy mogą zostać rozegrane w Wawrze? 
Czy to możliwe, że na boisku w naszej dzielnicy wystąpią Polska, Francja, Hiszpania i Anglia? Tak!
28 września 2011

Bezpieczne osiedle - spotkania w październiku

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła informuje, że kolejne spotkania w ramach programu "Bezpieczne Osiedle" odbędą się w dniach: 12 października, 19 października i 26 października.

27 września 2011

Tanecznie i pływacko w wawerskim OSiR

Już w najbliższą sobotę w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wawer przy ul. V Poprzecznej 22 odbędzie się dzień otwarty w działającej tam szkole tańca. A w czwartek 6 października odbywać się będą zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych.
27 września 2011

Nowe miejsce piknikowe w Wesołej-Centrum

Wielu mieszkańców Wesołej-Centrum było zaniepokojonych, gdy wzdłuż ulicy I-go Praskiego Pułku, tuż obok parkingu Urzędu Dzielnicy, rozpoczęło się grodzenie lasu drewnianymi palikami. Śpieszymy więc ich uspokoić - nie powstanie w tym miejscu żaden budynek. Będzie to obszar rekreacyjny dla mieszkańców dzielnicy.
26 września 2011

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pocztówka z wakacji"

Kto chce zatrzymać wakacyjne wspomnienia choć na chwilę, może wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pocztówka z wakacji" organizowanym przez Klub Kultury „Zastów”. Prace można nadsyłać do 19 października 2011r. 

26 września 2011

Od jutra autobusy 135 i 245 na trasach objazdowych

W związku z przebudową ul. Chłopickiego na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Szaserów  od 27 września 2011 roku od początku kursowania do odwołania autobusy linii 135 i 245  zostaną skierowane na trasy objazdowe (w obu kierunkach).
26 września 2011

Europejskie Dni Ptaków 2011 – wycieczka ornitologiczna w Wesołej

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza pierwszego października na wycieczkę przyrodniczą po terenie naszej dzielnicy w ramach Europejskich Dni Ptaków 2011. Start o 9:00 spod Urzędu Dzielnicy (ul. 1. Praskiego Pułku 33).

23 września 2011

Rusza IX edycja Sąsiedzkiej Ligi Siatkówki

Po przerwie wakacyjnej rusza kolejna edycja naszej ligi w sezonie 2011/2012. W przypadku nie zgłoszenia się którejkolwiek z zakwalifikowanych drużyn, do rozgrywek wejdą nowe drużyny (wg kolejności zgłoszeń). Do wtorku jeszcze można zgłaszać drużyny.
23 września 2011

„Pokonaj stres – odzyskaj równowagę” – dzień otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy na Grochowie

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Grochowskiej 259 A serdecznie zaprasza 28 września wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty z hasłem przewodnim „Pokonaj stres – odzyskaj równowagę”.
23 września 2011

Twoja Kolej na działanie!

W Warszawie skończył się właśnie Tydzień Obywatelski, organizowany w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. W tym czasie w dzielnicy Wawer powstał projekt „Twoja kolej” stworzony wspólnie przez Stowarzyszenie „Chata z pomysłami” i KINOkawiarnię Stacja Falenica.
23 września 2011

ZTM ogłosił przetarg na parking P+R w Wesołej

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na budowę parkingu „Parkuj i jedź”, który zlokalizowany będzie przy przystanku kolejowym Warszawa-Wesoła. Jednopoziomowy parking będzie miał 250 miejsc parkingowych dla samochodów i 150 dla rowerów.

22 września 2011

Uwaga! Woda niezdatna do picia na ul.Równej w Wesołej

W kilku prywatnych ujęciach wody na ul. Równej, stwierdzono obecność bakterii z grupy Escherichia coli. W związku z tym Zarząd Dzielnicy Wesoła podjął decyzję o ustawieniu beczkowozu z wodą zdatną do spożycia dla mieszkańców nie mających dostępu do wodociągu miejskiego.
21 września 2011

Odpust przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Ojca Pio w tą niedzielę

W najbliższą niedzielę Parafia Rzymskokatolicka św. Ojca Pio przy ul. Gen. Fieldorfa 1 serdecznie zaprasza mieszkańców Pragi-Południe na odpust parafialny.
21 września 2011

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

W wrześniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej, między innymi, zmianami w budżecie dzielnicy, opiniowaniem sprzedaży mieszkań komunalnych oraz nadaniem nazwy nowej ulicy.
21 września 2011

Wesołowski konkurs fotograficzny już tylko do 10 października

Konkurs fotograficzny "Wesoła - nieznane oblicza" organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy trwa. Do 10 października można zgłaszać swoje prace.
20 września 2011

Wawerski żłobek zdobył miano Super Żłobka 2011!

W Warszawie co roku już od sześciu lat organizowany jest konkurs „Super Żłobek”, w którym po ocenie rodziców dokonanej w anonimowych ankietach wyłaniane są placówki oferujące najwyższą jakość usług. W 2011 roku miano Super Żłobka, jako jeden z trzech najwyżej ocenionych, uzyskał wawerski Żłobek nr 41!
20 września 2011

Podróż z dowodem rejestracyjnym zamiast biletu

W najbliższy czwartek, 22 września, obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo!
20 września 2011

Konkurs na najładniejszą elewację

Dnia 31.10.2011 r. upływa termin składania wniosków na konkurs pt. "Kolorowa Praga". To konkurs dla wspólnot mieszkaniowych, które w latach 2010-2011 wykonały remont budynku wielorodzinnego, w tym remont jego elewacji.
19 września 2011

Mini-konferencja dla nauczycieli pt. "Teatr i edukacja"

W czwartek 22 września w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” w godzinach 15:00 – 17:00, odbędzie się mini – konferencja dla nauczycieli pt.: „Teatr i Edukacja”.
wiadomości archiwalne
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń