WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

18 października 2011

VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA”

Klubu Kultury „Radość” zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA” - konkursie dla dzieci, młodzieży i dorosłych propagującym śpiewanie w językach obcych.
18 października 2011

Zbiórka liści w Wesołej - jesień 2011

Zespół Ochrony Środowiska Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy informuje, że w listopadzie i grudniu odbędzie się zbiórka liści z terenu dzielnicy. Liście do odebrania należy zgłaszać do Wydziału Obsługi Mieszkańców, a w wyznaczonym dla danego osiedla terminie wystawić je w workach przed posesję.
17 października 2011

Priorytet dla tramwajów? Tak, ale rozsądnie

W czerwcu br. informowaliśmy Państwa o akcji „Priorytet dla tramwajów” - inicjatywie Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji mającej na celu uprzywilejowanie tramwajów, tak aby podróż nimi trwała krócej. W minionym tygodniu Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o swoim spojrzeniu na tę sprawę.

17 października 2011

Przedszkolaki i seniorzy pod jednym dachem czyli otwarcie Centrum Edukacyjno-Opiekuńczego

Żłobek, Przedszkole i Klub Seniora w jednym budynku - tak wygląda nowe Centrum Edukacyjno-Opiekuńcze na Gocławiu, przy ul. Pawlikowskiego 2. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w środę 5 października 2011 roku.
14 października 2011

"Chronimy Dzieci" na Pradze Południe

Aż 22 placówki edukacyjne i opiekuńcze na Pradze-Południe mogą pochwalić się certyfikatem pilotażowego programu „Chronimy dzieci”, realizowanym wspólnie przez Fundację Dzieci Niczyje i Urząd Dzielnicy Praga Południe.
14 października 2011

Budynek przy Strusia oddany do użytku, w grudniu przyjmie pierwszych pacjentów

Budowa nowego budynku przychodni przy ul. Strusia 4/8 w Wawrze dzięki sprawnemu działaniu wykonawcy została zakończona przed planowanym terminem. Obecnie trwa wyposażanie budynku i przenosiny gabinetów lekarskich. Jeszcze w tym roku lekarze przyjmą tu pierwszych pacjentów.
14 października 2011

Stowarzyszenie Nasza Wesoła zaprasza na Wesołe Bieganie i nordic walking w ten weekend

W nadchodzącą sobotę Stowarzyszenie Nasza Wesoła organizuje bieg terenowy "Wesołe Bieganie" oraz marsz z kijkami po lasach Wesołej. Przewidziane są trasy dla dzieci i dla dorosłych, a najlepsi otrzymają nagrody.
13 października 2011

W ten weekend kolejne zmiany na ul.Płowieckiej

W związku z remontem nawierzchni zewnętrznego pasa północnej jezdni ul. Płowieckiej od ul. Czecha do ul. Marsa, od piątkowego wieczoru (22:00) do godz. 4 nad ranem w poniedziałek autobusy 142, 521, 702, N22 i N72 będą jeździć na tym odcinku trasami objazdowymi.
12 października 2011

Akcja bezpłatnego badania wydolności płuc na Pradze Południe

W piątek 14 października w godz. 10:00 - 16:00 w holu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy przy ul. Grochowskiej 274, pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego wykonywać będą bezpłatne badania wydolności płuc - spirometrię. 
12 października 2011

Dyskusyjny Klub Książki w Wawrze zaprasza na spotkanie

Od października rozpoczęła działalność filia Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer przeniesiona z ul. Szachowej na ul. Agrestową 1 (Miedzeszyn). Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się tam spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
12 października 2011

Koncert muzyki indyjskiej w Wesołej

W najbliższą sobotę Ośrodek Kultury w Wesołej zabierze Państwa w magiczną podróż do Indii - za sprawą grupy muzycznej Bhajand Band, która zaprezentuje Państwu szczególną odmianę tradycyjnej muzyki wedyjskiej.
11 października 2011

IV Turniej Szachowy im. Jana Brustmana

Urząd Dzielnicy Wesoła i Urząd Dzielnicy Wawer zapraszają na IV Turniej Szachowy im. Jana Brustmana, który odbędzie się 22 października w Szkole Podstawowej 173 w Wesołej. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
10 października 2011

Od najbliższej soboty spore zmiany komunikacyjne przy Dworcu Wileńskim

W sobotę 15 października, w związku z budową drugiej linii metra, przy Dworcu Wileńskim nastąpią zmiany tras autobusów, które docierają również do naszych dzielnic. Od 17 października dojdą zmiany w komunikacji tramwajowej.

10 października 2011

Ostatnie dwa tygodnie wawerskiego konkursu filmowego!

Już tylko do 24 października można zgłaszać swoje prace na konkurs na film krótkometrażowy (max.15 minut) dotyczący szeroko pojętego tematu uzależnień (nie tylko alkohol i narkotyki ale również komórka, Internet, gry komputerowe, itp.). Konkurs skierowany jest do filmowców-amatorów w każdym wieku.

10 października 2011

Pierwsza Warszawska Brygada Pancerna w Wesołej zaprasza na obchody jej święta

12 października  1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej obchodzi swoje święto. Na uroczystości zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy. W programie m.in. pokaz sprzętu, defilada pododdziałów i występ kabaretu.
8 października 2011

Posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Wawer

Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza dnia 11 października 2011 roku na kolejne posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Wawer. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy o godzinie 16:30.
7 października 2011

Jeździeckie mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w ten weekend w Wesołej

W tą sobotę i niedzielę na Wesołowskim hipodromie (ul. Szkolna 14) odbędzie się widowiskowa impreza jeździecka - regionalne mistrzostwa Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

7 października 2011

Już jest październikowy numer WWS!

Właśnie ukazał się najnowszy numer „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich”, a w nim m.in. o rocznicy bitwy pod Falenicą, relacje z VII Wawerskiego Spotkania Kabaretowego, druga część wywiadu z nadleśniczym i wiele innych ciekawych artykułów z życia naszej dzielnicy.
7 października 2011

„Chrześcijaństwo a religie wschodu” - konferencja w Rembertowie

Duszpasterze z Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu - Konferencje dla „Dorosłych”. Tym razem konferencję zatytułowaną „Chrześcijaństwo a religie wschodu” poprowadzi Siostra Michaela Pawlik OP.
6 października 2011

Zmiana organizacji ruchu na Płowieckiej w ten weekend

W najbliższy weekend od piątku od godziny 22:00 do poniedziałku do 4:00 nad ranem wymieniana będzie nawierzchnia odcinka ulicy Płowieckiej od ul. Czecha i wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła Marsa, w związku z czym zwężona będzie jezdnia północna.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń