WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 lipca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Wiadomości

18 stycznia 2012

W oczekiwaniu na biletomaty

W 2011 roku w Wesołej miały się pojawić dwa biletomaty – jeden na przystanku kolejowym PKP Wesoła, a drugi na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu Traktu Brzeskiego i ul. 1. Praskiego Pułku. Rok się skończył, biletomatów nie ma, a my musimy sobie radzić inaczej. Jak?
18 stycznia 2012

Informacja o świadczeniach pielęgnacyjnych

Urząd Dzielnicy Wawer informuje, że na mocy uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r., niektóre osoby, mające w styczniu, lutym i marcu 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, otrzymują dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Wniosek o dodatkowe świadczenie należy złożyć do 31 stycznia 2012r.
17 stycznia 2012

Zablokowana inwestycja, zakorkowany węzeł Marsa

W połowie 2012 roku mieliśmy jeździć nad torami kolejowymi już po nowych wiaduktach i przebudowaną ul. Marsa na odcinku od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. Niestety niewykupione grunty blokują tę inwestycję i wiadomo już, że termin jej realizacji nie zostanie dotrzymany.
17 stycznia 2012

Młoda Kultura w CPK w styczniu

Centrum Promocji Kultury zaprasza 28 stycznia na kolejny koncert w ramach „Młodej Kultury w CPK” – cyklu, w którym młode, niedoświadczone zespoły, chcące podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców, występują na profesjonalnej scenie CPK jako support bardziej znanych artystów. 
16 stycznia 2012

Usprawnienie komunikacji w Zerzniu

Ponieważ ZTM otrzymuje liczne skargi mieszkańców na ostatnie zmiany komunikacyjne związane z budową kolektora „W”, a autobusy na objazdowych trasach świecą pustkami, po feriach planowane są zmiany.
16 stycznia 2012

Możesz dać dzieciom szczęście – zgłoś się do Rodzinnego Domu Dziecka w Wesołej

W Wesołej znajduje się pewien niezwykły dom – zamieszkuje go małżeństwo z dwunastką wspaniałych dzieciaków, tworząc rodzinny dom dziecka. Potrzeba tam kogoś, kto pomoże dzieciom w odrabianiu lekcji czy zorganizuje dla nich gry i zabawy. Dając tak niewiele, możesz dać im to co najważniejsze – poczucie radości, akceptacji i miłości.
13 stycznia 2012

XX FINAŁ WOŚP 2012 w Gimnazjum 119

Kolejny raz odnieśliśmy sukces. Podczas kwesty ulicznej i koncertu zebraliśmy 39 tys. 576 zł -  o sześć tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Koncertowi towarzyszyły: kawiarenka, kiermasz wyrobów rękodzieła artystycznego, warsztaty ceramiki artystycznej oraz licytacje.
13 stycznia 2012

„Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” dla umilenia piątku 13-ego

My w pechowość piątku 13-ego nie wierzymy, ale dla wszystkich przesądnych mamy nowy numer naszego miesięcznika, w którym tak się zaczytacie, że nie zauważycie czarnego kota przebiegającego Wam drogę i bez strachu przejdziecie pod drabiną :-)

12 stycznia 2012

Zimowe ogrody Falenicy - zapisy już tylko do soboty!

„Zimowe ogrody Falenicy” to 5-dniowe warsztaty aktywizacji artystycznej młodzieży z warszawskiej dzielnicy Falenica i okolic, wykorzystujące innowacyjne technologie mobilne. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują modele 3D swojego pomysłu roślin jak i małej architektury ogrodowej.
12 stycznia 2012

XV sesja Rady Dzielnicy Wawer

17 stycznia o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej nr 115 w Urzędzie Dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1 odbędzie się XV sesja Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W porządku obrad m.in. podjęcie uchwał w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców.

12 stycznia 2012

Centrum Komunikacji z Mieszkańcami - latem tego roku

Planowany od lat warszawski telefon interwencyjny dotyczący wszystkich spraw niezwiązanych z nagłym zagrożeniem życia, zdrowia, środowiska lub mienia ma ruszyć latem tego roku. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać np. uszkodzoną nawierzchnię drogi bez konieczności samodzielnego poszukiwania organu zarządzającego konkretnie tą ulicą.

12 stycznia 2012

Styczniowy numer WSSM już w punktach dystrybucji

Wreszcie jest styczniowy numer „Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna” , a w nim m.in. informacje, kto otrzymał tytuł Człowieka Roku 2011, ciąg dalszy sprawy zmiany nazw ulic na osiedlu pl. Wojska Polskiego, relacje z XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek i wiele karnawałowych tematów.

11 stycznia 2012

XXI sesja Rady Dzielnicy Wesoła

Jutro o godzinie 14:00 w sali obrad nr 120 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła przy ul. 1. Praskiego Pułku 33 odbędzie się XXI sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W porządku obrad m.in. projekt uchwały w sprawie zmiany obwodu SP nr 173.
10 stycznia 2012

Nowy rozkład jazdy SKM

W związku z powrotem części pociągów międzywojewódzkich na tory dalekobieżne po zakończeniu prac torowych między Pruszkowem a Warszawą Zachodnią, wprowadzono niewielkie zmiany w rozkładach linii  S1 i S2.
10 stycznia 2012

Styczniowe posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego

11 stycznia 2012 roku o godzinie 16:30 odbędzie się kolejne posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w dzielnicy Wawer. Zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy.

10 stycznia 2012

75 rocznica powstania parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej

W Nowy Rok odbyły się obchody 75 rocznicy powstania parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Parafianie licznie zgromadzili się na mszy i wysłuchali uroczystej homilii wygłoszonej przez ks. Bp. Marka Solarczyka.
9 stycznia 2012

Utrudnienia na Błękitnej, linie 521 i N22 od jutra na trasie objazdowej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Błękitnej, od 10 stycznia br. będzie zamknięty odcinek ulicy Błękitnej, a autobusy 521 i N22 od skrzyżowania ulic Płowiecka/Trakt Lubelski zostaną skierowane na trasę objazdową ciągiem ulic: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna i dalej swoimi trasami podstawowymi.
9 stycznia 2012

Artystycznie, zabawnie i sensacyjnie w ODT „Pogodna”

Filia Ośrodka Kultury w Wesołej – Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza w najbliższą środę na wernisaż wystawy prac uczestników sekcji artystycznych połączony z koncertem i występem kabaretu, a w czwartek – na spektakl kryminalny pt. „Osaczenie”.
9 stycznia 2012

Mała rewolucja autobusowa na Pradze Południe i w Rembertowie

Od przyszłego poniedziałku (16 stycznia) nastąpi połączenie linii 415 i 515 w linię 143 oraz podział linii 168 na linie 168 i 345. Zmiana ma służyć poprawie obsługi komunikacyjnej Starego Rembertowa i punktualności na trasie linii 168.

8 stycznia 2012

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w ten wtorek

Grupa Inicjatyw Społecznych "Razem dla Wawra" zaprasza we wtorek 10 stycznia o godz. 18:30 na kolejne spotkanie z mieszkańcami. Omawiane będą m.in. kwestie: rad osiedli, komunikacji miejskiej w Wawrze, bezpieczeństwa na drogach oraz Wawerskiego Centrum Kultury.
wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń