WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 18 lipca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon

Wiadomości

11 listopada 2011

Dzień Mołdawii w bibliotece na Pradze Południe

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zaprasza 17 listopada na Dzień Mołdawii. W programie m.in. bajki o Mołdawii dla dzieci, film o Mołdawii i panel dyskusyjny dla dorosłych.

11 listopada 2011

Uwaga, wesołowskie radary ożyły!

Fotoradarowe puszki straszyły nas od przeszło dwóch lat na Trakcie Brzeskim przy ul. Objazdowej i na ul. Armii Krajowej koło przedszkola. Jednak kilka dni temu zamontowano w nich urządzenia rejestrujące.
10 listopada 2011

Inaczej po praskich ulicach - komunikat ZTM

W związku z asfaltowaniem skrzyżowania ulic Zamoyskiego/Targowa/al. Zieleniecka, od 10 listopada 2011 roku, od ok. godz. 22.00, do 14 listopada 2011 roku, do ok. godz. 4.00, 15 linii autobusowych zostanie skierowanych na trasy objazdowe. Zostanie również uruchomiona nocna linia tramwajowa 53.
10 listopada 2011

Listopadowe „Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” od dziś w punktach dystrybucyjnych

Właśnie zaczyna się kolportaż najnowszego numeru „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich”. Przeczytacie w nim m.in. o otwarciu przychodni na Strusia, o I Mazowieckim Marszu Nordic Walking szlakami MPK, o tym, jakie atrakcje są zaplanowane na Wawerską Paradę Niepodległości oraz wiele innych lokalnych wieści.
10 listopada 2011

Rewolucja w nazewnictwie ulic na Pl. Wojska Polskiego

Co jakiś czas pojawiają się inicjatywy zmiany nazwy ulicy. Kilka miesięcy temu propozycje zmiany nazw kilkudziesięciu ulic w naszej dzielnicy składał Zespół Nazewnictwa Miejskiego. Tym razem 17 mieszkańców os. Pl. Wojska Polskiego proponuje zmianę nazwy ulicy Plac Wojska Polskiego na kilka różnych nazw, stosownie do układu wewnętrznych uliczek.
10 listopada 2011

Wesołowski Park & Ride – lata mijają, parking nie powstaje

We wrześniu wszystko wskazywało na to, że za mniej więcej rok będziemy mogli parkować na eleganckim, jeszcze pachnącym nowością parkingu "Parkuj i jedź" przy przystanku kolejowym Warszawa Wesoła. Niestety wrześniowy przetarg nie wyłonił wykonawcy, a kolejny dotyczy wyłącznie projektu parkingu.
10 listopada 2011

12 listopada zbiórka elektrośmieci odwołana

Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy informuje, że w dniu 12 listopada (sobota) zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego została odwołana we wszystkich dzielnicach Warszawy.
9 listopada 2011

Katyń 1940 - uroczyste zakończenie wystawy w bibliotece na Gocławiu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Południe zaprasza 15 listopada o godz. 17:00 na uroczyste zakończenie wystawy „KATYŃ – 1940”, połączone z projekcją filmu Andrzeja Wajdy pt. „Katyń” i występami artystycznymi.
9 listopada 2011

Jak mądrze dokarmiać ptaki

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków przestrzega, że nieumiejętne dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół może przynieść więcej szkody niż pożytku i radzi, jak robić to z głową.
9 listopada 2011

Kolejna konferencja śladami myśli Jana Pawła II w parafii NSPJ w Starej Miłosnej

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza na kolejną Konferencję z cyklu „Śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II” – tym razem poświęconą Mszy Świętej i zatytułowaną „Eucharystia- szczytem i źródłem życia chrześcijańskiego”.
8 listopada 2011

Nowy numer WS Stara Miłosna od dziś w punktach dystrybucyjnych

Dziś rozpoczyna się kolportaż najnowszego - listopadowego - numeru "Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna". W numerze m.in. wesołowskie inwestycje 2012, Legia MTB Maraton w Wesołej, prawny aspekt problemu wolnożyjących kotów, zapowiedź narciarskiego wyjazdu pttkowskiego.
7 listopada 2011

Zaplanuj Andrzejki w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury planuje w dniu 26 listopada wieczór andrzejkowy, na który ma już pewne pomysły, ale chętnie wcieli w życie również Wasze propozycje, które pozwolą uczynić tę imprezę jeszcze bardziej wyjątkową.
7 listopada 2011

Inwestycje 2012 w Wesołej

Rada Warszawy wstępnie zaaprobowała 24 inwestycje w Wesołej. Plan obejmuje środki, o których już wiadomo, że nie zostaną wydane w roku bieżącym i w związku z tym zostały przeniesione na rok przyszły. Część kwot jest symboliczna, nie wystarczyłaby na realizację inwestycji, ale ich obecność na liście cieszy, bo łatwiej jest potem przenieść gdzieś dodatkowe pieniądze, niż dopisać nową pozycję do budżetu.
7 listopada 2011

Konsultacje społeczne na temat rad osiedli w Wawrze

Urząd m.st. Warszawy Dzielnicy Wawer zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych nt. projektowanych statutów rad osiedli. Konsultacje trwają do 21 listopada 2011 r.
4 listopada 2011

Budowa kolektora W – zamknięcie ul. Zwoleńskiej

W związku z kolejnym etapem budowy kolektora W w poniedziałek rano ul. Zwoleńska na odcinku od ul. Rogatkowej do ul. Źródlanej zostanie wyłączona z ruchu. W związku z tą zmianą linie autobusowe 147, 305 i N72 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

4 listopada 2011

Ambitne plany PKP

PKP to jeden z największych beneficjentów pomocy UE. A jednocześnie firma, która w najmniejszym stopniu ją wykorzystuje, choć potrzeby ma ogromne. Obecnie stara się to nadrobić. Ostatnio trafił do naszego Urzędu Dzielnicy dokument „Studium wykonalności modernizacji i rozbudowy warszawskiego węzła kolejowego”.
3 listopada 2011

Utrudnienia na Waszyngtona i na Gocławiu w ten weekend

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w najbliższy weekend od 4 listopada (piątek), od godz.22.00 do 7 listopada (poniedziałek), do godz.4.00 odbędzie się frezowanie ronda Waszyngtona i al. Poniatowskiego na odcinku od ronda Waszyngtona do łącznicy zjazdowej z Wałem Miedzeszyńskim.

3 listopada 2011

Z PTTK na narty

Koło PTTK w Wesołej serdecznie zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów na wspólny wypad na narty. Tradycyjnym już miejscem naszych wyjazdów jest pensjonat Litworówka w Poroninie, skąd autokarem mamy dogodny dojazd do stacji narciarskiej Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. 
2 listopada 2011

Utrudnienia na linii kolejowej S1

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich dojeżdżający do centrum Warszawy z Otwocka i Wawra, muszą przygotować się na utrudnienia. 5 listopada rozpoczną się roboty torowe między Falenicą a Wawrem. Na tym odcinku pociągi będą kursowały tylko po jednym torze. Część z nich będzie kursowało na skróconej trasie. Prace zakończą się 17 listopada.
2 listopada 2011

Ocalić kasztanowce

Plaga szkodnika - szrotówki kasztanowcowiaczki – od kilku już lat niszczy te najpiękniejsze jesienne drzewa, jakimi są kasztanowce. Stołeczne Biuro Ochrony Środowiska i Zarząd Oczyszczania Miasta zapraszają do akcji „Liść polecony” czyli wspólnego grabienia i usuwania liści kasztanowców.

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń