WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Wiadomości

12 stycznia 2012

Zimowe ogrody Falenicy - zapisy już tylko do soboty!

„Zimowe ogrody Falenicy” to 5-dniowe warsztaty aktywizacji artystycznej młodzieży z warszawskiej dzielnicy Falenica i okolic, wykorzystujące innowacyjne technologie mobilne. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują modele 3D swojego pomysłu roślin jak i małej architektury ogrodowej.
12 stycznia 2012

XV sesja Rady Dzielnicy Wawer

17 stycznia o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej nr 115 w Urzędzie Dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1 odbędzie się XV sesja Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W porządku obrad m.in. podjęcie uchwał w sprawie rozpatrzenia skarg mieszkańców.

12 stycznia 2012

Centrum Komunikacji z Mieszkańcami - latem tego roku

Planowany od lat warszawski telefon interwencyjny dotyczący wszystkich spraw niezwiązanych z nagłym zagrożeniem życia, zdrowia, środowiska lub mienia ma ruszyć latem tego roku. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać np. uszkodzoną nawierzchnię drogi bez konieczności samodzielnego poszukiwania organu zarządzającego konkretnie tą ulicą.

12 stycznia 2012

Styczniowy numer WSSM już w punktach dystrybucji

Wreszcie jest styczniowy numer „Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna” , a w nim m.in. informacje, kto otrzymał tytuł Człowieka Roku 2011, ciąg dalszy sprawy zmiany nazw ulic na osiedlu pl. Wojska Polskiego, relacje z XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek i wiele karnawałowych tematów.

11 stycznia 2012

XXI sesja Rady Dzielnicy Wesoła

Jutro o godzinie 14:00 w sali obrad nr 120 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła przy ul. 1. Praskiego Pułku 33 odbędzie się XXI sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W porządku obrad m.in. projekt uchwały w sprawie zmiany obwodu SP nr 173.
10 stycznia 2012

Nowy rozkład jazdy SKM

W związku z powrotem części pociągów międzywojewódzkich na tory dalekobieżne po zakończeniu prac torowych między Pruszkowem a Warszawą Zachodnią, wprowadzono niewielkie zmiany w rozkładach linii  S1 i S2.
10 stycznia 2012

Styczniowe posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego

11 stycznia 2012 roku o godzinie 16:30 odbędzie się kolejne posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w dzielnicy Wawer. Zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy.

10 stycznia 2012

75 rocznica powstania parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej

W Nowy Rok odbyły się obchody 75 rocznicy powstania parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Parafianie licznie zgromadzili się na mszy i wysłuchali uroczystej homilii wygłoszonej przez ks. Bp. Marka Solarczyka.
9 stycznia 2012

Utrudnienia na Błękitnej, linie 521 i N22 od jutra na trasie objazdowej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Błękitnej, od 10 stycznia br. będzie zamknięty odcinek ulicy Błękitnej, a autobusy 521 i N22 od skrzyżowania ulic Płowiecka/Trakt Lubelski zostaną skierowane na trasę objazdową ciągiem ulic: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna i dalej swoimi trasami podstawowymi.
9 stycznia 2012

Artystycznie, zabawnie i sensacyjnie w ODT „Pogodna”

Filia Ośrodka Kultury w Wesołej – Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza w najbliższą środę na wernisaż wystawy prac uczestników sekcji artystycznych połączony z koncertem i występem kabaretu, a w czwartek – na spektakl kryminalny pt. „Osaczenie”.
9 stycznia 2012

Mała rewolucja autobusowa na Pradze Południe i w Rembertowie

Od przyszłego poniedziałku (16 stycznia) nastąpi połączenie linii 415 i 515 w linię 143 oraz podział linii 168 na linie 168 i 345. Zmiana ma służyć poprawie obsługi komunikacyjnej Starego Rembertowa i punktualności na trasie linii 168.

8 stycznia 2012

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w ten wtorek

Grupa Inicjatyw Społecznych "Razem dla Wawra" zaprasza we wtorek 10 stycznia o godz. 18:30 na kolejne spotkanie z mieszkańcami. Omawiane będą m.in. kwestie: rad osiedli, komunikacji miejskiej w Wawrze, bezpieczeństwa na drogach oraz Wawerskiego Centrum Kultury.
6 stycznia 2012

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 15:00 rozpoczną się liczne konkursy i występy artystyczne, m.in. przeboje Elvisa Presleya w wykonaniu Piotra Skowrońskiego i koncert zespołu Pogotowie Energetyczne. 
6 stycznia 2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Wesołej

8 stycznia dwudziesty już finał WOŚP. W Wesołej od 9 rano rozpocznie się kwesta uliczna wolontariuszy z wesołowskich szkół, a popołudniu w Gimnazjum nr 119 odbędą się występy muzyczne, taneczne i kabaretowe, warsztaty oraz aukcja i działać będzie kawiarenka z domowymi wypiekami.
5 stycznia 2012

Zima w Mieście na Pradze Południe

Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Zostajesz w domu i chciałbyś aktywnie spędzić wolny czas? Od 16 do 27 stycznia 2012 r. na terenie Dzielnicy Praga Południe trwać będzie program „Zima w Mieście 2012”, pełen bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży.
5 stycznia 2012

Zbiórka makulatury i plastiku w Starej Miłosnej

W najbliższą sobotę na ul. Jana Pawła II (parking w pobliżu budowy kościoła Św. Hieronima i ulicy Rumiankowej) rozpocznie się darmowa zbiórka makulatury i plastiku, która będzie się odbywała regularnie, dwa razy w miesiącu: w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca.
4 stycznia 2012

Zima w Mieście 2012 w Wawrze

Na okres ferii zimowych (16-27 stycznia 2012 r.) Wydział Kultury Dzielnicy Wawer przygotował liczne propozycje spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. W 8 szkołach będzie można skorzystać z punktów dziennego pobytu, a w 5 klubach kultury prowadzone będą zajęcia specjalistyczne. Zaprasza także wawerski OSiR.
4 stycznia 2012

Charytatywne kolędowanie z zespołem ReJoice w kościele pw. bł. Jana Pawła II

W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższą niedzielę na Wieczór Kolęd, który odbędzie się w parafii p.w. bł. Jana Pawła II w Wesołej. Koncert połączony będzie ze zbiórką artykułów spożywczych i przyborów szkolnych dla dzieci objętych programem „SKRZYDŁA” pod patronatem Caritas Polska.
3 stycznia 2012

Tytuły Człowieka Roku 2011 w Wesołej przyznane

Na początku grudnia w Gimnazjum Nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Człowiek Roku 2011" dla najaktywniejszych działaczy organizacji pozarządowych. Wyróżniono także najlepszych sportowców w dzielnicy.
3 stycznia 2012

Weekend w Ośrodku Kultury w Wesołej

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w ten weekend na szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. W sobotę na pokaz slajdów i opowieści Tomasza Pakuły z podróży po Witnamie, a dla dzieci warsztaty Leonarda „Jak to jest zrobione”, w niedzielę zaś spektakl „Smok Wawelski”.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń