WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Wiadomości

20 maja 2011

Święto Saskiej Kępy – dawna tradycja, lecz nowa forma?

Nie tylko liczni goście na Kępie z okazji jej święta, ale i tłumnie wylegli na ulice tubylcy nie zdają sobie chyba sprawy, że są kontynuatorami dawnych plebejskich uciech, którymi miejsce to wabiło, szczególnie pod koniec 19. i w pierwszych dekadach 20. wieku.
20 maja 2011

Park & Ride w Wesołej

Budowa parkingu w systemie „Park & Ride” przy stacji PKP w Wesołej miała zacząć się parę lat temu. Ale osiągnięcie porozumienia między właścicielem terenu – PKP a Miastem Stołecznym Warszawa okazało się niezwykle trudne.

20 maja 2011

Bezpieczne Osiedle w czerwcu 2011

Zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, stowarzyszeń oraz inne zainteresowane podmioty do udziału w realizacji programu „Bezpieczne Osiedle"
20 maja 2011

7. Warszawskie Spotkania Ceramiczne i mała Marysia Skłodowska

Wawerski artysta Dariusz Osiński uczci Rok Marii Skłodowskiej-Curie i wyrzeźbi ceramiczną figurę noblistki. Rzeźba ma postać kilkuletniej dziewczynki z tornistrem i naczyniem laboratoryjnym. Warszawiacy zobaczą pomnik po raz pierwszy 11 czerwca 2011 roku podczas 7. Warszawskich Spotkań Ceramicznych.
19 maja 2011

Z piosenką przez rosyjskie bezdroża...

...czyli słowno-muzyczna podróż w głąb Rosji, jakiej nie znacie.
19 maja 2011

Czy Saska Kępa przegrała z EURO 2012?

Wywiad z radnym Pawłem LECHEM, Przewodniczącym Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

18 maja 2011

Jak pozbyć się wiekowych drzew

Jak donosi jeden z naszych czytelników, niepokojące rzeczy dzieją się w związku z budową nowych domów szeregowych na ul. Jaspisowej. Ulica ta nie od dziś boryka się z problemem zalewania domów w czasie silniejszych opadów deszczu. Działania dewelopera jeszcze pogorszą tę sytuację.
17 maja 2011

Chodniki we mgle

Problemy z finansami Warszawy coraz głębiej dotykają dzielnicowe inwestycje. Z każdym rokiem budżety inwestycyjne dzielnic, w tym także Wawra kurczą się. A co za tym idzie, realizacja zaplanowanych inwestycji oddala się w czasie.
17 maja 2011

Już jutro spotkanie podróżnicze PTTK - "Ja Wisła"

Majowe spotkanie podróżnicze będzie miało temat nieco inny niż zazwyczaj. Pamiętając o powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie” tym razem zamiast poznawać egzotyczne kraje, ruszymy w pasjonującą wirtualną wyprawę po Wiśle.
16 maja 2011

Towarzystwo Miłośników Falenicy w sprawie zmian komunikacyjnych

Nowy projekt komunikacji miejskiej na terenie Wawra, Wesołej i Rembertowa budzi wiele kontrowersji. Proponowane zmiany zdecydowanie nie są zmianami kosmetycznymi – mocno ingerują w dotychczasowy układ komunikacyjny i część rozwiązań jest nie do przyjęcia dla mieszkańców. Poniżej prezentujemy stanowisko Towarzystwa Miłośników Falenicy w tej sprawie.

15 maja 2011

Charci Piknik - piękno i praca

7 i 8 maja 2011 roku teren hipodromu Szwadronu Jazdy Polskiej RP  w Warszawie - Wesołej gościł najpiękniejsze charty z całej Polski, a także Czech, Rosji, Łotwy, Belgii. To właśnie w tych dniach zorganizowano pierwszą swojego rodzaju imprezę pod nazwą Charci Piknik.
14 maja 2011

Wesoła Cup 2011 - piłka w grze!

Właśnie trwają Ogólnopolskie Turnieje Piłki Nożnej pod nazwą "Wesoła Cup" o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy dla dzieci z roczników 2003 (w sobotę) oraz 2000 (w niedzielę). Gościmy drużyny nie tylko z Warszawy czy całego Mazowsza, ale również z odległych miast (Częstochowa, Lublin, Łódź, Włocławek). Zapraszamy do kibicowania!
13 maja 2011

Spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Las

Rada i Zarząd Osiedla Las serdecznie zapraszają na spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Las. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 128 przy ul. Kadetów 15.
13 maja 2011

Budowa metra za droższe bilety

Na czwartkowym posiedzeniu Rady Warszawy zatwierdzono zmiany w budżecie miasta, dotykając również budzącego liczne kontrowersje zagadnienia ostrych podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej.
12 maja 2011

Niebawem kolejna sesja Rady Dzielnicy Wesoła

Znany jest juz termin i porządek obrad X Sesji Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Odbędzie się ona w dniu 19 maja 2011 roku o godzinie 14.00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wesoła nr 120 przy ul. 1. Praskiego Pułku 33.

11 maja 2011

Wyjdź z tłumu i zostań liderem Paczki

Do wszystkich, którzy słysząc kiedykolwiek o Szlachetnej Paczce czuli, że mogliby się tam przydać i chcieliby zaangażować się w tę akcję, spieszymy z ważną informacją: Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację liderów rejonu.
11 maja 2011

Maj w Bibliotece Dzielnicy Wawer

Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wawer w maju proponuje mieszkańcom dzielnicy szereg wartościowych spotkań i wiele atrakcji. Poniżej prezentujemy pełen harmonogram.
10 maja 2011

Projekt "Małe kroki do sukcesu" w Ośrodku Pomocy Społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza do bezpłatnego udziału w projekcie „Małe kroki do sukcesu”

9 maja 2011

Moje kanadyjskie wędrówki

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” serdecznie zaprasza na pokaz slajdów i opowieść Marka Łasisza "Moje kanadyjskie wedrówki"

8 maja 2011

Pięć złotych minut ratujących ludzkie życie

Pod takim hasłem Fundacja Prometeusz prowadzi cykl certyfikowanych szkoleń dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu pierwszej pomocy. Celem akcji jest upowszechnienie podstawowej wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i promocja powszechnego numeru ratunkowego – 112.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 24 stycznia 2018

Przedstawienie dla dzieci "Smerfowe opowieści - Zaczarowany medalion"

Piątek, 26 stycznia 2018

Spotkanie w 74 rocznicę walki AK w Radości w 1944 r.

Sobota, 27 stycznia 2018

Monodram muzyczny "Ciao Ciao Bambina"

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń