WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Wiadomości

31 października 2011

5 urodziny Mambo - dzień otwarty pełen atrakcji

Mambo Fitness Club serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 5 listopada, na Dzień Otwarty z okazji piątej rocznicy istnienia klubu. W programie wiele atrakcji, m.in. zajęcia z zumby, porady dietetyczne, siłownia pod okiem instruktora, degustacja odżywek, pokaz mody i biżuterii.

28 października 2011

Pierwsze szlabany i znikające śmiecie

Zaczynając nasze działania mające na celu pozbycie się z lasów hałasujących quadów i odrażających gór śmieci, wiedzieliśmy, że wszystko zależy od otwartości na współpracę instytucji związanych z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Dziś z niemałą satysfakcją możemy powiedzieć, że spotkaliśmy się z bardzo dużymi chęciami współdziałania i jego efekty widać gołym okiem.
28 października 2011

Harcerze w Wesołej zapraszają

Działająca w Starej Miłosnej już od 13 lat 44 Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Stanica” serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zasmakować harcerskiego życia i poznać innych młodych, otwartych ludzi - właśnie trwa nabór!
27 października 2011

Nie pozwólmy, by dzieci chodziły głodne!

Fundacja po DRUGIE, która zajmuje się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, w szczególności młodzieżą z placówek resocjalizacyjnych, potrzebuje pomocy dla swoich podopiecznych. Jeśli możesz pomóc lub znasz kogoś, kto miałby taką możliwość, skontaktuj się z Fundacją.
27 października 2011

Bezpieczne osiedle - spotkania w listopadzie

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła informuje, że w listopadzie w ramach programu „Bezpieczne Osiedle" odbędą się trzy spotkania Grup Osiedlowych połączone z wizjami lokalnymi w terenie: 9, 16 i 23 listopada.
26 października 2011

Wieści z hipodromu

Tegoroczny sezon jeździecki naszego ośrodka obfitował w wiele wspaniałych imprez sportowych. Dzięki dotacjom sportowym udało nam się wzbogacić wyposażenie i odnowić trasę crossu, a w najbliższej przyszłości planujemy wytyczenie tras narciarskich dla zawodników trenujących biegi.
26 października 2011

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Na październikowej sesji Rady Dzielnicy opiniowano budżet na przyszły rok. Dzielnica będzie miała do wydania bez mała 170 mln zł. Na inwestycje przewidziano blisko 20 mln zł, z czego prawie połowę na edukację, a około 6 mln zł na inwestycje drogowe. 
25 października 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – ciąg dalszy

W lutym i marcu br. informowałem Państwa na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich” o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego naszego osiedla i obiecałem pisać o dalszym przebiegu sprawy. Informacje te znajdują się poniżej.
25 października 2011

Spotkanie nt. szukania dróg do Boga w kościele w Miedzeszynie

W najbliższą niedzielę w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu spotkań nt. uzdrawiania naszego wnętrza i szukania dróg do Boga. Prelekcję pt. "Adamie gdzie jesteś?" o godz.19:00 wygłosi ks.Robert Wawer SJ.
24 października 2011

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w najbliższą środę

"Razem dla Wawra" to grupa zamierzająca połączyć siły aktywnych mieszkańców dzielnicy i organizacji pozarządowych z tego terenu, aby razem realizować wszystkie dobre pomysły czyniące Wawer lepszym i milszym miejscem zamieszkania. Jeśli interesują Cię takie działania, nie może zabrknąć Cię na środowym spotkaniu!
24 października 2011

Wojewoda Mazowiecki ostrzega: Uważajmy na zatrucia czadem!

Poniżej prezentujemy Państwu niezwykle ważny w okresie grzewczym apel Wojewody Mazowieckiego w kwestii prewencji zatruć czadem oraz postępowania w przypadku dostrzeżenia pierwszych objawów takiego zatrucia.

23 października 2011

Budowa kolektora W – od jutra pierwsze poważne utrudnienia w ruchu

Od 24 października do 29 listopada ul. Kadetów na odcinku od ul. Nowozabielskiej do ul. Poprawnej będzie zamknięta dla ruchu, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Później kolejne utrudnienia. Szczegółowa informacja na ten temat poniżej.
21 października 2011

Już w tą niedzielę podróż do Peru całkiem za darmo!

W niedzielne popołudnie z Ośrodka Kultury Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21 archeolog i kulturoznawca – Marek Łasisz – zabierze Państwa w pasjonującą podróż po Peru. Ciekawe opowieści zilustrują slajdy i filmy.
21 października 2011

Plebiscyt na nazwę Klubu Kultury Saska Kępa i galerii wystawienniczej w klubie

Do 15 listopada można zgłaszać propozycje nazw dla Klubu Kultury „Saska Kępa” i galerii wystawienniczej w klubie. Anonimowe zgłoszenia na kartkach należy wrzucić do odpowiednich pudełek ustawionych na ladzie szatni przy wejściu do budynku przy ul. Brukselskiej 23.
21 października 2011

Na Płowieckiej znów inaczej

W najbliższy weekend zwężona będzie południowa jezdnia ul. Płowieckiej z powodu wymiany kolejnego fragmentu nawierzchni ulicy.
20 października 2011

Odyseja Umysłu - warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w OK Wesoła

„Słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem” – tak brzmi stare, chińskie powiedzenie. Właśnie na tym powiedzeniu opiera się program "Odyseja umysłu", który za cel stawia sobie rozwój zdolności twórczych u dzieci z klas I-V szkół podstawowych.
20 października 2011

Szwajcaria bliżej nas

Biblioteka im. Z. J. Rumla wspólnie z Ambasadą Szwajcarii rozpoczyna projekt skierowany przede wszystkim do nauczycieli, uczniów i mieszkańców Warszawy, mający na celu popularyzację Szwajcarii - jej kultury, nauki i walorów krajoborazowych.
19 października 2011

Warsztaty teatralne w Klubie Kultury Radość już w tą sobotę

Teatr Lauren serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach aktorskich w najbliższą sobotę w Klubie Kultury „Radość”. Obowiązują wcześniejsze zapisy - do 21 października.

19 października 2011

Rusza rekrutacja wolontariuszy na Euro 2012

Dzisiaj t.j. 19 października o godz. 11.00 w ratuszu (pl. Bankowy 3/5, sala 131) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona wolontariatowi miejskiemu podczas UEFA EURO 2012TM. Tego samego dnia rozpocznie się także proces rekrutacyjny wolontariuszy na Mistrzostwa.

18 października 2011

„Twórcza szkoła - mądra młodzież” - zajęcia międzyszkolne na Pradze Południe i w Wawrze

W ramach programu „Twórcza szkoła – mądra młodzież” na terenie Pragi Południe i Wawra wybitni nauczyciele prowadzą zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów. Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń