WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Wiadomości

21 lipca 2011

Wrócą na Śródmieście, ominą Stadion - komunikat ZTM

25 lipca pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich wrócą na linię średnicową i znów będą kursowały przez Dworzec Śródmieście. Składy nie będą się jednak zatrzymywały na stacji Warszawa Stadion, ponieważ trwa jej przebudowa.
20 lipca 2011

Finały XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jeździectwie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na trwające właśnie Finały XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jeździectwie pod honorowym patronatem Pana Jacka Wojciechowicza Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy.

20 lipca 2011

Zbliża się koniec utrudnień na linii średnicowej

Już tylko do końca tygodnia trwać będą prace, z powodu których od 1 czerwca musieliśmy radzić sobie z utrudnieniami w docieraniu koleją do śródmieścia. Od poniedziałku ruch w dawnym kształcie zostanie przywrócony, choć zmienią się rozkłady jazdy.
19 lipca 2011

Wawerska biblioteka zaprasza na wystawę "Matka i córka czyli dawno temu i dzisiaj"

Biblioteka Publiczna m.st Warszawy zaprasza na wystawę malarstwa Henryki i Anny Masłowskiej: "Matka i córka czyli dawno temu i dzisiaj". Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.
19 lipca 2011

Kino z klimatem w Otwocku

Podczas gdy Filmowa Stolica 2011 w naszej części Warszawy stawia na czeskie kino, w otwockim Parku Miejskim na srebrnym ekranie pod gołym niebem w każdy letni weekend możemy zobaczyć bardziej zróżnicowany repertuar, skomponowany z głośnych tytułów ostatniego okresu.
18 lipca 2011

Społem na V poprzecznej od sierpnia zamknięty

Sklep Społem na rogu ulic V poprzecznej i Kajki będzie czynny już tylko do końca lipca. Od sierpnia rozpocznie się całkowita modernizacja sklepu polegająca na wyburzeniu obecnego budynku i postawieniu w jego miejsce piętrowego obiektu. Prace potrwają około roku.

18 lipca 2011

Dziś wieczorem SKM-ka S2 jeździ inaczej

18 lipca br., na odcinku linii kolejowej Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będą prowadzone prace remontowe. Część pociągów SKM linii S2 pojedzie na skróconej trasie do Rembertowa, część będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy.
18 lipca 2011

Jola odeszła...

Po długiej i ciężkiej chorobie, w dniu 25 czerwca, zmarła Jolanta Skweres - Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wesoła.
15 lipca 2011

Nielegalne składowiska śmieci

W związku z doniesieniami dotyczącymi nielegalnych składowisk informujemy, że Zarząd Oczyszczania Miasta udostępnił numer INFOLINII CZYSTOŚCI, pod który mieszkańcy mogą zgłaszać nieprawidłowości w pozbywaniu się odpadów.

15 lipca 2011

Na każdym kroku, na wyciągnięcie ręki...

Od 16 sierpnia w Warszawie będzie obowiązywała nowa taryfa biletowa. Aby informacja o zmianie cen, wzorów i dostępnych rodzajów biletów dotarła do wszystkich pasażerów, ZTM - 15 lipca - rozpoczyna kolejny etap kampanii informacyjnej.
15 lipca 2011

Przerwa technologiczna na pływalni w Aninie

Informujemy, że z powodu przerwy technologicznej pływalnia Anin będzie NIECZYNNA w dniach 25.07-15.08.2011. W tym okresie będzie przeprowadzona konserwacja urządzeń, przeglądy gwarancyjne oraz zostanie wymieniona woda w nieckach. Ponownie basen zaprasza od 16 sierpnia 2011 r. 
14 lipca 2011

Remont mostu nad rzeką Świder - zmiany w kursowaniu linii 702

W związku z remontem mostu nad rzeką Świder w ciągu ul. Kraszewskiego w Otwocku, od 15 lipca 2011 roku od początku kursowania linii 702 do 30 listopada 2011 roku do końca jej kursowania autobusy tej linii zostają skierowane na inną trasę objazdową ...
14 lipca 2011

COOLturalna Praga Południe czyli z wizytą w nowym Centrum Promocji Kultury

7 lipca 2011 roku odbyło się posiedzenie Komisji Kultury Rady Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy. Obradowano w miejscu wyjątkowym, nowoczesnym i ... kulturalnym. 
13 lipca 2011

Wszystkie promy na Wiśle znów kursują!

Poprawiły się warunki żeglugowe na Wiśle i od 13 lipca br. znów kursują wszystkie promy Warszawskich Linii Turystycznych. Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy jak i zapewne turystów, których w wakacje w stolicy nie brakuje.
13 lipca 2011

Kajak Polo 2011

Już w najbliższy weekend w Warszawie rozegra się finał Międzynarodowego Pucharu Polski Kajak Polo 2011. W zawodach wezmą udział najlepsze drużyny krajowe i goście zagraniczni. Rywalizacja w Pucharze jest niezwykle zacięta. Po pierwszych dwóch edycjach, dwie pierwsze drużyny mają w łącznej klasyfikacji po 33 punkty, a dwie kolejne po 28. Oznacza to, że walka zarówno o pierwsze, jak i trzecie miejsce rozegra się w dniach 16-17 lipca w Parku Skaryszewskim.

13 lipca 2011

Zapraszamy do wzięcia udziału w obradach X Sesji Rady Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy

Informujemy, że Przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer zwołuje X Sesję Rady Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, na dzień 19.07.2011 r., o godzinie 16.30, w Urzędzie Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy przy ul. Żegańskiej 1 sala konferencyjna nr 115 (I piętro-łącznik).

12 lipca 2011

Jeden z promów na Wiśle znów pływa

Dzięki poprawie warunków żeglugowych na Wiśle, od dzisiaj ponownie pływa prom WLT pomiędzy Nowodworami i Łomiankami. Kursowanie dwóch pozostałych - z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę i z Podzamcza na plażę przy ZOO jest nadal zawieszone.
12 lipca 2011

Powtórne wydanie książki "Egzekucja Ludności Cywilnej w Wawrze 27 Grudnia 1939"

Informujemy wszystkich mieszkańców Wawra, że jest już dostępny reprint książki Jana Tyszkiewicza "Egzekucja Ludności Cywilnej w Wawrze 27 Grudnia 1939", z uzupełnieniem dotąd nie publikowanych wspomnień i relacją z obchodów 70 rocznicy wydarzeń. Publikacja jest dostępna w godzinach od 8:00 do 16:00 w Urzędzie Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, ul. Żegańska 1, pok. 305 - Wydział Kultury.

12 lipca 2011

Gdy muzyka rozbrzmiewa czyli "Letnie recitale na Grochowskiej"

Janusz Marynowski Dyrektor Naczelny Orkiestry Sinfonia Varsovia mającej swoją siedzibę przy ul. Grochowskiej 272 oraz Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga Praga-Południe serdecznie zapraszają na cykl koncertów "Letnie Recitale na Grochowskiej".
12 lipca 2011

Komunikaty ZTM

Przedstawiamy najnowsze komunikaty Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzające czasowe zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontami i modernizacją w stolicy.

wiadomości archiwalne
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń