WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 24 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Wiadomości

9 stycznia 2012

Utrudnienia na Błękitnej, linie 521 i N22 od jutra na trasie objazdowej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Błękitnej, od 10 stycznia br. będzie zamknięty odcinek ulicy Błękitnej, a autobusy 521 i N22 od skrzyżowania ulic Płowiecka/Trakt Lubelski zostaną skierowane na trasę objazdową ciągiem ulic: Trakt Lubelski – Floriana – Błękitna i dalej swoimi trasami podstawowymi.
9 stycznia 2012

Artystycznie, zabawnie i sensacyjnie w ODT „Pogodna”

Filia Ośrodka Kultury w Wesołej – Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza w najbliższą środę na wernisaż wystawy prac uczestników sekcji artystycznych połączony z koncertem i występem kabaretu, a w czwartek – na spektakl kryminalny pt. „Osaczenie”.
9 stycznia 2012

Mała rewolucja autobusowa na Pradze Południe i w Rembertowie

Od przyszłego poniedziałku (16 stycznia) nastąpi połączenie linii 415 i 515 w linię 143 oraz podział linii 168 na linie 168 i 345. Zmiana ma służyć poprawie obsługi komunikacyjnej Starego Rembertowa i punktualności na trasie linii 168.

8 stycznia 2012

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w ten wtorek

Grupa Inicjatyw Społecznych "Razem dla Wawra" zaprasza we wtorek 10 stycznia o godz. 18:30 na kolejne spotkanie z mieszkańcami. Omawiane będą m.in. kwestie: rad osiedli, komunikacji miejskiej w Wawrze, bezpieczeństwa na drogach oraz Wawerskiego Centrum Kultury.
6 stycznia 2012

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 15:00 rozpoczną się liczne konkursy i występy artystyczne, m.in. przeboje Elvisa Presleya w wykonaniu Piotra Skowrońskiego i koncert zespołu Pogotowie Energetyczne. 
6 stycznia 2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Wesołej

8 stycznia dwudziesty już finał WOŚP. W Wesołej od 9 rano rozpocznie się kwesta uliczna wolontariuszy z wesołowskich szkół, a popołudniu w Gimnazjum nr 119 odbędą się występy muzyczne, taneczne i kabaretowe, warsztaty oraz aukcja i działać będzie kawiarenka z domowymi wypiekami.
5 stycznia 2012

Zima w Mieście na Pradze Południe

Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Zostajesz w domu i chciałbyś aktywnie spędzić wolny czas? Od 16 do 27 stycznia 2012 r. na terenie Dzielnicy Praga Południe trwać będzie program „Zima w Mieście 2012”, pełen bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży.
5 stycznia 2012

Zbiórka makulatury i plastiku w Starej Miłosnej

W najbliższą sobotę na ul. Jana Pawła II (parking w pobliżu budowy kościoła Św. Hieronima i ulicy Rumiankowej) rozpocznie się darmowa zbiórka makulatury i plastiku, która będzie się odbywała regularnie, dwa razy w miesiącu: w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca.
4 stycznia 2012

Zima w Mieście 2012 w Wawrze

Na okres ferii zimowych (16-27 stycznia 2012 r.) Wydział Kultury Dzielnicy Wawer przygotował liczne propozycje spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. W 8 szkołach będzie można skorzystać z punktów dziennego pobytu, a w 5 klubach kultury prowadzone będą zajęcia specjalistyczne. Zaprasza także wawerski OSiR.
4 stycznia 2012

Charytatywne kolędowanie z zespołem ReJoice w kościele pw. bł. Jana Pawła II

W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższą niedzielę na Wieczór Kolęd, który odbędzie się w parafii p.w. bł. Jana Pawła II w Wesołej. Koncert połączony będzie ze zbiórką artykułów spożywczych i przyborów szkolnych dla dzieci objętych programem „SKRZYDŁA” pod patronatem Caritas Polska.
3 stycznia 2012

Tytuły Człowieka Roku 2011 w Wesołej przyznane

Na początku grudnia w Gimnazjum Nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Człowiek Roku 2011" dla najaktywniejszych działaczy organizacji pozarządowych. Wyróżniono także najlepszych sportowców w dzielnicy.
3 stycznia 2012

Weekend w Ośrodku Kultury w Wesołej

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w ten weekend na szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. W sobotę na pokaz slajdów i opowieści Tomasza Pakuły z podróży po Witnamie, a dla dzieci warsztaty Leonarda „Jak to jest zrobione”, w niedzielę zaś spektakl „Smok Wawelski”.
3 stycznia 2012

Zimowe ogrody Falenicy

Wyobraź sobie... tropikalne ogrody rozkwitające w środku zimy, tuż pod Twoimi oknami... egzotyczne miejsca i niesamowite budowle... Wyobraź sobie, że Twoja dzielnica zmienia się w krajobraz z fantastycznego filmu, w którym wszystko jest możliwe. To Ty możesz wykreować ten krajobraz!
2 stycznia 2012

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła w grudniu

Grudniowa sesja Rady Dzielnicy, która odbyła się 15 grudnia, była już dwudziestą sesją tej kadencji. Rozpoczęła się od spotkania z p. Ewą Podhorską z Wydziału Planowania Biura Architektury m.st. Warszawy, odpowiedzialną za plany przestrzennego zagospodarowania dla naszej Dzielnicy.
2 stycznia 2012

Konkurs Fotograficzny „ŚWIDERMAJER W OBIEKTYWIE”

Jak postrzegany jest „Świdermajer” dziś? Co z niego zostało? W jakiej kondycji jest leciwy symbol letniskowej zabudowy naszego regionu? Na te i inne pytania odpowiedzą poprzez swoje zdjęcia uczestnicy konkursu „Świdermajer w obiektywie”.
30 grudnia 2011

Autobusy przy ul. Floriana od jutra kursują po staremu

Od jutra, w związku z zakończeniem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Floriana, przywrócone zostają podstawowe trasy linii autobusowych: 142, 305, 702 oraz N72 w tym rejonie. Jednocześnie utrzymana zostaje dotychczasowa trasa linii 305.
30 grudnia 2011

„Dwie połówki pomarańczy” w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury Praga Południe zaprasza 11 stycznia na spektakl pt. „Dwie połówki pomarańczy”. To spojrzenie na sprawy damsko-męskie oczami trzech pokoleń, w którym stare prawdy życiowe ścierają się z młodzieńczą nowoczesnością.
30 grudnia 2011

Akcja Paczka 2011 – harcerze z Wesołej dziękują

W dniach 16-18 grudnia odbyła się Akcja Paczka 2011. Harcerze i harcerki z Wesołej i okolic wyruszyli na Litwę z darami dla Polaków pozostających na Kresach. Odwiedziliśmy naszych rodaków, wręczyliśmy im paczki świąteczne z najpotrzebniejszymi artykułami, podzieliliśmy się opłatkiem i zorganizowaliśmy gry i zabawy dla dzieci.
30 grudnia 2011

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Grudzień jest zawsze miesiącem wyciszenia. Również Rada Dzielnicy ma w tym miesiącu znacznie mniej pracy. Na grudniowej sesji nie poruszano spraw istotnych dla dzielnicy. Rozpatrywane były jedynie skargi mieszkańców składane na pracę Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami oraz na pracę Zarządu.
29 grudnia 2011

Polacy z Wawra dla Polaków z Kresów: „Świąteczna Paczka” 2011

W grudniu każdy z nas spotkał się z tak ogromną ilością zaproszeń do akcji charytatywnych, że nie sposób było pomóc wszystkim. Dlatego wawerscy harcerze ZHR, którzy zebrali kilka ton pożywienia i kilka tysięcy złotych, tym bardziej cieszą się z sukcesu akcji „Świąteczna Paczka dla Polaków na Wschodzie”.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Niedziela, 1 marca 2020

Urodziny Chopina - koncert 1 marca

Wtorek, 3 marca 2020

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń