WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 22 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Wiadomości

25 października 2011

Spotkanie nt. szukania dróg do Boga w kościele w Miedzeszynie

W najbliższą niedzielę w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu spotkań nt. uzdrawiania naszego wnętrza i szukania dróg do Boga. Prelekcję pt. "Adamie gdzie jesteś?" o godz.19:00 wygłosi ks.Robert Wawer SJ.
24 października 2011

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w najbliższą środę

"Razem dla Wawra" to grupa zamierzająca połączyć siły aktywnych mieszkańców dzielnicy i organizacji pozarządowych z tego terenu, aby razem realizować wszystkie dobre pomysły czyniące Wawer lepszym i milszym miejscem zamieszkania. Jeśli interesują Cię takie działania, nie może zabrknąć Cię na środowym spotkaniu!
24 października 2011

Wojewoda Mazowiecki ostrzega: Uważajmy na zatrucia czadem!

Poniżej prezentujemy Państwu niezwykle ważny w okresie grzewczym apel Wojewody Mazowieckiego w kwestii prewencji zatruć czadem oraz postępowania w przypadku dostrzeżenia pierwszych objawów takiego zatrucia.

23 października 2011

Budowa kolektora W – od jutra pierwsze poważne utrudnienia w ruchu

Od 24 października do 29 listopada ul. Kadetów na odcinku od ul. Nowozabielskiej do ul. Poprawnej będzie zamknięta dla ruchu, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Później kolejne utrudnienia. Szczegółowa informacja na ten temat poniżej.
21 października 2011

Już w tą niedzielę podróż do Peru całkiem za darmo!

W niedzielne popołudnie z Ośrodka Kultury Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21 archeolog i kulturoznawca – Marek Łasisz – zabierze Państwa w pasjonującą podróż po Peru. Ciekawe opowieści zilustrują slajdy i filmy.
21 października 2011

Plebiscyt na nazwę Klubu Kultury Saska Kępa i galerii wystawienniczej w klubie

Do 15 listopada można zgłaszać propozycje nazw dla Klubu Kultury „Saska Kępa” i galerii wystawienniczej w klubie. Anonimowe zgłoszenia na kartkach należy wrzucić do odpowiednich pudełek ustawionych na ladzie szatni przy wejściu do budynku przy ul. Brukselskiej 23.
21 października 2011

Na Płowieckiej znów inaczej

W najbliższy weekend zwężona będzie południowa jezdnia ul. Płowieckiej z powodu wymiany kolejnego fragmentu nawierzchni ulicy.
20 października 2011

Odyseja Umysłu - warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w OK Wesoła

„Słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem” – tak brzmi stare, chińskie powiedzenie. Właśnie na tym powiedzeniu opiera się program "Odyseja umysłu", który za cel stawia sobie rozwój zdolności twórczych u dzieci z klas I-V szkół podstawowych.
20 października 2011

Szwajcaria bliżej nas

Biblioteka im. Z. J. Rumla wspólnie z Ambasadą Szwajcarii rozpoczyna projekt skierowany przede wszystkim do nauczycieli, uczniów i mieszkańców Warszawy, mający na celu popularyzację Szwajcarii - jej kultury, nauki i walorów krajoborazowych.
19 października 2011

Warsztaty teatralne w Klubie Kultury Radość już w tą sobotę

Teatr Lauren serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach aktorskich w najbliższą sobotę w Klubie Kultury „Radość”. Obowiązują wcześniejsze zapisy - do 21 października.

19 października 2011

Rusza rekrutacja wolontariuszy na Euro 2012

Dzisiaj t.j. 19 października o godz. 11.00 w ratuszu (pl. Bankowy 3/5, sala 131) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona wolontariatowi miejskiemu podczas UEFA EURO 2012TM. Tego samego dnia rozpocznie się także proces rekrutacyjny wolontariuszy na Mistrzostwa.

18 października 2011

„Twórcza szkoła - mądra młodzież” - zajęcia międzyszkolne na Pradze Południe i w Wawrze

W ramach programu „Twórcza szkoła – mądra młodzież” na terenie Pragi Południe i Wawra wybitni nauczyciele prowadzą zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów. Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

18 października 2011

VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA”

Klubu Kultury „Radość” zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA” - konkursie dla dzieci, młodzieży i dorosłych propagującym śpiewanie w językach obcych.
18 października 2011

Zbiórka liści w Wesołej - jesień 2011

Zespół Ochrony Środowiska Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy informuje, że w listopadzie i grudniu odbędzie się zbiórka liści z terenu dzielnicy. Liście do odebrania należy zgłaszać do Wydziału Obsługi Mieszkańców, a w wyznaczonym dla danego osiedla terminie wystawić je w workach przed posesję.
17 października 2011

Priorytet dla tramwajów? Tak, ale rozsądnie

W czerwcu br. informowaliśmy Państwa o akcji „Priorytet dla tramwajów” - inicjatywie Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji mającej na celu uprzywilejowanie tramwajów, tak aby podróż nimi trwała krócej. W minionym tygodniu Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o swoim spojrzeniu na tę sprawę.

17 października 2011

Przedszkolaki i seniorzy pod jednym dachem czyli otwarcie Centrum Edukacyjno-Opiekuńczego

Żłobek, Przedszkole i Klub Seniora w jednym budynku - tak wygląda nowe Centrum Edukacyjno-Opiekuńcze na Gocławiu, przy ul. Pawlikowskiego 2. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w środę 5 października 2011 roku.
14 października 2011

"Chronimy Dzieci" na Pradze Południe

Aż 22 placówki edukacyjne i opiekuńcze na Pradze-Południe mogą pochwalić się certyfikatem pilotażowego programu „Chronimy dzieci”, realizowanym wspólnie przez Fundację Dzieci Niczyje i Urząd Dzielnicy Praga Południe.
14 października 2011

Budynek przy Strusia oddany do użytku, w grudniu przyjmie pierwszych pacjentów

Budowa nowego budynku przychodni przy ul. Strusia 4/8 w Wawrze dzięki sprawnemu działaniu wykonawcy została zakończona przed planowanym terminem. Obecnie trwa wyposażanie budynku i przenosiny gabinetów lekarskich. Jeszcze w tym roku lekarze przyjmą tu pierwszych pacjentów.
14 października 2011

Stowarzyszenie Nasza Wesoła zaprasza na Wesołe Bieganie i nordic walking w ten weekend

W nadchodzącą sobotę Stowarzyszenie Nasza Wesoła organizuje bieg terenowy "Wesołe Bieganie" oraz marsz z kijkami po lasach Wesołej. Przewidziane są trasy dla dzieci i dla dorosłych, a najlepsi otrzymają nagrody.
13 października 2011

W ten weekend kolejne zmiany na ul.Płowieckiej

W związku z remontem nawierzchni zewnętrznego pasa północnej jezdni ul. Płowieckiej od ul. Czecha do ul. Marsa, od piątkowego wieczoru (22:00) do godz. 4 nad ranem w poniedziałek autobusy 142, 521, 702, N22 i N72 będą jeździć na tym odcinku trasami objazdowymi.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 24 sierpnia 2019

bodyART w Lesie Milowym 2019

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Festiwal Food Trucków, 6. Mistrzostwa Burgerowe, Warszawska Pyza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń