WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 4 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Wiadomości

9 marca 2012

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym Warszawa-Wawer

Urząd Skarbowy Warszawa-Wawer, dla przybliżenia podatnikom specyfikacji pracy urzędu oraz pokazania otwartości urzędu na potrzeby podatników, organizuje jutro w godzinach 9:00 – 13:00 "Dzień Otwarty" w siedzibie urzędu przy ul. Mycielskiego 21.

8 marca 2012

„Co we współczesnym świecie mediów zagraża naszym dzieciom?”- kolejne spotkanie z cyklu Konferencje dla dorosłych

Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie zaprasza w najbliższą niedzielę o godz. 19:00 na kolejne spotkanie z cyklu „Konferencje dla dorosłych”. Wykład poprowadzi mgr Małgorzata Więckowska-pedagog, autorka licznych artykułów i recenzji, prowadząca kursy dla rodziców i nauczycieli w kraju i zagranicą, uczestniczka cyklu audycji radiowych.
8 marca 2012

Radosnego Dnia Kobiet!

Drogie Czytelniczki, z okazji Waszego święta życzymy Wam, by dzisiejszy dzień był pełen wiosny, uśmiechu, miłych wydarzeń, przyjemnych spotkań i sprawiających radość upominków, a całe Wasze życie pełne miłości, szczęścia, przyjaciół, sukcesów i marzeń, które doczekają się spełnienia :)
7 marca 2012

Dziś 15. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej w związku z przypadającą dziś 15. rocznicą śmierci artystki opublikowała w Cyfrowym Archiwum Agnieszki Osieckiej „perły” z pozostawionego przez poetkę zbioru. Znajdą tu Państwo także fotografie oraz fragmenty zapisków, które ostatecznie nie weszły do książki "Szpetni czterdziestoletni".
7 marca 2012

Wędrówki po Kanadzie z Markiem Łasiszem

Ośrodek Kultury Wesoła zaprasza 18 marca o godz. 17:00 na pokaz slajdów i opowieści z podróży do Kanady Marka Łasisza. Zobaczymy ważne kanadyjskie miasta takie jak Ottawa, Toronto czy Montreal. W Toronto pójdziemy do China Town oraz obejrzymy karaibski karnawał zwany Caribaną.
6 marca 2012

Ruch wahadłowy na ul.Błękitnej/Widocznej

W związku z budową kanału ściekowego na osiedlu Wawer od dziś do 22 marca 2012 r. zwężony będzie odcinek ul. Widocznej przy skrzyżowaniu z Błękitną. Na odcinku tym ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną.
6 marca 2012

Już jest marcowy numer WWS!

Właśnie wydaliśmy najnowszy numer „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich”. Znajdziecie w nim m.in. reportaż z VI Mistrzostw Aktorów w Pływaniu, akcję społeczną dotyczącą tunelu przy PKP Wawer, relacje z pierwszych spotkań niezwykłego cyklu „Ludzie Wawra” i wiele innych artykułów.
6 marca 2012

Zostań animatorem RJnO

Doradca Metodyczny Wychowania Fizycznego - Piotr Wróblewski  zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych, do udziału w kursie na animatora rowerowej jazdy na orientację. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca, a pierwsze zajęcia już 17 marca (sobota).

5 marca 2012

Rejestracja na Rekolekcje Nowej Ewangelizacji z o. Jamesem Manjackalem

W Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie rozpoczęła się rejestracja na Rekolekcje Nowej Ewangelizacji z o. Jamesem Manjackalem, które odbędą się pod koniec września. Parafia zaprasza również na rekolekcje wielkopostne w dniach 11-14 marca br.
5 marca 2012

Po konferencji "Geobezpieczeństwo i gospodarka wodna na terenie wybranych obszarów dzielnicy Wawer”

1 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Businessman Institute odbyła się konferencja "Geobezpieczeństwo i gospodarka wodna na terenie wybranych obszarów dzielnicy Wawer” zorganizowana przez: Państwowy Instytut Geologiczny–PIB, Urząd Dzielnicy Wawer oraz stowarzyszenia: „Pas nadwiślański”, „Jeziorowa 67” i „EkoWawer”.
5 marca 2012

Wesołowski budżet 2011 zamknięty

Rok 2011 w finansach Wesołej upływał pod znakiem permanentnego poszukiwania środków na sfinansowanie oświaty. W ciągu roku był kilkanaście razy nowelizowany, najczęściej były to przesunięcia zaoszczędzonych gdzieś środków własnych, jednak były też zwiększenia wpływów, przekazywanych na różne cele przez Władze Warszawy.
3 marca 2012

Marcowy numer WS Stara Miłosna już jest!

Z przyjemnością informujemy, że właśnie wydaliśmy 134 numer „Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna”. W numerze znajdą Państwo m.in. proponowane rozwiązania problemu stołówek szkolnych, wykaz organizacji społecznych działających w Wesołej, z wyszczególnieniem tych, którym można przekazać 1%, relacje z koncertu „Jak dobrze mieć sąsiada” oraz nowy dział „W Twoim ogrodzie”.
2 marca 2012

Przekształcenie linii 345 w 225 już jutro

Na wniosek Urzędu Dzielnicy Rembertów oraz na podstawie sygnałów napływających od pasażerów, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 3 marca linię autobusową nr 225, która zastąpi linię 345.
2 marca 2012

Melodie srebrnego ekranu na żywo

Klub kultury „Radość” zaprasza w sobotę 3 marca o 17:00 na niezwykły koncert muzyki filmowej w wykonaniu instrumentalistów: Andrzeja Przybycińskiego (obój), Aleksandry Dallali (fortepian), Izabeli Wojtali (wiolonczela) i Agaty Horosiewicz-Bergman (skrzypce).
1 marca 2012

Zajęcia terapeutyczne w "Chacie z pomysłami"

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Chata z Pomysłami" przyjmie osoby z niepełnosprawnością intelektualną na zajęcia terapeutyczne, które odbywają się codziennie od godz . 8.00 do 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Aninie.
1 marca 2012

Kuchenne rewolucje w Wesołej

Tym razem nie chodzi o recenzję popularnego programu telewizyjnego, a o głośny w środowisku części rodziców problem proponowanych zmian w zarządzaniu stołówkami szkolnymi, który jest tak naprawdę tylko częścią dużo większego problemu noszącego nazwę „finansowanie oświaty”. Dlatego zanim zajrzymy na szkolne stołówki, kilka słów wprowadzenia.
29 lutego 2012

Dużo o budżecie, mało o kolektorze „W”

Na posiedzeniu Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w połowie lutego rozmawiano na temat sprawozdania z realizacji budżetu w 2011 roku w Wawrze oraz spraw związanych pośrednio z budową kolektora „W”.
29 lutego 2012

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła w lutym

Lutowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się w czwartek 16 lutego. Rozpoczęła się od serii spotkań: najpierw z przedstawicielem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, następnie z przedstawicielami MPWiK.
28 lutego 2012

Zmiany w organizacji ruchu przy Stadionie Narodowym w dniu 29.02.2012

W związku z odbywającym się jutro na Stadionie Narodowym meczem Polska – Portugalia od 29.02.12 od godziny 17:00 do 01.03.12 do godziny 01:00 etapami wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

28 lutego 2012

Wszystko o ulicach Warszawy, dzielnica po dzielnicy

Dwa miesiące temu ruszył największy w Polsce serwis informacyjny o ulicach polskich miast - Ulice Twojego Miasta. Na dzień dzisiejszy są opracowane wszystkie ulice, place, skwery, ronda i mosty Warszawy (ponad 5400 pozycji, 20 000 stron autorskiego tekstu), to również koplania wiedzy o ulicach Pragi Południe, Wawra i Wesołej.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 4 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne

Sobota, 4 lipca 2020

4 lipca ruszają rejsy i przeprawy promowe z Plaży Romantycznej

Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń