WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Wiadomości

12 lipca 2011

Powtórne wydanie książki "Egzekucja Ludności Cywilnej w Wawrze 27 Grudnia 1939"

Informujemy wszystkich mieszkańców Wawra, że jest już dostępny reprint książki Jana Tyszkiewicza "Egzekucja Ludności Cywilnej w Wawrze 27 Grudnia 1939", z uzupełnieniem dotąd nie publikowanych wspomnień i relacją z obchodów 70 rocznicy wydarzeń. Publikacja jest dostępna w godzinach od 8:00 do 16:00 w Urzędzie Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, ul. Żegańska 1, pok. 305 - Wydział Kultury.

12 lipca 2011

Gdy muzyka rozbrzmiewa czyli "Letnie recitale na Grochowskiej"

Janusz Marynowski Dyrektor Naczelny Orkiestry Sinfonia Varsovia mającej swoją siedzibę przy ul. Grochowskiej 272 oraz Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga Praga-Południe serdecznie zapraszają na cykl koncertów "Letnie Recitale na Grochowskiej".
12 lipca 2011

Komunikaty ZTM

Przedstawiamy najnowsze komunikaty Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzające czasowe zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontami i modernizacją w stolicy.

11 lipca 2011

Komunikat ZTM

Informujemy, że ze względu na wysoki stan wody na Wiśle, od 11 lipca br. do odwołania, nie będą kursowały promy WLT z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę, z Podzamcza na plażę przy ZOO oraz pomiędzy Nowodworami i Łomiankami.
11 lipca 2011

Teatr Wielki - Opera Narodowa poszukuje młodych aktorów, scenografów, kostiumologów...

W te wakacje, od 11 do 24 lipca, każdy, kto skończył 14 lat może wziąć udział w projekcie zorganizowanym przez Dział Programów Edukacyjnych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i współtworzyć wyjątkowy spektakl od początku do końca. W trakcie dwutygodniowych warsztatów przewidziane są zajęcia wokalne, aktorskie oraz scenograficzne. Uczestnicy sami wybiorą, czy chcą pracować w grupie aktorsko-muzycznej czy scenograficzno-kostiumowej i przygotują sztukę, którą ostatniego dnia wystawią na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

 

11 lipca 2011

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Dzielnicy Wesoła

W dniu 14 lipca 2011 r. o godz. 14:00 w sali obrad nr 120 Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 odbędzie się XIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obradach.
11 lipca 2011

Jest już 600 miejsc - będzie prawie 1000, komunikat ZTM

Do końca roku zaplanowano uruchomienie dwóch dużych parkingów w ramach realizacji inwestycji związanych z budową parkingów "Parkuj i Jedź". Aleja Krakowska (100 miejsc dla rowerów) i Wawer SKM (150 miejsc dla rowerów). Po ich uruchomieniu  w dyspozycji ZTM będzie ponad 900 miejsc rowerowych w około 40 lokalizacjach - głównie na parkingach Parkuj i Jedź, pętlach autobusowych, przy stacjach metra, węzłach przesiadkowych.

 

11 lipca 2011

Europa zmienia Warszawę

Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT – Warszawa prowadzony przez m.st. Warszawę, współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej zaprasza w dniach od 9 do 17 lipca na wystawę fotograficzną pt. „Europa zmienia Warszawę”, podczas której prezentowane będą projekty realizowane przez m.st. Warszawę dofinansowane z funduszy europejskich.
8 lipca 2011

Komunikat ZTM

W związku z przebudową magistrali ciepłowniczej w ul. Zamienieckiej i jednoczesnym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Zamienieckiej na odcinku od ul. Łukowskiej do ul. Grochowskiej w weekend linie 115, 123, 135, 141, 148 oraz N03 zostają skierowane na trasy objazdowe.
8 lipca 2011

A tymczasem u nas fotoradarów przybędzie…

Podczas gdy na autostradach wcielany jest w życie bramkowy pomiar prędkości, w Warszawie przybędzie fotoradarów. Przyczyną jest przywrócenie straży miejskiej uprawnień do kontrolowania prędkości pojazdów.
8 lipca 2011

Zmiana godzin funkcjonowania bibliotek w Wawrze

W okresie wakacyjnym placówki Biblioteki Publiczna Dzielnicy Wawer mają inne godziny otwarcia, a filie w Miedzeszynie i Międzylesiu będą czasowo nieczynne. Szczegóły poniżej.
8 lipca 2011

Pachnące spotkanie w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów

22 czerwca w OEK SBM Grenadierów odbyło się spotkanie "Ech sobótka, sobótka". To była uczta dla wszystkich zmysłów: uszom przyjemności dostarczył koncert, oczy mogły się nacieszyć obrazami ukazującymi piękno świata, nos wdychał aromat zapachowych świec, a i posmakować można było słodkich przekąsek i napojów.
7 lipca 2011

Od poniedziałku linia 415 zostanie przywrócona

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Rembertowa jak również na podstawie obserwacji wykorzystania linii 515 w czasie remontu linii średnicowej Zarząd Transportu Miejskiego postanowił przywrócić linię 415.
7 lipca 2011

Nowe opłaty za przedszkole

Od 1 września zmienia się system naliczania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu pańśtwowym. W godzinach 8:00 – 13:00 przedszkola zapewniają bezpłatną opiekę i nauczanie, jednak za pobyt dziecka poza tym czasem trzeba będzie zapłacić.
7 lipca 2011

Głośne czytanie dzieciom

W dwóch wawerskich bibliotekach cyklicznie odbywa się głośne czytanie dzieciom. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia z dziećmi wymienionych bibliotek w podanych terminach – to dla naszych pociech ciekawe doświadczenie i mądra alternatywa dla oglądania bajek w telewizji. Poniżej harmonogram lipcowego głośnego czytania.
6 lipca 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego – odpoczynek w towarzystwie butelek po piwie i niedopałków papierosów...

Niedawno dzieliłem się z Państwem informacją o dwukrotnym sprzątaniu osiedla przez garstkę mieszkańców naszego osiedla. Niestety biorą w nim udział jedynie nasi sąsiedzi w średnim i „drugiej młodości” wieku, a młodzież nie tylko się nie włącza, ale też nie szanuje owoców tej pracy.
6 lipca 2011

Ruszają zapisy do XXI Biegu Powstania Warszawskiego.

Już 7 lipca rozpoczynają się zapisy do XXI Biegu Powstania Warszawskiego. Hasłem tegorocznej edycji jest fraza „Łączy ludzi z pamięcią”. Bieg organizowany jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć”.

6 lipca 2011

Co słychać na Stadionie Narodowym?

Budowa Stadionu Narodowego mimo wielu przeszkód i trudności posuwa się do przodu. Miło jest popatrzeć jak z każdym dniem nabiera coraz piękniejszego wyglądu. Zajrzeliśmy na koniec pierwszego półrocza na budowę i oto co zobaczyliśmy ...

Saga rodów Wawra – dopisz swój rozdział!

Wawerski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza otwarty konkurs na wspomnienia z dziejów własnych rodzin. Pragniemy zachęcić mieszkańców naszej dzielnicy do spisania historii swoich rodzin i wspólnego stworzenia sagi rodów zamieszkujących naszą dzielnicę.
5 lipca 2011

Wakacyjny numer „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich” od dziś w punktach dystrybucyjnych

W dniu dzisiejszym ukazało się lipcowo-sierpniowe wydanie drukowane "Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich", a w nim m.in.:  o spotkaniach władz dzielnicy z mieszkańcami poszczególnych osiedli, program lata w mieście, relacje z imprez kulturalnych i sportowych.
wiadomości archiwalne
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 16 grudnia 2018

Zaproszenie

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Świąteczna podróż ku wolności

Niedziela, 6 stycznia 2019

Tribute to Komeda

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń