WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Wiadomości

4 października 2011

Jedzie nowe na „Ostrobramską”

Zajezdnia autobusowa na Ostrobramskiej obsługuje linie kursujące w Wawerze, Wesołej, Rembertowie i na Pradze Południe. Mimo dostaw nowego taboru, zakład nadal posiada autobusy wysokopodłogowe. Jednak wkrótce to się zmieni!
4 października 2011

Zbiórka odpadów gabarytowych w Wesołej

Zespół Ochrony Środowiska informuje, że rozpoczyna akcję przyjmowania zgłoszeń odpadów gabarytowych od mieszkańców Dzielnicy Wesoła. Po zgłoszeniach w drugiej połowie października w trzy kolejne piątki odpady zostaną odebrane z poszczególnych osiedli.
3 października 2011

Nowi lekarze pediatrzy w Starej Miłosnej

W przychodni w Starej Miłosnej od dziś przyjmować będzie jeszcze jeden lekarz rodzinny, a kolejny pediatra dołączy do zespołu lekarzy jeszcze w październiku. W przypadku konieczności szybkiego skorzystania z konsultacji pediatrycznej można umówić się na wizytę w przychodni w Wesołej-Centrum lub w Zielonej albo skorzystać z wyjazdowej pomocy lekarskiej.
3 października 2011

Wolontariusze poszukiwani

Organizacje pożytku publicznego działające na terenie Pragi Południe poszukują wolontariuszy: OPS do pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym, a Ośrodek „DOM” do współprowadzenia zajęć dla dzieci.
1 października 2011

Powstaje rondo kompaktowe na skrzyżowaniu ulic Mrówczej ze Zwoleńską

16 września w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich odbyło się spotkanie delegacji Inicjatywy "Wawer bardziej przyjazny" z panią dyrektor Grażyną Lendzion, na którym ustalono, iż dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej wybudowane zostanie rondo kompaktowe. Prace już trwają.
30 września 2011

Bez owacji i szampana, ale przejazd nareszcie będzie

Większość z Państwa z niepokojem patrzy na budowę ulicy Nowobrokowskiej. Minął rok od podpisania umowy na jej budowę, wspaniała droga wybudowana jest...do połowy i wszyscy pytają co dalej. Wczoraj i dziś znów było tam gorąco.
30 września 2011

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

We wrześniu Rada Dzielnicy spotkała się na sesjach dwukrotnie. 19 września na sesji nadzwyczajnej w sprawie środków na budowę ul.Błękitnej i program "Radosna Szkoła", a 22 września już w trybie zwykłym, w sprawie planowania przestrzennego oraz inwestycji MPWiK na terenie Wesołej.
29 września 2011

Harcerska poczta powstańcza w bibliotece w Wesołej

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Otwarte Lekcje Historii”. Tematem październikowego spotkania będzie harcerska poczta powstańcza.
29 września 2011

Oddając krew ratujesz życie! 3 października możesz to zrobić XXV LO w Falenicy

XXV Liceum im. Józefa Wybickiego w Falenicy serdecznie zaprasza wszystkich krwiodawców i przyszych kwriodawców w najbliższy poniedziałek (3 października) na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w godzinach 9.00-13.00 na terenie szkoły (ul. Halna 20).
29 września 2011

Bez względu na wynik konkursu działamy dalej!

Zbliża się końcówka konkursu „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”, w którym o renowację walczy plac zabaw przy Klubie Kultury "Zastów". Do ostatniego dnia będziemy walczyć, a jeśli się nie uda, spróbujemy inaczej zdobyć fundusze na ten cel. Są również inne pomysły działań społecznych. Zapraszmy na spotkanie wszystkich aktywnych mieszkańców Wawra!
29 września 2011

Tramwaje zjeżdżają z Targowej

Budowa metra wkracza na Pragę. Rozpoczynają się prace przygotowawcze do budowy stacji Dworzec Wileński. W związku z tym 1 października wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ul. Targowej, na odcinku od Dworca Wileńskiego do ul. Kijowskiej. Tramwaje wrócą tam dopiero po zakończeniu budowy stacji podziemnej kolei.
28 września 2011

Europejskie Dni Ptaków w Parku Skaryszewskim

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Ptaków. W weekend 1 i 2 października w 34 krajach Europy i Azji odbędą się spacery i wycieczki połączone z obserwacjami ptaków. W Warszawie na taki spacer będzie można się wybrać m.in. w Parku Skaryszewskim.
28 września 2011

Rozgrywki Euro 2012 w Wawrze!

Czy Mistrzostwa Europy mogą zostać rozegrane w Wawrze? 
Czy to możliwe, że na boisku w naszej dzielnicy wystąpią Polska, Francja, Hiszpania i Anglia? Tak!
28 września 2011

Bezpieczne osiedle - spotkania w październiku

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła informuje, że kolejne spotkania w ramach programu "Bezpieczne Osiedle" odbędą się w dniach: 12 października, 19 października i 26 października.

27 września 2011

Tanecznie i pływacko w wawerskim OSiR

Już w najbliższą sobotę w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wawer przy ul. V Poprzecznej 22 odbędzie się dzień otwarty w działającej tam szkole tańca. A w czwartek 6 października odbywać się będą zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych.
27 września 2011

Nowe miejsce piknikowe w Wesołej-Centrum

Wielu mieszkańców Wesołej-Centrum było zaniepokojonych, gdy wzdłuż ulicy I-go Praskiego Pułku, tuż obok parkingu Urzędu Dzielnicy, rozpoczęło się grodzenie lasu drewnianymi palikami. Śpieszymy więc ich uspokoić - nie powstanie w tym miejscu żaden budynek. Będzie to obszar rekreacyjny dla mieszkańców dzielnicy.
26 września 2011

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pocztówka z wakacji"

Kto chce zatrzymać wakacyjne wspomnienia choć na chwilę, może wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pocztówka z wakacji" organizowanym przez Klub Kultury „Zastów”. Prace można nadsyłać do 19 października 2011r. 

26 września 2011

Od jutra autobusy 135 i 245 na trasach objazdowych

W związku z przebudową ul. Chłopickiego na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Szaserów  od 27 września 2011 roku od początku kursowania do odwołania autobusy linii 135 i 245  zostaną skierowane na trasy objazdowe (w obu kierunkach).
26 września 2011

Europejskie Dni Ptaków 2011 – wycieczka ornitologiczna w Wesołej

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza pierwszego października na wycieczkę przyrodniczą po terenie naszej dzielnicy w ramach Europejskich Dni Ptaków 2011. Start o 9:00 spod Urzędu Dzielnicy (ul. 1. Praskiego Pułku 33).

23 września 2011

Rusza IX edycja Sąsiedzkiej Ligi Siatkówki

Po przerwie wakacyjnej rusza kolejna edycja naszej ligi w sezonie 2011/2012. W przypadku nie zgłoszenia się którejkolwiek z zakwalifikowanych drużyn, do rozgrywek wejdą nowe drużyny (wg kolejności zgłoszeń). Do wtorku jeszcze można zgłaszać drużyny.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 sierpnia 2019

Muzyczne popołudnia - koncert pt. "Niby nic"

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Festiwal Food Trucków, 6. Mistrzostwa Burgerowe, Warszawska Pyza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń