WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 14 listopada 2019 r.
Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Wiadomości

10 października 2011

Pierwsza Warszawska Brygada Pancerna w Wesołej zaprasza na obchody jej święta

12 października  1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej obchodzi swoje święto. Na uroczystości zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy. W programie m.in. pokaz sprzętu, defilada pododdziałów i występ kabaretu.
8 października 2011

Posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Wawer

Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza dnia 11 października 2011 roku na kolejne posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Wawer. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy o godzinie 16:30.
7 października 2011

Jeździeckie mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w ten weekend w Wesołej

W tą sobotę i niedzielę na Wesołowskim hipodromie (ul. Szkolna 14) odbędzie się widowiskowa impreza jeździecka - regionalne mistrzostwa Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

7 października 2011

Już jest październikowy numer WWS!

Właśnie ukazał się najnowszy numer „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich”, a w nim m.in. o rocznicy bitwy pod Falenicą, relacje z VII Wawerskiego Spotkania Kabaretowego, druga część wywiadu z nadleśniczym i wiele innych ciekawych artykułów z życia naszej dzielnicy.
7 października 2011

„Chrześcijaństwo a religie wschodu” - konferencja w Rembertowie

Duszpasterze z Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu - Konferencje dla „Dorosłych”. Tym razem konferencję zatytułowaną „Chrześcijaństwo a religie wschodu” poprowadzi Siostra Michaela Pawlik OP.
6 października 2011

Zmiana organizacji ruchu na Płowieckiej w ten weekend

W najbliższy weekend od piątku od godziny 22:00 do poniedziałku do 4:00 nad ranem wymieniana będzie nawierzchnia odcinka ulicy Płowieckiej od ul. Czecha i wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła Marsa, w związku z czym zwężona będzie jezdnia północna.
6 października 2011

Otwarte obiekty sportowe na Pradze Południe

Od września do 9 grudnia 2011 w pięciu szkołach na Pradze Południe trwa program podnoszenia sprawności fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej pn. „Otwarte obiekty sportowe” polegający na dodatkowych bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

6 października 2011

„Serduszko dla Dzieci” – optymalizujemy narzędzia!

Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci” realizuje projekt szkoleniowy „Wszechstronny wolontariusz – realną siłą organizacji” służący podnoszeniu kompetencji osobowościowych i kwalifikacji zawodowych osób działających społecznie oraz przeciwdziałający ich wypaleniu zawodowemu.
6 października 2011

Konferencja śladami myśli Jana Pawła II w parafii NSPJ w Starej Miłosnej

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie zaprasza na Konferencję śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II - „Jezus Chrystus jedynym ratunkiem człowieka”.  Konferencja odbędzie się 9 października 2011 (niedziela) o godz. 19.00.  Poprowadzi ją ksiądz Bartłomiej Kopeć.
5 października 2011

Bezpłatne warsztaty aktywizacji zawodowej w Miedzeszynie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zaprasza mieszkańców dzielnicy na 15-godzinne bezpłatne Warsztaty Aktywizacji Zawodowej. Zajęcia odbędą się w siedzibie Punktu Aktywizacji Zawodowej Klub Integracji przy ul. Szafirowej 58. Ilość miejsc ograniczona.
5 października 2011

Wybory 2011 w Wesołej - podstawowe informacje

W najbliższą niedzielę wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów Rzeczypospolitej Polskiej. Wybory odbędą się według nowego kodeksu wyborczego. Dzielnica Wesoła należy do 19. okręgu wyborczego w wyborach do Sejmu RP oraz 42. okręgu w wyborach do Senatu RP. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o głosowaniu.
5 października 2011

I Mazowiecki Marsz Nordic Walking „Spotkajmy się na szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”

Fundacja Trzy Kroki Original Nordic Walking Polska serdecznie zaprasza na I Mazowiecki Marsz Nordic Walking pod hasłem „Spotkajmy się na szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”. Odbędzie się on 23 października (niedziela), początek o 9:30. Obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.
4 października 2011

Wydanie październikowe „Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna” już do Was jedzie!

Jutro z samego rana rozpoczynamy kolportaż październikowych „Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna”. W numerze m.in. relacje z festiwalu Rock On, bieżące informacje z ulicy Nowoborkowskiej, pożegnania i powitania, dużo sportu...
4 października 2011

Jedzie nowe na „Ostrobramską”

Zajezdnia autobusowa na Ostrobramskiej obsługuje linie kursujące w Wawerze, Wesołej, Rembertowie i na Pradze Południe. Mimo dostaw nowego taboru, zakład nadal posiada autobusy wysokopodłogowe. Jednak wkrótce to się zmieni!
4 października 2011

Zbiórka odpadów gabarytowych w Wesołej

Zespół Ochrony Środowiska informuje, że rozpoczyna akcję przyjmowania zgłoszeń odpadów gabarytowych od mieszkańców Dzielnicy Wesoła. Po zgłoszeniach w drugiej połowie października w trzy kolejne piątki odpady zostaną odebrane z poszczególnych osiedli.
3 października 2011

Nowi lekarze pediatrzy w Starej Miłosnej

W przychodni w Starej Miłosnej od dziś przyjmować będzie jeszcze jeden lekarz rodzinny, a kolejny pediatra dołączy do zespołu lekarzy jeszcze w październiku. W przypadku konieczności szybkiego skorzystania z konsultacji pediatrycznej można umówić się na wizytę w przychodni w Wesołej-Centrum lub w Zielonej albo skorzystać z wyjazdowej pomocy lekarskiej.
3 października 2011

Wolontariusze poszukiwani

Organizacje pożytku publicznego działające na terenie Pragi Południe poszukują wolontariuszy: OPS do pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym, a Ośrodek „DOM” do współprowadzenia zajęć dla dzieci.
1 października 2011

Powstaje rondo kompaktowe na skrzyżowaniu ulic Mrówczej ze Zwoleńską

16 września w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich odbyło się spotkanie delegacji Inicjatywy "Wawer bardziej przyjazny" z panią dyrektor Grażyną Lendzion, na którym ustalono, iż dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej wybudowane zostanie rondo kompaktowe. Prace już trwają.
30 września 2011

Bez owacji i szampana, ale przejazd nareszcie będzie

Większość z Państwa z niepokojem patrzy na budowę ulicy Nowobrokowskiej. Minął rok od podpisania umowy na jej budowę, wspaniała droga wybudowana jest...do połowy i wszyscy pytają co dalej. Wczoraj i dziś znów było tam gorąco.
30 września 2011

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

We wrześniu Rada Dzielnicy spotkała się na sesjach dwukrotnie. 19 września na sesji nadzwyczajnej w sprawie środków na budowę ul.Błękitnej i program "Radosna Szkoła", a 22 września już w trybie zwykłym, w sprawie planowania przestrzennego oraz inwestycji MPWiK na terenie Wesołej.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 15 listopada 2019

Debata w stylu oksfordzkim z udziałem młodzieży wawerskich szkół średnich

Piątek, 15 listopada 2019

Plebiscyt Sportowców Warszawy

Sobota, 16 listopada 2019

II Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń