WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 25 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

7 listopada 2011

Inwestycje 2012 w Wesołej

Rada Warszawy wstępnie zaaprobowała 24 inwestycje w Wesołej. Plan obejmuje środki, o których już wiadomo, że nie zostaną wydane w roku bieżącym i w związku z tym zostały przeniesione na rok przyszły. Część kwot jest symboliczna, nie wystarczyłaby na realizację inwestycji, ale ich obecność na liście cieszy, bo łatwiej jest potem przenieść gdzieś dodatkowe pieniądze, niż dopisać nową pozycję do budżetu.
7 listopada 2011

Konsultacje społeczne na temat rad osiedli w Wawrze

Urząd m.st. Warszawy Dzielnicy Wawer zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych nt. projektowanych statutów rad osiedli. Konsultacje trwają do 21 listopada 2011 r.
4 listopada 2011

Budowa kolektora W – zamknięcie ul. Zwoleńskiej

W związku z kolejnym etapem budowy kolektora W w poniedziałek rano ul. Zwoleńska na odcinku od ul. Rogatkowej do ul. Źródlanej zostanie wyłączona z ruchu. W związku z tą zmianą linie autobusowe 147, 305 i N72 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

4 listopada 2011

Ambitne plany PKP

PKP to jeden z największych beneficjentów pomocy UE. A jednocześnie firma, która w najmniejszym stopniu ją wykorzystuje, choć potrzeby ma ogromne. Obecnie stara się to nadrobić. Ostatnio trafił do naszego Urzędu Dzielnicy dokument „Studium wykonalności modernizacji i rozbudowy warszawskiego węzła kolejowego”.
3 listopada 2011

Utrudnienia na Waszyngtona i na Gocławiu w ten weekend

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w najbliższy weekend od 4 listopada (piątek), od godz.22.00 do 7 listopada (poniedziałek), do godz.4.00 odbędzie się frezowanie ronda Waszyngtona i al. Poniatowskiego na odcinku od ronda Waszyngtona do łącznicy zjazdowej z Wałem Miedzeszyńskim.

3 listopada 2011

Z PTTK na narty

Koło PTTK w Wesołej serdecznie zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów na wspólny wypad na narty. Tradycyjnym już miejscem naszych wyjazdów jest pensjonat Litworówka w Poroninie, skąd autokarem mamy dogodny dojazd do stacji narciarskiej Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. 
2 listopada 2011

Utrudnienia na linii kolejowej S1

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich dojeżdżający do centrum Warszawy z Otwocka i Wawra, muszą przygotować się na utrudnienia. 5 listopada rozpoczną się roboty torowe między Falenicą a Wawrem. Na tym odcinku pociągi będą kursowały tylko po jednym torze. Część z nich będzie kursowało na skróconej trasie. Prace zakończą się 17 listopada.
2 listopada 2011

Ocalić kasztanowce

Plaga szkodnika - szrotówki kasztanowcowiaczki – od kilku już lat niszczy te najpiękniejsze jesienne drzewa, jakimi są kasztanowce. Stołeczne Biuro Ochrony Środowiska i Zarząd Oczyszczania Miasta zapraszają do akcji „Liść polecony” czyli wspólnego grabienia i usuwania liści kasztanowców.

2 listopada 2011

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Październik to tradycyjny okres układania budżetu na kolejny rok. W sprawach budżetowych Rada Dzielnicy spotykała się dwukrotnie. Po raz pierwszy na sesji nadzwyczajnej w dniu 17 października, gdzie opiniowała zmiany do budżetu na rok bieżący, a drugi raz - 20 października pochyliła się nad budżetem na 2012 rok.
2 listopada 2011

Wawerska Parada Niepodległości – tradycyjnie, ale z pomysłem, jak co roku

W tym roku już po raz dziesiąty Falenickie Towarzystwo Kulturalne organizuje „Wawerską Paradę Niepodległości” – wydarzenie, które nie jest wyłącznie obchodami Święta Niepodległości, ale stanowi również niepowtarzalną w swym charakterze imprezę kulturalną, którą współtworzą uczestnicy. W imieniu FTK serdecznie zapraszamy 11 listopada do Falenicy.

31 października 2011

5 urodziny Mambo - dzień otwarty pełen atrakcji

Mambo Fitness Club serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 5 listopada, na Dzień Otwarty z okazji piątej rocznicy istnienia klubu. W programie wiele atrakcji, m.in. zajęcia z zumby, porady dietetyczne, siłownia pod okiem instruktora, degustacja odżywek, pokaz mody i biżuterii.

28 października 2011

Pierwsze szlabany i znikające śmiecie

Zaczynając nasze działania mające na celu pozbycie się z lasów hałasujących quadów i odrażających gór śmieci, wiedzieliśmy, że wszystko zależy od otwartości na współpracę instytucji związanych z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Dziś z niemałą satysfakcją możemy powiedzieć, że spotkaliśmy się z bardzo dużymi chęciami współdziałania i jego efekty widać gołym okiem.
28 października 2011

Harcerze w Wesołej zapraszają

Działająca w Starej Miłosnej już od 13 lat 44 Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Stanica” serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zasmakować harcerskiego życia i poznać innych młodych, otwartych ludzi - właśnie trwa nabór!
27 października 2011

Nie pozwólmy, by dzieci chodziły głodne!

Fundacja po DRUGIE, która zajmuje się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, w szczególności młodzieżą z placówek resocjalizacyjnych, potrzebuje pomocy dla swoich podopiecznych. Jeśli możesz pomóc lub znasz kogoś, kto miałby taką możliwość, skontaktuj się z Fundacją.
27 października 2011

Bezpieczne osiedle - spotkania w listopadzie

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła informuje, że w listopadzie w ramach programu „Bezpieczne Osiedle" odbędą się trzy spotkania Grup Osiedlowych połączone z wizjami lokalnymi w terenie: 9, 16 i 23 listopada.
26 października 2011

Wieści z hipodromu

Tegoroczny sezon jeździecki naszego ośrodka obfitował w wiele wspaniałych imprez sportowych. Dzięki dotacjom sportowym udało nam się wzbogacić wyposażenie i odnowić trasę crossu, a w najbliższej przyszłości planujemy wytyczenie tras narciarskich dla zawodników trenujących biegi.
26 października 2011

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Na październikowej sesji Rady Dzielnicy opiniowano budżet na przyszły rok. Dzielnica będzie miała do wydania bez mała 170 mln zł. Na inwestycje przewidziano blisko 20 mln zł, z czego prawie połowę na edukację, a około 6 mln zł na inwestycje drogowe. 
25 października 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – ciąg dalszy

W lutym i marcu br. informowałem Państwa na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich” o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego naszego osiedla i obiecałem pisać o dalszym przebiegu sprawy. Informacje te znajdują się poniżej.
25 października 2011

Spotkanie nt. szukania dróg do Boga w kościele w Miedzeszynie

W najbliższą niedzielę w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu spotkań nt. uzdrawiania naszego wnętrza i szukania dróg do Boga. Prelekcję pt. "Adamie gdzie jesteś?" o godz.19:00 wygłosi ks.Robert Wawer SJ.
24 października 2011

Grupa „Razem dla Wawra” zaprasza na spotkanie w najbliższą środę

"Razem dla Wawra" to grupa zamierzająca połączyć siły aktywnych mieszkańców dzielnicy i organizacji pozarządowych z tego terenu, aby razem realizować wszystkie dobre pomysły czyniące Wawer lepszym i milszym miejscem zamieszkania. Jeśli interesują Cię takie działania, nie może zabrknąć Cię na środowym spotkaniu!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Niedziela, 1 marca 2020

Urodziny Chopina - koncert 1 marca

Wtorek, 3 marca 2020

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń