WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Wiadomości

12 lipca 2011

Komunikaty ZTM

Przedstawiamy najnowsze komunikaty Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzające czasowe zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontami i modernizacją w stolicy.

11 lipca 2011

Komunikat ZTM

Informujemy, że ze względu na wysoki stan wody na Wiśle, od 11 lipca br. do odwołania, nie będą kursowały promy WLT z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę, z Podzamcza na plażę przy ZOO oraz pomiędzy Nowodworami i Łomiankami.
11 lipca 2011

Teatr Wielki - Opera Narodowa poszukuje młodych aktorów, scenografów, kostiumologów...

W te wakacje, od 11 do 24 lipca, każdy, kto skończył 14 lat może wziąć udział w projekcie zorganizowanym przez Dział Programów Edukacyjnych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i współtworzyć wyjątkowy spektakl od początku do końca. W trakcie dwutygodniowych warsztatów przewidziane są zajęcia wokalne, aktorskie oraz scenograficzne. Uczestnicy sami wybiorą, czy chcą pracować w grupie aktorsko-muzycznej czy scenograficzno-kostiumowej i przygotują sztukę, którą ostatniego dnia wystawią na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

 

11 lipca 2011

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Dzielnicy Wesoła

W dniu 14 lipca 2011 r. o godz. 14:00 w sali obrad nr 120 Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 odbędzie się XIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obradach.
11 lipca 2011

Jest już 600 miejsc - będzie prawie 1000, komunikat ZTM

Do końca roku zaplanowano uruchomienie dwóch dużych parkingów w ramach realizacji inwestycji związanych z budową parkingów "Parkuj i Jedź". Aleja Krakowska (100 miejsc dla rowerów) i Wawer SKM (150 miejsc dla rowerów). Po ich uruchomieniu  w dyspozycji ZTM będzie ponad 900 miejsc rowerowych w około 40 lokalizacjach - głównie na parkingach Parkuj i Jedź, pętlach autobusowych, przy stacjach metra, węzłach przesiadkowych.

 

11 lipca 2011

Europa zmienia Warszawę

Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT – Warszawa prowadzony przez m.st. Warszawę, współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej zaprasza w dniach od 9 do 17 lipca na wystawę fotograficzną pt. „Europa zmienia Warszawę”, podczas której prezentowane będą projekty realizowane przez m.st. Warszawę dofinansowane z funduszy europejskich.
8 lipca 2011

Komunikat ZTM

W związku z przebudową magistrali ciepłowniczej w ul. Zamienieckiej i jednoczesnym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Zamienieckiej na odcinku od ul. Łukowskiej do ul. Grochowskiej w weekend linie 115, 123, 135, 141, 148 oraz N03 zostają skierowane na trasy objazdowe.
8 lipca 2011

A tymczasem u nas fotoradarów przybędzie…

Podczas gdy na autostradach wcielany jest w życie bramkowy pomiar prędkości, w Warszawie przybędzie fotoradarów. Przyczyną jest przywrócenie straży miejskiej uprawnień do kontrolowania prędkości pojazdów.
8 lipca 2011

Zmiana godzin funkcjonowania bibliotek w Wawrze

W okresie wakacyjnym placówki Biblioteki Publiczna Dzielnicy Wawer mają inne godziny otwarcia, a filie w Miedzeszynie i Międzylesiu będą czasowo nieczynne. Szczegóły poniżej.
8 lipca 2011

Pachnące spotkanie w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów

22 czerwca w OEK SBM Grenadierów odbyło się spotkanie "Ech sobótka, sobótka". To była uczta dla wszystkich zmysłów: uszom przyjemności dostarczył koncert, oczy mogły się nacieszyć obrazami ukazującymi piękno świata, nos wdychał aromat zapachowych świec, a i posmakować można było słodkich przekąsek i napojów.
7 lipca 2011

Od poniedziałku linia 415 zostanie przywrócona

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Rembertowa jak również na podstawie obserwacji wykorzystania linii 515 w czasie remontu linii średnicowej Zarząd Transportu Miejskiego postanowił przywrócić linię 415.
7 lipca 2011

Nowe opłaty za przedszkole

Od 1 września zmienia się system naliczania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu pańśtwowym. W godzinach 8:00 – 13:00 przedszkola zapewniają bezpłatną opiekę i nauczanie, jednak za pobyt dziecka poza tym czasem trzeba będzie zapłacić.
7 lipca 2011

Głośne czytanie dzieciom

W dwóch wawerskich bibliotekach cyklicznie odbywa się głośne czytanie dzieciom. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia z dziećmi wymienionych bibliotek w podanych terminach – to dla naszych pociech ciekawe doświadczenie i mądra alternatywa dla oglądania bajek w telewizji. Poniżej harmonogram lipcowego głośnego czytania.
6 lipca 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego – odpoczynek w towarzystwie butelek po piwie i niedopałków papierosów...

Niedawno dzieliłem się z Państwem informacją o dwukrotnym sprzątaniu osiedla przez garstkę mieszkańców naszego osiedla. Niestety biorą w nim udział jedynie nasi sąsiedzi w średnim i „drugiej młodości” wieku, a młodzież nie tylko się nie włącza, ale też nie szanuje owoców tej pracy.
6 lipca 2011

Ruszają zapisy do XXI Biegu Powstania Warszawskiego.

Już 7 lipca rozpoczynają się zapisy do XXI Biegu Powstania Warszawskiego. Hasłem tegorocznej edycji jest fraza „Łączy ludzi z pamięcią”. Bieg organizowany jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć”.

6 lipca 2011

Co słychać na Stadionie Narodowym?

Budowa Stadionu Narodowego mimo wielu przeszkód i trudności posuwa się do przodu. Miło jest popatrzeć jak z każdym dniem nabiera coraz piękniejszego wyglądu. Zajrzeliśmy na koniec pierwszego półrocza na budowę i oto co zobaczyliśmy ...

Saga rodów Wawra – dopisz swój rozdział!

Wawerski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza otwarty konkurs na wspomnienia z dziejów własnych rodzin. Pragniemy zachęcić mieszkańców naszej dzielnicy do spisania historii swoich rodzin i wspólnego stworzenia sagi rodów zamieszkujących naszą dzielnicę.
5 lipca 2011

Wakacyjny numer „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich” od dziś w punktach dystrybucyjnych

W dniu dzisiejszym ukazało się lipcowo-sierpniowe wydanie drukowane "Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich", a w nim m.in.:  o spotkaniach władz dzielnicy z mieszkańcami poszczególnych osiedli, program lata w mieście, relacje z imprez kulturalnych i sportowych.
5 lipca 2011

Coraz większe szanse na mniejsze janosikowe.

Warszawiacy ciepło odebrali akcję "Stop janosikowe". Już 40 tys. osób poparło projekt ustawy ograniczającej warszawską dotację dla biedniejszych samorządów.

5 lipca 2011

Kolektor „W” nie dla wszystkich?

Budowa kolektora „W” trwa nieprzerwanie od początku istnienia jeszcze dawniej Gminy Wawer, a teraz Dzielnicy Wawer. Dla przeciętnego mieszkańca naszego Wawra przez te lata nic szczególnego się nie wydarzyło, bo nawet najbliżsi beneficjenci tej inwestycji tj. mieszkańcy osiedla Las, nie mogą cieszyć się z powstałej tam kanalizacji. A kolektor cały czas się buduje.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń