WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 17 października 2019 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Wiadomości

10 września 2011

Wawerski konkurs fotograficzny „Oblicza jesieni”

Wydział Kultury dla Dzielnicy Wawer  m. st. Warszawy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Jolanty Koczorowskiej. 

10 września 2011

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Misje Święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Misje Święte, które odbędą się w dniach 11-18 września 2011 w kościele przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie. Prowadzić je będą Misjonarze Świętej Rodziny.
9 września 2011

420 WDH "Omaha" zaprasza!

Działająca w Wesołej 420 Warszawska Drużyna Harcerska „Omaha” , należąca do Hufca ZHP Warszawa – Praga Południe, serdecznie zaprasza dziewczynki i chłopców do zaczęcia wspaniałej przygody z harcerstwem!
9 września 2011

Małymi krokami do pełnego bezpieczeństwa

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli mieszkańców Wawra z Zarządem Dzielnicy w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania ulic Mrówczej i Zwoleńskiej. Będzie dalsza modernizacja skrzyżowania.

8 września 2011

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

W okresie wakacyjnym odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy: 14 lipca 2011 r. i 25 sierpnia 2011 r. Poruszone zostały między innymi kwestie nadzoru budowlanego na terenie dzielnicy, remontów placówek oświatowych i zmian w tegorocznym budżecie.
8 września 2011

Wkrótce remont pętli Marysin

W najbliższym czasie możemy się spodziewać remontu pętli Marysin. Zostaną wymienione nawierzchnie na chodnikach i jezdniach oraz krawężniki. Pojawią się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
7 września 2011

Uważaj spacerując z psem, ostrzeż też swoje dzieci

W dniach 9-23 września na terenie województwa mazowieckiego odbywa się akcja szczepienia doustnego lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na teren kompleksów leśnych, pól i łąk. Powiedz dzieciom, czego nie dotykać i pilnuj swoich czworonogów.

7 września 2011

Legalne graffiti w Wawrze

Na przełomie sierpnia i września ogłoszono dobrą nowinę dla grafficiarzy. Mogą oni wreszcie wyjść z podziemia, ponieważ w Wawrze zalegalizowano miejsce na malowanie graffiti. Jest to możliwe  na wiadukcie „Płowiecka” od strony ulicy Widocznej i Wydawniczej.
7 września 2011

Wkrótce nowe biletomaty w Wesołej

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, wkrótce na stacji PKP Wesoła stanie biletomat. W planach jest również instalacja biletomatu w Starej Miłosnej, na przystanku 1 Praskiego Pułku 01.

6 września 2011

Witaj szkoło!

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Nasze pociechy wróciły w szkolne progi. W Starej Miłośnie ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Szkoła nr 173 pęka w szwach, dzieci uczą się na dwie zmiany, zerówki są dowożone autokarem do szkoły nr 174... W tej trudnej sytuacji widać już jednak światełko w tunelu.
6 września 2011

„Wawer bardziej przyjazny” - inicjatywa mieszkańców Wawra na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Po wydarzeniach na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej oraz związanej z nimi pikiecie, jej inicjatorki powołały do życia stowarzyszenie, które nieprzerwanie działać będzie na rzecz poprawy bezpieczeństwa, infrastruktury drogowej i warunków bytowych w Wawrze.
5 września 2011

Festyn profilaktyczny związany z przeciwdziałaniem uzależnieniom

Zarząd Dzielnicy Praga-Południe serdecznie zaprasza mieszkańców Dzielnicy na festyn profilaktyczny związany z przeciwdziałaniem uzależnieniom, który odbędzie się 9 września 2011 roku w godzinach 15.00-18.00, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe ul. Grochowska 274.
5 września 2011

Wrześniowy numer "Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich" już jest!

W dniu dzisiejszym ukazało się wrześniowe wydanie drukowane "Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich", a w nim m.in.: temat z okładki czyli o akcji "Wygrajmy razem plac zabaw dla Wawra", historia i perspektywy budowy kanalizacji w Wawrze i wiele innych ciekawych artykułów.
5 września 2011

Wesoła: Worki dla podtapianych posesji za darmo

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawa informuje, że w celu przeciwdziałania podtopieniom na terenie Dzielnicy dla mieszkańców przygotowano worki. W sytuacji realnego zagrożenia można je otrzymać w siedzibie OSP przy ul. 1. Praskiego Pułku 31.
2 września 2011

Towarzystwo Przyjaciół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego to nie tylko 3xNIE

Towarzystwo Przyjaciół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego to nie tylko 3xNIE (śmiecie, quady, motory). Na początku października chcielibyśmy, wraz z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, zorganizować krótką pieszą wycieczkę edukacyjną w najbliższej okolicy Międzylesia i Starej Miłosnej.

2 września 2011

Pikieta, i co dalej?

Wczoraj popołudniu pod Urzędem Dzielnicy Wawer odbyła się pikieta mieszkańców mająca na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej, gdzie dwa tygodnie temu miał miejsce tragiczny wypadek.


Falenicka giełda w Szkole Podstawowej nr 124

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 124 zaprasza na Falenicką Giełdę, która odbędzie się 22 września. Kiermasz to doskonała okazja do sprzedania ubrań, książek, płyt, zabawek innych nieużywanych rzeczy w dobrym stanie, które mogą się przydać innym. Dochód jest przeznaczony na potrzeby szkoły.

1 września 2011

Razem dla bezpieczeństwa na drogach

Na ulicach Warszawy każdego dnia „spotykają się” kierowcy samochodów i autobusów, motocykliści, rowerzyści, pasażerowie komunikacji miejskiej i piesi. Z myślą o bezpieczeństwie każdego z nich rozpoczyna się dziś kampania społeczna „Jedź bezpiecznie”.
1 września 2011

Wrzesień w Ośrodku Kultury i Ośrodku Działań Twórczych w Wesołej

Ośrodek Kultury w Wesołej zaprasza po wakacjach na szereg wydarzeń kulturalnych oraz dni otwarte w siedzibie głównej oraz w swojej filii – Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna”. Program wrześniowych atrakcji przedstawiamy poniżej.

1 września 2011

Gra miejska "Na bajkowym szlaku"

Pracownia Wschodnia zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w grze miejskiej „NA BAJKOWYM SZLAKU”. Wyruszymy na ratunek mieszkańcom Baśniowej Krainy, w której – na skutek zaklęcia rzuconego przez złego czarnoksiężnika Rumburaka – pomieszały się wszystkie bajki. 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 17 października 2019

“Obrazy w podróży” – wernisaż wystawy Roberta Stolarczyka

Sobota, 19 października 2019

Piknik rodzinny Mózg lubi ruch

Sobota, 19 października 2019

PRAGA GADA: Warsztaty gwary

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń