WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Wiadomości

16 czerwca 2011

"Lato w mieście" w Dzielnicy Wawer

27 czerwca w wawerskich placówkach kulturalnych i oświatowych rozpocznie się akcja "Lato w mieście", co roku zapewniająca dzieciom różnorodne zabawy i atrakcje. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
16 czerwca 2011

Ekologia w wesołowskich szkołach i przedszkolach

Program edukacji ekologicznej jest programem wspierającym realizację treści z zakresu podstawy programowej. Ukazuje specyficzne podejście do tych treści, podsuwa pomysły do ich realizacji. Na terenie Warszawy wdrażany jest już od ośmiu lat.
15 czerwca 2011

Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej

W dniach 2 lipca - 2 września br. będzie remontowany Most Łazienkowski. Czekają nas kolejne utrudnienia drogowe, które wraz z pozostałymi remontami będą prawdziwym testem cierpliwości kierowców.

STOP „janosikowe” – nie pozwólmy dalej ograbiać Warszawy!

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, powołany w maju w celu przeprowadzenia przez Sejm zmian w krzywdzącej Warszawę ustawie „janosikowej”, zbiera podpisy Warszawiaków.  Konieczne jest zebranie 100 tys. podpisów. Wesprzyj akcję!
14 czerwca 2011

Platynowa i przyjaciele 2

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" oraz Fundacja SAM DŻUB LING zapraszają w dniach 13-15 czerwca 2011 r. na imprezę "Platynowa i przyjaciele 2" w ramach której odbędą się spotkania, wykłady, koncerty, wystawa sztuki tybetańskiej.

14 czerwca 2011

Nauka poprzez zabawę na Pikniku Ekologiczno-Naukowym

O tym, że nauka i ekologia wcale nie są nudne, ale mogą nieść wiele radości, zabawy i niespodzianek przekonali się wszyscy, którzy 11 czerwca 2011 r. wzięli udział w Pikniku Ekologiczno-Naukowym przy Centrum Zdrowia Dziecka.
14 czerwca 2011

Zebranie mieszkańców Osiedla Zerzeń - szczegółowa informacja

Rada Osiedla Zerzeń zaprasza na zebranie mieszkańców osiedla. Odbędzie się ono w dniu 18 czerwca (sobota) 2011 o godzinie 17:00 w SP nr 109 przy ul. Przygodnej 2. Poniżej prezentujemy szczegółowy wykaz tematów, które będą poruszone na zebraniu.

13 czerwca 2011

Nowy plac zabaw w Aninie

Całkiem niedawno, bo w maju, Anin wzbogacił się o nowy plac zabaw utworzony obok basenu przy ul. V Poprzecznej. Świetna lokalizacja, atrakcyjny zadrzewiony teren, ławeczki dla rodziców – to niewątpliwe atuty tego miejsca.
13 czerwca 2011

Ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego

Już tylko do czwartku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 - do tego dnia można dokonać tzw. samospisu przez internetowy formularz identyfikacyjny.  Jest to szybka i wygodna forma udziału w spisie, zachęcamy do skorzystania.
12 czerwca 2011

Nivea może ufundować plac zabaw - zagłosuj!

Dzielnica Wawer przystąpiła do projektu firmy Nivea Polska - budowy 100 placów zabaw na terenie całej Polski, z okazji 100. jubileuszu marki Nivea. Placówką zgłoszoną do projektu przez naszą Dzielnicę jest plac zabaw przy Klubie Kultury "Zastów", ul. Lucerny 13.
11 czerwca 2011

Rewitalizacja osiedla „Warszawska 3”

Dzielnica Wesoła wpisana jest do „Lokalnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy na lata 2005 -2013”. Wyznaczono w nim trzy zadania:Rewitalizacja osiedla „Warszawska 3”Budowa Zespołu Szkół: Podstawowa, Gimnazjum w os. Zielona oraz Modernizacja dróg i chodników.
11 czerwca 2011

Szybsza i skuteczniejsza pomoc medyczna w CZD dzięki nowym inwestycjom

Położenie obecnego lądowiska helikopterów Centrum Zdrowia Dziecka w otoczeniu strefy mieszkalnej w odległości ok. 300 m od budynku CZD jest niedogodne zarówno dla służb sanitarnych, jak i okolicznych mieszkańców. Na szczęście za rok się to zmieni.
10 czerwca 2011

Coraz głośniej o inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

Towarzystwo Przyjaciół MPK nie poprzestaje na zapowiedzi walki z quadami i śmieceniem w lasach. Pomysły nabierają realnych kształtów. Spytaliśmy współtwórcę Towarzystwa o postępy w batalii przeciwko niszczycielom naszych lasów.
10 czerwca 2011

Już jutro warsztaty „W ogrodzie powstało, do ogrodu wraca”

11 czerwca w godz. 10°° - 17°° na boisku bocznym w Parku Agrykola odbędzie się finał Warszawskich Dni Recyklingu. Główną atrakcją finału będą warsztaty prezentujące sposoby mądrego gospodarowania wszystkim, co zostaje po ogrodowych pracach – chwastami, nadmiarem trawy, liści i gałęzi.
9 czerwca 2011

Czerwcowe "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" już są!

Właśnie ukazał się drukowany numer czerwcowy "Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich".
Poniżej prezentujemy listę punktów dystrybucyjnych, w których mogą Państwo znaleźć papierowe wydanie naszego miesięcznika.
9 czerwca 2011

Podtopienia – trudna walka z wodą

W związku z nękającymi nasze osiedla w czasie silnych opadów deszczu podtopieniami dowiedzieliśmy się, jakie działania podejmuje Zarząd Dzielnicy Wesoła w celu rozwiązania tego problemu. Poniżej prezentujemy pełną informację na ten temat.

 

8 czerwca 2011

"Lato w mieście" w Klubie Kultury Marysin

Klub Kultury „Marysin” proponuje w dniach 27.06 – 15.07.2011 ciekawe warsztaty w ramach akcji „ Lato w mieście”. Z powodu ograniczonej ilości miejsc konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na wybrane zajęcia.
8 czerwca 2011

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla naszego sąsiada

6 czerwca br. Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski w imieniu Prezydenta RP wręczył Order Odrodzenia Polski osobom wybitnie zasłużonym dla Rzeczpospolitej Polskiej. Wśród osób wyróżnionych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski znalazł się mieszkaniec Wesołej płk Marian BABUŚKA.
8 czerwca 2011

"Ech sobótka, sobótka" w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza na Koncert Grupy AGAT "Ech sobótka, sobótka..." i wystawę obrazów "Świat nie jest taki zły"
Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza na Koncert Grupy AGAT "Ech sobótka, sobótka..." i wystawę obrazów "Świat nie jest taki zły" - 22 czerwca 2011r. o godz. 15.00.
7 czerwca 2011

Zaczipuj pupila za darmo

Do 15 grudnia mieszkańcy Warszawy mają możliwość dokonania bezpłatnego elektronicznego oznakowania swoich czworonogów. To doskonała metoda umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia w przypadku jego zgubienia się.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Koncert Chóru MILLE VOCI

Czwartek, 20 czerwca 2019

Inauguracja sezonu na Plaży Romantycznej

Sobota, 22 czerwca 2019

Były Ferie w WOT, będą też Wakacje z Terytorialsami

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń