WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Wiadomości

23 stycznia 2018

Dziś w dzielnicy pojawiły się "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie"

Kto już poruszał się po dzielnicy ten wie - w punktach kolportażu pojawiły się dziś "Wiadomości Sąsiedzkie" dla Wawra. W numerze jak to zwykle u nas trochę zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, trochę relacji i trochę felietonów. Miłego czytania :-)
23 stycznia 2018

Sukcesy Domu Kultury „Rembertów” w 2017 roku

To był wspaniały rok! Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Rembertowa, za to że tak chętnie i tłumnie odwiedzali nas i uczestniczyli w organizowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych. Cieszy nas rosnąca liczba uczestników zajęć i warsztatów. Jesteśmy dumni z tego, że nasze zajęcia pozwalają dzieciom na rozwijanie ich pasji i zdobywanie nagród.
22 stycznia 2018

"Wiadomości Sąsiedzkie Gocław" już do Was jadą!

W tym numerze otrzymamy najnowsze wieści z prac Rady Dzielnicy Praga Południe, a także przeczytamy o planach inwestycyjnych na terenie naszej dzielnicy. Natomiast w kąciku prawniczym piszemy o tym, jak sobie poradzić z nierzetelnym fachowcem i tradycyjnie podajemy akualności i zaproszenia kulturalne dotyczące dzielnicy. A to tylko część tematów!
20 stycznia 2018

Wynik meczu: karetka dla Centrum Zdrowia Dziecka

W środę 20 grudnia 2017 r. w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania wielofunkcyjnej karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Wartość daru wynosi około 500 000 złotych.
20 stycznia 2018

Teleopieka - Nowoczesne formy opieki dla seniorów

Polska jest krajem ludzi starzejących się. Osób w wieku senioralnym jest już blisko 10 milionów. 1/4 mieszkańców Warszawy stanowią seniorzy. W naszej dzielnicy jest podobnie. Jak zapewnić opiekę tym osobom, które stały się niesamodzielne i nie mają możliwości finansowych i bliskich krewnych, którzy mogą zaopiekować się samotną babcią lub dziadkiem? W Polsce ludzi samotnych, potrzebujących opieki jest blisko 2,5 miliona.
20 stycznia 2018

Spotkanie w 74 rocznicę walki AK w Radości w 1944 r.

W kolejną rocznicę obrony magazynu broni oddziału Armii Krajowej w Radości odbędzie się IV Wieczór Pamiątkowo-Patriotyczny. Przewidziana jest opowieść o przebiegu tej zwycięskiej walki i jej uczestnikach. Spotykamy się przy tymczasowej tablicy pamiątkowej koło skrzyżowania ul. Herbacianej i Rozszerzonej w Radości (na południe od ul. Izbickiej i na przedłużeniu ul. Żeglarskiej).
20 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów (grudzień 2017)

W grudniu 2017 r. radni pracowali w komisjach stałych Rady Dzielnicy. Koniec roku w pracach Rady Dzielnicy to czas przygotowania sprawozdań z prac komisji w kończącym się roku oraz planów pracy na nadchodzący rok. Wszystkie dokumenty przygotowane w grudniu przez komisje zostały rozpatrzone na sesji Rady Dzielnicy Rembertów, która odbyła się w dniu 11.01.2018r.
20 stycznia 2018

Co przyniesie 2018 rok?

Początek roku to zawsze dobra okazja, aby spojrzeć w przyszłość, co czeka nas w nowym roku. Dobrym prognostykiem na 2018 r. było zakończenie roku 2017 – 14 grudnia ub. r. Rada m.st. Warszawy uchwaliła budżet Rembertowa na 2018 r. Budżet jest rekordowy, gdyż przekroczyliśmy barierę 100 mln zł (dokładnie 106 mln złotych).
19 stycznia 2018

Weź przykład z sąsiadów, wymień piec na ekologiczne źródło ciepła!

W 2017 roku ratusz wypłacił w formie ekodotacji blisko 2,2 mln złotych na wymianę sposobu ogrzewania. Warszawiacy podpisali łącznie 279 umów dotacyjnych - 262 z nich (na kwotę blisko 1,9 mln zł) związane były ze zmianą źródła ciepła na opalane paliwem gazowym, a 17 (na kwotę 322 tys. zł) z przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu w ciągu 2017 roku ze stolicy zniknęło co najmniej 351 nieekologicznych źródeł ciepła, takich jak piece węglowe czy kotły olejowe. Łącznie inwestycje dotyczyły zmiany sposobu ogrzewania dla ponad 1000 gospodarstw domowych.
19 stycznia 2018

Styczeń pełen umów!

W Rembertowie jest kilka takich inwestycji, których postępy mieszkańcy śledzą szczególnie. Niektórych z nich za bardzo jeszcze nie widać, ale są na tyle ważne, że każdy krok naprzód warto odnotować. Ostatnie tygodnie były takim czasem, w którym w owych istotnych inwestycjach drgnęło.
19 stycznia 2018

Mobilne pracownie komputerowe dla wawerskich szkół

Mobilne pracownie komputerowe pojawią się we wszystkich wawerskich szkołach. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 216, w towarzystwie burmistrza dzielnicy Wawer Łukasza Jeziorskiego, odebrały już pierwsze 28 nowych laptopów z mobilną szafą do ich przechowywania i ładowania. Podobne zestawy, zakupione przez Urząd Dzielnicy, otrzymają niebawem wszystkie wawerskie podstawówki.
19 stycznia 2018

Powietrze, którym oddychamy

Przez większość roku mieszkańcy Wesołej mogą oddychać pełną piersią, korzystając z dobrego klimatu, jaki oferuje nasza dzielnica. Natomiast gdy przychodzą pierwsze chłody, a wraz z nimi sezon grzewczy, powietrze gęstnieje i mętnieje, czasem nawet zabarwiając się na kolor czarny. Najgorzej jest oczywiście w zimie, gdy grzeje każdy.

19 stycznia 2018

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Jednym z priorytetów Dzielnicy jest edukacja. Nową przestrzeń do nauki zyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 128 w osiedlu Las. Kolejna wawerska placówka oświatowa została rozbudowana. Szkoła powiększyła się o trzy nowe sale i świetlicę w nowoczesnej zabudowie modułowej.
19 stycznia 2018

Poświąteczny odbiór choinek!

Choinki o wysokości powyżej 1 metra LEKARO odbiera zgodnie z harmonogramem odpadów wielkogabarytowych, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (tel. 22 112 02 84) lub mailowym – z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin.
19 stycznia 2018

Pomoc dla mieszkańców w formie dofinansowania zwiększonych kosztów ogrzewania budynków i mieszkań

Od grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach pilotażowego programu osłonowego „Zielone wsparcie”.
19 stycznia 2018

Antysmogowe działania w zasobie mieszkaniowym m.st. Warszawy w dzielnicy Wesoła

Zasób lokalowy w dzielnicy Wesoła składa się ze 139 lokali mieszkalnych. Budynki, w których zlokalizowane są lokale mieszkalne, posiadają podłączenie do sieci gazowej, dzięki temu do ogrzewania lokali wykorzystywane są indywidualne piece gazowe. Jednak 31 lokali należących do tego zasobu nadal jest ogrzewane za pomocą pieców na paliwo stałe, które zanieczyszczają powietrze. W związku z tym Urząd Dzielnicy Wesoła w 2017 roku rozpoczął działania mające na celu wymianę starych, nieekologicznych pieców węglowych na bardziej ekologiczne ogrzewanie gazowe.
19 stycznia 2018

Już jest! Styczniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"

Wiemy, że nie mogliście się doczekać. My też :-) Ale po pewnych utrudnieniach w końcu jest, najnowszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła", a w nim m.in.: konkrety w kwestii zanieczyszczeń powietrza i walki z nimi, ciekawe informacje dla seniorów o teleopiece czy 11 sposobów na to, by żyło nam się lepiej z innymi ludźmi.
18 stycznia 2018

Pomóżmy małej Zuzi wygrać z chorobą!

Zaczynający się nowy rok to zawsze czas nadziei na „lepsze jutro”. I choć dla każdego z nas znaczy to co innego, to nie ma ważniejszego oczekiwania niż oczekiwanie na powrót do zdrowia ukochanego dziecka. Tę nadzieję od samych narodzin Zuzi żywią nasi sąsiedzi, Państwo Frączkiewiczowie.
17 stycznia 2018

Wkrótce na Wygodzie powstanie skate-park i siłownia plenerowa!

Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy poinformował, że w dniu 10.01.2018 r. została podpisana umowa z firmą Stan Bud sp. z o.o. na wykonanie robót budowlanych wchodzących w zakres zadania inwestycyjnego pn. Park Wygoda ul. Wał Kościuszkowski. Budowa siłowni na powietrzu, skate – parku oraz nasadzenia drzew i krzewów. Jest to realizacja projektu wybranego przez Mieszkańców Rembertowa w ramach Budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Rembertów.
17 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (grudzień 2017)

W grudniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe. Poświęcona była przede wszystkim porządkowaniu budżetu dzielnicy. Radni zainicjowali też prace nad planem zagospodarowania przestrzennego rejonu Parku Skaryszewskiego. Uchwalenie planu zapewni ochronę temu urokliwemu i zabytkowemu terenowi zielonemu.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń