WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

26 września 2017

Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego zostanie wykonana

Początek września związany jest z rozstrzygnięciem przetargu na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego stworzenia ekranów akustycznych w ciągu al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej. Przetarg uwzględniał także wszystkie niezbędne decyzje administracyjne do realizacji zadania.
25 września 2017

Sarmacki Piknik Historyczny

Zapraszamy na "Sarmacki Piknik Historyczny" odbędzie się 30 września 2017 r. w godz. 12.00-16.00 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Praskiego Pułku 31. W programie mnóstwo atrakcji – od widowiskowych pojedynków, pokazów musztry i szermierki poprzez zwiedzanie XVII-wiecznego obozowiska, gry i zabawy z nagrodami po ognisko z pieczeniem kiełbasek przy muzyce dawnej na żywo. 
25 września 2017

Warszawskie Dni Seniora

Zapraszamy na Warszawskie Dni Seniora, które odbędą się 26 września w Wawerskiej Strefie Kultury (ul. Żegańska 1a). W programie trzy ciekawe, a do tego bezpłatne, wydarzenia – o godz. 12.00 rozpoczną zajęcia poświęcone śpiewowi tradycyjnemu, o 13.00 startują tańce w kręgu, a w godzinach 14.00-16.00 odbędą się "Metamorfozy", czyli spotkania ze stylistką.
25 września 2017

Umowa podpisana, jeszcze w tym roku będziemy mieli wielofunkcyjne boisko

W środę 6 września 2017 r. o godz. 14:30 Burmistrz Dzielnicy Rembertów Mieczysław Golónka, Z-ca Burmistrza Maciej Iwanicki oraz Andrzej Gniado reprezentujący wykonawcę AKA SPORT podpisali umowę na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego na terenie LI Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kadrowej.
25 września 2017

Wakacyjne modernizacje na Gocławiu

Wakacje to czas odpoczynku. Jednak nie dla wszystkich. Na Gocławiu przez ostatnie dwa miesiące dużo się działo pod względem inwestycyjnym. Zarząd Dróg Miejskich zadbał o to, aby letnie miesiące wykorzystać na modernizację i poprawę infrastruktury drogowej. Redakcja "Wiadomości Sąsiedzkich" postanowiła przyjrzeć się najważniejszym pracom i podzielić się szczegółami z ich przebiegu.

25 września 2017

Życzliwość wobec kobiet w ciąży - bezpłatne warsztaty

Od 18 września do 18 października br. zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”. Można wybrać dogodną dla siebie lokalizację, gdyż odbywają się one w różnych dzielnicach Warszawy. Celem warsztatów jest popularyzacja pozytywnych postaw wobec ciężarnych (także we wczesnej ciąży), wśród warszawiaków.
22 września 2017

IV Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

30 września i 1 października 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej odbędzie się po raz czwarty Ogólnopolski Turniej Badmintona organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”. Zostanie on rozegrany w kategorii wiekowej junior młodszy, to jest dla roczników 2002 i 2001.
22 września 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

W okresie wakacji Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Pierwsza sesja odbyła się 13 lipca. Radni zapoznali się na niej z informacjami: o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w dzielnicy, o pracach związanych z zagospodarowaniem wód deszczowych oraz o planowanych inwestycjach ZMID na terenie dzielnicy. Sierpniowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się 24 sierpnia.
22 września 2017

Będzie druga estakada na ul. Marsa – dwa lata później

Realizowana obecnie modernizacja ciągu ulic Marsa-Żołnierska, która ma być gotowa jesienią 2018 roku, obejmuje jedną estakadę (z ul. Marsa w ul. Żołnierską), przebudowę ul. Żołnierskiej od ul. Marsa aż do granicy Warszawy (z nowymi wiaduktami nad torami kolejowymi) oraz budowę wiaduktów nad torami kolejowymi linii otwockiej w ul. Marsa (wartość inwestycji ca. 170 mln zł).
22 września 2017

święto Centrum Społecznego Paca 40

Chcesz dowiedzieć się czym jest Centrum Paca? Masz pomysł, żeby zrobić coś z sąsiadami, ale nie wiesz jak zacząć? Chcesz wziąć udział w różnych zajęciach realizowanych przez wolontariuszy i wolontariuszki?Jesteś z Grochowa, ale nie miałeś/aś nigdy okazji, żeby do nas wejść i zapytać co tu się właściwie dzieje?
22 września 2017

Spotkanie w sprawie projektu rozbudowy ul. Trakt Lubelski

28 września o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące projektu rozbudowy ul. Trakt Lubelski na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 109 w Warszawie (ul. Przygodna 2).
21 września 2017

Pożegnanie lata na Plaży Romantycznej

W najbliższą niedzielę, 24 września, zapraszamy na Plażę Romantyczną, gdzie odbędzie się impreza pożegnalna. Żegnać będziemy oczywiście lato. Początek imprezy o godz. 12.00. W programie m.in. konkursy, zabawy ruchowe i warsztaty muzyczne dla rodzin oraz koncert zespołu szantowo-folkowego "Strefa Ciszy".
21 września 2017

Senioralia w Parku Polińskiego

23 września w godzinach 14.00-20.00 w Parku Polińskiego odbędzie się wielki piknik międzypokoleniowy pn. "Południowo Praskie Senioralia". W programie m.in. animacje, konkursy z nagrodami, darmowe badania profilaktyczne, dyskoteka z DJ Wiką i wiele atrakcji dla najmłodszych.
21 września 2017

Wesołe lato dla uczniów z Wesołej

Dzieciaki kochają wakacje – czas wolny od zajęć szkolnych. Lato i Zima w Mieście to cykliczne imprezy organizowane w tym czasie przez Urząd Dzielnicy Wesoła dla dzieci. Uczestnicy tegorocznej edycji mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Biuro Sportu i Rekreacji oraz Biuro Edukacji.

21 września 2017

WS Rembertów już jest!

Do punktów kolportażu trafi dziś ostatnia z naszych gazetek, "Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów". W numerze przeczytacie o nowych inwestycjach w naszej dzielnicy, znajdziecie zaproszenie na Bieg Rembertowa "RUNbertów" oraz na ciekawe wydarzenia kulturalne.
20 września 2017

Kącik seniora

Na początek ważna informacja: uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej odbędzie się 7 października o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej przy ul. Krótkiej 1 w Zielonej. Poza tym w kąciku seniora informacje o Festiwalu "Dwa Brzegi", który odbył się w wakacje oraz o zajęciach tai-chi
20 września 2017

Tunel na miarę Falenicy

Tunel, który ma powstać w Falenicy, najpierw, zamiast połączyć, mocno podzielił mieszkańców. Jednak po upublicznieniu wstępnych koncepcji następcy „leniwego szlabanu” reakcją był niemal jednogłośny sprzeciw. Błyskawicznie ruszyła petycja do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z apelem o ograniczenie skali inwestycji.
20 września 2017

VII edycja Minigrantów

Zapraszamy do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji (Praga-Południe, Praga-Północ, Targówek). W ramach konkursu można zdobyć środki na realizację pomysłu, który ożywi najbliższą okolicę. Nabór projektów trwa do 25 września. 
19 września 2017

Warszawskie Dni Seniora – wykład w Google Campus i nie tylko

Zapraszamy Państwa na Warszawskie Dni Seniora! W każdej dzielnicy odbywać się będą ciekawe spotkania, kursy, potańcówki skierowane do seniorów! W tym roku wydarzenia zaplanowane są od 22 września do 1 października.
19 września 2017

Bezpieczne Osiedle w Wesołej

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Wawer i Wesoła informuje, że we wrześniu odbęda się dyżury dla mieszkańców, w czasie których można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na poczucie bezpieczeństwa. Odbędą się jeszcze dwa dyżury, 20 i 27 września.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń