WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Wiadomości

28 sierpnia 2018

Nowe stacje Veturilo: I stacja w Wawrze czynna od wczoraj

Od wczoraj możemy korzystać z nowych stacji Veturilo. Łącznie w Warszawie zostanie uruchomionych 11 nowych stacji rowerowych.
27 sierpnia 2018

Piosenki wojennej Warszawy na Placu Szembeka

Jako patron medilany zapraszamy serdecznie na koncert pt. Piosenki wojennej Warszawy, który odbędzie się 2 września 2018 r., na placu Szembeka w Warszawie. Program koncertu będzie muzyczną a zarazem wokalno-aktorską opowieścią o dziejach Warszawy i Polski w okresie II wojny światowej – od dramatycznego września 1939 r., przez zakazane piosenki okupowanej Warszawy aż po Powstanie Warszawskie. 
24 sierpnia 2018

Ostatnia szansa na skorzystanie z Miejskiego Serwisu Rowerowego

W ostatni weekend sierpnia na Plaży Poniatówka w godzinach 10:00 - 18:00 po raz ostatni w tym sezonie będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z Miejskiego Serwisu Rowerowego. Od czerwca, czyli od poczatku akcji, ktorej organizatorem jest Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy serwis odwiedziło ponad kilkuset rowerzystów.
24 sierpnia 2018

Dziękuję aktywnym Wawerczykom

Mieszkańcy Dzielnicy Wawer z roku na rok wykazują się coraz większą aktywnością i zaangażowaniem w działalności na rzecz swoich Małych Ojczyzn. Corocznie składacie ponad 200 projektów w ramach budżetu partycypacyjnego oraz kilkanaście inicjatyw lokalnych. Dzielnica Wawer jest pod tym względem w warszawskiej czołówce, z czego się bardzo cieszę i za co dziękuję!

23 sierpnia 2018

Nowa ścieżka biegowa w Wawrze

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników biegania! Przy ulicy Lucerny w okolicach kanału Nowe Ujście zostanie wytyczona trasa biegowa o długości około kilometra. Trwają rozmowy przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Wawer z Lasami Miejskimi aby inwestycja powstała jak najszybciej.

23 sierpnia 2018

Filmowy koniec wakacji z Sinfonią Varsovią

Ostatnie dni sierpnia i początek września w siedzibie Orkiestry upłyną pod znakiem filmów i muzyki filmowej. 29 sierpnia w przestrzeni Pawilonu Koncertowego wyświetlony zostanie Pianista. 31 sierpnia na Grochowskiej Sinfonia Varsovia razem z Maciejem Miecznikowskim i Zbigniewem Zamachowskim wykonają przeboje z kultowego Blues Brothers. 
22 sierpnia 2018

Kurtyna wodna w Rembertowie

Wiecie, że w Rembertowie na placu zabaw przy stacji PKP Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamontowało kurtynę wodną? Zasłona wodna pojawiła się w ramach Akcji "Woda dla Warszawy". 
22 sierpnia 2018

Letnie spotkania z Burmistrzem Wawra dobiegają końca!

Przed nami ostatnie trzy spotkania z burmistrzem Wawra, Łukaszem Jeziorskim. Jeśli chcecie porozmawiać z przedstawicielem Urzędu m.in. o wydatkach na oświatę, kulturę, sport i inwestycje macie szansę 23, 28 i 30 sierpnia. Wszytskie spotkania odbędą się w godzianch 17:00 - 20:00.
21 sierpnia 2018

Bilet warszawiaka: płacisz mniej, jedziesz dalej

Od 1 września wszystkie bilety warszawiaka oraz młodego warszawiaka będą ważne w obu strefach biletowych. Dzięki tej zmianie taryfa zostanie uproszczona i znajdą się w niej tylko bilety ważne w 1 i 2 strefie biletowej: 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.

20 sierpnia 2018

,,Potańcówka pod gwiazdami" w ostatnią sobotę sierpnia

W sobotę, 25 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów odbędzie sie koleja ,,Potańcówka pod gwiazdami". Impreza organizowana jest w ramach cyklu ,,Roztańczony Rembertów" w godzinach 19:00 - 23:00. Wstęp wolny.
20 sierpnia 2018

Uroczystości patriotyczne w Rembertowie

Urząd Dzielnicy Rembertów zaprasza 1 (sobota) i 3 września (poniedziałek) 2018 r. na uroczystości patriotyczne związane z obchodami Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy wybuchu II wojny światowej. 
17 sierpnia 2018

Lokale usługowe na praskich ulicach - kolejny etap konsultacji

Ruszył II etap konsultacji społecznych, których celem jest opracowanie koncepcji zarządzania lokalami usługowymi na Kamionku, w okolicy Dworca Wschodniego oraz na sąsiadujacej z nami Pradze Północ. Najbliższe spotkanie na terenie Pragi Południe odbędzie się już w środę, 22 sierpnia w Organic Coffee (ul. Grochowska 282).
17 sierpnia 2018

Dwernickiego i Szaserów znów otwarte

Od 16 sierpnia ponownie mozemy korzystać z ulicy Dwernickiego oraz Szaserów. Zarząd Dróg Miejskich zakończył drugi etap remontu nawierzchni tych dwóch, południowo-praskich ulic. Inwestycja realizowana była w ramach przebudowy ciągu ulic Szaserów – Dwernickiego – Stanisławowskiej. 
16 sierpnia 2018

Przetarg na rozbudowę ul. Trakt Lubelski został już ogłoszony

We wtorek, 14 sierpnia br. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Trakt Lubelski. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację prac na odcinku od ulicy Zwoleńskiej do ulicy Borowieckiej. Na oferty ZMID czeka do 29 sierpnia br. 
16 sierpnia 2018

Poprawa jakości dróg nieutwardzonych w naszych dzielnicach

W przeciągu dwóch lat: 2017 i 2018 Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych realizuje Program poprawy jakości eksploatacyjnej dróg nieutwardzonych. W ramach realizacji projektu władze dzielnic Warszawy zostały poproszone o wskazanie na swoim terenie dróg gruntowych, które posiadają status drogi publicznej gminnej i w pierwszej kolejności powinny zostać utwardzone. Poniżej prezentujemy listę ulic.

14 sierpnia 2018

Chodnik łączący Saską Kępę i Gocław już jest!

Jeszcze przed długim sierpniowym weekendem zakończyły się prace budowlane pomiędzy ulicami Afrykańską i Skalskiego, dzięki którym pojawił się nowy, oświetlony trotuar łączący Saskę Kępę z Gocławiem. Inwestycja powstała dzięki budżetowi partycypacyjnemu. 
13 sierpnia 2018

Pokonaj Kryzys razem z Fundacją United Way Polska

Fundacja United Way Polska serdecznie zaprasza osoby bezrobotne zakwalifikowane do III profilu pomocy, osoby z niepełnosprawnością, niesamodzielne (w tym z uwagi na stan zdrowia), bierne zawodowo, pobierające świadczenia finansowe i korzystające ze świadczeń pomocy społecznej do udziału w projekcie Pokonaj Kryzys.

13 sierpnia 2018

Obchody Święta Wojska Polskiego

W środę, 15 sierpnia, odbędzie się parada z okazji Święta Wojska Polskiego. Zamknięty zostanie kilkukilometrowy odcinek Wisłostrady. Ponadto zaplanowane zostały uroczystości na placu marsz. J. Piłsudskiego. Zmienią się trasy wielu linii autobusowych.
11 sierpnia 2018

Kolejny etap prac na ulicy Dwernickiego

Od 10 do 15 sieprnia Zarząd Dróg Miejskich przeprowadza kolejny etap prac na ulicy Dwernickiego. Tym razem frezowany będzie fragmnet jezdni od d ul. Kickiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Garwolińskiej. Prace zakończyć się mają około godziny 4:00, 15 sieprnia 2018 roku. 
10 sierpnia 2018

Rocznica zagłady gett w Otwocku, Falenicy i Rembertowie

Uroczystości związane upamiętnieniem zagłady społeczności żydowskiej mieszkającej wzdłuż tzw. Linii Otwockiej w tym roku odbędą się 19, 20 oraz 23 sierpnia br. Zagładę gett w Falenicy, Rembertowie oraz Otwocku upamiętnimy marszem pamięci i modlitwy, uroczystym spotkaniem, połączonym z modlitwą ekumeniczną oraz koncertem w wykonaniu duetu „Maniucha i Ksawery”.

wiadomości archiwalne
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Piątek, 19 października 2018

Zaproszenie na międzypokoleniową potańcówkę w Bibliotece

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń