WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

19 września 2017

Narodowy Dzień Sportu – trwają zapisy na bezpłatne treningi!

Już 7 października odbędą się tysiące bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych. Wystarczy wybrać interesujące zajęcia i zapisać się przez internet kilkoma kliknięciami. Głównym wydarzeniem będzie wielki, sportowy Piknik na błoniach PGE Narodowego! W programie zatrzęsienie różnych atrakcji dla dużych i małych!

19 września 2017

Spotkania "Bezpieczne Osiedle" w Rembertowie

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów informuje o realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na terenie dzielnicy Rembertów pn. „Bezpieczne Osiedle”. W ramach programu odbywają się spotkania grup osiedlowych, w których uczestniczą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, mieszkańców oraz Delegatury BBiZK.

18 września 2017

XLIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła

21 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 14.00 w sali obrad nr 120 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy odbędzie się XLIII sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W programie obrad między innymi poruszana będzie sprawa Wschodniej Obwodnicy Warszawy.
18 września 2017

Uroczystości patriotyczne 19 i 20 września

Największym wydarzeniem tragicznych dni września w naszej „dzielnicowej” okolicy była bitwa pod Falenicą. We wtorek 19 września bili się w niej podążający na pomoc stolicy żołnierze 13 Dywizji Piechoty i 3 Dywizjonu Artylerii Konnej. W kolejnym dniu, w środę 20 września 1939 r., część żołnierzy spod Falenicy stoczyła walkę o Zerzeń. Zapraszamy na uroczystości upamiętniające te wydarzenia.
18 września 2017

Akcja Krwiodawstwa w Wesołej

1 Warszawska Brygada Pancerna, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Legion" oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 22 września (piątek) w godzinach 9.00-13.00 przy 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Akcję wspierają "Wiadomości Sąsiedzkie".
18 września 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu oraz sierpniu odbyły się łącznie dwie Sesje Rady Dzielnicy Praga Południe. Szczególnie ważnym punktem omawianym na lipcowym powiedzeniu była dyskusja w sprawie kluczowych założeń w projekcie Obwodnicy Śródmieścia.
15 września 2017

Sobotnie spacery po Rembertowie z przewodnikiem

We trzy kolejne soboty września wszyscy ciekawi historii Rembertowa będą mogli wybrac się na niezwykłe spacery po tej dzielnicy. O faktach i ciekawostkach dotyczących Starego i Nowego Rembertowa opowiadać będzie przewodnik. A wszystko to zupełnie za darmo!
15 września 2017

A na dokładkę "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" :-)

To będzie dla nas pracowity dzień - dziś dowieziemy Wam także "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie"! Na okładce to, na co pewnie niejeden mieszkaniec czekał: szczegóły Kolei na Wawer 2017! Poza tym dobre wieści z ul. Kadetów, harmonogram koncertów w pierwszym wawerskim klubie jazzowym i informacje o wspaniałej 100-latce: pierwszego dyrektora CZD.
15 września 2017

Już są najnowsze "Wiadomości Sąsiedzkie Saska Kępa"

Wrześniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Saska Kępa" także trafi dziś do punktów kolportażu. Dowiecie się m.in., jakie pomniki i dlaczego zostaną usunięte z naszego terenu, znajdziecie zaproszenie na ostatni w tym sezonie koncert na Francuskiej (nasz patronat), podajemy też szereg aktualności dotyczących naszej dzielnicy.
15 września 2017

Wrześniowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów"

Dziś swoje pismo otrzymają również mieszkańcy Grochowa. Znajdziecie w nim obszerny artykuł o losach Klubu Sportowego "Orzeł", zaproszenie na szóstą edycję Legend Olszynki, poznacie też mieszkańców Grochowa, którzy zostali nagrodzeni w konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni". A to tylko część tematów.
15 września 2017

Nowy numer gazetki dla mieszkańców Gocławia

Gocławianie! Dziś znajdziecie w punktach kolportażu wrześniowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich". Znajdziecie w nim artykuł nt. zrealizowanych ostatnio inwestycji, zapowiedzi wydarzeń organizowanych w Klubie Kultury Seniora i Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla i inne ciekawe informacje.
14 września 2017

Stypendia i zasiłki szkolne – składanie wniosków

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendiów i zasiłków szkolnych. Na stronie http://www.wesola.waw.pl/ w dziale „Aktualności” umieszczone zostały uaktualnione wzory wniosków o stypendium szkolne i zasiłek szkolny. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w szkole w terminie do 15 września 2017 r.
14 września 2017

Misja Smog Off – zapisz się już dziś

Ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza w stolicy walczymy na różne sposoby. Jednym z nich jest gra miejska „Misja Smog Off”, do której cały czas można się zapisać. Jeśli kochasz Warszawę, lubisz ją zwiedzać i poznawać, jeśli przyjemność sprawia ci bycie aktywnym i rozwiązywanie zagadek, zgłoś się do gry miejskiej „Misja Smog Off” i pomóż nam walczyć ze smogiem w stolicy.

13 września 2017

Zabierz piesia do Międzylesia

Fundacja dla Zwierząt ARGOS przy współpracy z Fundacją AST zapraszają na trzecią edycję biegu: Zabierz PIESia do Międzylesia, która odbędzie się 17 września. To przede wszystkim wydarzenie sportowe, jednak o jego szczególnym charakterze świadczy idea, która za nim stoi czyli aktywne spędzanie czasu z psami i pomoc fundacjom prozwierzęcym.
13 września 2017

Warszawskie Dni Seniora

Tegoroczne obchody Warszawskich Dni Seniora (dawniej Warszawski Tydzień Seniora) odbędą się w dniach 22 września - 1 października 2017 r. (na zakończenie, w Ogrodzie Saskim - coroczny Jarmark Kreatywności organizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”).
12 września 2017

Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Akademia Świadomego Rodzica zaprasza rodziców na cykl bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych prowadzonych przez trenerki i psycholożki Fundacji MaMa. Pierwszy z takich cykli startuje już 21 września. Obowiązują zapisy.
12 września 2017

Nabór uczestników do projektu „EkoKids TV”

„EkoKids TV” to projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci powyżej 7 lat i rodziców. Zgłoszenia chętnych uczestników przyjmowane są do 22 września. Zapisy pod numerem telefonu 22 611 96 87 lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury "Rembertów" (al. Komandosów 8). Liczba miejsc ograniczona.
11 września 2017

Koncert zespołu Perfect i przejazd zabytkowym pociągiem

Zbliża się świetna impreza pod patronatem "Wiadomości Sąsiedzkich". Już 17 września, w niedzielę zapraszamy wraz z Zarządem Dzielnicy Wawer oraz Wawerskim Centrum Kultury na przejażdżkę zabytkowym pociągiem parowym przez Wawer oraz Wielki Piknik Rodzinny pn. "Wawer – Magia Różnorodności", na którym wystąpi zespół Perfect.
11 września 2017

Aktualności inwestycyjne w Wesołej: Inwestycje oświatowo-kulturalne

Dobiegła końca budowa zespołu przedszkolno-żłobkowego u zbiegu ulic Mazowieckiej i 1 Praskiego Pułku, w osiedlu Stara Miłosna. Na lata 2017-2018 planujemy rozbudowę szkoły podstawowej nr 173 w osiedlu Stara Miłosna. Kolejny żłobek powstanie w osiedlu Zielona u zbiegu ulic Łaguny i Warszawskiej, w sąsiedztwie funkcjonującego przedszkola.
9 września 2017

Wrześniowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"

Pierwsze powakacyjne wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich" dla mieszkańców Wesołej trafi dziś do punktów kolportażu. A co w nim znajdziecie? Okładkę poświęcamy obchodom 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowanym w naszej dzielnicy. Piszemy też o inwestycjach kulturalno-oświatowych w Wesołej i podajemy wiele ciekawych informacji i zapowiedzi dla seniorów. Zapraszamy do lektury!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń