WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Wiadomości

27 października 2017

Zimowa wyprawa w Beskid Sądecki

Góry są piękne o każdej porze roku. Jednak nic nie przebije widoku górskiego szlaku, zdobnego w grubą czapę bialuteńkiego, śnieżnego puchu. I na taką przygodę teraz Państwa serdecznie zapraszamy. Tym razem jej mottem są słowa piosenki „Bukowina II”, a trasy naszych wędrówek poprowadzą szlakami Beskidu Sądeckiego.
27 października 2017

Konkurs S3KTOR rozstrzygnięty!

15 września w Domu Braci Jabłkowskich w Przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy przy ul. Brackiej 25 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu S3KTOR 2016, nad którym „Wiadomości Sąsiedzkie” sprawują patronat medialny. Była to już VII edycja konkursu na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie.
27 października 2017

XL Sesja Nadzwyczajna Rady Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy

30 października odbędzie się XL Sesja Nadzwyczajna Rady Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Obrady rozpoczną się o godz. 13:00. Sesja organizowana jest w sali konferencyjnej (sala 305) Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy przy ul. Grochowskiej 274. Będzie dotyczyła Obwodnicy śródmiejskiej.
26 października 2017

Milusin w eterze

"Milusin w eterze" to akcja społeczna skierowana do osób, które w latach 1756-2000 uczęszczały do przedszkola w dworku "Milusin", dawnym domu Józefa Piłsudskiego w Sulejówki. Celem akcji jest odnalezienie wychowanków przedszkola, zebranie ich relacji i stworzenie opowieści o dworku w formie krótkich audycji radiowych.
26 października 2017

45-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ZACHĘTA” świętowaliśmy piknikowo!

30 września br. na terenie ogródków działkowych „ZACHĘTA” w Wesołej odbył się w ramach inicjatywy lokalnej, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wesoła, festyn Dzień Działkowca. Każdy uczestnik mały czy duży otrzymał kotylion upamiętniający jubileusz ROD „ZACHĘTA”.
26 października 2017

„Depesza z Polski” - pokój zagadek, konkursy, warsztaty i nie tylko

„Depesza z Polski”to tytuł projektu o charakterze interdyscyplinarnym, opartego na działaniach edukacyjno-animacyjnych, związanych z ogólnopolskim i lokalnym kontekstem odzyskiwania niepodległości przez Polskę.
26 października 2017

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

27 specjalnych linii autobusowych i dwie linie tramwajowe zostaną uruchomione dla odwiedzających warszawskie cmentarze w dniach 28-29 października oraz 1 listopada. Wtedy właśnie spodziewany jest największy ruch wśród pasażerów. Na stołeczne ulice wyjedzie w sumie ok. 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów.
25 października 2017

Zbiórka krwi w Wesołej

1 Warszawska Brygada Pancerna, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Legion" oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 27 października w godzinach 9:00 - 13:00 przy 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

25 października 2017

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

Jednym z ważniejszych wydarzeń, które będzie miało bezpośredni wpływ na naszą dzielnicę w perspektywie kliku lat, jest wydanie decyzji przez Wojewodę Mazowieckiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna.

25 października 2017

Konsultacje pracowników ZUS

26 października w godzinach 9.00-15.00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła odbędą się konsultacje prowadzone przez pracowników ZUS dotyczące m.in. ubezpieczeń, wsrożenia e-składki czy zasad przyznawania emerytur i rent.
24 października 2017

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się 21 września br. Rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami MPWiK oraz podsumowania zaawansowania zaplanowanych na rok bieżący prac inwestycyjnych. Na uwagę zasługuje mocno zaawansowany projekt włączenia naszej lokalnej sieci wodociągowej do miejskiej sieci wodociągowej.
24 października 2017

Dziękujemy, że wybrałeś rower

„Dziękujemy, że wybrałeś rower” - taki napis wita warszawskich rowerzystów zatrzymujących się na podporach rowerowych, gdy ich ścieżka rowerowa ma przeciąć ulicę. W ten uprzejmy sposób władze Warszawy odwdzięczają się za wybór roweru jako środka transportu w wielu dzielnicach, jak choćby na sąsiadującym nieopodal, bo tuż za Wisłą, Mokotowie. Ale już nie w Wawrze. 
24 października 2017

Poprawa infrastruktury oświatowej na Kawęczynie-Wygodzie

Zmieniające się gwałtownie uwarunkowania, zwłaszcza demograficzne oraz prawno-organizacyjne, powodują potrzebę zwiększenia bazy oświatowej na osiedlu Kawęczyn-Wygoda, gdzie funkcjonuje Zespół Szkół nr 74 (Szkoła Podstawowa nr 254 z wygaszanymi oddziałami Gimnazjum nr 127 oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.).
24 października 2017

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązywać mają nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie m.st. Warszawy. 16 października br. rozpoczęły się konsultacje społeczne organizowane przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi związane z wprowadzeniem tych zasad. Potrwają one do 23 listopada.
23 października 2017

W Wesołej powstanie rondo

Na skrzyżowaniu ul. 1 Praskiego Pułku i ul. Mazowieckiej powstanie rondo. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Wybrany wykonawca ma jednocześnie pełnić nadzór autorski nad pracami budowlanymi. Przebudowa skrzyżowania ma na celu uporządkowanie ruchu i poprawę bezpieczeństwa. 

23 października 2017

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

To już prawie 4 lata, jak na łamach rembertowskich WS ukazują się felietony z cyklu „Z prac Rady Dzielnicy”. Po współpracy z radnym Maciejem Iwanickim, który od lipca br. pełni funkcję Zastępcy Burmistrza Rembertowa, redakcja zaprosiła mnie do objęcia opieką tej stałej rubryki rembertowskiego miesięcznika.
23 października 2017

Tramwaj dofinansowany z Unii Europejskiej

3 października br. władze m.st. Warszawy podpisały umowy dotyczące miejskich inwestycji, które będą dofinansowane z Unii Europejskiej. Z puli 2,6 mln zł Tramwaje Warszawskie otrzymają 600 milionów. Fundusze mają zostać przeznaczone na budowę trasy tramwajowej na Gocław oraz Wilanów, a także zakup 68 nowych tramwajów i budowę zajezdni na Annopolu.
20 października 2017

Gdzie szukać pomocy medycznej w niedziele i święta?

W ramach rozporządzenia Ministra Zdrowia z 28 czerwca 2017 r. od początku października nocna i świąteczna pomoc medyczna jest dostępna tylko w szpitalach. Na naszym terenie możemy korzystać z pomocy personelu w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bursztynowej 2. 
20 października 2017

Wykonawcy projektów budowy tuneli wyłonieni

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, 4 października został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej umożliwiającej budowę dwóch tuneli i wiaduktu nad linią kolejową nr 2 (Warszawa Zachodnia – Terespol).
20 października 2017

Francuska 2 ma nowy status

Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków bardzo prężnie działa na terenie Saskiej Kępy. We wrześniu podjął decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków wilii przy ulicy Francuskiej 2 ze względu na walory artystyczne i naukowe. Co ciekawe, wygląd budynku doceniono już w XX wieku, prezentując go w branżowym czasopiśmie.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń