WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Wiadomości

10 maja 2018

Wiadomości Sąsiedzkie Gocław z mnóstwem informacji kulturalnych!

Majowe wydanie Wiadomości Sąsiedzkich Gocław od rana rozwozimy do stałych punktów kolportażu. W najnowszym numerze miesięcznika znajdziecie mnóstwo informacji kulturalnych oraz ciekawostek spoleczno-politycznych związanych z Gocławiem. Życzymy miłej lektury!
9 maja 2018

PTTK zaprasza – Trójmiasto

Serdecznie zapraszamy na naszą kolejną wycieczkę, tym razem do Trójmiasta, w dniach 8-10 czerwca. Gdańsk, jedno z najstarszych polskich miast, pełne pięknych zabytków. Gdynia, nowoczesna, zbudowana od podstaw w okresie międzywojennym. I Sopot, malowniczy, wypoczynkowy. Wszystko to w pigułce w ramach autokarowej wyprawy nastawionej na zwiedzanie. 

9 maja 2018

Weź udział w warsztatach pielęgnacji noworodka!

Pod hasłem ,,Kreatywnie z położną" dziś w  Filii Zastów WCK o godz. 11:00 startuje cykl warsztatów pielęgnacyjnych noworodka prowadzony przez studentów położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Jeśli nie zdążycie na pierwsze spotkanie nie martwcie się! Zajęcia z zakresu prawidłowego układania i noszenia dziecka będą powtórzone 6 czerwca br.

9 maja 2018

Nowoczesny plac zabaw w wawerskiej Radości

Mieszkańcy Radości mogą się już cieszyć zmodernizowanym placem zabaw przy ul. Izbickiej/Patriotów, który z pewnością da wiele radości najmłodszym. W ramach modernizacji naprawiono dotychczasowe zabawki, pojawiły się także nowe.

8 maja 2018

Majowy numer Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła już na Was czeka!

Od rana rozwozimy do stałych punktów kolportażu majowe wydanie ,,Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła". W najnowszym numerze znajdziecie m.in. informacje o inwestycjach wodociągowych,  niepodleglościowym crossie oraz konsultacjach dotyczących stworzenia szkoly ponadpodstawowej. Zapraszamy do lektury!
8 maja 2018

Spędź Noc Muzeów w Fabryce Czekolady E.WEDEL

Już 19 maja, Fabryka Czekolady E.Wedel, otworzy drzwi dla wszystkich miłośników czekolady w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Fabrykę będzie można odwiedzać w godzinach od 12:00 do 00:00. Na trasie pojawią się liczne atrakcje, które rozbudzą w Was prawdziwą dziecięcą radość.

8 maja 2018

Giełda Falenicka juź w niedzielę!

W imieniu Rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 124 w Falenicy (ul. Bartoszycka 45/47) serdecznie zapraszamy na kolejną z serii: "Giełdę Falenicką" (tzw. giełdę garażową). Jeśli chcesz coś sprzedać, kupić, opróżnić półki i strychy, teraz właśnie nadarza się wyjątkowa ku temu okazja!
7 maja 2018

Rada Warszawskiego Transportu Publicznego o dostępności

24 kwietnia 2018 r.,podczas drugiego posiedzenia Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, dyskutowano na temat dostępności do pojazdów i przystanków komunikacji miejskiej. Podczas spotkania pracowano nad stworzeniem rekomendacji, jakie Rada we wspomnianym zakresie zamierza przekazać Zarządowi Transportu Miejskiego.

7 maja 2018

Problemy z pamięcią, choroba Alzheimera, demencja – bezpłatna pomoc dla rodzin osób starszych

Opiekujesz się bliskim seniorem, który ma problemy z pamięcią lub choruje na demencję? Czujesz się zmęczony, bezradny, samotny w swojej roli? Masz wątpliwości, jak dobrze opiekować się bliską osobą, jak radzić sobie z jej trudnymi zachowaniami? Zastanawiasz się co Cię czeka w związku z rozwojem choroby bliskiej osoby i jakie będziesz miał wówczas możliwości radzenia sobie? Potrzebujesz informacji, porady i wsparcia?

7 maja 2018

Piknik historyczny w Wesołej

Wszystkich miłośników historii i nie tylko zapraszamy w dniu 20 maja w godz.15.00-18.00 na Piknik historyczny „Legiony to żołnierska nuta”.W programie m.in. pokaz strojów z początku XX w., wystawa sprzętu użytkowego z  tego okresu, a także uzbrojenia i wypos ażenia, pokaz musztry, konkursy dla dzieci, wystawa książek i pism z czasów I wojny światowej, wojskowa grochówka.
4 maja 2018

Bezpieczne osiedle w maju

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła uprzejmie informuje, że dyżury dla mieszkańców będą pełnione 9, 16, 23 i 30 maja br. Podczas dyżurów możemy zgłaszać wszelkie nieprawidłowości wpływające na nasze poczucie bezpieczeństwa, zagrażające życiu lub zdrowiu czy wynikające z wandalizmu i innych negatywnych zjawisk.

4 maja 2018

PRAGnienie czytaniA w Parku nad Balatonem

Jak co roku, już po raz IX, zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy i miasta do uczestniczenia w, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla, festiwalu czytelniczym PRAGnienie czytaniA. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 maja w godz. 12:00-18:00 w Parku nad Balatonem (Gocław), a przebiegać będzie pod hasłem „Czytaj, podróżuj, odkrywaj”.
4 maja 2018

Warszawskie Dni Zdrowia - nadciśnienie tętnicze

Urząd Dzielnicy Rembertów zaprasza na wykład pt. Nadciśnienie tętnicze - wykorzystanie diety DASH w terapii”, który odbędzie się 14 maja br. o godzinie 16:00 w sali wykładowej nr 012 w urzędzie. Wykład poprowadzi prof. dr hab. med. Dariusz Włodarek. Spotkanie odbywa się w ramach programu „Warszawskie Dni Zdrowia”

2 maja 2018

Z WOW jak zwykle

Teoretycznie, przeprowadzone przez RDOŚ Białystok konsultacje w sprawie przebiegu WOW przez Wesołą miały być ostatnim elementem procedury wydania decyzji środowiskowej. I do końca kwietnia miała zostać podjęta decyzja. Skończyło się jak zawsze, trudno mi zliczyć nawet, który to raz.
2 maja 2018

Jubileuszowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych otwarty

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 1 maja na Wisłę wyruszyły promy oraz statek do Serocka. Był jubileuszowy tort i tłumy ludzi, którzy odwiedzali stoisko Zarządu Transportu Miejskiego.Sezon WLT potrwa do 16 września.

2 maja 2018

Kinowa się zmieni

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ulica Kinowa na odcinku od ulicy Stanisława Augusta w kierunku al. J. Waszyngtona przejdzie gruntowny remont. W połowie kwietnia br. Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na wykonanie robót związanych z wymianą nawierzchni jezdni oraz chodników.
30 kwietnia 2018

Przesunięty remont Traktu Brzeskiego

Zapowiadany na majowy weekend remont Traktu Brzeskiego niestety się opóźni. Przyczyna: zbyt wygórowane oczekiwania wykonawców. Oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez ZDM przetarg, w drastyczny sposób przekraczały wynikający z kosztorysu budżet inwestycji i trzeba było go unieważnić.
30 kwietnia 2018

Wiosna także na pętlach komunikacyjnych

Jesienne nasadzenia cebulek krokusów, żonkili i tulipanów na jedenastu pętlach komunikacyjnych, w tym także na Wiatracznej, zaowocowały. Pierwszy raz w historii stolicy wiosenne kwiaty zdobią główne węzły przesiadkowe.

30 kwietnia 2018

Zmiany w Parku Skaryszewskim

Gdy konsultacje dotyczące przyszłości Parku Skaryszewskiego i organizowanych w nim imprez, a także naszych ogólnych oczekiwań względem tego terenu trwały w najlepsze, Zarząd Zieleni   m.st. Warszawy ogłosił bardzo dobrą nowinę! Mianowicie do końca bieżącego roku sąsiadujący z nami park przejdzie gruntowną modernizację, która ostała ustalona Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

27 kwietnia 2018

Rewolucja zaczęła się od... muralu

W ostatnim czasie do redakcji wpłynęło kilka pytań dotyczących wizerunku Jana Pawła II na elewacji jednego z budynków na Kamionku. Odpowiadamy, z jakiej okazji powstał.

wiadomości archiwalne
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 19 czerwca 2018

Spotkanie w sprawie węzła „Zakręt”

Wtorek, 19 czerwca 2018

Cały ten jazz! LIVE! Laboratorium

Sobota, 23 czerwca 2018

Premiera przedstawienia Teatru Falenica

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń