WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 28 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

KOD lokalnie, ale nie tylko. Sprzeciw wobec deformy edukacji trwa.

KOD Wawer  |  20 marca 2017

W lutym podczas manifestacji „Tu wolna jest Warszawa” zbieraliśmy podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne. Była kolejka i niezależnie od tego, czy ktoś miał dzieci, czy nie, bez mrugnięcia okiem podpisywał. Widać było, że ludzie przez skórę czują, że ta deforma to nawet nie gwóźdź, ale wręcz wieko do trumny naszej oświaty. Problem z reformą jest o wiele bardziej skomplikowany i o wiele groźniejszy niż zero-jedynkowa sprawa czarnych parasolek. Deforma dotknie każdego, będzie jak tsunami, co roku ze szkół będą się wylewać bierne, bezwolne rzesze młodzieży faszerowanej postprawdami z grubej rury do tuczenia gęsi.
 
Od dawna informujemy o tym, co rządzący chcą zafundować naszym dzieciom, a skoro naszym dzieciom, to za chwilę całemu społeczeństwu. W sprawie kobiet wystarczył głos Krystyny Jandy i ruszyła masa. Masa nas dla nas.
A gdzie masa dla naszych dzieci? Masa nie zdaje sobie sprawy, jak groźna to zmiana, świadomość społeczna kończy się na wiedzy „A no tak, gimnazja będą zlikwidowane. Ale cóż to takiego strasznego? My też chodziliśmy do 8-latki.” lub „Nasze dzieci są już dorosłe, nasze są jeszcze małe, nie mamy jeszcze dzieci”. To bardzo krótkowzroczne. Co my, świadomi zagrożenia rodzice i nauczyciele, możemy jeszcze zrobić?
Apelujmy!
Nie do MEN, nie do rządzących, nie do opozycji, której szczątkowe ilości siedziały na sali sejmowej, kiedy wprowadzano ustawę o prawie oświatowym. Apelujmy do celebrytów, do sportowców oraz do dziennikarzy. 
 
W USA zaraz po pierwszych, groźnych wypowiedziach Trumpa na ulicy pojawiła się Madonna, Katy Perry, Cher, Scarlett Johansson, Alicia Keys, Anjelica Huston, Emma Watson, Jessica Biel, Shepard, Juliette Lewis, Miley Cyrus, Michael Moore, Jane Fonda, Natalie Portman, Helen Hunt i wielu innych.
 
Czy zapowiedzi MEN nie są groźne? Gdzie jesteście – panie i panowie piosenkarki, piosenkarze, aktorki, aktorzy, filmowcy, autorzy bajek i wierszyków dla dzieci? Zabierzcie wreszcie głos. Jeszcze możemy ten walec zatrzymać. Deforma edukacji nie służy dobru dziecka, a zatem nie wolno nam się na nią godzić.
 
02.03 zorganizowaliśmy w Klubie Sosnowym spotkanie otwarte z Profesorem Andrzejem Friszke pt. „Czy powrót do PRL?” na temat skutków obecnej polityki partii władzy. Po wykładzie odbyła się interesująca dyskusja. 
 
25.03 o godz. 13.00 będziemy wspierać protest rodziców pod siedzibą MEN. Zdesperowani rodzice zamierzają przynieść opony, jako symbol niezgody na niszczenie oświaty, i po raz kolejny grając na bębnach, wyrażą swój sprzeciw wobec planowanych zmian. Przyjdźcie i Wy – też jesteście rodzicami, dziadkami, przynieście opony. Nie będziemy ich palić, powstanie z nich ściana, na której pojawi się graffiti. Dzieciaki mogą przynieść bębenki i gwizdki – przydadzą się.
 
Do 31.03 KOD Wawer aktywnie zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy oświaty.
Można do nas trafić poprzez: kontakt.grupa.wawer@gmail.com
 
Zapraszamy serdecznie, gdyż „dobra zmiana” stawia przed nami coraz więcej wyzwań i każde zaangażowanie jest cenne.

Tagi: KOD Wawer, oświata, referendum, referendum szkolne, likwidacja gimnazjów, protest pod siedzibą MEN, protest, sprzeciw


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Spacer "Bagno... urzeka"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń