WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 29 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

CyberEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „BeK@” zrealizowany!

Adrian Pupek, Aleksander Zawada  |  14 stycznia 2018

CyberEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „BeK@” zrealizowany!

Rok 2017 dla Fundacji CyberEtyka był wyjątkowo pracowity. Udało nam się nakręcić krótkometrażowy film pt. „CyberKapturek” (http://www.cyberkapturek.pl), który to coraz więcej szkół wykorzystuje przy realizowaniu podstawy programowej z cyberbezpieczeństwa, a w ostatnich dniach starego roku wspólnie ze Szkołą Podstawową 172 w Wesołej zrealizowaliśmy projekt z budżetu partycypacyjnego „BeK@”. Jest to Bezpieczny Kącik Ucznia, który w swym założeniu ma na celu szerzenie świadomości z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni wśród dzieci i młodzieży, ale również i wśród ich opiekunów. To wydzielona specjalna przestrzeń, odpowiednio zaaranżowana i dostosowana do wykorzystania przez uczniów podczas przerw i po lekcjach. To miejsce, które w swym założeniu, dzięki interesującej i nowoczesnej aranżacji oraz formie przekazu informacji edukacyjnych, zachęca uczniów do socjalizowania się, wymiany doświadczeń czy dyskusji o wirtualnej rzeczywistości w tzw. realu. Z odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych materiałów edukacyjnych dzieci i młodzież dowiadują się m.in.: czym jest cyberetyka, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jak się zachować i gdzie uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia wynikającego z obcowania z cyfrową rzeczywistością. Forma i treść materiałów edukacyjnych udostępnionych w powyższej strefie wspiera rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, m.in. poprzez rozbudzanie w nich zainteresowań technicznych, by jak najlepiej rozumiały otaczający je cyfrowy świat. Wisienką na torcie całego projektu jest krzywe zwierciadło naszego pomysłu, tzw. „Lustro Hejtu”, w którym można się przejrzeć i samemu ocenić czy warto „hejtować” w sieci?

Wszystkich zainteresowanych realizacją zapraszamy na naszą stronę www.facebook.com/cyberetyka,  gdzie można obejrzeć, jak zmieniała się przestrzeń w szkole, lub do bezpośredniego kontaktu z Fundacją CyberEtyka www.cyberetyka.pl.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-172-im-Polskiej-Organizacji-Wojskowej-375871565818725/.

Tagi: bezpieczny kącik ucznia, cyberetyka, hejt, cyfrowy świat


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń