WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

CyberEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „BeK@” zrealizowany!

Adrian Pupek, Aleksander Zawada  |  14 stycznia 2018

CyberEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „BeK@” zrealizowany!

Rok 2017 dla Fundacji CyberEtyka był wyjątkowo pracowity. Udało nam się nakręcić krótkometrażowy film pt. „CyberKapturek” (http://www.cyberkapturek.pl), który to coraz więcej szkół wykorzystuje przy realizowaniu podstawy programowej z cyberbezpieczeństwa, a w ostatnich dniach starego roku wspólnie ze Szkołą Podstawową 172 w Wesołej zrealizowaliśmy projekt z budżetu partycypacyjnego „BeK@”. Jest to Bezpieczny Kącik Ucznia, który w swym założeniu ma na celu szerzenie świadomości z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni wśród dzieci i młodzieży, ale również i wśród ich opiekunów. To wydzielona specjalna przestrzeń, odpowiednio zaaranżowana i dostosowana do wykorzystania przez uczniów podczas przerw i po lekcjach. To miejsce, które w swym założeniu, dzięki interesującej i nowoczesnej aranżacji oraz formie przekazu informacji edukacyjnych, zachęca uczniów do socjalizowania się, wymiany doświadczeń czy dyskusji o wirtualnej rzeczywistości w tzw. realu. Z odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych materiałów edukacyjnych dzieci i młodzież dowiadują się m.in.: czym jest cyberetyka, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jak się zachować i gdzie uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia wynikającego z obcowania z cyfrową rzeczywistością. Forma i treść materiałów edukacyjnych udostępnionych w powyższej strefie wspiera rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, m.in. poprzez rozbudzanie w nich zainteresowań technicznych, by jak najlepiej rozumiały otaczający je cyfrowy świat. Wisienką na torcie całego projektu jest krzywe zwierciadło naszego pomysłu, tzw. „Lustro Hejtu”, w którym można się przejrzeć i samemu ocenić czy warto „hejtować” w sieci?

Wszystkich zainteresowanych realizacją zapraszamy na naszą stronę www.facebook.com/cyberetyka,  gdzie można obejrzeć, jak zmieniała się przestrzeń w szkole, lub do bezpośredniego kontaktu z Fundacją CyberEtyka www.cyberetyka.pl.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-172-im-Polskiej-Organizacji-Wojskowej-375871565818725/.

Tagi: bezpieczny kącik ucznia, cyberetyka, hejt, cyfrowy świat


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń