WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 4 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady

Marcin Jędrzejewski  |  14 października 2019

XVII sesja Rady Dzielnicy odbyła się 18 września. W jej programie miało być m.in. spotkanie z przedstawicielami MPWiK. Ze względu na obowiązki wynikające z awarii „Czajki” w ostatniej chwili odwołali oni swoje przybycie i poprosili o przełożenie tematu na sesję październikową, co zostało przez radę zaakceptowane.

Po przyjęciu tej zmiany sesja rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami ZTM. Dosyć długa dyskusja niestety nie przyniosła zbyt wielu rezultatów. Trzeba przyznać, że przedstawiciele ZTM byli doskonale przygotowani, mieli dane z badania „zapełnienia” autobusów na poszczególnych liniach w różnych porach. Dość twardo prezentowali stanowisko, że żadne istotne zmiany w rozkładach autobusów nie są planowane. Przekazali za to jedną dobrą wiadomość. Miasto Stołeczne złożyło zamówienie na nowe wagony dla SKM. W związku z tym w ciągu kilku miesięcy pociągi linii S2 będą sporo dłuższe, dzięki czemu będą w stanie zabrać więcej pasażerów. Jeśli chodzi o zmiany w komunikacji autobusowej związane z budową węzła „Zakręt”, to jeszcze nie są znane, ale i tak będą dotyczyły tylko i wyłącznie autobusów linii 700 (704, 720, 722 i 730), więc mieszkańców Wesołej dotkną w niewielkim stopniu.

W kolejnym punkcie obrad Rada pozytywnie zaopiniowała poprawki w budżecie dzielnicy, przenoszące na rok przyszły część zaplanowanych na rok bieżący wydatków inwestycyjnych, o których już wiadomo, że nie uda się ich zrealizować w roku bieżącym. Była to kwota ok. 1,7 mln zł, czyli jakieś 10% całego budżetu inwestycyjnego dzielnicy.

Następnie Rada zapoznała się z informacjami o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła oraz na temat przebiegu prac nad budżetem obywatelskim.

Ze względu na konieczność zaopiniowania projektu przyszłorocznego załącznika budżetowego dla dzielnicy Wesoła termin kolejnej sesji został przyśpieszony o tydzień i odbędzie się ona 16 października o godz. 14.00. Jej wiodącym tematem będzie oczywiście budżet dzielnicy na rok przyszły. Pełny program sesji będzie dostępny na 7 dni przed sesją w Internecie. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady

Marcin Jędrzejewski

Tagi: z, prac, rady, dzielnica, wesoła, wesołowskie, wydarzenia, informacje, kosztorysy, organizacja, sesje, obiekty,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 4 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne

Sobota, 4 lipca 2020

4 lipca ruszają rejsy i przeprawy promowe z Plaży Romantycznej

Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń