WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady

Marcin Jędrzejewski  |  14 października 2019

XVII sesja Rady Dzielnicy odbyła się 18 września. W jej programie miało być m.in. spotkanie z przedstawicielami MPWiK. Ze względu na obowiązki wynikające z awarii „Czajki” w ostatniej chwili odwołali oni swoje przybycie i poprosili o przełożenie tematu na sesję październikową, co zostało przez radę zaakceptowane.

Po przyjęciu tej zmiany sesja rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami ZTM. Dosyć długa dyskusja niestety nie przyniosła zbyt wielu rezultatów. Trzeba przyznać, że przedstawiciele ZTM byli doskonale przygotowani, mieli dane z badania „zapełnienia” autobusów na poszczególnych liniach w różnych porach. Dość twardo prezentowali stanowisko, że żadne istotne zmiany w rozkładach autobusów nie są planowane. Przekazali za to jedną dobrą wiadomość. Miasto Stołeczne złożyło zamówienie na nowe wagony dla SKM. W związku z tym w ciągu kilku miesięcy pociągi linii S2 będą sporo dłuższe, dzięki czemu będą w stanie zabrać więcej pasażerów. Jeśli chodzi o zmiany w komunikacji autobusowej związane z budową węzła „Zakręt”, to jeszcze nie są znane, ale i tak będą dotyczyły tylko i wyłącznie autobusów linii 700 (704, 720, 722 i 730), więc mieszkańców Wesołej dotkną w niewielkim stopniu.

W kolejnym punkcie obrad Rada pozytywnie zaopiniowała poprawki w budżecie dzielnicy, przenoszące na rok przyszły część zaplanowanych na rok bieżący wydatków inwestycyjnych, o których już wiadomo, że nie uda się ich zrealizować w roku bieżącym. Była to kwota ok. 1,7 mln zł, czyli jakieś 10% całego budżetu inwestycyjnego dzielnicy.

Następnie Rada zapoznała się z informacjami o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła oraz na temat przebiegu prac nad budżetem obywatelskim.

Ze względu na konieczność zaopiniowania projektu przyszłorocznego załącznika budżetowego dla dzielnicy Wesoła termin kolejnej sesji został przyśpieszony o tydzień i odbędzie się ona 16 października o godz. 14.00. Jej wiodącym tematem będzie oczywiście budżet dzielnicy na rok przyszły. Pełny program sesji będzie dostępny na 7 dni przed sesją w Internecie. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady

Marcin Jędrzejewski

Tagi: z, prac, rady, dzielnica, wesoła, wesołowskie, wydarzenia, informacje, kosztorysy, organizacja, sesje, obiekty,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń