WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 27 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady

Marcin Jędrzejewski  |  14 października 2019

XVII sesja Rady Dzielnicy odbyła się 18 września. W jej programie miało być m.in. spotkanie z przedstawicielami MPWiK. Ze względu na obowiązki wynikające z awarii „Czajki” w ostatniej chwili odwołali oni swoje przybycie i poprosili o przełożenie tematu na sesję październikową, co zostało przez radę zaakceptowane.

Po przyjęciu tej zmiany sesja rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami ZTM. Dosyć długa dyskusja niestety nie przyniosła zbyt wielu rezultatów. Trzeba przyznać, że przedstawiciele ZTM byli doskonale przygotowani, mieli dane z badania „zapełnienia” autobusów na poszczególnych liniach w różnych porach. Dość twardo prezentowali stanowisko, że żadne istotne zmiany w rozkładach autobusów nie są planowane. Przekazali za to jedną dobrą wiadomość. Miasto Stołeczne złożyło zamówienie na nowe wagony dla SKM. W związku z tym w ciągu kilku miesięcy pociągi linii S2 będą sporo dłuższe, dzięki czemu będą w stanie zabrać więcej pasażerów. Jeśli chodzi o zmiany w komunikacji autobusowej związane z budową węzła „Zakręt”, to jeszcze nie są znane, ale i tak będą dotyczyły tylko i wyłącznie autobusów linii 700 (704, 720, 722 i 730), więc mieszkańców Wesołej dotkną w niewielkim stopniu.

W kolejnym punkcie obrad Rada pozytywnie zaopiniowała poprawki w budżecie dzielnicy, przenoszące na rok przyszły część zaplanowanych na rok bieżący wydatków inwestycyjnych, o których już wiadomo, że nie uda się ich zrealizować w roku bieżącym. Była to kwota ok. 1,7 mln zł, czyli jakieś 10% całego budżetu inwestycyjnego dzielnicy.

Następnie Rada zapoznała się z informacjami o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła oraz na temat przebiegu prac nad budżetem obywatelskim.

Ze względu na konieczność zaopiniowania projektu przyszłorocznego załącznika budżetowego dla dzielnicy Wesoła termin kolejnej sesji został przyśpieszony o tydzień i odbędzie się ona 16 października o godz. 14.00. Jej wiodącym tematem będzie oczywiście budżet dzielnicy na rok przyszły. Pełny program sesji będzie dostępny na 7 dni przed sesją w Internecie. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady

Marcin Jędrzejewski

Tagi: z, prac, rady, dzielnica, wesoła, wesołowskie, wydarzenia, informacje, kosztorysy, organizacja, sesje, obiekty,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń