WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Okiem przewodniczącego: Świąteczny grudzień

Marcin Jędrzejewski  |  29 stycznia 2020

Ostatni miesiąc ubiegłego roku przeminął w naszej dzielnicy w świątecznej. Nie żeby to było coś nadzwyczajnego, wszakże grudzień każdemu z nas kojarzy się rodzinnie, ale zeszłoroczny był, mam wrażenie, w jakiś sposób wyjątkowy.

Wigilia dla mieszkańców w dn. 7 grudnia 2019 r., zorganizowana kolejny już rok z rzędu, oraz też już cykliczne spotkanie ze Świętym Mikołajem dnia następnego, zgromadziły prawdziwe tłumy mieszkańców, a w drugim przypadku dzieci. Nasza wciąż nowa (bo z 2018 r.) piękna i dość przestronna sala widowiskowa w Wawerskim Centrum Kultury w obu przypadkach dosłownie pękała w szwach. Obfity stół wigilijny i pokaźne paczki dla maluchów zapewnili, jak co roku, hojni sponsorzy, za co w tym miejscu serdecznie wszystkim dziękuję. Jeszcze ważniejsze, że uczestniczący w tych imprezach coraz liczniej z roku na rok wawerczycy potwierdzają swą obecnością potrzebę organizacji takich przedsięwzięć. Zwłaszcza w tym wyjątkowym w skali całego roku okresie.

Podobnych okolicznościowych, świątecznych spotkań było w minionym grudniu sporo, taka to piękna polska tradycja, że oprócz Wigilii w dniu 24 grudnia w gronie rodzinnym, spotykamy się w podobnej atmosferze w środowiskach, w których na co dzień przebywamy, pracujemy, uczymy się, spędzamy czas. Nie zakłóciły jednak te miłe okoliczności zwykłej pracy samorządu wawerskiego. Komisja Inwestycyjna m.in. odpytała Zarząd Dzielnicy z planów inwestycyjnych na 2020 rok i lata następne. Komisja Ładu Przestrzennego pochyliła się podczas obszernego tematycznie posiedzenia m.in. nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Sadul, a także dyskutowała o przyszłości Trasy Olszynki Grochowskiej. Podczas XV sesji Rady Dzielnicy w dn. 18 grudnia 2019 r. wysłuchaliśmy prezentacji o etapach wdrażania Strategii #Warszawa2030, powołaliśmy nową stałą Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, a także wydłużyliśmy o rok czas działania Komisji Statutowej (celem dokonania zmian w statutach rad osiedli).

Kończąc poprzedni felieton dla Państwa, wspomniałem, że planowane, przygotowywane od 2016 r. wielkie zamierzenie PKP PLK budowy trzeciego i czwartego toru przez Wawer może nie dojść do skutku. Od tych słów minął miesiąc z okładem, a ja dalej nie wiem nic konkretnego na temat losów tego przedsięwzięcia. Coś tam niby wiadomo, że inwestycja będzie realizowana, ale nieco później, etapowo. Jak nic, w tej sytuacji, pcha się samo na usta stare polskie porzekadło, że jak nie wiadomo o co chodzi, to… wiadomo w czym rzecz.

Ten zaś tekst kończąc, już wiem, że 21 stycznia 2020 r. na swym pierwszym w br. posiedzeniu Komisja Ładu Przestrzennego wysłucha informacji na temat działań podejmowanych w walce o czyste powietrze w Wawrze. Informacje przedstawią kompetentne władze dzielnicy, obecna będzie Straż Miejska (specjaliści od dronów, badania popiołu, jakości opału, wilgotności drewna itp.) oraz Policja (fachowcy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji badający jakość spalin samochodowych). Posiedzenie odbędzie się na mój wniosek, już teraz serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa, osobistego wysłuchania i przepytania służb dbających o nasze zdrowie.

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dzień Dziecka - kulturalnie, wirtualnie

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń