WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Okiem przewodniczącego: Świąteczny grudzień

Marcin Jędrzejewski  |  29 stycznia 2020

Ostatni miesiąc ubiegłego roku przeminął w naszej dzielnicy w świątecznej. Nie żeby to było coś nadzwyczajnego, wszakże grudzień każdemu z nas kojarzy się rodzinnie, ale zeszłoroczny był, mam wrażenie, w jakiś sposób wyjątkowy.

Wigilia dla mieszkańców w dn. 7 grudnia 2019 r., zorganizowana kolejny już rok z rzędu, oraz też już cykliczne spotkanie ze Świętym Mikołajem dnia następnego, zgromadziły prawdziwe tłumy mieszkańców, a w drugim przypadku dzieci. Nasza wciąż nowa (bo z 2018 r.) piękna i dość przestronna sala widowiskowa w Wawerskim Centrum Kultury w obu przypadkach dosłownie pękała w szwach. Obfity stół wigilijny i pokaźne paczki dla maluchów zapewnili, jak co roku, hojni sponsorzy, za co w tym miejscu serdecznie wszystkim dziękuję. Jeszcze ważniejsze, że uczestniczący w tych imprezach coraz liczniej z roku na rok wawerczycy potwierdzają swą obecnością potrzebę organizacji takich przedsięwzięć. Zwłaszcza w tym wyjątkowym w skali całego roku okresie.

Podobnych okolicznościowych, świątecznych spotkań było w minionym grudniu sporo, taka to piękna polska tradycja, że oprócz Wigilii w dniu 24 grudnia w gronie rodzinnym, spotykamy się w podobnej atmosferze w środowiskach, w których na co dzień przebywamy, pracujemy, uczymy się, spędzamy czas. Nie zakłóciły jednak te miłe okoliczności zwykłej pracy samorządu wawerskiego. Komisja Inwestycyjna m.in. odpytała Zarząd Dzielnicy z planów inwestycyjnych na 2020 rok i lata następne. Komisja Ładu Przestrzennego pochyliła się podczas obszernego tematycznie posiedzenia m.in. nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Sadul, a także dyskutowała o przyszłości Trasy Olszynki Grochowskiej. Podczas XV sesji Rady Dzielnicy w dn. 18 grudnia 2019 r. wysłuchaliśmy prezentacji o etapach wdrażania Strategii #Warszawa2030, powołaliśmy nową stałą Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, a także wydłużyliśmy o rok czas działania Komisji Statutowej (celem dokonania zmian w statutach rad osiedli).

Kończąc poprzedni felieton dla Państwa, wspomniałem, że planowane, przygotowywane od 2016 r. wielkie zamierzenie PKP PLK budowy trzeciego i czwartego toru przez Wawer może nie dojść do skutku. Od tych słów minął miesiąc z okładem, a ja dalej nie wiem nic konkretnego na temat losów tego przedsięwzięcia. Coś tam niby wiadomo, że inwestycja będzie realizowana, ale nieco później, etapowo. Jak nic, w tej sytuacji, pcha się samo na usta stare polskie porzekadło, że jak nie wiadomo o co chodzi, to… wiadomo w czym rzecz.

Ten zaś tekst kończąc, już wiem, że 21 stycznia 2020 r. na swym pierwszym w br. posiedzeniu Komisja Ładu Przestrzennego wysłucha informacji na temat działań podejmowanych w walce o czyste powietrze w Wawrze. Informacje przedstawią kompetentne władze dzielnicy, obecna będzie Straż Miejska (specjaliści od dronów, badania popiołu, jakości opału, wilgotności drewna itp.) oraz Policja (fachowcy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji badający jakość spalin samochodowych). Posiedzenie odbędzie się na mój wniosek, już teraz serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa, osobistego wysłuchania i przepytania służb dbających o nasze zdrowie.

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń