WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 1 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  16 września 2020

W okresie wakacji Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie, z powodu zagrożenia COVID-19 oba razy w trybie zdalnym. Pierwsza z sesji odbyła się 8 lipca. W porządku obrad znalazły się informacje: o funkcjonowaniu OSP w dzielnicy, o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w dzielnicy, o pracach związanych z zagospodarowaniem wód deszczowych i na temat prac nad przebiegiem WOW przez teren dzielnicy. 
 
W tej ostatniej sprawie, tak istotnej dla naszej dzielnicy, nadal nic się nie dzieje, a wszystkie wiążące rozstrzygnięcia są odkładane w nieskończoność. Co do zagospodarowania wód deszczowych, to zostały przedstawione informacje o doraźnych rozwiązaniach, których wdrożenie dość skutecznie chroniło większość obszarów dzielnicy przed rzadko spotykanymi nawałnicami, jakie przechodziły nad Warszawą w tym roku. Niestety główny odbiornik wody deszczowej w osiedlu Stara Miłosna, czyli Kanałek Wawerski, ciągle jest w zarządzie spółki Wody Polskie, a starania Dzielnicy o przejęcie zarządzania nim, choćby koszenia brzegów i wybierania śmieci, ciągle są odrzucane. Co do zaawansowania robót inwestycyjnych, to mimo epidemii COVID-19 nasz Wydział Infrastruktury radzi sobie całkiem dobrze i większość idzie planowo bez większych komplikacji.

W porządku obrad było także rozpatrzenie skargi jednego z mieszkańców na działania Zarządu. Zgodnie z rekomendacją Komisji Skarg, Wniosków i Petycji  prawie jednomyślnie został ona uznana za bezzasadną.

Kolejna sesja odbyła się 26 sierpnia. W porządku obrad było rozpatrzenie uchwały opiniującej cały pakiet drobnych przesunięć środków finansowych, głównie związanych z brakiem możliwości wydatkowania jakichś środków lub koniecznością ich wydania ze względu na zagrożenie wirusem COVID-19. Następnie Rada zapoznała się z: informacją o wykonaniu budżetu za I półrocze 2020 roku, sprawozdaniem statystycznym z pracy wydziałów, informacją o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów placówek oświatowych oraz przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego. W tej ostatniej kwestii, to można by oceniać i komentować niektóre decyzje organów rządowych tak długo, że aż ręce opadają. Pozwolę sobie jedynie na komentarz, że w zalewie absurdów, przy braku informacji i ciągłych zmianach generowanych przez MEN i GIS cudem jest, że od 1 września nasze dzieci w ogóle poszły do szkół. A tym cudem w przypadku Wesołej (jak i pewnie wszystkich polskich samorządów) była tytaniczna praca wykonana przez dyrekcje szkół, nauczycieli i dzielnicowy Wydział Oświaty, za co składam wszystkim zaangażowanym w te prace gorące podziękowania.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy już 16 września br. o godz. 14.00, także w formie zdalnej, ale jak zwykle z transmisją internetową, do której oglądania zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski

Tagi: praca, rada, dzielnica, wesoła, informacje, zarządu, inwestycyjne, wydarzenie, ustawy, nowele, termin, sesja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń