WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Dzielnica Wesoła - inwestycje zaplanowane na 2021 rok

Redakcja .  |  17 grudnia 2020

Dzielnica Wesoła - inwestycje zaplanowane na 2021 rok

Wesoła jest najbardziej wysuniętą na wschód dzielnicą Warszawy. Bardzo wiele się tu dzieje i stale powstają nowe inwestycje, które mają uatrakcyjnić okolicę mieszkańcom. Prezentujemy listę najciekawszych projektów, których realizacja ma rozpocząć się w 2021 roku.

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Wesołej

Na terenie Wesołej działa już zespół szkół, w którym mieści się Liceum Ogólnokształcące. Jednak w planach jest całkowicie nowy budynek, który zostanie przeznaczony jedynie na potrzeby starszej młodzieży. Projekt budynku został wybrany w konkursie, a zwycięzcy architekci pochodzą z pracowni Plus 3 Architekci. Bryła budynku ma być nowoczesna, prosta i modułowa. Według wstępnych założeń budowa ma się zakończyć do września 2022 roku.

Garaż przesiadkowy przy stacji Warszawa-Wesoła

O garażu piętrowym dla osób korzystających z kolejowych środków transportu mówiono już w grudniu 2019 roku. Inwestycja była wcześniej wielokrotnie przekładana z powodu problemów z dostępem do tego terenu. Na początku 2020 roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wystąpił o pozwolenie na budowę tunelu, który ma prowadzić do dużego centrum przesiadkowego. Chwilowo nie wiadomo, czy inwestycja rozpocznie się w 2021 roku, jednak trzymamy za to kciuki bardzo mocno.

Przystosowanie boiska do gry w futbol

Rok 2021 nie obfituje w zbyt wiele projektów inwestycyjnych z powodu konieczności wprowadzenia oszczędności przez pandemię koronawirusa. Jednak w Projekcie Budżetu Miasta Stołecznego Warszawy znajduje się dość ciekawa inwestycja przewidziana do realizacji ze środków dzielnicy Wesoła. Mowa o modernizacji boiska trawiastego przy ul. Wojska Polskiego 28. Zadanie to ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. Kosztorys obejmuje:

  • dostosowanie wymiarów boiska do obowiązujących standardów,

  • zakup i montaż krzesełek dla kibiców.

Dodatkowo plan zakłada stworzenie całkiem nowego boiska do gry w tzw. uliczny futbol. Zadanie zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Budowa kulturoteki na os. Stara Miłosna

Mieszkańcy Wesołej już od kilku lat słyszą o budowie tzw. kulturoteki. Projekt nie jest wcale nowy, bo powstał w 2017 roku. Jednak to rok 2021 ma być przełomowy dla tej inwestycji. Wreszcie ma powstać dokumentacja projektowo-kosztorysowa, co daje dość duże prawdopodobieństwo, że dzielnica Wesoła wreszcie zamknie swój projekt i pozwoli mieszkańcom cieszyć się dodatkowym zastrzykiem kultury.

Drobne inwestycje drogowe

W nadchodzącym roku 2021 ma zostać wykonanych także kilka mniejszych inwestycji drogowych. Są to:

  • poprawa układu ulic Jagodowej, Agawy i Flory, Sikorskiego,

  • budowa oświetlenia ulicznego kilkunastu ulic,

  • montaż kamer na rondach.

Dzięki temu z pewnością mieszkańcy Wesołej będą czuć się bezpieczniej.

Na rok 2021 nie przewidziano dużej liczby inwestycji. Są to jednak zadania ciekawe, które wpływają na ofertę kulturalno-rekreacyjną dzielnicy i jej bezpieczeństwo. Trzymamy kciuki, by wszystkie zakończyły się sukcesem.

Tagi: inwestycje, wesoła, 2021, liceum, garaż, miejsce, życie, kulturoteka, drogi, bezpieczeństwo, dzielnica, informacje,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń