WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Jak przygotować dziecko do dorosłości?

Redakcja .  |  28 lutego 2022

Jak przygotować dziecko do dorosłości?
 
Badania wskazują, że nie istnieje jeszcze 65% zawodów, które będą wykonywać dzisiejsi nastolatkowie! Jak przygotować dziecko do dorosłości w tej sytuacji? Co podpowiedzieć przy wyborze szkoły i kierunku studiów (jeśli spyta)? Jak pracować z uczniem - czego uczyć i po co, gdy informacje tak łatwo znaleźć a świat się szybko zmienia dzięki rozwojowi technologii?
 
 
Fakt, nie wiemy, jak będzie wyglądała rzeczywistość - nie tylko za 10 lat, ale, jak pokazała pandemia, nawet za rok (z dnia na dzień pojawiła się praca zdalna, łączona w wielu domach z edukacją zdalną dzieci). Nie jest jednak tak, że jesteśmy bezradni i pozostaje nam bezczynnie czekać na nadchodzące wydarzenia. Możemy budować w młodzieży poczucie własnej wartości, wewnętrzną motywację, wspierać ich w rozwijaniu kreatywności, podążaniu za naturalną u młodego człowieka ciekawością i skłonnością po poszukiwań. Mimo, że popularne są translatory i nawet bez znakomitej znajomości języka poradzimy sobie podczas wakacji all inclusive, wiadomo, że biegła znajomość języków obcych otwiera wiele możliwości (kontakty, podróże, praca, wymiany międzynarodowe, projekty unijne, konferencje czy dostęp do wiedzy - badania naukowe, webinaria, podcasty w języku angielskim tak rozpowszechnione już w tej chwili). To całkiem sporo wskazówek. 
 
 
Jak zatem konkretnie wesprzeć tych, na których tak nam zależy? Choćby stwarzając młodym ludziom przestrzeń do działania. W szkole - metodą projektu. Stawiać ich wobec problemu (zagadnienia), prowokować do poszukiwania rozwiązań, dawać wolną rękę w wyborze działań (zaufać ich kreatywności), motywować, wskazując mocne strony. Zachęcać do samodzielnego stawiania pytań, dyskusji, współpracy. Taka forma ma wiele zalet i jest możliwa od najmłodszych lat. Dzieci ją uwielbiają, choć wymaga ich wysiłku i zaangażowania. A może właśnie dlatego. Projekt pokazuje również, że nie wszystko można mieć już, że sukces to proces, wytrwałość, stworzenie planu, podział zadań, przewidywanie konsekwencji działań. 
 
Dla uczniów Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zakręcie praca metodami projektowymi to już codzienność, której efekty są ewidentnym potwierdzeniem jej skuteczności.

Tagi: nastolatkowie, zawody, praca, sukces, szkoła, nauka, uczniowie, artykuły


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 3 grudnia 2022

Eko Sobótki w Ferio Wawer

Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń