WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Odzyskiwanie odszkodowań za urządzenia przesyłowe. Sprawdź, co mówi o tym ekspert

Redakcja .  |  21 kwietnia 2022

Odzyskiwanie odszkodowań za urządzenia przesyłowe. Sprawdź, co mówi o tym ekspert
Jedną z najbardziej interesujących kwestii o jakiej sporo osób nie wie jest uzyskanie odszkodowania za urządzenia przesyłowe. Masz działkę, gdzie usytuowany jest słup energetyczny? Poczekaj, wstrzymaj się ze składaniem pozwu do sądu. Najpierw trzeba ustalić kilka kluczowych kwestii przekładających się na wynik postępowania sądowego. W tym celu przeczytaj nasz artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy i zobacz na co zwrócić uwagę!

Krok pierwszy - ustal czy sług energetyczny stoi na Twojej działce legalnie

 

Już na wstępie musisz wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie odszkodowania tylko za słupy energetyczne na znajdujące się na danym terenie niezgodnie z prawem. Twój pierwszy krok powinien polegać na ustaleniu kto jest właścicielem danych urządzeń przesyłowych. Następnie należy się skontaktować z właścicielem w celu udostępnienia dokumentacji uprawniającej do zajęcia terenu. Dostając wymagany dokument musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy najważniejsze rzeczy:

 

  1. czy słupy zostały postawione zgodnie z prawem,

  2. czy poprzedni właściciel został poinformowany o ustawieniu urządzeń przesyłowych,

  3. czy wyraził na to zgodę.

 

Jeżeli widzisz jakiekolwiek nieścisłości prawne możesz rozpocząć sprawę o odzyskiwanie odszkodowania. Jednak pamiętaj, że musisz być właścicielem danej działki! Konieczne jest także ustalenie, czy nie minął termin składania roszczeń o odszkodowanie. Zgodnie z art. 118 kodeksu cywilnego uzyskanie odszkodowania ulega przedawnieniu po sześciu latach.

 

Krok drugi – sprawdź od czego zależy kwota odszkodowania

 

Kluczowe w ustaleniu kwoty otrzymanego świadczenia pieniężnego jest określenie przede wszystkim tego, czy słupy energetyczne utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają swobodne korzystanie z działki. Istotne jest również ustalenie jaki jest to rodzaj działki: rolna czy budowlana. Dodatkowo brana jest pod uwagę cena za metr kwadratowy oraz spadek wartości działki wywołany przez urządzenia przesyłowe. Odzyskiwanie odszkodowań można przeprowadzić na zasadzie porozumienia z przedsiębiorstwem jak i na drodze postępowania sądowego. Niezależnie od tego jaki sposób wybierzesz warto skorzystać z pomocy specjalistów dla których uzyskiwanie świadczeń pieniężnych nie stanowi żadnych tajemnic. Nie działaj na własną rękę! AIF Kancelaria posiada szereg wyspecjalizowanych prawników służących pomocą. Przeanalizują Twoją sprawę, sprawdzą o jaką kwotę odszkodowania możesz się starać, a co najważniejsze skutecznie będą reprezentować Twoją osobę, czy to przy polubownych rozmowach, czy na rozprawie sądowej. Umów się na konsultację prawną i poznaj wszystkie kwestie prawne związane z odzyskiwaniem odszkodowania!

Tagi: odzyskiwanie, odszkodowań, odszkodowania, za, urządzenia, przesyłowe, urządzenie, sposoby, porady, ekspert


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń