WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Czym ciąć blachę? Jaka jest najlepsza metoda cięcia stali?

Redakcja .  |  22 kwietnia 2022

Czym ciąć blachę? Jaka jest najlepsza metoda cięcia stali?
Aby ciąć blachę odpowiednio, konieczne jest zastosowanie w tym celu dobrych narzędzi. O czym należy pamiętać? Jeśli zamierzasz wykonać to ręcznie, to warto spojrzeć na wybór odpowiednich nożyc. Powinny być one dostosowane pod rodzaj oraz grubość ciętej blachy. Tak naprawdę istnieje wiele sposobów na cięcie stali. Przykładowo rolę ostrza może odgrywać strumień wody, wiązka laserowa, czy też nawet tlen. Warto wiedzieć, że niektóre z tych sposobów są szybkie, a inne powolne. Istotny jest również margines błędu, przeznaczenie danego środka do rodzaju blachy, a także cena. Tak, szczególnie to ostatnie jest dla nas wszystkich najważniejsze. W tym artykule poznasz bliżej różne sposoby na cięcie blachy.

Co jest lepsze? Cięcie laserowe, tlenowe, czy też strumieniem wody?

 

Zacznijmy chronologicznie, a więc od najstarszego sposobu cięcia stali miękkiej, czyli do cięcia tlenowego. W zasadzie proces jest prosty, a sprzęt służący takiemu cięciu relatywnie tani, a pozwalający na przecięcie nawet bardzo grubej blachy. Cięcie takim sposobem sprawdza się w przypadku blach o grubości powyżej 20-30 milimetrów. Przejdźmy do wody, której strumień zapewnia równe i gładkie cięcie. To odróżnia ją od cięcia tlenowego, który pozostawia na krawędziach trochę żużlu. Trzeba jednak w tym miejscu wspomnieć, że cięcie strumieniem wody to metoda dość droga. To właśnie dlatego najpopularniejszą techniką jest cięcie laserowe. Pomimo że nie jest to szybka metoda, to jednak przede wszystkim bardzo dokładna. Najwyższa precyzja jest tożsama właśnie z laserem. To także niezawodny sposób. Trwałość dobrego sprzętu jest wysoka, a profesjonalny proces może przebiegać nawet w pełni automatycznie, a więc bez interwencji człowieka.

 

Cięcie nie jest takie straszne, jakim go malują! Zawsze możesz skorzystać z usługi specjalisty

 

Nie martw się, masz jednak wyjście z sytuacji. Wcale nie musisz sięgać po specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł wykonać cięcie blachy. Zawsze możesz skorzystać z usług fachowca, który posiada laserowe narzędzie do precyzyjnego wycinania na docelowy wymiar. To również korzystna opcja wtedy, gdy masz dużą ilość materiału na obróbkę. W takich wypadkach bardzo często decydują drobne detale, tak więc jeśli nie masz znajomego lub kogoś w rodzinie, kto posiadałby taki sprzęt, to możesz skorzystać z usługi firmy Gulajski. Znaleźć ją możesz pod adresem https://www.gulajski.pl/obrobki-blacharskie/ciecie-blachy/. Warto wyróżnić to przedsiębiorstwo przede wszystkim ze względu na najnowocześniejszy sprzęt oraz bogate doświadczenie. Taki mariaż to zawsze gwarancja najwyższych standardów. Więcej o ich usłudze i o charakterze firmy dowiesz się, odwiedzając ich stronę.

Tagi: cięcie, blachy, sposoby, na, blacha, specjaliści, narzędzia, lasery, obróbka, materiału, gujalski, budowa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń