WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 20 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Każdy polityk musi ćwierkać

Sebastian Mateusz Nowak (www.sebastiannowak.boo.pl)  |  14 lutego 2012

Wszyscy politycy pragną docierać do jak największego grona wyborców. W tym celu bardzo chętnie korzystają z tradycyjnych mediów i coraz śmielej wkraczają w różne obszary internetu. Obok telewizyjnych happeningów i inscenizacji bardzo ważna stała się aktywność na portalach społecznościowych. Obecnie nie znajdziemy już chyba żadnego czołowego polityka, który nie miałby konta na Twitterze czy Facebooku.
 
Internet w Polsce jest stosunkowo nowym narzędziem wykorzystywanym do kampanii wyborczej, o czym świadczy mała, w porównaniu z zagranicą, aktywność polityków na tym obszarze. Pod względem liczby użytkowników Twitter pozostaje daleko w tyle za Facebookiem, jednakże to właśnie on stał się w zeszłym roku najpopularniejszym źródłem informacji pojawiających się później w mediach i prasie. 
 
Największym zainteresowaniem na Twitterze w Polsce cieszy się Janusz Palikot, którego wpisy śledzi ponad 35 tys. użytkowników. Zaraz za nim plasuje się Radosław Sikorski z blisko 35 tys. obserwujących. Ich wyniki miernie prezentują się na tle Baracka Obamy, którego wpisy śledzi ponad 12 mln użytkowników. Twitter to bardzo dobre narzędzie do komunikacji z wyborcami. Dzięki niemu komentarze i przemyślenia polityków docierają do nas na bieżąco i co ważne, z pierwszej ręki. Aby zaistnieć w sieci, każdy z nich musi ćwierkać, najlepiej, jeśli robi to regularnie i potrafi wyrazić swoje zdanie w 140 znakach.
 
Twitter to mikroblog, w którym dominuje precyzja słowa, gdyż w jednym wpisie można zawrzeć określoną liczbę znaków. Jest najlepszym narzędziem do przekazywania i pozyskiwania informacji, które są krótkie, rzeczowe i przedstawiane z różnych punktów widzenia.
Niestety nasi radni z Wesołej na Twitterze jeszcze się nie pojawili, ale wielu z nich możemy znaleźć na Facebooku. Z niecierpliwością więc oczekujemy na pierwsze wpisy naszych samorządowców.

Tagi: polityka, politycy, portale społecznościowe, środki przekazu, Facebook, Twitter, felieton


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń