WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 24 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Kupi mi pani papierosy?

Dorota Wrońska  |  10 czerwca 2011

Z taką prośbą, zwrócił się do mnie uczeń z Gimnazjum nr 119 stojąc na rogu ul. Jana Pawła II otoczony wianuszkiem chichoczących koleżanek. Czy rzeczywiście spodziewał się współpracy, czy tylko chciał urosnąć w oczach patrzących na niego z cielęcym podziwem podfruwajek? W każdym razie gwałtowna reakcja z nakrzyczeniem, zażądaniem podania nazwiska i nazwy szkoły była dla niego zaskoczeniem. Przez chwilę jeszcze próbował ściemniać, że chodzi do gimnazjum daleko stąd, ale nie wyszło i sprawa w kilka minut później trafiła do pani Wicedyrektor.

Widać w tym zdarzeniu plusy i minusy. Plusem jest to, że chcąc zapalić uczniowie musieli żebrać o papierosy u dorosłych, bo to oznacza, że w pobliskich sklepach rzeczywiście nieletnim papierosów nie sprzedają. Wielkie brawa zatem dla obsługi tych sklepów. Minusem, oprócz samego pociągu do nałogu, jest to, że najwyraźniej obojętność lub może nawet przychylne reakcje dorosłych skłaniają do takich zachowań. Widocznie ostry ochrzan za bezczelne numery, o który było łatwo za czasów mojego dzieciństwa, jest dziś dobrem rzadkim. Ale to nic, są za to wszechobecne kamery, fotografujące komórki i inne gadżety, dzięki którym nikt nie może się czuć anonimowo, a informacje krążą szybko. Chłopaki i dziewczyny, o których tu mowa, zapewne już to wiedzą, a inni niech przemyślą, zanim narobią sobie obciachu.

Tagi: młodzież, gimnazjaliści, palenie, papierosy


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Apel | 2011-06-11 16:49:23

to faktycznie bulwersujące ,a dzieci które jeżdzą na deskorolkach bez niczyjej kontroli na ulicy,widziałem już nie raz jak kierowcy hamowali na piskach opon , te dzieci maja po 8 lat i jezdzą po środku ulicy !Ludzie może dojść do tragedii ,Opamiętajcie się deskorolki są bezpieczne ale z ochraniaczami i nie na ulicy gdzie jeżdża samochody ,motory .Te dzieci aż tak dobrze się nimi nie posługują !!!

Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń