WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

A może harcerstwo?

Piotr Lorenc  |  10 sierpnia 2012

W czasach kiedy serwisy społecznościowe, gry komputerowe i filmy akcji zapełniają dzieciom wszystkie chwile wolne od zajęć szkolnych, z ofertą nadchodzą wszelakie kluby sportowe, artystyczne, hobbystyczne i ruch harcerski. Wszyscy czytelnicy, których droga życiowa zetknęła się z programem harcerstwa, pewnie doskonale będą wiedzieli „z czym ten kawałek chleba się je”. Harcerstwo jest organizacją skupiającą dzieci i młodzież. Na licznych zbiórkach i obozach dzieciaki uczą się najróżniejszych technik terenoznawstwa, historii, zaradności życiowej itp.

Praga jest jedną z najbardziej aktywnych dzielnic stolicy pod względem ruchu harcerskiego. Praktycznie w każdej szkole podstawowej i gimnazjalnej działa jedno z wielu środowisk harcerskich.

22 Szczep „Watra” im. hm. Kazimierza Skorupki to prężnie działające cztery drużyny harcerskie i cztery gromady zuchowe. Cele, jakie obrały sobie owe drużyny i gromady, to przede wszystkim wychowywanie dzieci w idei harcerskiej poprzez zabawę i ruch, który oferowany jest na wielu arcyciekawych akcjach. Szczep działa przy trzech grochowskich szkołach i parafii na Kamionku. Współpracując z wyżej wymienionymi instytucjami, harcerze 22 szczepu z rozmachem pokazują, że „chcieć to móc”. Ponad dziewięćdziesięcioletni szczep jest w stanie pochwalić się wspaniałymi obozami czy akcjami, do których z pewnością można użyć określenia tradycja. Od wielu lat „Watra” organizuje jeden z ołtarzy na Boże Ciało, w grudniu niemal cała dzielnica staje się zielono-szara od Święta Barw Szczepu, a po każdym większym wyjeździe harcerze organizują Święto Gór, podczas którego wspominają najmilsze razem spędzone chwile.

Dla zainteresowanych rodziców, którzy chcieliby oderwać swoje pociechy od szklanych ekranów telewizorów i komputerów, zamieszczam link (www.watra.zhr.pl). Gwarantuję doskonałą zabawę na obozach i zbiórkach, wiele nowych umiejętności, mnóstwo przyjaciół na całe życie. Sam kiedyś wpadłem w wir harcerskiej przygody i nie żałuję swojej pierwszej zbiórki.

 

 

                                                                                                                                

Tagi: 22 Szczep „Watra”, harcerstwo, czas wolny, dla dzieci, dla młodzieży, harcerze, zuchy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń