WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 21 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Bezpieczeństwo na ulicach Starej Miłosnej

Mieszkanka Starej Miłosnej  |  13 czerwca 2011

Przystanek autobusowy Sagali – przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa – potencjalny czarny punkt w Starej Miłosnej

Przejście dla pieszych ulokowane jest zaraz za przystankiem autobusowym. Gdy autobus się zatrzymuje, tworzy się za nim mały korek. Co jakiś czas któryś kierowca nie wytrzymuje tego dwuminutowego czekania i zaczyna wyprzedzać na pasach, stwarzając poważne zagrożenie dla ludzi wysiadających z autobusu. Jednak śmiertelne zagrożenie stanowią bezmyślni kierowcy, którzy jadąc z naprzeciwka nie zwalniają, mimo że widzą, iż właśnie zatrzymał się autobus.

Wielokrotnie przydarzyła mi się taka sytuacja: zatrzymuję się w połowie pasów i wystawiam głowę za autobus, chcąc zobaczyć, czy nic nie jedzie z naprzeciwka, i w tym momencie mija mnie rozpędzony samochód. Kilka razy odważni, a może bezmyślni pasażerowie autobusu pewnym krokiem wchodzili na jezdnię, przez co kierowcy jadący z naprzeciwka hamowali z piskiem opon. Raz byłam świadkiem sytuacji, gdy niecierpliwy kierowca stojący w korku, chciał ominąć autobus, zaczął wyprzedzać na pasach, przez które zaczęło już przechodzić dziecko – aby go nie stratować musiał najechać na przeciwległy chodnik.

Opamiętajcie się ludzie! Na tym przystanku wsiada i wysiada tyle dzieci! 

Drugą sprawą wartą uwagi jest fakt nagminnego przekraczania prędkości na obwodnicy Jana Pawła. Mieszkańcy Starej Miłosnej, przyzwyczajeni do płyt, wciskają gaz do dechy, gdy widzą przed sobą dłuższy kawałek asfaltu bez progów zwalniających, zapominając, że po drodze przecinają kilka przejść dla pieszych.

 

Rondo przy szkole podstawowej 

Codziennie rano tworzą się tu korki. Niestety potwierdza się tu stereotyp kobiety za kierownicą. Zdesperowane matki, by zdążyć na czas, tracą wszelki zdrowy rozsądek. Wielokrotnie byłam świadkiem poważnego łamania przepisów w tym miejscu, właśnie przez kobiety. 

Ostatnia sytuacja: kobieta stojąca w korku postanowiła skrócić sobie drogę i nie oglądając się ani na prawo, ani na lewo skręciła nagle na chodnik, o mały włos nie przejeżdżając mi po stopach, by przejechać na przełaj przez rondo. Na szczęście zatrzymali ją strażnicy miejscy, którzy stali akurat w pobliżu, a których zdesperowana kobieta w ogóle nie zauważyła.

Uświadomcie sobie drogie matki, że żadna tragedia się nie stanie, jeśli wasze dziecko się spóźni do szkoły, a wy do pracy, co innego jeśli potrącicie pieszego. Apeluję, by codziennie rano na tym rondzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem policjant lub strażnik miejski, gdyż pan przeprowadzający dzieci przez jezdnię nie jest moim zdaniem wystarczającą ochroną dla naszych dzieci w tak niebezpiecznym miejscu.

Tagi: bezpieczeństwo, kierowcy, wypadki, zagrożenie, piesi, szkoła, list do redakcji


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 21 października 2018

Straż miejska pomoże osobom o ograniczonej sprawności ruchowej w dotarciu do lokali wyborczych

Niedziela, 21 października 2018

Czas wyborów

Niedziela, 21 października 2018

Wielkie Dzieła, Wielcy Wykonawcy

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń