WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 24 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Estetyka ulicy Żegańskiej

Międzylesianin  |  13 czerwca 2011

Szanowni Państwo,

piszę do Państwa gdyż uderza mnie to, że podczas gdy wiele miejsc w Warszawie jest coraz ładniejszych, to u nas w Wawrze nie dba się o estetykę nawet najważniejszych ulic. 

Ulica Żegańska, którą codziennie przechodzę, jest wyjątkowo zaniedbana. Nie mam tu na myśli chodników ani nawierzchni, ale "trawniki". Jeden z bardziej rażących przykładów znajduje się dokładnie na przeciwko Urzędu Dzielnicy Wawer. Na miejscu, gdzie powinna być trawa, parkują samochody, co sprawia, że nieustannie jest tam błoto lub kurz, zależnie od warunków pogodowych. 

Początkowo myślałem, że to mieszkańcy nowego bloku tam parkują, ale zapewniali mnie, że to nie oni, bo oni mają własny parking. Stwierdzili wręcz, że dla nich jest to wielki problem, bo parkujący często blokują im wjazd i zastawiają śmietnik, więc nie są zabierane śmieci. Większe samochody nawet zasłaniają widoczność z lewej strony podczas wyjazdu, zagrażając bezpieczeństwu, czy wręcz uniemożliwiając wyjazd.

Co ciekawe, zaraz obok jest ogromny parking urzędu, a tuż za nim duży parking przy sklepie Lidl. Czy naprawdę trzeba niszczyć zieleń i stawiać samochody na trawniku? Dzwoniłem do straży miejskiej, ale w myśl przepisów jest to już klepisko, czyli trawa już została zniszczona, więc nie mogą nic zrobić (wykroczeniem jest niszczenie trawy, a nie stanie na trawniku).

Pytałem w dzielnicy, ale powiedzieli, że teren należy do ZDM. Czy naprawdę nie dałoby się zagrodzić tego terenu, pozostawiając dostęp do śmietników, posiać trawę i oprócz podniesienia walorów estetycznych, ułatwić ludziom bezpieczny wyjazd z posesji? Słyszałem, że obecnie ma być rewitalizowany teren ul. Żegańskiej, może więc właśnie teraz warto porozumieć się z ZDM, zadbać o ten teren, wizytówkę Wawra tuż przed Urzędem Dzielnicy.

Z poważaniem MiędzylesianinTagi: trawniki, parkingi, bezpieczeństwo, Żegańska, list do redakcji


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 24 kwietnia 2018

Monodram z okazji 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

Wtorek, 24 kwietnia 2018

REMBERTOWSKI DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Środa, 25 kwietnia 2018

Pogodna Grupa Teatralna zaprasza!

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń