WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 29 listopada 2020 r.
Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

Machina Fantazji ruszyła!

Robert Stępiński  |  20 lipca 2011

Machina Fantazji ruszyła!

„POZYTYWKA” GRA PONOWNIE…

„Pozytywka” to konkurs na najciekawsze projekty z zakresu wyrównywania szans rozwoju, zwiększające dostęp do edukacji oraz wspierające integrację społeczną dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu. Jego organizatorami są: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i tygodnik „Newsweek Polska”.  W  tym roku nagrodzono 5 projektów - otrzymają one wsparcie finansowe w wysokości do 10 000 zł. Poniżej prezentujemy tegorocznych laureatów „Pozytywki”:

- „Migające Brzdące – zeszyt z zadaniami dla dwulatków z wykorzystaniem znaków języka migowego” - Fundacja na Rzecz Osób Głuchych i Języka Migowego w Olsztynie.

- „Razem jesteśmy sprawniejsi” - Stowarzyszenie Zamiast z Suwałk.

- „Indywidualne zajęcia surdologopedyczne dla małych dzieci z implantem ślimakowym”- Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „SURDO" we Włocławku

- „Fotografia w ciszy”- Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszących MIG-iem" z Białegostoku

-Bezpieczny Internet -bezpieczne dzieciństwo” - Między Uszami – Krakowska Fundacja Rozwoju Edukacji Niesłyszących im. Marka Mazurka z Krakowa.

Konkurs Grantowy „Pozytywka" to konkurs dla organizacji pozarządowych realizowany w ramach Funduszu na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością „Pozytywka”.

Fundusz „Pozytywka" jest funduszem wieczystym powołanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Tygodnik „Newsweek Polska". Fundusz wspiera edukację i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

Podczas każdego z koncertów na trasie spełniane są marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Czasami jest to marzenie materialne np. wymarzone wakacje, laptop, telewizor, a czasami marzenie duchowe np. spotkanie z ulubiona gwiazdą. Na koncercie w Markach zostało spełnionych  wiele marzeń. Każdemu podopiecznemu Fundacji przy wchodzeniu na scenę towarzyszyła gwiazda filmu, telewizji, która pomogła w spełnieniu tego marzenia. W Markach małymi marzycielami byli:

Ela, która ma16 lat i zmaga się z nowotworem jajnika.  Jej marzeniem był:  telewizor, nowe ubrania i spotkanie z Dodą. Eli na scenie towarzyszył aktor i piosenkarz: Artur Chamski.

 Oliwka ma 5 lat. Choruje na raka. Marzyła o konsoli do gier Nintendo z grami. Towarzyszyła jej prezenterka TV Katarzyna Montgomery.

Klaudia i Natalia są 10-letnimi bliźniaczkami. Obie dziewczynki zmagają się z porażeniem mózgowym.  Ich marzeniami były różne zabawki, a na estradzie spotkały się z zespołem Dziewczyny.

Z kolei prezenter Daniel Wieleba stanął na scenie z Klaudią, która ma 18 lat i choruje na porażenie mózgowe. Klaudia marzyła o nowych ubraniach oraz o laptopie.

Maja Frykowska pojawiła się na scenie dwukrotnie najpierw z  sześcioletnią Amelką, która choruje na wieloguzowatość. Marzeniem Amelki było spotkanie z Dodą oraz wyprawka do szkoły i kosmetyki dostosowane do jej choroby.  Drugi raz Pani Maja wyszła z Maciejem, który choruje na wiele schorzeń genetycznych, autyzm. Maciek fascynuje się muzyką i marzył o własnej perkusji.

Gabrysia Pietrucha pojawiła się z Kingą, która ma 10 lat, choruje na mukowiscydozę i marzyła o grach planszowych i wyjeździe do Disneylandu na Florydzie, oraz z czternastoletnim Dominikiem, który choruje na zanik mięśni. Marzeniem Dominika było spotkanie z Dodą, jej nowa płyta, gra Sims, gry o modzie, a przede wszystkim wyjazd do Disneylandu na Florydzie.

Kamil ma 11 lat. Choruje na mukowiscydozę. Jego marzeniem było spotkanie z Dodą i telewizor, a na scenie pojawił się z Anią Popek.

 Gabrysia Pietrucha i Maciej Jachowski weszli na scenę z 11 letnią Karoliną, chorującą na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Dziewczynka marzyła o laptopie oraz o spotkaniu z Dodą i aktorami serialu M jak Miłość. Weszli także z Jakubem, który ma 14 lat i choruje na raka tarczycy. Jego marzenie to teleskop, dzięki któremu dotrze do gwiazd. Na wszystkich twarzach małych marzycieli gościło szczęście i radość, a także łzy wzruszenia. Wszyscy z uśmiechami schodzili ze sceny i pozowali fotografom do zdjęć!

WIELKIE SERCE DODY

Punktem kulminacyjnym był jednak występ gwiazdy wieczoru. Jedynej, niepowtarzalnej i pięknej - DODY. Gwiazda przez prawie półtorej godziny śpiewała specjalnie dla podopiecznych fundacji i przybyłych fanów. Podczas koncertu najmłodsza publiczność i ci nieco starsi mogli usłyszeć największe przeboje artystki takie jak: „Nie daj się”, „2 bajki”, „Szanse”, „ Bad Girls” czy najnowszą piosenkę „XXX”. Przybyłych słuchaczy Doda nie musiała długo namawiać do wspólnej zabawy i śpiewania. Oczywiście gwiazda bisowała. Na koniec koncertu wokalistka wręczyła fundacji Złotą Płytę, którą otrzymała za ostatni album "7 pokus głównych".

„Przekazując tą płytę na rzecz fundacji mam nadzieję, że dzięki jej licytacji zostanie spełnionych wiele marzeń i fundacja będzie mogła zrobić dużo dobrego i sprawić podopiecznym dużo radości” - powiedziała Doda na scenie przekazując złotą płytę na licytację.

Po koncercie podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja spotkali się z wokalistką, dostali autografy i mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą. Na twarzach dzieci gościły same wesołe miny ponieważ artystka dla każdego znalazła chwilkę na rozmowę. Później Doda przeszła pod scenę i z chęcią rozdawała autografy przybyłym fanom.

Piosenkarka co roku chętnie bierze udział w trasie, spotyka się z osobami niepełnosprawnymi, rozdaje autografy, robi pamiątkowe zdjęcia i rozmawia. Rok temu z Dodą podczas koncertu spotkał się osiemnastoletni Daniel Miecznikowski, który w  tym roku nie mógł przybyć na koncert swojej ukochanej artystki ponieważ jest w Paryżu i czeka na przeszczep płuc. Jednak Doda, jak również Agata Młynarska nie zawiodły - pamiętały o Danielu i pozdrowiły go ze sceny!

W ramach trasy odbędą się jeszcze następujące koncerty:

19.07.2011 M1 Łódź - VOLVER
20.07.2011 M1 Czeladź - BOYS & CLASSIC
21.07.2011 M1 Radom - BLUE CAFE
26.07.2011 CH Magnolia Wrocław - VARIUS MANX
27.07.2011 M1 Kraków - ENEJ
28.07.2011 M1 Bytom - LADY PANK
02.08.2011 CH Ster Szczecin – FUN FACTORY
03.08.2011 M1 Poznań - URSZULA

Wstęp na koncerty jest wolny.  Podczas imprez prowadzone są zbiórki, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na spełnienie najskrytszych marzeń podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Serdecznie zapraszamy! 

Więcej informacji na stronie: www.f-df.pl

 

Przekazanie nagród w konkursie
Przekazanie nagród w konkursie "Pozytywka"
Agata Młynarska z dziewczynką
Agata Młynarska z dziewczynką
Agata rozdaje autografy
Agata rozdaje autografy
Agata z dziećmi
Agata z dziećmi
Agata Młynarska i Artur Chamski
Agata Młynarska i Artur Chamski
Dedykacja od Dody dla Daniela
Dedykacja od Dody dla Daniela
Doda i Agata pozdrawiają Daniela
Doda i Agata pozdrawiają Daniela
Złota płyta Dody
Złota płyta Dody
Doda przekazuje złotą płytę na licytację
Doda przekazuje złotą płytę na licytację
Anna Popek
Anna Popek
Artur Chamski
Artur Chamski
Gwiazdy
Gwiazdy
Doda - foto 1
Doda - foto 1
Doda - foto 2
Doda - foto 2
Doda - foto 3
Doda - foto 3
Doda - foto 4
Doda - foto 4
Doda - foto 5
Doda - foto 5
Doda - foto 6
Doda - foto 6
Dzieci niecierpliwie oczekują na spotkanie z gwiazdami
Dzieci niecierpliwie oczekują na spotkanie z gwiazdami
Dzieci i celebryci - foto 1
Dzieci i celebryci - foto 1
Dzieci i celebryci - foto 2
Dzieci i celebryci - foto 2
Dzieci i celebryci - foto 3
Dzieci i celebryci - foto 3
Dzieci i celebryci - foto 4
Dzieci i celebryci - foto 4
Publiczność - foto 1
Publiczność - foto 1
Publiczność - foto 2
Publiczność - foto 2
Publiczność - foto 3
Publiczność - foto 3

Tagi: koncert charytatywny, Fundacja Dziecięca Fantazja, pomoc dzieciom, koncert, akcja


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
AN | 2011-07-20 15:01:45

Jesteście super! Najważniejsze jednak są dzieci których marzenia tak pięknie spełniacie :)

Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 29 listopada 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Krzysztof Napiórkowski

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Rusza piąta edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy czujesz się bezpiecznie w naszej dzielnicy?

Zdecydowanie tak
Raczej tak
Raczej nie
Zdecydowanie nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń