WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

List do redakcji w sprawie pediatrów w Starej Miłosnej

Barbara C.

Czy wiecie Państwo, ile mamy dzieci w Starej Miłosnej?  
Bo ja nie wiem, ale czytając o nowej szkole, mam wrażenie, że co najmniej około tysiąca. No i oczywiście liczba stale rośnie, bo rosną nowe domy i osiedla. Ale wiem za to, ilu jest pediatrów w przychodni dla dzieci w Starej Miłosnej. Otóż 1 (słownie jeden) pediatra na ten około tysiąc dzieci. 
 
To teraz kolejne pytanie. Ile w czasie jesieni i zimy dzieci z tego tysiąca będzie chorowało na grypę itp.? Moim zdaniem, każde co najmniej dwa razy. Czyli około 2.000 wizyt! 
Kolejne pytanie to: na ile dni naprzód trzeba będzie się zapisywać na wizytę do jednego pediatry? Moim zdaniem: na dwa tygodnie wcześniej. Na wiosnę, kiedy było 1,5 pediatry, zapisy były na 4–5 dni do przodu. 
Informuję, że wysoce zaniepokojona tą sytuacją byłam u Szanownego Pana Dyrektora ZOZ z pytaniem, co zamierza z tym zrobić – wtedy gdy było jeszcze 1,5 pediatry. Odpowiedział, że chce zatrudnić kogoś, ale nie ma chętnych. Po czym 0,5 pediatry odeszło i został 1 pediatra. 
 
Wybaczcie Państwo nieco ironiczną nutę mojego listu, ale ja już przeszłam od fazy konsternacji i rozpaczy do fazy smutnego pogodzenia się z tą porażającą niewydolnością naszej lokalnej służby zdrowia. Mam na myśli administrację ZOZ,  która z nieznanych przyczyn nie może zatrudnić co najmniej jeszcze jednego lekarza pediatry. 
Natomiast bardzo jestem wdzięczna szanownej pani doktor Ewie Majorczyk, która jest świetnym lekarzem, że jeszcze w ogóle w tych warunkach u nas pracuje. I że zawsze jest życzliwa, pomocna i kompetentna! 
 
A moje dzieci będę chyba jesienią profilaktycznie zapisywać na wizyty co dwa tygodnie, bo jak znam życie to na pewno któreś w tym czasie będzie chore.  
 
Odpowiedź SZPZLO Warszawa-Wesoła na powyższy list mogą Państwo przeczytać tutaj: http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/746
 

Tagi: pediatria, pediatrzy, lekarze, przychodnia, medycyna


Komentarze użytkowników (3)

Dodaj komentarz
Robert | 2014-11-18 19:08:22

Organizacja publicznego sektora ochrony zdrowia w Polsce jest nadzwyczaj skomplikowana i wygodna głównie dla polityków. Przy tworzeniu kas chorych a później NFZ nie skorzystano z żadnego z wzorców zachodnich i nie przejmowano się prognozami. Błędy są powtarzane i powielane od kilkunastu lat. Mam wrażenie, że najprostszy w wykonaniu jest model francuski: obywatel może skorzystać z usługi medycznej w każdej legalnie działającej placówce ochrony zdrowia (publicznej albo prywatnej), a następnie na podstawie rachunku otrzymuje refundację ze strony ubezpieczyciela publicznego (najczęścięj niepełną, ale od udziału własnego można się dodatkowo ubezpieczyć). To najprostszy sposób na rozładowanie kolejek. Francuskiego NFZ-u nie interesuje, czy ktoś zapłacił 40, 50 czy 100 euro, ale każdemu zwraca tyle samo za tę samą procedurę (oczywiście nie więcej, niż pacjent zapłacił).

Anna | 2014-11-20 11:21:10

Bieganie pacjentów z rachunkami do NFZ-tu nie brzmi jak rozwiązanie najwygodniejsze, ale na pewno polski pomysł na funkcjonowanie służby zdrowia jest koszmarny. Pacjent nie liczy się ani trochę. Kiedyś jeszcze wierzyłam, że przychodnia czy szpital to miejsce, gdzie mogą człowiekowi pomóc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, teraz już w to nie wierzę.

Marian | 2014-11-28 19:53:45

Dla NFZ pacjent jest potrzebny tylko jako płatnik. Większość szpitali w Warszawie co najmniej od połowy listopada leczy , co oznacza, że nie otrzyma żadnych pieniędzy za większość procedur wykonanych w grudniu. Urzędnikom nie przeszkadza, że czekanie na pomoc do nowego roku może się skończyć utratą życia albo ciężkimi i drogimi w leczeniu powikłaniami. Podobno miał być jakiś udział i głos doradczy organizacji pacjentów w strukturach NFZ, ale nic z tego nie wynika.
Podobno w 2015r kompetencje lekarzy rodzinnych ulegną rozszerzeniu, czy jednak wystarczy im czasu na dokładne zbadanie i precyzyjne leczenie wszystkich chorych?

stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń