WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pożegnanie płk. dypl. Janusza Wiatra, zastępcy dowódcy, z 1. Warszawską Brygadą Pancerną

dr Stefan Słowikowski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy   |  3 października 2011

Pożegnanie płk. dypl. Janusza Wiatra, zastępcy dowódcy, z 1. Warszawską Brygadą Pancerną

W dniu 1 września br. w bardzo uroczystej formie został pożegnany przez dowódcę 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Andrzeja Przekwasa jego zastępca płk dypl. Janusz Wiatr. Zgodnie z rozkazem MON Pan Pułkownik został skierowany na wielce prestiżowe Podyplomowe Studia Polityki Obronnej, co wiąże się z zakończeniem służby na zajmowanym dotychczas stanowisku.

 

W pożegnaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Edward Kłos i, w imieniu Rady Dzielnicy, wiceprzewodniczący Stefan Słowikowski. Mówiliśmy z Panem Burmistrzem, że w naszej samorządowej działalności spotykaliśmy i spotykamy wielu zacnych ludzi – altruistycznych przyjaciół, którzy nie tylko wyróżniają się w swojej pracy zawodowej, ale pomagają bezinteresownie władzom samorządowym i mieszkańcom naszej dzielnicy. W tym gronie wspaniałych ludzi szczególne miejsce zajmuje Pan Pułkownik Wiatr, który przez pewien okres zastępował dowódcę Brygady gen. bryg. Andrzeja Przekwasa, dowodzącego w tym czasie VII zmianą kontyngentu wojskowego w Afganistanie.

 

Na szczególne podkreślenie zasługuje jego zaangażowanie w przygotowania do obchodów Dnia Dziecka w 2010 i 2011 roku, w których główny ciężar organizacyjny wzięła na siebie Brygada Pancerna, przy wsparciu Stowarzyszenia Mieszkańców Centrum i Plac Wojska Polskiego. Odbywało się to oczywiście przy pełnym osobistym zaangażowaniu i uczestnictwie Pana Pułkownika Janusza Wiatra. W wymienionych uroczystościach Dnia Dziecka uczestniczyło prawie 700 naszych maluchów.

 

Działalność Pana Pułkownika na rzecz naszej dzielnicy to przecież także corocznie obchodzone Święto Niepodległości z udziałem pocztu sztandarowego i kompanii honorowej, dni otwartych koszar i cykliczne spotkania z Radą i Zarządem Dzielnicy.

 

Dziękując Panu Pułkownikowi Januszowi Wiatrowi za jego pomoc i zaangażowanie w naszą działalność samorządową, złożyliśmy mu serdeczne gratulacje i życzyliśmy dalszych sukcesów w służbie i życiu prywatnym oraz szlifów generalskich. 

 


 

Fot. mł. chor. Wiesław Cegiełka  Tagi: płk dypl. Janusz Wiatr, pożegnanie, 1.Warszawska Brygada Pancerna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń