WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Osiedle Plac Wojska Polskiego: Co dalej z parkowaniem naszych prywatnych limuzyn?

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła - dr Stefan Słowikowski  |  13 października 2011

Przedstawiam temat bardzo drażliwy dla niektórych naszych mieszkańców, a mający związek z przestrzeganiem przepisów kodeksu ruchu drogowego i egzekwowaniem ich przez Straż Miejską i Policję. 

Otóż w miesiącach wiosenno-letnich na naszym osiedlu, jako jednym z najbardziej zagrożonych poczynaniami o znamionach wykroczeń i przestępstw, swoje działania nasiliły wymienione wyżej organy porządkowe. Efektem były mandaty za złe parkowanie. 

W tej sprawie otrzymałem od naszych mieszkańców kilka telefonów z prośbą o wyjaśnienie: dlaczego znaki pionowe i poziome są tak a nie inaczej usytuowane na terenie naszego osiedla. Tę kwestię poruszyła też w swoim piśmie Straż Miejska. 

W związku z tą sytuacją rozpocząłem rozmowy z Naczelnikiem Infrastruktury naszego Urzędu, oczywiście za wiedzą i zgodą naszego Burmistrza, odbyła się też wizja lokalna w osobach głównego specjalisty od organizacji ruchu naszego urzędu i mojej skromnej osoby. Oczywiście optowałem za jak największą liczbą miejsc parkingowych, co zresztą zawsze czyniłem w trakcie budowy i modernizacji naszego układu drogowego w ciągu kilkunastu już lat mojego „rajcowania”. 

W wyniku tych rozmów na podkładzie geodezyjnym naszego osiedla powstał projekt organizacji ruchu, w którym między innymi zawarta została uwaga i opinia głównego specjalisty, z moją aprobatą, z dnia 31 maja 2011 roku „Opiniuję pozytywnie projekt oznakowania miejsc parkingowych. Z uwagi na strefę zamieszkania charakter zabudowy wielorodzinnej celem udostępnienia mieszkańcom jak największej ilości miejsc postojowych proszę o dopuszczenie do parkowania podłużnego łuku przy bloku 152”. 

Niestety, inżynier ruchu drogowego m. st. Warszawy z Biura Drogownictwa i Komunikacji nie uwzględnił naszej sugestii i zatwierdzając organizację ruchu, naniósł zmiany jeszcze w kilku innych miejscach, co przedstawia plan sytuacyjny pod artykułem (do pobrania w większym rozmiarze na samym dole) z zakreślonymi wycinkami terenu naszego osiedla. 

Znane mi są w tym względzie Państwa zastrzeżenia, rozmawiał ze mną na ten temat nasz sympatyczny mieszkaniec, pan płk Jerzy Urbański. I co mu mogłem powiedzieć – Jurek, ja też nie mogę łamać przepisów, a niestety muszę się do nich dostosować, co mogę zrobić? 

Otóż w roku bieżącym udało się właśnie w omawianym miejscu, tylko naprzeciwko, powiększyć parking o sześć miejsc postojowych i zatoczkę postojową przy wjeździe na rondo przy ul. Okuniewskiej. 

Będę się starał pracować nad tą sprawą w 2012 roku. I już mam koncepcję powiększenia ilości miejsc postojowych – mam nadzieję, że mi się uda. 

Inny drażliwy i bulwersujący problem to pozostawianie na naszych parkingach rozbitych samochodów przez osoby z innych miejscowości. 

O takich zdarzeniach informuję Straż Miejską i Policję. Przy ich pomocy usunięto z parkingu naprzeciwko bloku 133 (strona północna) rozbitą Vectrę, pozostał biały Nissan na parkingu przy bloku 139 (stacja trafo) i biały maluch przestawiony z jednego parkingu na drugi. Proszę Państwa, informujcie o takich sytuacjach organy porządkowe.

<plan>

Tagi: osiedle Plac Wojska Polskiego, parking, parkowanie, plan zagospodarowania przestrzennego


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń