WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Okiem coacha: Zaprogramuj się na sukces

Joanna Godecka, life coach  |  23 lutego 2016

Przeczytałam kiedyś inspirujące zdanie: „Gdyby nie marzyciele, Ziemia nadal byłaby płaska”. To prawda. Marzenia popychają świat do przodu. Samoloty, rakiety, łodzie podwodne, telefony są przecież zmaterializowaną fantazją o czymś, co na początku wydawało się kompletnie nierealne.

A jak jest z naszymi marzeniami? Ot choćby o tym, by śmiało szusować po stoku, płynąć z gracją po tanecznym parkiecie, mówić płynnie po hiszpańsku, założyć własny biznes, zakochać się szczęśliwie…?

W dzisiejszym felietonie chciałabym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że działamy nie tylko na polu racjonalnych decyzji, a nasz sukces nie zależy wyłącznie od intelektualnej sprawności. Istnieje także coś w rodzaju „energetyki” rządzącej się prawem przyciągania.

Obawa przed popełnieniem błędu, przed porażką i wynikający z niej niepokój są związane z obniżoną samooceną. W takiej sytuacji obawiamy się ryzyka i wolimy poprzestać na wariancie bezpiecznym, ale mniej satysfakcjonującym. Nasz przekaz energetyczny brzmi podobnie. To tak jakbyśmy nosili plakietkę z napisem: „nie zasługuję na sukces”.

Jak to działa?

W wielkim skrócie można powiedzieć, że według naukowców jesteśmy zbiorem fotonów i informacji. Abyśmy zaczęli lepiej funkcjonować i osiągnęli to, czego pragniemy, musimy odpowiednio zakodować swoje pole energetyczne, ponieważ to poprzez nie kontaktujemy się z Wszechświatem.

Gdy pragniesz czegoś, musisz najpierw wytworzyć możliwość, by taka sytuacja zaistniała w Twoim życiu. Jeśli chcesz być człowiekiem spełnionym, zadbaj o to, by wibracja szczęścia już teraz pojawiła się w Twoim życiu. Ono jest jak układanka. Kolejny element musi pasować do poprzedniego. Podobne przyciąga podobne.

Jak zmienić przekaz na właściwy?

Oczywiście warto zrobić jak najwięcej w celu poprawy swojej samooceny, ale na ten temat pisałam już wiele razy. Wykorzystajmy także potęgę podświadomego umysłu. Szczęście, poczucie bezpieczeństwa, sukces rodzą się właśnie tam. Zauważcie, że jeśli nie mamy ich w sobie, możemy wcale nie czuć się dobrze i nie reagować odpowiednio w optymalnej dla nas sytuacji. 

Jednak możesz osiągnąć ten stan, przybierając w duchu właściwą postawę.

Kiedy się czegoś boisz i żyjesz w związku z tym w stresie, Twoje myśli zaprzątnięte są budowaniem wizji potencjalnego zagrożenia. Czy to prowadzi do wiary w powodzenie? Nie, wręcz odwrotnie. Takie stany działają niczym intensywna wizualizacja. Kora przedczołowa i czołowa umożliwiają nam „projektowanie przyszłości”, a następnie wysyłają swoje decyzje do ośrodków ruchu (kora ruchowa i móżdżek), żeby wprowadzać zaplanowane programy w życie.

Jeśli nasz program opiera się na obawach i na defensywie, skoncentrujemy się nie na budowaniu sukcesu, ale na odpieraniu potencjalnych ataków i zagrożeń. Aby działać w swoim dobrze pojętym interesie, powinniśmy przekonać nasz mózg, że naszym celem jest dążenie do dobrostanu. Zacznijmy odzyskiwać swoją moc, wierząc w to, że Kosmos wpiera nas, bo jesteśmy jego częścią.

Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytania:

- jakich uczuć doświadczam co dzień najczęściej, w największym stopniu?
- jak wpływają one na mnie?
- jak oddziałują na moje otoczenie?
- jaki sygnał wysyłam do otaczającego mnie świata – czy to jest zaproszenie, czy raczej wywieszka „wstęp wzbroniony”?

Odpowiedzi pomogą odkryć, jak funkcjonowaliśmy do tej pory. Jeśli diagnoza nie jest budująca…

…Oto 10 rad, jak zaprogramować podświadomość:

Jedynie Twój umysł potrafi wznieść mur dzielący Cię od szczęścia i jedynie Ty potrafisz go zburzyć. Świadomie zrezygnuj więc z katastroficznych wizji. Niech od rana zaprzątają Cię konstruktywne myśli, które zakorzenią się w Twojej podświadomości i obdarzą Cię tym, czego potrzebujesz i pragniesz.

1. Zaufanie do siebie i świata jest skutkiem wewnętrznego przekonania. Niech w Twoich myślach i uczuciach stale pojawia się wyobrażenie tego stanu.

2. Postanów sobie, że nie będziesz pozwalać swojej wyobraźni na tworzenie złych scenariuszy.

3. Kiedy budzisz się rano, zadbaj o to, by wstawać w dobrym nastroju, spodziewając się dowodów na to, że Kosmos dba o Ciebie.

4. Przed zaśnięciem pozwól sobie na chwilę marzeń, a wkrótce Twoja podświadomość zrealizuje je.

5. Kto się czuje człowiekiem sukcesu, ten nim jest. Nie podważaj więc tego, co dobre.

6. Nie rozpowiadaj na lewo i prawo, jak bardzo wątpisz w przyszłość, bo choć szukasz w ten sposób wsparcia, pogłębiasz własne poczucie słabości i braku.

7. Świadomość i podświadomość nie mogą być w konflikcie. Twoja podświadomość przyjmie tylko to, w co naprawdę wierzysz. Dlatego świadomie zauważaj wszystko, co stanowi dowód, że jest dobrze, i buduje Twoje poczucie zaufania do siebie.

8. Bądź konsekwentny, bo jeśli wciąż podajesz w wątpliwość słuszność swoich pozytywnych myśli, ich działanie cofnie się.

9. Zazdrość i brak życzliwości to także pułapki na drodze do spełnionego życia. Nie zazdrość innym ich sukcesów! Wręcz przeciwnie, szczerze ciesz się nimi.

10. Umacniaj swoje poczucie spełnienia, często powtarzając: „Z dnia na dzień moje poczucie zadowolenia z życia zwiększa się”.

Życzę Wam sukcesów!

Tagi: okiem coacha, sukces, spełnienie, pozytywne myślenie, podświadomość, dobre myśli, jak osiągnąć sukces, jak spełniać marzenia, szczęście


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń