WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

Kącik seniora: U seniorów dzieje się...

Grażyna Weber  |  5 grudnia 2016

8 października w Klubie Kościuszkowca odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 UTW Wesoła. Uroczystość otworzyła wiceprezes Maryla Surawska. Inaugurację zaszczycili goście: burmistrz dzielnicy Edward Kłos, dyrektor OPS Alicja Pasztor, dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Katarzyna Paroń-Bryła, dyrektor Ośrodka Kultury Edward Kalisz. Na scenie zaprezentował się ośmioosobowy Zarząd UTW. Wręczone zostały dyplomy honorowym członkom UTW w osobach: Edward Kłos, Danuta Mirosz, Iwona Passini. Świeżo upieczeni studenci otrzymali legitymacje z rąk nowej wiceprezes Ewy Fiedorowicz. Bogata oferta zajęć, spotkań, wykładów, wycieczek wyciąga z domów coraz większą liczbę seniorów (jest nas ponad 200). W części artystycznej usłyszeliśmy znakomite Trio Klezmerskie, które zaprezentowało muzykę i pieśni bałkańskie i żydowskie. Jak zwykle przy małym co nieco snuliśmy plany towarzyskie. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na naszej stronie www.utw-wesola.org.
 
Już w październiku byliśmy w Teatrze Powszechnym na sztuce „Księgi Jakubowe” i rozpoczęliśmy sezon „Ostrych Dyżurów Poetyckich” w Teatrze Narodowym.
 
Wzięliśmy udział w jednodniowej wycieczce do Lublina i Nałęczowa pod opieką ulubionego przewodnika Piotra Kociszewskiego.
 
15 października na terenie ogródków działkowych „Zachęta” na Placu Wojska Polskiego odbyło się niezwykłe spotkanie. Janina Trzaskoma, mieszkanka osiedla, zorganizowała integracyjne spotkanie użytkowników działek w Alei Fiołkowej. Środki na ten cel pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (60+) na lata 2014-2020. Zakupiła ziemię oraz donice, które nieodpłatnie dostarczyła firma „Łapińscy”. Fiołki z własnego ogródka przekazała Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sulejówku, zaś słodkości zapewniła Cukiernia Murawski. Nie zabrakło też członków Zarządu Ogrodu Działkowego w osobach Lidii Mierzejewskiej i Beaty Zawistowskiej. Przy dźwiękach muzyki pieczono kiełbaski i sadzono fiołki. Zarząd zaplanował kolejne akcje. Przywitanie Wiosny odbędzie się w Alei Różanej, a Dzień Dziecka w Alei Fiołkowej, gdzie znajduje się długi, betonowy mur, doskonale nadający się do dziecięcych malowideł. 
 
fot. J. Jagielski

Tagi: Kącik seniora, inauguracja roku akademickiego 2016/2017, UTW Wesoła, Trio Klezmerskie, spotkanie integracyjne seniorów, seniorzy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Niedziela, 19 kwietnia 2020

Regulamin Charytatywnego Marszu Nordic Walking „Powitanie Wiosny 2020” z dnia 19.04.2020

Sobota, 25 kwietnia 2020

Dzień Ziemi w GREEN SOHO

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń