WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Kącik seniora: U seniorów dzieje się...

Grażyna Weber  |  5 grudnia 2016

8 października w Klubie Kościuszkowca odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 UTW Wesoła. Uroczystość otworzyła wiceprezes Maryla Surawska. Inaugurację zaszczycili goście: burmistrz dzielnicy Edward Kłos, dyrektor OPS Alicja Pasztor, dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Katarzyna Paroń-Bryła, dyrektor Ośrodka Kultury Edward Kalisz. Na scenie zaprezentował się ośmioosobowy Zarząd UTW. Wręczone zostały dyplomy honorowym członkom UTW w osobach: Edward Kłos, Danuta Mirosz, Iwona Passini. Świeżo upieczeni studenci otrzymali legitymacje z rąk nowej wiceprezes Ewy Fiedorowicz. Bogata oferta zajęć, spotkań, wykładów, wycieczek wyciąga z domów coraz większą liczbę seniorów (jest nas ponad 200). W części artystycznej usłyszeliśmy znakomite Trio Klezmerskie, które zaprezentowało muzykę i pieśni bałkańskie i żydowskie. Jak zwykle przy małym co nieco snuliśmy plany towarzyskie. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na naszej stronie www.utw-wesola.org.
 
Już w październiku byliśmy w Teatrze Powszechnym na sztuce „Księgi Jakubowe” i rozpoczęliśmy sezon „Ostrych Dyżurów Poetyckich” w Teatrze Narodowym.
 
Wzięliśmy udział w jednodniowej wycieczce do Lublina i Nałęczowa pod opieką ulubionego przewodnika Piotra Kociszewskiego.
 
15 października na terenie ogródków działkowych „Zachęta” na Placu Wojska Polskiego odbyło się niezwykłe spotkanie. Janina Trzaskoma, mieszkanka osiedla, zorganizowała integracyjne spotkanie użytkowników działek w Alei Fiołkowej. Środki na ten cel pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (60+) na lata 2014-2020. Zakupiła ziemię oraz donice, które nieodpłatnie dostarczyła firma „Łapińscy”. Fiołki z własnego ogródka przekazała Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sulejówku, zaś słodkości zapewniła Cukiernia Murawski. Nie zabrakło też członków Zarządu Ogrodu Działkowego w osobach Lidii Mierzejewskiej i Beaty Zawistowskiej. Przy dźwiękach muzyki pieczono kiełbaski i sadzono fiołki. Zarząd zaplanował kolejne akcje. Przywitanie Wiosny odbędzie się w Alei Różanej, a Dzień Dziecka w Alei Fiołkowej, gdzie znajduje się długi, betonowy mur, doskonale nadający się do dziecięcych malowideł. 
 
fot. J. Jagielski

Tagi: Kącik seniora, inauguracja roku akademickiego 2016/2017, UTW Wesoła, Trio Klezmerskie, spotkanie integracyjne seniorów, seniorzy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń