WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Artykuły

29 listopada 2019

Dentysta z Warszawskiego Bemowa radzi, jak pozbyć się próchnicy

Próchnica to choroba dotykająca osób w każdym wieku. W walce z nią ogromną rolę odgrywa profilaktyka. Jak uchronić się przed tą przypadłością i jak się jej pozbyć, jeżeli już się pojawi?

19 listopada 2019

O bezpieczeństwie

O bezpieczeństwie będzie tym razem te parę słów, jakie co miesiąc skreślam dla Państwa. Nie żeby w Wawrze było jakoś szczególnie niebezpiecznie, ale bezpieczeństwu w sensie szerokim poświęcone zostało posiedzenie Komisji Społecznej, jakie odbyło się 24 października br. Na mój wniosek zaproszono przedstawicieli wszystkich służb, a dyskusja skoncentrowana była podług kluczowych w mojej opinii zagrożeń dla mieszkańców.

15 listopada 2019

Pomoc prawna dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej, niezależnie od jej wielkości czy branży, jest zadaniem wymagającym całościowego spojrzenia na firmę.
4 listopada 2019

Decyzje ws. zwrotu jeziorka Gocławskiego unieważnione

Na niejawnym posiedzeniu, Komisja Weryfikacyjna zajęła się sprawą zwrotu terenów położonych w okolicy Jeziorka Gocławskiego; chodzi o ziemie pomiędzy ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego i al. Stanów Zjednoczonych. Decyzje w sprawie zwrotu wydano w lutym 2000 r. i w marcu 2011 r.
31 października 2019

Szkoda całkowita – czy musimy się martwić?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne może nie wystarczyć – szczególnie, jeśli zdarzenie drogowego spowodowane przez sprawcę przyczyni się do powstania szkód w jego aucie. Ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie wyłącznie osobie pokrzywdzonej. Jak świadczenie ma się do szkody całkowitej? Czy sprawca również może liczyć na jakieś wsparcie finansowe?
17 października 2019

Alfabet emocji: B

B jak BEZRADNOŚĆ – według definicji bezradność  to stan psychiczny charakteryzujący się brakiem pomysłu na akceptowalne wyjście z trudnej sytuacji oraz zaniechaniem działania lub działaniem z góry skazanym na niepowodzenie. Najczęściej wynika z niemożności skupienia się nad problemem z powodu depresji, strachu, załamania psychicznego, pesymizmu, wstydu, niepełnosprawności intelektualnej lub fizycznej.

14 października 2019

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady

XVII sesja Rady Dzielnicy odbyła się 18 września. W jej programie miało być m.in. spotkanie z przedstawicielami MPWiK. Ze względu na obowiązki wynikające z awarii „Czajki” w ostatniej chwili odwołali oni swoje przybycie i poprosili o przełożenie tematu na sesję październikową, co zostało przez radę zaakceptowane.

11 października 2019

Awaria, awaria!!!

„Awaria” to najczęściej wymieniane i odmieniane w Warszawie w ostatnich tygodniach słowo. I niestety zapewne jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, nim o niej zapomnimy.

11 października 2019

Z prac Rady Dzielnicy

Po wakacyjnej przerwie warto podsumować, co wydarzyło się w sezonie inwestycyjnym, a był to czas intensywnych prac. Zacznę od krótkiego opisu remontu dzielnicowych dróg i chodników, następnie przejdę do realizowanych na terenie naszej dzielnicy podłączeń do CO i CCW, aby zakończyć na opisie modernizacji kładki przy ul. Motorowej i Fundamentowej.
25 września 2019

Leśne Skrzaty przedszkolem na medal!

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o czymś BARDZO WAŻNYM! Dzięki Państwa głosom i nominacji w konkursie Przedszkole Roku 2019 i Nauczyciel Przedszkolny 2019 przedszkole Leśne Skrzaty otrzymały następujące tytuły:
23 września 2019

Alfabet emocji: A

AGRESJA – z łacińskiego aggresio, czyli napaść. Badacze nie są jednak zgodni, czy zaliczyć agresję do grupy zachowań czy popędów. I bynajmniej zjawisko to nie jest samo w sobie negatywne. Psychoterapeuta Andrzej Michalski podkreśla: „Musimy odróżnić czystą agresję od zachowań wrogich, których celem jest wyrządzenie komuś krzywdy”.
20 września 2019

Okiem Przewodniczącego Rady: Sesja w środku lata

Bardziej precyzyjnie ujmując – w środku wakacji, bo dokładnie 31 lipca 2019 r. o godz. 16.00 spotkaliśmy się na XI sesji Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Zaplanowana w tym terminie zaraz na początku roku, jeszcze na kilka tygodni przed zapowiadała się dość ospale. Ale im bliżej, tym więcej jej porządek nabierał punktów, a ich tytuły wcale nie brzmiały usypiająco. Co więcej, niektóre ze spraw, które napływały do harmonogramu, już z góry zapowiadały gorące dyskusje.

19 września 2019

Okiem zielarza: „Mimozami jesień się zaczyna…”

Któż z nas nie zna piosenki w wykonaniu Czesława Niemena, do której słowa napisał sam Julian Tuwim w nostalgicznym wierszu „Wspomnienie”? Okazuje się, że „polskie mimozy”, o których śpiewał piosenkarz, to nic innego jak nawłoć pospolita (Solidago virgaurea L.) lub częściej u nas w Polsce spotykane odmiany nawłoci późnej lub kanadyjskiej – gatunków inwazyjnych pochodzących z Ameryki Północnej. Zachęcam do zapoznania się z sylwetką tej wspaniałej miododajnej, pachnącej rośliny znanej także pod nazwą „złotej rózgi”, której szerokie właściwości lecznicze możemy wykorzystać właśnie teraz – w okresie wczesnej jesieni.

16 września 2019

Ta zima jeszcze po ciemku

W latach 2017-2018 w ramach ogólnomiejskiego programu oświetlania ulic władzom dzielnicy udało się oświetlić prawie wszystkie nasze ulice. Teraz, po dwóch latach, wszyscy już przywykliśmy do dobrego, ale pierwszy moment po uruchomieniu latarni to było prawdziwe WOW!!!  Niestety „prawie” jak zwykle czyni różnicę. W tym przypadku sporej grupie mieszkańców, którzy mieszkają przy ostatnich 30 ulicach (lub fragmentach ulic), które na ten program się jeszcze nie załapały.

13 września 2019

Lipiec-sierpień w Radzie Dzielnicy

Pomimo sezonu urlopowego Rada Dzielnicy spotykała się dwukrotnie. Termin pierwszej sesji przypadł na dzień 31 lipca. Podczas niej powołano Młodzieżową Radę Dzielnicy Wawer (MRDW). 

5 września 2019

Jaka restauracja na rocznicę?

Nie wiesz, gdzie zaprosić swoją drugą połówkę na rocznicę? Wybierz restaurację, która będzie zaskoczeniem i jednocześnie szansą na spędzenie miło czasu tylko we dwoje. Sprawdź nasze propozycje i znajdź lokal w okolicy. Jedno jest pewne: musi być romantycznie i przytulnie!

29 sierpnia 2019

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Dla wielu osób organizacja przeprowadzki jest niemałym wyzwaniem. Można jednak przeżyć ją bez większych stresów. Wystarczy odpowiedni plan i przygotowanie przedmiotów do transportu.
21 sierpnia 2019

Dwieście lat!

Kolejny mieszkaniec naszej dzielnicy ukończył właśnie sto lat! Urodzony w Różanie nad Narwią pan Tadeusz, dwa lata spędził w obozie NKWD w Borowiczach, w obłasti nowogrodzkiej.
16 sierpnia 2019

Dlaczego twoja strona internetowa nie zarabia? Odpowiedzi znajdziesz w audycie

Jeśli zastanawiasz się, czy strona Twojej firmy jest w pełni funkcjonalna dla jej użytkowników, poszukujesz sposobu na zwiększenie liczby odwiedzających witrynę, lub też chcesz poprawić jej pozycjonowanie  w popularnych wyszukiwarkach internetowych - profesjonalna analiza i weryfikacja strony to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie i od tego właśnie powinieneś zacząć.
9 sierpnia 2019

Okiem coacha: Przyciąganie partnerów jest możliwe?

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się nad tym, dlaczego jedni ludzie wręcz przyciągają do siebie właściwych partnerów i łatwo tworzą z nimi udane związki, podczas gdy inni wciąż narzekają na niepowodzenia w miłości.

8 sierpnia 2019

Cyberetyka: Bezpieczeństwo podczas wakacji

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jednak musimy pamiętać, to nie jest tylko czas beztroski. Podczas wakacji musimy zachować świadomość i dbać o nasze bezpieczeństwo zarówno fizyczne, jak i to cyfrowe. Nikt nie chce wrócić z wypoczynku z niepotrzebnymi troskami.

5 sierpnia 2019

Okiem dietetyka: Wakacje - znakomity moment na rozpoczęcie przygody ze zdrowym odżywianiem

Wakacje kojarzą nam się z większa ilością wolnego czasu, z naturą, odpoczynkiem i spokojniejszym funkcjonowaniem. Rzeczywiście tak jest. Bierzemy urlopy, dzieci nie chodzą do szkoły, nie mają prac domowych czy dodatkowych zajęć, a my w związku z tym mamy więcej czasu na zajęcie się sobą. 
25 lipca 2019

Boże Ciało

Jest niewiele takich dni w roku, gdzie parafianie wraz z kapłanami z naszych staromiłośniańskich osiedlowych parafii: Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Parafii pw. św. Hieronima mogą wspólnie po chrześcijańsku świętować gromadząc się jednocześnie w jednej świątyni tego samego dnia. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwane świętem Bożego Ciała, które w tym roku przypadło na dzień 20 czerwca jest takim dniem. Jest to czas szczególny jednoczący katolików celem oddania czci Najświętszemu Sakramentowi. W kościele katolickim powoli zaczęto obchodzić je w XIV wieku. Papież wyznaczył liturgiczną datę obchodów na czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. Najwcześniej można je obchodzić 21 maja, a najpóźniej 24 czerwca zawsze jednak w czwartek.

24 lipca 2019

Koszenie czas zacząć

Miejscy ogrodnicy zaczynają kolejne koszenie miejskich skwerów zieleni. Wcześniej prace były wstrzymane ze względu na wysokie temperatury. Teraz ścięcie suchej trawy pozwoli pobudzić ją do wzrostu i odbudowy.
4 lipca 2019

Okiem zielarza: zasmakuj w polskiej ambrozji

Kwiat bzu czarnego to prawdziwy ziołowy rarytas! Cieszy mnie niezmiernie, że coraz chętniej wykorzystujemy go w kuchni, szczególnie że właśnie teraz jest czas zbioru tego cennego surowca. Przed nami wspaniały czas wakacji, więc przyda się na pewno do przygotowania orzeźwiających lemoniad dla całej rodziny.

25 czerwca 2019

Okiem coacha: Słabe strony? Czy aby na pewno?

Zauważcie, że zazwyczaj mamy skłonność do koncentrowania się na swoich słabszych stronach, których znaczenie wyolbrzymiamy. Jednocześnie często nie doceniamy tego, co przychodzi nam łatwo.

5 czerwca 2019

Czy śpiewać każdy może? Wywiad z Żanetą Sławińską-Zdunik

Międzypokoleniowe Warsztaty Wokalne „Śpiewamy Nas i Was” odbywają się raz w tygodniu… w kawiarni. Grupa warsztatowa zajmuje część przestrzeni Klubokawiarni Są Siedzi w Międzylesiu i wypełnia ją oddechem, dźwiękiem i emocją. Swego rodzaju eksperyment społeczny wzbudza sympatię. Prowadząca warsztaty wokalistka, Żaneta Sławińska-Zdunik, przekonuje, że śpiewać może każdy i to z przyjemnością zarówno dla siebie, jak i otoczenia. Bo śpiewanie to nie tylko dźwięki o określonej wysokości. To dużo więcej.

20 maja 2019

Okiem zielarza: zakochaj się w majowych bzach

Za nami kwietniowe zbiory zasobnych w rutynę kwiatów forsycji, a już w maju rozpoczyna się sezon na bzy. Te niewielkie drzewka lub krzewy spotkamy często w miejskich parkach, na skwerkach, w ogródkach i na działkach. Wybierając się na spacer z bliską sercu osobą – bowiem maj jest miesiącem zakochanych – można nie tylko skomponować przepiękny bukiet do swojego domu, ale również zafundować sobie pełną naturalnych antyoksydantów i bardzo smaczną herbatkę z bzu.

15 maja 2019

Dlaczego samolot lata nad lasem? – Czyli wszystko o wiosennej walce leśników Nadleśnictwa Celestynów z zagrożeniem od szkodników pierwotnych so

Las można porównać do organizmu żywego, w którym zachodzą niezliczone i nie do końca zbadane procesy. Jest narażony na rozwój różnego rodzaju chorób spowodowanych przez najrozmaitsze przyczyny.
7 maja 2019

Szukasz pracy blisko domu? Nie przegap tej rekrutacji!

Czy znalezienie wymarzonej pracy może być tak proste jak pójście na zakupy po sąsiedzku? Tak, jeśli obok jest Leroy Merlin. Przekonali się o tym Agnieszka, Robert i Michał. Poznaj ich historię i dołącz do najlepszego zespołu nowego Leroy Merlin Warszawa Marsa!
wiadomości archiwalne
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń