WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 18 stycznia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Artykuły

10 czerwca 2014

Zielony Płomień - Rycerze z Wesołej

Była sobota, 10 maja. Poranek był chłodny, ale słoneczny – zapowiadał się piękny, wiosenny dzień. W okolicach godziny 10 w wyznaczonym miejscu zaczęli się pojawiać chłopacy w mundurach – harcerze, by o 10.10 dobić do liczby 26 osób. Tak rozpoczynał się „Turniej Rycerski” – zbiórka drużyny, będąca podsumowaniem ubiegłego roku harcerskiego i ostatecznym sprawdzianem zastępów przed letnim obozem.

4 czerwca 2014

Czy wiesz, co pijesz?

Podczas lata odczuwamy większe zapotrzebowanie na płyny. Sklepowe półki przepełnione są różnego rodzaju kolorowymi sokami, napojami, wielosmakowymi wodami czy mrożonymi herbatami. Podczas gdy wielu z nas przywiązuje dość dużą wagę do tego, co je, rzadko zwracamy uwagę na to, co pijemy.

30 maja 2014

Trudne życie cyklisty

Choć dziś pogoda gorsza, to jednak sezon rowerowy już w pełni. W Wesołej rowerów na ulicach i ścieżkach jest coraz więcej, gdzieniegdzie widać rodzinne wycieczki, gdzie indziej samotnych wielbicieli dwóch kółek w czasie treningu. Sama wyciągnęłam z głębi piwnicy swój jednoślad już w marcu. Tylko że gdy tylko na niego wsiadłam, poczułam, że nie jest tak idealnie, jak bym chciała.
29 maja 2014

Otwórz się na dobre relacje

Powszechnie deklarujemy, że przyjaźń i miłość są dla nas bardzo ważne, że kiedy nie ma z kim świętować sukcesów i celebrować przyjemności, życie nie przynosi pełni szczęścia. A jednak nader często na przeszkodzie spełnieniu stoimy my sami, pielęgnując pamięć o porażkach i zabezpieczając się przeciwko kolejnym niepowodzeniom.  

22 maja 2014

Liderzy na Gocławiu!

Wielokrotnie w pracy radnego zdarzają się sytuacje, w których mieszkańcy Gocławia proszą o interwencje. Są to sprawy ważne i żywotne dla małych gocławskich społeczności, a także dla całego osiedla. Za każdym razem mam jednak mieszane uczucia, gdy wysłuchuję skarg i wniosków mieszkańców. Dlaczego? – ktoś zapyta. – Czy nie po to został Pan wybrany radnym? Przecież ma Pan obowiązki wobec nas, mieszkańców. Oczywiście! 

14 maja 2014

Matura z kultury

Maj to miesiąc matur – od pierwszych dni przez kolejne trzy tygodnie absolwenci szkół średnich będą mierzyć się z pisemnym i ustnym egzaminem dojrzałości. Jednak naszą dojrzałość możemy sprawdzać nie tylko poziomem wiedzy, ale także odpowiednią postawą społeczną. By w sposób dojrzały uczestniczyć w kulturze, można przybrać rolę animatora – kogoś, kto ożywia świadomość kulturalną. Wystarczy przy tym własna pasja, nie musimy być dyplomowanymi animatorami kultury.

8 maja 2014

Punk + kabaret? Można!

Przyzwyczailiśmy się już, że wielu artystów po prostu wymyka się szufladkom. Łączą ze sobą gatunki, zlewają to, co zdawało się do siebie niepasujące, i tworzą nową jakość, którą trudno nazwać. Jednak są też takie zespoły, o których trudno powiedzieć, żeby czerpały z jakiegokolwiek gatunku. Jednym z nich jest The Dresden Dolls. 

30 kwietnia 2014

Dziesiąta rocznica uchwalenia Dnia Flagi

W tym roku, 2 maja, przypada dziesiąta rocznica uchwalenia przez Sejm RP Dnia Flagi. Wydarzenie to pozostaje w cieniu przypadającej na dzień 1 maja rocznicy przystąpienia Polski do UE, jednak nasze barwy narodowe są w pewien sposób powiązane z dzisiejszą Unią Europejską. Nawiązują one do pierwszej w Europie unii państw, której podstawy i zasady były bardzo podobne jak dzisiejszej Unii Europejskiej.
29 kwietnia 2014

Kraina Jeziorki. Raj pod Warszawą

Kraina Jeziorki to obszar leżący w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy w kierunku południowym. To właśnie tu rowerzyści mają do dyspozycji ponad 400 km szlaków rowerowych leżących w dolinie rzeki Jeziorki. To właśnie pod stolicą na obszarze 10 gmin można aktywnie (rowerem czy kajakiem) miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę. 

28 kwietnia 2014

Harcerska Wieczornica „Moja Polska” hm. Danuty Rosner

3 kwietnia odbyła się w anińskim liceum harcerska wieczornica „Moja Polska”, podczas której wręczano świeżo wydane śpiewniki hm. Danuty Rosner. Uroczystość rozpoczęto od rozpalenia harcerskiego kominka przez wójta gminy Jaktorów Macieja Śliwerskiego, który sfinansował wydanie śpiewnika. W imieniu władz dzielnicy Wawer świeczowisko rozpaliła Renata Potrzebowska – naczelnik Wydziału Oświaty.

22 kwietnia 2014

Moda na wiosnę – lato 2014

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku pojawia się pytanie, w co się będziemy ubierać? Trendy modowe na 2014 rok są już znane. Będzie kolorowo i pastelowo, kobieco i ekstrawagancko, nie zabraknie także sportowego luzu. Zapraszam do przejrzenia krótkiej „ściągawki”. 

10 kwietnia 2014

Jajko z niespodzianką!

Co kryje się pod kruchą skorupką jaja? Czy jaja powinny pojawiać się na naszych stołach regularnie, czy raczej od święta? Doniesienia dotyczące tego tematu wydają się być sprzeczne. Czasem słyszymy o nieocenionych wartościach odżywczych jaj, innym razem jesteśmy przestrzegani przed ich nadmiernym spożyciem z uwagi na obecny w jajach cholesterol. Ale czy możemy wyobrazić sobie nadchodzące Święta Wielkiej Nocy bez królujących na stole jaj?

1 kwietnia 2014

Niezgoda nie musi ranić

Z pewnością każdemu zdarza się od czasu do czasu natrafić na problemy z porozumieniem. Bywają różnice zdań w ważnych kwestiach, trudności w przekonaniu kogoś do swojego pomysłu itp. Czasem zaczyna się od małego iskrzenia, a kończy na miotaniu prawdziwych błyskawic. Jak więc sprawić, by wiosenne burze obchodziły nas szerokim łukiem i żeby na niebie widać było tęczę?  

27 marca 2014

Zdarzyło się Wam zamówić jedzenie przez Internet? Nie? To zapraszam do poznania pyszne.pl

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome rozwiązań internetowych ułatwiających życie. Jednym z nich jest zamawianie jedzenia przez Internet, które cieszy się coraz większą popularnością. Serwis pyszne.pl w swojej bazie ma ponad 1500 restauracji z całej Polski. Główną ideą jest umożliwienie użytkownikowi zamówienia jedzenia za pośrednictwem sieci z dostawą pod wskazany adres.

17 marca 2014

Informacja jest wartością

Kończy się czas zgłaszania propozycji (projektów) do budżetu partycypacyjnego. W całej dzielnicy Praga Południe przeznaczono na to ponad 2 mln zł. Z informacji dostępnych w dniu powstania tego felietonu wynika, że Praga Południe nie jest liderem w warszawskim wyścigu o projekt z budżetu. Dlaczego tak się dzieje? 

5 marca 2014

Popisy aktorskie to nie wszystko

„Sierpień w hrabstwie Osage” zbiera zarówno liczne nominacje do nagród wszelakich jak i pozytywne recenzje od krytyków. Jednak to, co głównie jest zachwalane w tym obrazie to aktorstwo. A co z resztą? Reszta, niestety, też powinna być istotna.

26 lutego 2014

Termin ważności kosmetyków

Przy zakupie produktów kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej absolutną koniecznością jest sprawdzenie opisu na opakowaniach lub ulotkach dotyczącego terminu ich przydatności do użycia. Kupując kremy, cienie, fluidy, pudry oraz inne kosmetyki zwracamy uwagę czy na etykietce jest symbol PAO (period-after-opening) tj. rysunek otwartego słoiczka z podaną na nim liczbą miesięcy (np. 6M, 9M, 24M) lub lat (1 Y). Zgodnie z dyrektywą UE symbol PAO musi być oznaczony na produkcie, którego termin ważności wynosi 30 lub więcej miesięcy.

20 lutego 2014

Strefa zdrowia: Postaw na brązowe!

Od dawna wiadome jest, że ciemne produkty mają dużo większą wartość odżywczą. Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających właściwości zdrowotne naturalnych, nieoczyszczonych produktów. Przykładowo, naukowcy Uniwersytetu Harvarda udowodnili, że spożywanie powyżej pięciu porcji białego ryżu tygodniowo zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. 
14 lutego 2014

Męska rzecz – zdrowa skóra

W tym miesiącu kilka słów o męskiej skórze i jej pielęgnacji. Różnice pomiędzy męską a kobiecą skórą wynikają z ilości oraz działania hormonów. Androgeny u mężczyzn i estrogeny u kobiet determinują różnice w strukturze i funkcjonowaniu skóry.

10 lutego 2014

Jeszcze raz o miłości… czyli Walentynki i 3 proste sposoby, by się zakochać

Choć wokół nas piękna zima, w sercach tych, którzy tęsknią za miłością, tworzą się małe sopelki lodu. Kolejne samotne Walentynki… Jak więc ułatwić sobie poszukiwania, co zrobić, aby przyciągnąć miłość? Po pierwsze: bądź optymistą. Człowiek, który wierzy w dobre rozwiązania, jest o wiele skuteczniejszy w działaniu od autora czarnych scenariuszy. To działa jak samospełniająca się przepowiednia.    

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 19 stycznia 2018

"Harmonijkowy atak!" - kocert zespołu Harpcore

Sobota, 20 stycznia 2018

II Marsz śladami powstańców styczniowych 1863 roku

Sobota, 20 stycznia 2018

Klub Miłośników Gier Planszowych zaprasza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń