WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Artykuły

5 grudnia 2016

Kącik seniora: U seniorów dzieje się...

8 października w Klubie Kościuszkowca odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 UTW Wesoła. Uroczystość otworzyła wiceprezes Maryla Surawska. Inaugurację zaszczycili goście: burmistrz dzielnicy Edward Kłos, dyrektor OPS Alicja Pasztor, dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Katarzyna Paroń-Bryła, dyrektor Ośrodka Kultury Edward Kalisz.
30 listopada 2016

Zielony płomień: A w listopadzie...

Sobota, siódma rano. Budzik bezlitośnie dzwoni, przekonując, że już trzeba wstać, coś przekąsić, wdziać mundur i, zabrawszy ekwipunek, pójść na miejsce zbiórki. Jestem niemal przekonany, że tak wyglądał dla dziesięciu harcerzy (w tym czterech ze „Stanicy”) poranek 5 listopada. 
21 listopada 2016

Qlturka: Strach na dwa sposoby

Ponieważ tekst ten piszę 31 października, kiedy w Stanach Zjednoczonych świętuje się Halloween, nie sposób nie wprowadzić do tekstu nieco przerażającego klimatu. Stąd dla Was dwie propozycje na wieczory, kiedy chcielibyście się chociaż nieco przestraszyć.
16 listopada 2016

Kącik bibliofila: Manfred Spitzer - Cyberchoroby

Autor książki, którą mam przyjemność Państwu polecić, znany jest już zapewne niektórym czytelnikom z poprzedniej pozycji, zatytułowanej „Cyfrowa demencja”. Technologia informacyjna jest już w naszym życiu wszechobecna. Czas przebywania przed monitorami wzrasta, szczególnie wśród młodzieży, w zawrotnym tempie. 
8 listopada 2016

CyberEtyka: Socjotechnika w służbie cyberprzestępczości

Nadmierna ufność jest bezwzględnie wykorzystywana przez internetowych przestępców. Ofiary różnego rodzaju ataków w sieci przeważnie nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że pomogły lub wręcz bezpośrednio udzieliły bezcennych informacji niepowołanym osobom o intencjach, które trudno nazwać dobrymi.
27 października 2016

Okiem coacha: 5 kroków - jak pokonać nieśmiałość

Nieśmiałość nie jest pojęciem ściśle zdefiniowanym, jednak większość z nas z pewnością potrafiłaby je opisać. Gdy jesteśmy onieśmieleni, odczuwamy napięcie, skrępowanie, tremę, a nawet lęk o różnym natężeniu. 
25 października 2016

Zielony Płomień: I po wakacjach...

Do piaszczystego zbocza, gwałtownie wpadającego w nurty Czarnej Hańczy, przybijają kolejne kajaki. W sumie jest ich czternaście, w każdym – wyczerpani trzydniowym spływem harcerze ze „Stanicy”. Nareszcie są u celu, dali radę, mimo niekiedy paskudnej, deszczowej pogody.
20 października 2016

Qlturka: Muzyka na deszcz

Kiedy na dworze jest tak jak teraz, kiedy piszę ten tekst (czyli leje), nie bardzo chce się cokolwiek robić. Jedną z nielicznych miłych rozrywek w takim momencie jest słuchanie deszczu bijącego o szyby ciepłego wnętrza. Albo słuchanie czegoś innego. Na przykład muzyki, która przypomni nam o nieco słoneczniejszych wakacjach.
27 września 2016

Gdzie była Ula

Sobota w Aninie powinna być dniem spokojnym. Tym razem jednak było inaczej. Od godziny 10.00 w całym osiedlu zaroiło się od mundurów. W okolicach V Poprzecznej  mundury były niebieskie. Na Alpejskiej, Kajki i Zorzy – szare i zielone. Niebiescy podjechali pod anińską filię WCK służbowym polonezem i błyskawicznie rozlokowali się na zewnątrz i wewnątrz budynku. Na oczach zdumionych animatorów lokalnej kultury i przyjaciółek Warszawy, powstał regularny komisariat.
12 lipca 2016

Kilka rad, jak nie zepsuć sobie wczasów

Wakacje marzą nam się jako wspaniały czas wolności i korzystania z przyjemności. Jednak życie pokazuje, że oczekiwania nie zawsze się spełniają, a z cieszeniem się chwilą różnie bywa… Pracoholicy dzwonią ukradkiem do biura, niezbyt dobrane pary odkrywają, że mają za mało tematów do rozmowy, a komputerowi maniacy, zamiast podziwiać widoki, wpatrują się w ekran tabletu… Jak to zmienić?
11 lipca 2016

Partnerstwo dla Pracy: Okres urlopowy czas zacząć! (cz. 2)

W poprzedniej części rozpoczęliśmy temat urlopów wypoczynkowych. W tym artykule wyjaśnimy Państwu, co dzieje się w sytuacji, w której przykładowo pracownik rozpoczyna urlop i już pierwszego dnia dopada go wysoka temperatura, a lekarz zaleca pozostanie w domu, oszczędny tryb życia oraz przyjmowanie lekarstw.
17 czerwca 2016

Okiem coacha: Jak zrobić dobre wrażenie w nowym towarzystwie

Przed nami wakacyjne wyjazdy, plenerowe (i nie tylko) imprezy oraz wiele innych okazji do nawiązywania kontaktów towarzyskich. Jak zrobić dobre wrażenie w sytuacji, w której nikogo nie znamy, a chcielibyśmy dobrze się bawić?
16 czerwca 2016

Partnerstwo dla Pracy: Okres urlopowy czas zacząć! (cz. 1)

Pracownico, pracowniku, czy wiesz, że przysługuje ci prawo do płatnego, corocznego i nieprzerwanego urlopu? Czy wiesz, że efektywny wypoczynek od pracy to gwarancja lepszego stanu zdrowia? Jeżeli jesteś zatrudniony krócej niż 10 lat – zgodnie z kodeksem pracy przysługuje ci 20 dni urlopu, a jeśli jesteś zatrudniony dłużej niż 10 lat, to 26 dni.

25 maja 2016

Okiem prawnika: Egzekucja kontaktów z dzieckiem

Moja praktyka w sprawach rodzinnych pokazuje, że nagminnie zdarzają się sytuacje, w których jeden z rodziców, pomimo sądowego ustalenia kontaktów z dzieckiem, nie realizuje ich w ogóle lub utrudnia ich wykonywanie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Czy istnieją jakieś prawne metody „motywowania” rodzica do prawidłowego wykonywania orzeczenia sądu?
18 maja 2016

Qlturka: Przewodnik po sezonie festiwalowym w Polsce

Przed nami czas świetnej zabawy pod gołym niebem w gronie przyjaciół i z muzyką najlepszych kapel na żywo, czyli sezon na plenerowe festiwale muzyczne! Redakcyjny ekspert od festiwali muzycznych, Martyna Nowosielska, poleca Wam najciekawsze z nich.
13 kwietnia 2016

Qlturka: Zabrać dzieciom facetów w spandexie

Filmy o superbohaterach już dawno przestały mieścić się, jak kiedyś, w kategorii filmów dla dzieci i coraz bardziej ewoluują w stronę kina dla dorosłych. Już trylogia o Batmanie Christophera Nolana pokazała nam, że od filmu o kolesiu w spandexie można wymagać więcej – głębi, dobrze zbudowanej fabuły, świetnej gry aktorskiej i mocnego przekazu. Jednak mimo wszystkich nowych komponentów większość superbohaterów nadal miała jeden feler – byli zbyt grzeczni.
12 kwietnia 2016

CyberEtyka: Hejter nie jest bezkarny

Korzystając ze współpracy z Fundacją CyberEtyka, która na tych łamach regularnie publikuje artykuły na temat bezpiecznego i etycznego korzystania z Internetu, poruszę dziś jeden z największych problemów powszechnego dostępu do sieci Internet, jakim jest hejt internetowy. Problem ten dotyka zarówno osoby publiczne, jak i zwykłych obywateli, w tym dzieci i młodzież, oraz małych i dużych przedsiębiorców.
11 kwietnia 2016

Poznajemy Mazowsze

W dniu 12 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wesołej oraz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych pt. „Poznajemy Mazowsze”. Mottem zaproszeń na spotkanie były słowa: „Nie tym się chwal, że masz sławną Ojczyznę, ale staraj się żyć tak, abyś był jej godny”. (Arystoteles 384–322 p.n.e.)
11 kwietnia 2016

Obóz harcerski - jak to się je?

Czasem, kiedy słucham różnych opinii, zaczyna mi się wydawać, że ludzie uważają obóz harcerski za obóz survivalowy. Puszczamy dzieci w las i każemy im przetrwać, uzbrojonym tylko w finkę. Istnieje też druga strona medalu – obóz „kolonijny”, na którym, według niektórych, powinniśmy robić wszystko za dzieci. Na szczęście prawdziwy obóz harcerski nie jest ani jednym, ani drugim.
1 kwietnia 2016

Nowe życie w nowym kraju

Temat uchodźców wciąż jest tematem wywołującym duże emocje, a zamachy terrorystyczne w Europie „dolewają oliwy do ognia” i pogłębiają niechęć Polaków do obcokrajowców. Warto jednak pamiętać, że uchodźcy i migranci ekonomiczni to dwie zupełnie różne grupy i ci pierwsi naprawdę potrzebują pomocy, a Polska może im jej udzielić.
11 marca 2016

Qlturka: Przebiśniegi

Marzec to miesiąc, w którym powoli wszystko budzi się do życia. Również my, ludzie, zaczynamy przyjmować do organizmów nieco więcej witaminy D dzięki muskającym skórę coraz częstszym promieniom słonecznym. Jest coraz cieplej, chce się coraz więcej, zaczyna się sezon rowerowy i ogródkowy w barach i pubach, gdzie chętniej zasiadamy z chłodnym piwem w dłoni. Do takiego przebudzenia z zimowego snu warto mieć dobrą ścieżkę dźwiękową.
23 lutego 2016

CyberEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „Bek@”

W obecnych czasach praktycznie każdy, nawet najmłodszy obywatel ma dostęp do sieci Internet. Jednoczesny wzrost dostępności nowych technologii nie idzie w parze z działaniami edukacyjnymi, dzięki którym mali obywatele byliby świadomi zagrożeń, potrafili je identyfikować oraz im przeciwdziałać. "Bek@" - projekt z budżetu partycypacyjnego 2017 - ma szanse to zmienić.
23 lutego 2016

Okiem coacha: Zaprogramuj się na sukces

Przeczytałam kiedyś inspirujące zdanie: „Gdyby nie marzyciele, Ziemia nadal byłaby płaska”. To prawda. Marzenia popychają świat do przodu. Samoloty, łodzie podwodne, telefony są przecież zmaterializowaną fantazją o czymś, co na początku wydawało się nierealne. A jak jest z naszymi marzeniami? Ot choćby o tym, by śmiało szusować po stoku, mówić płynnie po hiszpańsku, założyć własny biznes, zakochać się szczęśliwie…?
18 lutego 2016

Polskie technologie, z których możemy być dumni

Polska może się pochwalić bardzo utalentowanymi lekarzami, choć nierzadko kontynuują oni swoją praktykę zagranicą. Nie jest to nasz jedyny wkład w światową medycynę, ponieważ do Polaków należy wiele ważnych i innowacyjnych osiągnięć w tej dziedzinie.
15 lutego 2016

Dzień Myśli Braterskiej

Prawie każdy dzień roku jest poświęcony komuś lub czemuś – i tak swoje święto mają poszczególne grupy zawodowe, fani motoryzacji czy zwolennicy ekologii. Harcerze i skauci nie są gorsi, bo już od 90 lat obchodzą swoje święto. Dzień Myśli Braterskiej przypada 22 lutego: w dniu urodzin twórcy skautingu, lorda Roberta Baden-Powella.
2 lutego 2016

Qlturka: Najlepsi w 2015, czyli muzyczne podsumowanie roku

Tak, tak, początek roku to zawsze czas podsumowań. Tak więc i tym razem w kilku słowach zaprezentuję, co najbardziej poruszyło mnie w minionym roku – płytowo oraz koncertowo. Zaczynamy!
21 stycznia 2016

Okiem prawnika: Naruszenie dóbr osobistych

Jako dobra osobiste ustawa wymienia zdrowie, wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko, pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą. To jedynie przykładowe dobra osobiste.
8 stycznia 2016

CyberEtyka: Nadchodzące zmiany w ochronie danych osobowych

Kiedy 20 lat temu tworzone było prawo dot. ochrony danych osobowych, z Internetu korzystało około 1% Europejczyków. Komisja Europejska, zdając sobie sprawę, że przepisy tworzone w latach 90 ubiegłego wieku mogą powoli „trącić myszką”, podjęła decyzję o rozpoczęciu prac nad pakietem zmian i ujednoliceniem przepisów dot. ochrony danych osobowych mających obowiązywać w państwach członkowskich całej Unii.
16 grudnia 2015

Okiem coacha: 7 mitów na temat miłości

Szczęśliwe życie we dwoje bywa wyzwaniem. Na drodze do spełnienia stają nasze wzorce z przeszłości, obawy, trudne doświadczenia. Wdrażamy więc pewne zasady, które, jak uważamy, mają pomóc nam zatrzymać miłość. Okazuje się jednak, że nasze teorie nie zawsze sprawdzają się w praktyce.
9 grudnia 2015

Zielony Płomień - To było wyjątkowe Święto Niepodległości

W tym roku po raz pierwszy w historii Wesołej obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości przez niespełna tydzień. Jak pisaliśmy w listopadowym numerze „Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła”, zaplanowano na ten czas wiele wydarzeń, a jednym z nich była zainicjowana przez harcerzy z Wesołej gra miejska pt. „Niepodległość – dowiedz się więcej”.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Maj 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 3 czerwca 2023

VII Rolkowisko w Wesołej - wyścigi na Rolkostradzie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń