WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 4 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Artykuły

29 maja 2014

Otwórz się na dobre relacje

Powszechnie deklarujemy, że przyjaźń i miłość są dla nas bardzo ważne, że kiedy nie ma z kim świętować sukcesów i celebrować przyjemności, życie nie przynosi pełni szczęścia. A jednak nader często na przeszkodzie spełnieniu stoimy my sami, pielęgnując pamięć o porażkach i zabezpieczając się przeciwko kolejnym niepowodzeniom.  

22 maja 2014

Liderzy na Gocławiu!

Wielokrotnie w pracy radnego zdarzają się sytuacje, w których mieszkańcy Gocławia proszą o interwencje. Są to sprawy ważne i żywotne dla małych gocławskich społeczności, a także dla całego osiedla. Za każdym razem mam jednak mieszane uczucia, gdy wysłuchuję skarg i wniosków mieszkańców. Dlaczego? – ktoś zapyta. – Czy nie po to został Pan wybrany radnym? Przecież ma Pan obowiązki wobec nas, mieszkańców. Oczywiście! 

14 maja 2014

Matura z kultury

Maj to miesiąc matur – od pierwszych dni przez kolejne trzy tygodnie absolwenci szkół średnich będą mierzyć się z pisemnym i ustnym egzaminem dojrzałości. Jednak naszą dojrzałość możemy sprawdzać nie tylko poziomem wiedzy, ale także odpowiednią postawą społeczną. By w sposób dojrzały uczestniczyć w kulturze, można przybrać rolę animatora – kogoś, kto ożywia świadomość kulturalną. Wystarczy przy tym własna pasja, nie musimy być dyplomowanymi animatorami kultury.

8 maja 2014

Punk + kabaret? Można!

Przyzwyczailiśmy się już, że wielu artystów po prostu wymyka się szufladkom. Łączą ze sobą gatunki, zlewają to, co zdawało się do siebie niepasujące, i tworzą nową jakość, którą trudno nazwać. Jednak są też takie zespoły, o których trudno powiedzieć, żeby czerpały z jakiegokolwiek gatunku. Jednym z nich jest The Dresden Dolls. 

30 kwietnia 2014

Dziesiąta rocznica uchwalenia Dnia Flagi

W tym roku, 2 maja, przypada dziesiąta rocznica uchwalenia przez Sejm RP Dnia Flagi. Wydarzenie to pozostaje w cieniu przypadającej na dzień 1 maja rocznicy przystąpienia Polski do UE, jednak nasze barwy narodowe są w pewien sposób powiązane z dzisiejszą Unią Europejską. Nawiązują one do pierwszej w Europie unii państw, której podstawy i zasady były bardzo podobne jak dzisiejszej Unii Europejskiej.
29 kwietnia 2014

Kraina Jeziorki. Raj pod Warszawą

Kraina Jeziorki to obszar leżący w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy w kierunku południowym. To właśnie tu rowerzyści mają do dyspozycji ponad 400 km szlaków rowerowych leżących w dolinie rzeki Jeziorki. To właśnie pod stolicą na obszarze 10 gmin można aktywnie (rowerem czy kajakiem) miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę. 

28 kwietnia 2014

Harcerska Wieczornica „Moja Polska” hm. Danuty Rosner

3 kwietnia odbyła się w anińskim liceum harcerska wieczornica „Moja Polska”, podczas której wręczano świeżo wydane śpiewniki hm. Danuty Rosner. Uroczystość rozpoczęto od rozpalenia harcerskiego kominka przez wójta gminy Jaktorów Macieja Śliwerskiego, który sfinansował wydanie śpiewnika. W imieniu władz dzielnicy Wawer świeczowisko rozpaliła Renata Potrzebowska – naczelnik Wydziału Oświaty.

22 kwietnia 2014

Moda na wiosnę – lato 2014

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku pojawia się pytanie, w co się będziemy ubierać? Trendy modowe na 2014 rok są już znane. Będzie kolorowo i pastelowo, kobieco i ekstrawagancko, nie zabraknie także sportowego luzu. Zapraszam do przejrzenia krótkiej „ściągawki”. 

10 kwietnia 2014

Jajko z niespodzianką!

Co kryje się pod kruchą skorupką jaja? Czy jaja powinny pojawiać się na naszych stołach regularnie, czy raczej od święta? Doniesienia dotyczące tego tematu wydają się być sprzeczne. Czasem słyszymy o nieocenionych wartościach odżywczych jaj, innym razem jesteśmy przestrzegani przed ich nadmiernym spożyciem z uwagi na obecny w jajach cholesterol. Ale czy możemy wyobrazić sobie nadchodzące Święta Wielkiej Nocy bez królujących na stole jaj?

1 kwietnia 2014

Niezgoda nie musi ranić

Z pewnością każdemu zdarza się od czasu do czasu natrafić na problemy z porozumieniem. Bywają różnice zdań w ważnych kwestiach, trudności w przekonaniu kogoś do swojego pomysłu itp. Czasem zaczyna się od małego iskrzenia, a kończy na miotaniu prawdziwych błyskawic. Jak więc sprawić, by wiosenne burze obchodziły nas szerokim łukiem i żeby na niebie widać było tęczę?  

27 marca 2014

Zdarzyło się Wam zamówić jedzenie przez Internet? Nie? To zapraszam do poznania pyszne.pl

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome rozwiązań internetowych ułatwiających życie. Jednym z nich jest zamawianie jedzenia przez Internet, które cieszy się coraz większą popularnością. Serwis pyszne.pl w swojej bazie ma ponad 1500 restauracji z całej Polski. Główną ideą jest umożliwienie użytkownikowi zamówienia jedzenia za pośrednictwem sieci z dostawą pod wskazany adres.

17 marca 2014

Informacja jest wartością

Kończy się czas zgłaszania propozycji (projektów) do budżetu partycypacyjnego. W całej dzielnicy Praga Południe przeznaczono na to ponad 2 mln zł. Z informacji dostępnych w dniu powstania tego felietonu wynika, że Praga Południe nie jest liderem w warszawskim wyścigu o projekt z budżetu. Dlaczego tak się dzieje? 

5 marca 2014

Popisy aktorskie to nie wszystko

„Sierpień w hrabstwie Osage” zbiera zarówno liczne nominacje do nagród wszelakich jak i pozytywne recenzje od krytyków. Jednak to, co głównie jest zachwalane w tym obrazie to aktorstwo. A co z resztą? Reszta, niestety, też powinna być istotna.

26 lutego 2014

Termin ważności kosmetyków

Przy zakupie produktów kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej absolutną koniecznością jest sprawdzenie opisu na opakowaniach lub ulotkach dotyczącego terminu ich przydatności do użycia. Kupując kremy, cienie, fluidy, pudry oraz inne kosmetyki zwracamy uwagę czy na etykietce jest symbol PAO (period-after-opening) tj. rysunek otwartego słoiczka z podaną na nim liczbą miesięcy (np. 6M, 9M, 24M) lub lat (1 Y). Zgodnie z dyrektywą UE symbol PAO musi być oznaczony na produkcie, którego termin ważności wynosi 30 lub więcej miesięcy.

20 lutego 2014

Strefa zdrowia: Postaw na brązowe!

Od dawna wiadome jest, że ciemne produkty mają dużo większą wartość odżywczą. Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających właściwości zdrowotne naturalnych, nieoczyszczonych produktów. Przykładowo, naukowcy Uniwersytetu Harvarda udowodnili, że spożywanie powyżej pięciu porcji białego ryżu tygodniowo zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. 
14 lutego 2014

Męska rzecz – zdrowa skóra

W tym miesiącu kilka słów o męskiej skórze i jej pielęgnacji. Różnice pomiędzy męską a kobiecą skórą wynikają z ilości oraz działania hormonów. Androgeny u mężczyzn i estrogeny u kobiet determinują różnice w strukturze i funkcjonowaniu skóry.

10 lutego 2014

Jeszcze raz o miłości… czyli Walentynki i 3 proste sposoby, by się zakochać

Choć wokół nas piękna zima, w sercach tych, którzy tęsknią za miłością, tworzą się małe sopelki lodu. Kolejne samotne Walentynki… Jak więc ułatwić sobie poszukiwania, co zrobić, aby przyciągnąć miłość? Po pierwsze: bądź optymistą. Człowiek, który wierzy w dobre rozwiązania, jest o wiele skuteczniejszy w działaniu od autora czarnych scenariuszy. To działa jak samospełniająca się przepowiednia.    

3 lutego 2014

Uzdrawiająca moc pożywienia

Już w starożytności Hipokrates, który położył fundamenty współczesnej medycyny, mówił „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Wierzył on, że ludzki organizm ma zdolność samoleczenia, jeśli zapewni mu się odpowiednie warunki, i jako jeden z pierwszych badał wpływ diety i czynników środowiskowych na życie oraz zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

29 stycznia 2014

Radni. Czy ich znamy?

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” To treść art. 23a ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Tymi słowami radni rozpoczynają nową kadencję. Bez złożenia ślubowania nie można rozpocząć pełnienia mandatu radnego. Czy te słowa coś znaczą? Czy do czegoś zobowiązują? Czy czegoś od radnych wymagają? Wydaje się, że to pytanie bardzo podstawowe i elementarne.
15 stycznia 2014

Jak odczarować samotność

Karnawał to czas rozrywek, nawiązywania kontaktów. Wszyscy się bawią, wychodzą – myślisz sobie – a ja nie mam z kim.Czy jest coś, co Ci w tym przeszkadza? Kompleksy, złe doświadczenia, obawy? Jak możesz je pokonać?
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 4 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne

Sobota, 4 lipca 2020

4 lipca ruszają rejsy i przeprawy promowe z Plaży Romantycznej

Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń