WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Artykuły

1 kwietnia 2014

Niezgoda nie musi ranić

Z pewnością każdemu zdarza się od czasu do czasu natrafić na problemy z porozumieniem. Bywają różnice zdań w ważnych kwestiach, trudności w przekonaniu kogoś do swojego pomysłu itp. Czasem zaczyna się od małego iskrzenia, a kończy na miotaniu prawdziwych błyskawic. Jak więc sprawić, by wiosenne burze obchodziły nas szerokim łukiem i żeby na niebie widać było tęczę?  

27 marca 2014

Zdarzyło się Wam zamówić jedzenie przez Internet? Nie? To zapraszam do poznania pyszne.pl

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome rozwiązań internetowych ułatwiających życie. Jednym z nich jest zamawianie jedzenia przez Internet, które cieszy się coraz większą popularnością. Serwis pyszne.pl w swojej bazie ma ponad 1500 restauracji z całej Polski. Główną ideą jest umożliwienie użytkownikowi zamówienia jedzenia za pośrednictwem sieci z dostawą pod wskazany adres.

17 marca 2014

Informacja jest wartością

Kończy się czas zgłaszania propozycji (projektów) do budżetu partycypacyjnego. W całej dzielnicy Praga Południe przeznaczono na to ponad 2 mln zł. Z informacji dostępnych w dniu powstania tego felietonu wynika, że Praga Południe nie jest liderem w warszawskim wyścigu o projekt z budżetu. Dlaczego tak się dzieje? 

5 marca 2014

Popisy aktorskie to nie wszystko

„Sierpień w hrabstwie Osage” zbiera zarówno liczne nominacje do nagród wszelakich jak i pozytywne recenzje od krytyków. Jednak to, co głównie jest zachwalane w tym obrazie to aktorstwo. A co z resztą? Reszta, niestety, też powinna być istotna.

26 lutego 2014

Termin ważności kosmetyków

Przy zakupie produktów kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej absolutną koniecznością jest sprawdzenie opisu na opakowaniach lub ulotkach dotyczącego terminu ich przydatności do użycia. Kupując kremy, cienie, fluidy, pudry oraz inne kosmetyki zwracamy uwagę czy na etykietce jest symbol PAO (period-after-opening) tj. rysunek otwartego słoiczka z podaną na nim liczbą miesięcy (np. 6M, 9M, 24M) lub lat (1 Y). Zgodnie z dyrektywą UE symbol PAO musi być oznaczony na produkcie, którego termin ważności wynosi 30 lub więcej miesięcy.

20 lutego 2014

Strefa zdrowia: Postaw na brązowe!

Od dawna wiadome jest, że ciemne produkty mają dużo większą wartość odżywczą. Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających właściwości zdrowotne naturalnych, nieoczyszczonych produktów. Przykładowo, naukowcy Uniwersytetu Harvarda udowodnili, że spożywanie powyżej pięciu porcji białego ryżu tygodniowo zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. 
14 lutego 2014

Męska rzecz – zdrowa skóra

W tym miesiącu kilka słów o męskiej skórze i jej pielęgnacji. Różnice pomiędzy męską a kobiecą skórą wynikają z ilości oraz działania hormonów. Androgeny u mężczyzn i estrogeny u kobiet determinują różnice w strukturze i funkcjonowaniu skóry.

10 lutego 2014

Jeszcze raz o miłości… czyli Walentynki i 3 proste sposoby, by się zakochać

Choć wokół nas piękna zima, w sercach tych, którzy tęsknią za miłością, tworzą się małe sopelki lodu. Kolejne samotne Walentynki… Jak więc ułatwić sobie poszukiwania, co zrobić, aby przyciągnąć miłość? Po pierwsze: bądź optymistą. Człowiek, który wierzy w dobre rozwiązania, jest o wiele skuteczniejszy w działaniu od autora czarnych scenariuszy. To działa jak samospełniająca się przepowiednia.    

3 lutego 2014

Uzdrawiająca moc pożywienia

Już w starożytności Hipokrates, który położył fundamenty współczesnej medycyny, mówił „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Wierzył on, że ludzki organizm ma zdolność samoleczenia, jeśli zapewni mu się odpowiednie warunki, i jako jeden z pierwszych badał wpływ diety i czynników środowiskowych na życie oraz zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

29 stycznia 2014

Radni. Czy ich znamy?

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” To treść art. 23a ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Tymi słowami radni rozpoczynają nową kadencję. Bez złożenia ślubowania nie można rozpocząć pełnienia mandatu radnego. Czy te słowa coś znaczą? Czy do czegoś zobowiązują? Czy czegoś od radnych wymagają? Wydaje się, że to pytanie bardzo podstawowe i elementarne.
15 stycznia 2014

Jak odczarować samotność

Karnawał to czas rozrywek, nawiązywania kontaktów. Wszyscy się bawią, wychodzą – myślisz sobie – a ja nie mam z kim.Czy jest coś, co Ci w tym przeszkadza? Kompleksy, złe doświadczenia, obawy? Jak możesz je pokonać?
20 grudnia 2013

Powrót w wielkim stylu

Na powrót The Bad Seeds czekałam od minuty, kiedy ogłosili, że czas się rozstać. Czytający mój dział od dawna na pewno pamiętają moją recenzję „Murder Ballads” sprzed kilku lat, co może tylko potwierdzać moje ustawiczne zachwycanie się tą formacją. A przede wszystkim jej niesamowicie utalentowanym liderem, Nickiem Cave’em. Każdy powrót ulubionego zespołu to obawy. Zwłaszcza, że w międzyczasie The Bad Seeds opuścili jedni z ich najważniejszych muzyków – Blixa Bargeld i Mick Harvey. Jednak nie było się czego bać – album „Push the Sky Away” nie mógłby być lepszy.

 

17 grudnia 2013

Aktualności „Zielonego Płomienia”

Przez weekend 20-22 września 44 WDH-y „Stanica” dzielnie walczyła w Turnieju Drużyn Puszczańskich o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, ostatecznie plasując się tuż za podium. Harcerze w trakcie sobotniej gry poruszali się po mapie o konturach mapy II RP i odwiedzali kolejne miasta – stolice historycznych województw, by wykonywać w nich zadania, np. wykonanie szkicu terenowego. Był to nasz pierwszy Turniej Drużyn Puszczańskich, ale liczymy na to, że w przyszłym roku również uda się nam wziąć w nim udział.

12 grudnia 2013

Zimowe dokarmianie ptaków

Chyba każdego zachwyca widok sikor wyjadających ziarno z karmnika albo kowalików skubiących słoninę. Dokarmianie ptaków, które potem obserwuje się za oknem, staje się często rodzinnym, pasjonującym zajęciem. Trzeba jednak pamiętać, że dokarmianie to także wielka odpowiedzialność.
10 grudnia 2013

Ilu pisarzy jest w Wawrze?

Pięćdziesięciu? Stu? Odpowiedź na to pytanie zna z pewnością pani Katarzyna Nowak, poetka i bibliotekarka śmiało angażująca się w nowatorskie projekty kulturalne. Tym ostatnim, największym, była druga edycja „Letniska z Artystami”, której uroczyste zakończenie świętowaliśmy 29 października w Strefie Kultury. Podobnie jak 14 września, również i w ostatnim dniu „Letniska” nie zabrakło etiud teatralnych, piosenek i produkcji filmowych – konsekwentnie odwołujących się do Linii Otwockiej i dzielnicy Wawer.

4 grudnia 2013

I Nadzwyczajny Zjazd Hufca ZHP Wawer

W niedzielę 13 października odbył się zjazd założycielski Hufca ZHP Wawer, który odłączył się od Hufca Praga-Południe. Proces powstawania hufca trwał ponad rok. Hufiec powstał z inicjatywy instruktorów wawerskich, którzy na co dzień pracują społecznie z ponad 400 zuchami i harcerzami w 18 drużynach na terenie dzielnicy Wawer. 

28 listopada 2013

Makijaż w pięciu krokach

Niewiarygodne, jak ten czas leci, dopiero co pisałam o słońcu i wakacjach, a tu już święta za pasem, koniec roku i Sylwester. W bieżącym artykule postaram się w dość dużym skrócie napisać, jak samodzielnie przeprowadzić „małą metamorfozę”. Kobiety, które niechętnie sięgają po kosmetyki kolorowe, może tym razem spróbują i przekonają się, że warto.

22 listopada 2013

Nieocenione walory gliny

Glina – pod względem budowy jest to ilasta skała osadowa, złożona z minerałów, kwarcu, skaleni, substancji koloidalnych oraz okruchów innych skał. W jej skład wchodzą często substancje organiczne, takie jak korzenie, oraz piasek czy bituminy. Zazwyczaj kojarzy nam się z kolorem szarym lub ceglastym, tymczasem barwa gliny zależy od stopnia utlenienia koloidalnych cząsteczek uwodnionych tlenków manganu i żelaza.
20 listopada 2013

Indywidualność młodzieżowa

Chyba każdy w jakiś sposób jest indywidualistą. Nawet najbardziej niepozorny, „szaro” wyglądający człowiek. Naturalne jest również to, że każdy chciałby wyrazić jakoś swoją osobę za pomocą odpowiedniego ubioru. Stąd się biorą te całe punki, goci, metale, hip-hopowcy czy też inni młodzi gniewni.

14 listopada 2013

Ogrody zimowe - tam, gdzie cały rok panuje lato…

Liście spadły z drzew i na zewnątrz zaczęło robić się coraz zimniej. Panująca aura nie sprzyja spędzaniu czasu w ogrodzie. Wypoczynek czynny i jesienne porządki są jak najbardziej pożądane, ale co zrobić, kiedy mamy ochotę na wypicie filiżanki kawy w otoczeniu kwitnących bujnych roślin, w cieple i świetle, które działają rozgrzewająco i wprowadzają w dobry nastrój podczas chłodnych i szarych dni? W takiej sytuacji można zafundować sobie prywatny ogród zimowy.

 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń