WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Artykuły

20 grudnia 2013

Powrót w wielkim stylu

Na powrót The Bad Seeds czekałam od minuty, kiedy ogłosili, że czas się rozstać. Czytający mój dział od dawna na pewno pamiętają moją recenzję „Murder Ballads” sprzed kilku lat, co może tylko potwierdzać moje ustawiczne zachwycanie się tą formacją. A przede wszystkim jej niesamowicie utalentowanym liderem, Nickiem Cave’em. Każdy powrót ulubionego zespołu to obawy. Zwłaszcza, że w międzyczasie The Bad Seeds opuścili jedni z ich najważniejszych muzyków – Blixa Bargeld i Mick Harvey. Jednak nie było się czego bać – album „Push the Sky Away” nie mógłby być lepszy.

 

17 grudnia 2013

Aktualności „Zielonego Płomienia”

Przez weekend 20-22 września 44 WDH-y „Stanica” dzielnie walczyła w Turnieju Drużyn Puszczańskich o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, ostatecznie plasując się tuż za podium. Harcerze w trakcie sobotniej gry poruszali się po mapie o konturach mapy II RP i odwiedzali kolejne miasta – stolice historycznych województw, by wykonywać w nich zadania, np. wykonanie szkicu terenowego. Był to nasz pierwszy Turniej Drużyn Puszczańskich, ale liczymy na to, że w przyszłym roku również uda się nam wziąć w nim udział.

12 grudnia 2013

Zimowe dokarmianie ptaków

Chyba każdego zachwyca widok sikor wyjadających ziarno z karmnika albo kowalików skubiących słoninę. Dokarmianie ptaków, które potem obserwuje się za oknem, staje się często rodzinnym, pasjonującym zajęciem. Trzeba jednak pamiętać, że dokarmianie to także wielka odpowiedzialność.
10 grudnia 2013

Ilu pisarzy jest w Wawrze?

Pięćdziesięciu? Stu? Odpowiedź na to pytanie zna z pewnością pani Katarzyna Nowak, poetka i bibliotekarka śmiało angażująca się w nowatorskie projekty kulturalne. Tym ostatnim, największym, była druga edycja „Letniska z Artystami”, której uroczyste zakończenie świętowaliśmy 29 października w Strefie Kultury. Podobnie jak 14 września, również i w ostatnim dniu „Letniska” nie zabrakło etiud teatralnych, piosenek i produkcji filmowych – konsekwentnie odwołujących się do Linii Otwockiej i dzielnicy Wawer.

4 grudnia 2013

I Nadzwyczajny Zjazd Hufca ZHP Wawer

W niedzielę 13 października odbył się zjazd założycielski Hufca ZHP Wawer, który odłączył się od Hufca Praga-Południe. Proces powstawania hufca trwał ponad rok. Hufiec powstał z inicjatywy instruktorów wawerskich, którzy na co dzień pracują społecznie z ponad 400 zuchami i harcerzami w 18 drużynach na terenie dzielnicy Wawer. 

28 listopada 2013

Makijaż w pięciu krokach

Niewiarygodne, jak ten czas leci, dopiero co pisałam o słońcu i wakacjach, a tu już święta za pasem, koniec roku i Sylwester. W bieżącym artykule postaram się w dość dużym skrócie napisać, jak samodzielnie przeprowadzić „małą metamorfozę”. Kobiety, które niechętnie sięgają po kosmetyki kolorowe, może tym razem spróbują i przekonają się, że warto.

22 listopada 2013

Nieocenione walory gliny

Glina – pod względem budowy jest to ilasta skała osadowa, złożona z minerałów, kwarcu, skaleni, substancji koloidalnych oraz okruchów innych skał. W jej skład wchodzą często substancje organiczne, takie jak korzenie, oraz piasek czy bituminy. Zazwyczaj kojarzy nam się z kolorem szarym lub ceglastym, tymczasem barwa gliny zależy od stopnia utlenienia koloidalnych cząsteczek uwodnionych tlenków manganu i żelaza.
20 listopada 2013

Indywidualność młodzieżowa

Chyba każdy w jakiś sposób jest indywidualistą. Nawet najbardziej niepozorny, „szaro” wyglądający człowiek. Naturalne jest również to, że każdy chciałby wyrazić jakoś swoją osobę za pomocą odpowiedniego ubioru. Stąd się biorą te całe punki, goci, metale, hip-hopowcy czy też inni młodzi gniewni.

14 listopada 2013

Ogrody zimowe - tam, gdzie cały rok panuje lato…

Liście spadły z drzew i na zewnątrz zaczęło robić się coraz zimniej. Panująca aura nie sprzyja spędzaniu czasu w ogrodzie. Wypoczynek czynny i jesienne porządki są jak najbardziej pożądane, ale co zrobić, kiedy mamy ochotę na wypicie filiżanki kawy w otoczeniu kwitnących bujnych roślin, w cieple i świetle, które działają rozgrzewająco i wprowadzają w dobry nastrój podczas chłodnych i szarych dni? W takiej sytuacji można zafundować sobie prywatny ogród zimowy.

 

4 listopada 2013

Listopadowe pożegnania

Przed nami nostalgiczny miesiąc. Świat traci swoje kolory i powoli układa się do snu. To nie przypadek, że początek listopada jest czasem pożegnań i wspomnień o ludziach, których znaliśmy, kochaliśmy… i wciąż kochamy.

29 października 2013

Kiedy z nastolatkiem do psychologa?

W okresie dojrzewania (12-18 lat) w młodym człowieku dokonuje się wiele zmian. Często w krótkim czasie wesołe, spontaniczne i ufne dziecko zmienia się w zamkniętego w sobie, gburowatego i opryskliwego nastolatka. Rodzice często nie wiedzą, czy takie zmiany wymagają profesjonalnej pomocy psychologa, czy tak ma być i należy to najzwyczajniej przeczekać. W celu znalezienia odpowiedzi na ten dylemat poniżej przedstawiam najczęstsze powody, dla których młodzi ludzie trafiają do psychologa.
29 października 2013

Satysfakcja Polaków z opieki zdrowotnej

Kwestie dotyczące funkcjonowania systemu ochrony zdrowia zawsze budziły duże zainteresowanie Polaków. Mimo nieustannie wprowadzanych zmian w prawie – ustawie refundacyjnej, prawie farmaceutycznym, ustawie o działalności leczniczej czy ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, ukazywany w mediach obraz systemu ochrony zdrowia nie jest optymistyczny.

28 października 2013

Istota braterstwa

Ośmielę się stwierdzić, że harcerze tworzą odrębną grupę społeczną posiadającą określone cechy. Nie oznacza to jednak, że ta społeczność jest w jakiś sposób zamknięta – wręcz przeciwnie! Odrębność ta zauważalna jest na przykład w języku – mamy tu wręcz do czynienia z socjolektem lub slangiem.
25 października 2013

Posłoneczny przegląd skóry

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi piękne, słoneczne dni. Światło słoneczne kojarzy się nam z dobroczynnym działaniem na zdrowie i samopoczucie. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, no i oczywiście daje nam piękną opaleniznę, na którą co roku czekamy. Ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych ma też swoje ujemne strony.
23 października 2013

Wakacyjna pocztówka do Telefonu Zaufania

„Nie radzę sobie, nic nie ma sensu… dobrze, że mam do kogo napisać” – to tylko jeden z wakacyjnych kontaktów, które do nas dotarły. Przebijają z nich smutek, samotność, żal, zniechęcenie, zmęczenie i strach. Choć często również nadzieja – że można uzyskać pomoc, że nie jest się samemu i że jest szansa, żeby poczuć się lepiej.
18 października 2013

Lirycznie i magicznie - „Wolf in a Loveland”

Jak zauważyliście, w ostatnim numerze zabrakło „Qlturki”. Wszystko z powodu mojego wyjazdu do Holandii na parę miesięcy i związanych z tym formalności. Skoro jednak już tu jestem wypadałoby polecić jakąś niderlandzką kapelę. Wolf in a Loveland to zespół, który poznałam na wędrującym po całej Holandii festiwalu Popronde. Grali w sklepie z ubraniami. Mimo dość nietypowego otoczenia stworzyli bardzo intymną atmosferę, która sprawiła, że od razu postanowiłam posłuchać ich w domu.

14 października 2013

Paragrafy i psy

Dzielnica Wawer, charakteryzująca się przede wszystkim niską zabudową i terenami zielonymi, obfituje w posiadaczy czworonogów. Jak wiadomo, pies najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa? Jak przystało na warunki XXI wieku, także i na psa znajdzie się „paragraf”, dla jego dobra i bezpieczeństwa.

14 października 2013

Prawo do zieleni prawem człowieka?

A więc stało się. Na Gocławiu, gdzie mamy deficyt zieleni, „znika” kolejne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Pragi-Południe. Kurczy się park i tereny zielone przy Jeziorku Gocławskim. Mieszkańcy Przyczółka Grochowskiego i Gocławia przyzwyczaili się do tej przestrzeni. Do cieni drzew w gorące lato i do śladów psa i jego właściciela na ośnieżonej ścieżce.

9 października 2013

Pełnić Służbę…

Pewnego dnia nasza drużyna (420 Warszawska Drużyna Harcerek „Anemon”) miała zbiórkę na nowo wybudowanych wiatach między Urzędem Dzielnicy a Ochotniczą Strażą Pożarną w Wesołej. Pamiętam, że aż roiło się tam od śmieci. Na ten widok wzięłyśmy worki i postanowiłyśmy zostawić to miejsce trochę lepszym, niż je zastałyśmy.

7 października 2013

A właśnie, że Dzień Nauczyciela!

...czyli Szanuj nauczyciela swego, bo możesz mieć gorszego!

Nigdy nie byłem nauczycielem, chociaż uczę od ponad dwudziestu lat. To dziwne? A jednak możliwe. Tzw. System Oświatowy dopuszcza takie przypadki, że szkoły, przedszkola i inne instytucje oświatowe korzystają z usług doradców zawodowych i ekspertów w jakiejś dziedzinie nauczania. Moja dziedzina to – muzyka.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń